انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 281)
پنج شنبه 11/1/1390 - 12:50 -0 تشکر 302695
کلامی در مرز هنر پروری

«با وجود اهدای ظروف چینی از سوی نمایندگان انگلستان به وكیل‌الرعایا (كریم‌خان زند) او از همان ظروف مسی برای خوردن غذا استفاده می‌كرد. یكی از بازرگانان به او گفت لایق خان این گونه ظروف چینی است كه كریم‌خان بشقاب چینی را بر زمین زد و بشقاب تكه تكه شد. آن‌گاه بشقاب مس كاشان را خواست و بر زمین زد. بشقاب سالم ماند و كریم‌خان گفت سلاح مردم ایران این است و باید با همین ظروف مسی آشنا و به ساخته‌های كشور خود خرسند باشند تا تهیدست و درویش نشوند.»

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی