انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 291)
دوشنبه 15/1/1390 - 19:34 -0 تشکر 303970
عرصه فرهنگ عرصه جهاد و اقتدار

عرصه فرهنگ، عرصه جهاد و اقتدار حقیقی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان جهاد اقتصادی خواستار آن شد تا هنرمندان با استفاده از ظرفیت بسیار بالا در عرصه فرهنگ و هنر توجه جهانیان را به عدالتخواهى و آرمان‌هاى انقلاب اسلامى، جلب كنند.

سیدمحمد حسینى در جریان گشایش نخستین و بزرگترین مجتمع فرهنگى-هنرى خلیج فارس در شهر قشم گفت: ایران اسلامى با داشتن اندیشه خیرخواهانه و فرهنگى اسلامى باید در جذب قلوب ملت‌هاى مختلف با ارائه هنر موفق‌تر از گذشته گام بردارد.
وی در ادامه گفت : آمریكا و متحدانش با همكارى هالیوود با ساخت فیلم‌هاى سینمایى پیوسته حضور تجاوزكارانه خود در كشورهاى مختلف را موجه جلوه مى دهند و امروز هنرمندان ایران اسلامى باید با هنر خود سدى در برابر حركت شیطانى استكبار ایجاد نمایند.وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى استقبال مردم نقاط مختلف جهان از برگزارى نمایشگاه‌هاى فرهنگى ایران را موید این حقیقت دانست و بیان كرد:

مباحث فرهنگى در سال جهاد اقتصادى باید با حركت جهادگونه هنرمندان از درجه اعتبار بیشترى برخوردار شود.

حسینی عرصه فرهنگ را عرصه جهاد و اقتدار حقیقى را اقتدار فرهنگى نظام دانست و خاطرنشان كرد: تلاش گسترده‌اى براى اعتلاى نظام اسلامى در عرصه فرهنگ صورت گرفته و در سال جهاد اقتصادى این عرصه نیز فعال‌تر از گذشته حركت خواهد كرد.

منبع :جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی