سينما و تلویزیون (بازدید: 666)
يکشنبه 21/1/1390 - 10:59 -0 تشکر 305969
تحلیل prince of Persia Sands

بسم الله الرحمن الرحیم
دیدم دوستان دست به قلم نشودن
فیلم خوب و جالبی بود حس ناسینالیستی ( میهن گرای من اگر اشتباه نگفته باشم ) من فوران کرد این فیلم از چند نوع صحنه تشکیل شده بود صحنه های رزمی , تخیلی و تاریخی و ... که در مورد هر کدام میشود صحبت کرد
رزمی : بنظرم خوب بود از حرکات جالب و تکنیک های خوبی استفاده کرده بودند کلا فیلم اکتیو و در هر چند صحنه یک صحنه رزمی جا داده بودند که باعث می شد بیننده سر حال بیاد و از فیلم خسته نشه
تخیلی : البته جنبه تخیلی فیلم آنچنان نبود فقط زمان را میکشید عقب کار خاصی نمیکرد جلوه های ویژه مالی نداشت تابلو خالی بندی بود بعضی فیلم ها هستن ببیننده می دونه همچین چیز نمیشه اما اون صحنه تا عمق جانش نفوذ میکنه و احساساتش را تحریک میکنه اما توی این فیلم آنچنان خوب نبود
تاریخی : داستانش که واقعی نیست توی افسانه ها هم نیست فکر کنم.
اما از لحاظ کار تاریخی یعنی کریم ، لباس ها ، جشن ها و نشان دادن اون زمان و ... خوب بود نکته جالب و متفاوت این فیلم تاریخی با روم اسپارتا و چیز های از این قبیل در این بود که این فیلم اصلا صحنه آنجنانی نداشت ( البته ایرانی های اون زمان آدم های خواهر مادر داری بودن ) و دیگر اینکه از صحنه های خشن زیادی استفاده نشوده .
راستی از اسامی ایرانی موجود در شاهنامه هم هست استفاده شده : دستان تهمینه بهرام و ...
خوب بریم سراغ خود فیلم
نماد ایران یا کلا مشرق زمین خوشید هست و این خورشید توی فیلم خیلی کار ها میکند شروع فیلم با طلوع خورشید شروع میشود که گفتیم نماد مشرق زمین هست شما با این تصویر باید متوجه بشوید که کجا هستید ! گفتیم شروع فیلم با طلوع پس باید پایان فیلم هم با غروب باشه دیگه که هست .
در دقیقه 13:48 حدودی دستان می پره ( صبح روز حمله ) دوربین یک دور 360 درجه درش میزنه وقتی خورشید توی پس زمینه دستان قرار میگیر صحنه کند میشود و دوباره ما خورشید ( ایران ) را داریم پشت سر شاهزاده ایرانی ( شما باید توی این صحنه دیگه برایتان جابیفته که کی اصل فیلم هست ) که نشان دهنده قدرت اون هست .
46:35 حدودی شاه مرد دستان دنبالش هست صحنه ی که میبیند هوا ابری میشه خورشید زیر ابر ها پنهاد شده ولی خوب از نظرها ناپدید شده در موردش خیلی میشه حرف زده یکی اینکه این خورشید هنوز نمرده (شاه را میگم ) ( آخر فیلم همه زنده میشن ) یکی دیگه اینکه هنوز شاه دیگه ای هست تا را شاه قبل را ادامه بدهد و ... .
خوب خورشید را بی خیال شده و میری سراغ این حشاشیون که خیلی جالب بود که رقص سما میکرد این کار جزء تمریناتشون بود هرچی فکر کردم چیزی به نظرم نرسید که با چه هدفی این صحنه را نویسند یا کارگردان گذاشته دقیقه 59:28 حدودی .
دقیقه 8:21 تهمینه میره توی تراس ( بالکن خودمون ) قصر خادمش میگه خطر داره نرید جلو میگه این ایرانی ها نه هدفگیری خوبی دارند نه کمان های قویی که من در خطر باشم صحنه بعد بتوانند دستان داره از دیوار میره بالا 2 تا کماندار تیر میزنن و دستان دستش را میگیره به اونا و میره بالا این صحنه می تونه چند تا چیز بگه 1_ اینکه ایرانی جماعت قابل پیش بینی نیست کاری را میکنند که شما حتی به اون فکر نمیکند ( جنگ با عراق نمونه های زیادی داشت ) .
2_ اینکه لازم نیست( با کمان ) ایرانی ها حتما تهمینه را بکشن می توانند جور دیگه ای هم به اون آسیب برسانند .
3_ البته این را هم میتوان گفت که ایرانی ها را دست کم گرفته بود ( فکر نکنم چون گفت برم دعا کنم خادمش گفت قلعه ما خیلی بلنده اونا نمیتونن بیان تو )

یک مورد که الان یادم افتاد دعای این خانوم مورد اجابت قرار گرفت چون در یک صحنه در حال دعا میریزن توی کاخ در آخر فیلم ازش پوزش میخواهند

يکشنبه 21/1/1390 - 13:31 - 0 تشکر 306026

خیلی کارت عالیه :)
فقط چرا فیلمهایی که عید پخش شد رو انتخاب نکردی؟
مثل اینسپشن(تلقین) یا نمی دونم شهامت واقعی یا استخوان زمستان، از فیلمای عید میتونیم استفاده کنیم خیلی فیلمای خوبی پخش شد:)
چند روز پیش هم داشت رد رو نشون میداد خوشحالم که دوباره تلویزیون با سینمای هالیوود آشتی کرده:)

يکشنبه 21/1/1390 - 14:49 - 0 تشکر 306046


میشه کار دیگه ای هم انجام داد. مثلا اگه کسی میدونه که فلان روز فیلم خوبی از تلویزیون پخش میشه که ارزش دیدن و بحث کردن داره در انجمن اعلام کنه تا ابتدا دوستان فیلم رو ببینن و بعد بتونیم در موردش صحبت کنیم.

خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 21/1/1390 - 14:51 - 0 تشکر 306047


در هرحال میشه در مورد فیلمهایی مثل تلقین یا حتی فیلمهایی که اکثرا مشاهده کردند و متعلق به پارسال یا سالهای قبلتره ولی ارزش هنری بالایی داره صحبت نمود.

خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 21/1/1390 - 18:0 - 0 تشکر 306103

فعلا سینما یک داره همون روال گذشته رو میره!
یادش بخیر چه فیلمایی رو پخش میکرد من اون زمان تنها جایی که می تونستم فیلم ببینم تلویزیون بود و سینما یک و گاهی سینما چهار
فیلمایی مثل راه سبز، چه رویاهایی که می آیند، نمایش ترومن و خیلی فیلما که الان اسماشون یادم نمیاد، ببینم لیست فیلمها گیرم میاد اگه تونستم بگیرم از دوستان اینجا قرار میدم
امیدوارم بشه این کارو انجام داد
:)

دوشنبه 22/1/1390 - 9:48 - 0 تشکر 306282

احتمالا تا چند روز ایند یك مطلب كوتاخ در مورد فیلم اغاز یا تلقین میگذارم

دوشنبه 26/2/1390 - 14:36 - 0 تشکر 318150

دوستانئ عزیزی كه میگفتن در مورد تلقین یا اغاز مطلب بگذارید ما گذاشتیم اما خبری از دوستان نشد !!؟

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی