سينما و تلویزیون (بازدید: 349)
چهارشنبه 17/1/1390 - 15:28 -0 تشکر 304699
چرا “سوری خانم” روزی یک میلیون تومان دستمزد می گیرد؟

 

 

 

 متاسفانه الان همه به این موضوع تن می‌دهند که بازیگر مقابل دوربین ادا دربیاورد و چشم‌هایش را چپ کند و زبانش را بیرون بیاورد و مردم را به زور بخنداند! من فکر می‌کنم الان زمان این نیست که بخواهیم مردم را …


به گزارش شبکه ایران؛ مریم امیرجلالی بازیگر سریال های طنز تلویزیونی چندی پیش در گفتگویی صحبت های جالبی درمورد طنزهای تلویزیونی کرده است. او در بخشی از این گفتگو در مورد دو نابازیگر کهنسالی صحبت کرده که هیچ سابقه آکادمیک هنری ندارند اما باعث بیکاری بسیاری از هنرمندان توانای ایران شده اند. بخش هایی از گفته های امیرجلالی را به نقل از ماهنامه پردیس می خوانید:


اداهای بازیگران مقابل دوربین
متاسفانه الان همه به این موضوع تن می دهند که بازیگر مقابل دوربین ادا دربیاورد و چشم هایش را چپ کند و زبانش را بیرون بیاورد و مردم را به زور بخنداند! من فکر می کنم الان زمان این نیست که بخواهیم مردم را بااین کارها بخندانیم.


مقصر، تهیه کنندگان هستند
من مقصر را در این وضعیت تهیه کننده می دانم. تهیه کننده هایی که پول های کلانی می گیرند و تله فیلم می سازند و متاسفانه بسیار آسان به فرهنگ مردم توهین می کنند. یک عده به خصوصی که تعداد انگشت شماری هم هستند به این اراجیف علاقه دارند و آن را تماشا می کنند. من همین امروز پمپ بنزین بودم و کارگر پمپ بنزین به من گفت خانم امیرجلالی تو را به خدا این چه طنزهایی است که به خورد مردم می دهید؟ شمادر تلویزیون هستید به آنها بگویید. گفتم من نباید بگویم چون فکر می کنند من در این ماجرا ذی نفع هستم و از روی حب و بغض این مسائل را می گویم.


کارهای سوپرمارکتی بی ارزش
سریال «چاردیواری» که در آن بازی داشتم طنز موقعیتی بود که توهینی نمی شد و ادا و اصولی درنمی آمد و دیالوگ های بیهوده ای نمی گفتند، اما با طنز موقعیتی که داشت مردم از آن لذت می بردند به همین دلیل کار بسیار آبرومند شد و خود من هم از آن لذت بردم. دراین کارهای سوپرمارکتی، یک تهیه کننده لمپنی که از چشم چپ کردن فلان بازیگر خوشش می آید پولی را وسط می گذارد و همین آدم ها را دور هم جمع کرده و کار را شروع می کند.


چرا دستمزد من از دستمزد پورمخبر کمتر است؟
چرا باید دستمزد خانم مسنی(سوری خانم) که از خیابان آوردند و وسط کار دیالوگ های زشت و زننده می گوید باید روزی یک میلیون تومان باشد؟ من به آقای پورمخبر توهین نمی کنم به هر حال پیرمرد هنرمندی هستند که سنی از او گذشته و باید به ایشان احترام گذاشت. اما می خواهم بدانم چرا دستمزد من که شاید ۲۰ نفر بیشتر در کار فرهنگی قبولم دارند از آقای پورمخبر کمتر است این را چه کسی باید رسیدگی کند؟


انتقاد شدید به «آقای هفت رنگ»
یک آقایی با فرهنگ بالا و برخورد محترمانه در پارک جلوی من را می گیرد و به من می گوید خانم امیرجلالی ما از شما توقع بیشتری داشتیم چرادر فیلم «از ما بهترون» بازی کردید؟ فیلم «آقای هفت رنگ» هم یکی دیگر از کارهایی بود که خودم انتقاد شدیدی به آن کردم، اما متاسفانه پذیرش همین دو سکانس ها در فیلم های مختلف به دلیل احترام و رودربایستی با کارگردان، من را زیر سوال برد و دیگر به هیچ وجه این کار را نمی کنم. درباره دستمزدم باید بگویم چند وقت پیش تله فیلمی از من پخش شد که درباره حج و زیارت بود. می توانید بپرسید دستمزد من چه قدر بوده؟ می گویم یک سوم دستمزد آقای پور مخبر

پنج شنبه 5/12/1389 - 21:28 - 0 تشکر 290013

سینمای ما - مریم امیرجلالی بازیگر سریال‌های طنز تلویزیونی چندی پیش در گفت‌وگویی با ماهنامه «پردیس» صحبت‌های جالبی درمورد طنزهای تلویزیونی کرده است.او در بخشی از مصاحبه گفته است: «متاسفانه الان همه به این موضوع تن می‌دهند که بازیگر مقابل دوربین ادا دربیاورد و چشم‌هایش را چپ کند و زبانش را بیرون بیاورد و مردم را به زور بخنداند! من فکر می‌کنم الان زمان این نیست که بخواهیم مردم را بااین کارها بخندانیم.»


امیرجلالی در ادامه گفت: «من مقصر را در این وضعیت تهیه‌کننده می‌دانم. تهیه‌کننده‌هایی که پول‌های کلانی می‌گیرند و تله‌فیلم می‌سازند و متاسفانه بسیار آسان به فرهنگ مردم توهین می‌کنند. یک عده به خصوصی که تعداد انگشت‌شماری هم هستند به این اراجیف علاقه دارند و آن را تماشا می‌کنند. من همین امروز پمپ بنزین بودم و کارگر پمپ بنزین به من گفت خانم امیرجلالی تو را به خدا این چه طنزهایی است که به خورد مردم می‌دهید؟ شمادر تلویزیون هستید به آنها بگویید. گفتم من نباید بگویم چون فکر می‌کنند من در این ماجرا ذی‌نفع هستم و از روی حب و بغض این مسائل را می‌گویم.»


این بازیگر افزود: «سریال «چاردیواری» که در آن بازی داشتم طنز موقعیتی بود که توهینی نمی‌شد و ادا و اصولی درنمی‌آمد و دیالوگ‌های بیهوده‌ای نمی‌گفتند، اما با طنز موقعیتی که داشت مردم از آن لذت می‌بردند به همین دلیل کار بسیار آبرومند شد و وخود من هم از آن لذت بردم. دراین کارهای سوپرمارکتی، یک تهیه‌کننده لمپنی که از چشم چپ کردن فلان بازیگر خوشش می‌آید پولی را وسط می‌گذارد و همین آدم‌ها را دور هم جمع کرده و کار را شروع می‌کند.»


بازیگر «چاردیواری» ادامه داد: «چرا باید دستمزد خانم مسنی که از خیابان آوردند و وسط کار دیالوگ‌های زشت و زننده می‌گوید باید روزی یک میلیون تومان باشد؟ من به آقای پورمخبر توهین نمی‌کنم به هر حال پیرمرد هنرمندی هستند که سنی از او گذشته و باید به ایشان احترام گذاشت. اما می‌خواهم بدانم چرا دستمزد من که شاید 20 نفر بیشتر در کار فرهنگی قبولم دارند از آقای پورمخبر کمتر است این را چه کسی باید رسیدگی کند؟»


این بازیگر در خاتمه گفت: «یک آقایی با فرهنگ بالا و برخورد محترمانه در پارک جلوی من را می‌گیرد و به من می‌گوید خانم امیرجلالی ما از شما توقع بیشتری داشتیم چرادر فیلم «از ما بهترون» بازی کردید؟ فیلم «آقای هفت رنگ» هم یکی دیگر از کارهایی بود که خودم انتقاد شدیدی به آن کردم، اما متاسفانه پذیرش همین دوسکانس‌ها در فیلم‌های مختلف به دلیل احترام و رودربایستی با کارگردان، من را زیر سئوال برد و دیگر به هیچ وجه این کار را نمی‌کنم. درباره دستمزدم باید بگویم چند وقت پیش تله‌فیلمی از من پخش شد که درباره حج و زیارت بود. می‌توانید بپرسید دستمزد من چه قدر بوده؟ می‌گویم یک سوم دستمزد آقای پور‌مخبر!»

پنج شنبه 5/12/1389 - 22:10 - 0 تشکر 290037

واقعا تاسف باره که سینمای ایران اینگونه به سمت جلو حرکت می کنه ...

 

thank you for attention

چهارشنبه 17/1/1390 - 16:16 - 0 تشکر 304724

به نظر من گفته های خانم مریم امیرجلالی کاملا درسته ولی اصلا درست نیست به این شکل صحبت کردن در مورد دیگران

 

thank you for attention

چهارشنبه 17/1/1390 - 23:59 - 0 تشکر 304887

برای نابازیگر باید احترام ویژه ای قائل شد به عنوان یک نابازیگر اما نباید جای بازیگرها رو بگیرند بهتر است روی بازیگر ها سرمایه گذاری کنیم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی