انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 312)
پنج شنبه 25/11/1386 - 19:0 -0 تشکر 29996
کدام پیامبر راست می گوید؟

لطفا به این سوال پاسخ دهید.

به نظر شما چرا هر پیامبری که از سوی خدا برگزیده می شده هر کدام یک دین را ترویج می داده؟

 

زندگی حس غریبیست که یک مرغ مهاجر دارد...

يکشنبه 28/11/1386 - 0:40 - 0 تشکر 30352

سلام

خیلی سوال عجیبیه، از این جهت که جوابش رو حتی توی کابهای دینی مدارس هم آوردن و خیلی ها جوابش رو میدونن. البته احتمالا شما هم میدونید و با این سوال قصد چیزی رو دارید. در هر صورت من یه جواب کوچولو برای سوال مینویسم؛

ما مسلمونها (هر متفکر دیگه) معتقدیم که همه ادیان اصل و ریشه ای یکسان دارند و درواقع همگی یکی دین هستند. همه پیامبران برای یک دین آمده اند وهمگی یک هدف داشتند، اکثرشون زمینه ساز بودن و چند دونه آخری بخصوص حضرت محمد صلی الله و علیه و آله این دین رو کامل کردن. علت تفاوت ظاهری آنها هم یک چیز یعنی زمان است، دین باید متناسب با تعقل و خرد بشری پیش میرفت. نه باید جلو جلو میرفت که انسان نفهمد و نه آنقدر قدیمی میبود که به راحتی از یاد برود، واین دلیل بر حضور پیامبران مختلف درمیان امت بود. البته این تفاوت ظاهری معلول تفاوت خلقیات پیامبران هم هست چون خلق و خوی هر پیامبر بر نوع دعوت و نوع سخن وی بی تاثیر نیست و این میتوانسته باعث برداشتهای مختلف از دین شود.

فعلا فکر میکنم کافیه، اگه موردی تو جوابهام بود خوشحال میشم بهم بگین...

یاحق

مجتبی

در نگاه آنانکه پرواز را نمی فهمند،                                                                        
هرچه اوج بگیری، کوچکتر می شوی...                                         
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.