ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 364)
سه شنبه 23/1/1390 - 13:49 -0 تشکر 306685
تغییر نام‌خانوادگی در 5 دقیقه!

شاید شما هم با مشکلی در نام‌خانوادگی خود مواجه باشید؛ مشکلی که شما را مجبور کرده باشد که تصمیم بگیرید نام‌خانوادگی‌تان را تغییر دهید.

برای این‌کار کافی است به سایت سازمان ثبت احوال www.SabteAhval.ir مراجعه کنید. برای توضیح بیشتر پیرامون این فرآیند، با ما همراه شوید.

تقاضای تغییر نام‌خانوادگی

در صورتی‌که تقاضای تغییر نام‌خانوادگی خود را دارید می‌توانید پس از مطالعه مقررات آن در صفحه اینترنتی http://www.sabteahval.ir/Default.aspx?tabid=428با کلیک کردن بر روی دکمه دریافت خدمت فرم درخواست را تکمیل کنید.

پس از تکمیل فرم درخواست و وارد کردن نام‌های‌خانوادگی پیشنهادی خود به ترتیب اولویت، با کلیک بر روی دکمه ثبت درخواست، اطلاعات وارده شده در صفحه دیگری نمایش داده خواهند شد.

پس از بررسی مجدد اطلاعات وارد شده و اطمینان از درستی آن‌ها، روی دکمه تایید کلیک کنید تا درخواست مذکور در سامانه ثبت شده و شماره پیگیری به شما ارائه شود.

از این پس می‌توانید با استفاده از صفحه پیگیری در سامانه و وارد کردن شماره پیگیری، وضعیت رسیدگی به درخواست خود را پیگیری کنید.

در صورتی‌که تغییر نام‌خانوادگی مورد تایید قرار گیرد، موضوع از طریق صفحه پیگیری به اطلاع خواهد رسید.

در صورت اعلام تایید، شما می‌توانید با در دست داشتن شماره پیگیری و مدارک اصل و تصویر صفحات شناسنامه و کارت شناسایی ملی و اصل رسید بانکی، به نزدیک‌ترین اداره ثبت احوال محل سکونت خود مراجعه کنید.

مقررات تغییر نام‌خانوادگی

مقررات تغییر نام‌خانوادگی و حذف پیشوند یا پسوند از آن، مفصل اما ساده است.

برای اطلاع از این مقررات می‌توانید به نشانی اینترنتی که در بخش اول ارائه کردیم، مراجعه کنید.
مقرراتی از قبیل نام‌خانوادگی که حاوی واژه‌های نامناسب باشد، نام‌خانوادگی از واژه‌های خارجی بوده یا با آن ترکیب شده باشد، نام‌خانوادگی از واژه‌های منسوب به مناصب یا القاب و عناوین باشد و...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی