انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 1206)
پنج شنبه 26/12/1389 - 11:38 -0 تشکر 299671
علماء و بحرین

 

آیت‌الله نوری همدانی:
سازمان‌های بین‌المللی و کنفرانس اسلامی جلوی جنایات در بحرین را بگیرند

خبرگزاری رسا ـ حضرت آیت‌الله نوری همدانی لشکر‌کشی عربستان و امارات به بحرین و کشتار مردم این کشور را خلاف موازین عقلی، شرعی و بین‌المللی دانست و از سازمان های بین المللی خواست جلوی این جنایات را بگیرند.به گزارش خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید در بیانیه ای کشتار مردم مظلوم و بی دفاع بحرین را محکوم کرد و لشکرکشی عربستان و امارات به این کشور را خلاف موازین عقلی، شرعی و بین المللی دانست.

متن بیانیه حضرت آیت‌الله نوری همدانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ما با محکوم کردن لشکر‌کشی دولت عربستان سعودی و امارات به مملکت بحرین و کشتار و زخمی کردن مسلمانان آن کشور که بر‌خلاف همه موازین عقلی، شرعی و بین‌المللی است، به حکومت بحرین که با لبخند زدن به چهره نماینده قدرت استکباری آمریکا اجازه کشتار مردم مسلمان بحرین را که برای احقاق حق خود قیام کرده‌اند داده است اعلام می‌کنیم که از سرنوشت صدام‌ها، بن‌علی‌ها و حسنی مبارک‌ها عبرت بگیرد و بداند که با جنایت‌هایی که مرتکب می‌شود، لحظه به لحظه سقوط خود را نزدیک‌تر می‌کند، چه اینکه همه مسلمان‌های جهان بر اساس آموزه‌های اسلامی وظیفه دارند که در برابر شنیدن مظلومیت یک نفر مسلمان هم باشد ساکت ننشینند.

در خاتمه از سازمان‌های بین‌المللی و کنفرانس اسلامی می‌خواهم که هر چه زودتر جلو این جنایت‌ها را بگیرند.
حسین نوری همدانی
25/12/89

منبع 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

پنج شنبه 26/12/1389 - 11:39 - 0 تشکر 299673

آیت الله علوی گرگانی در پیامی:
سازمان کنفرانس اسلامی از موضع انفعال خارج شود

خبرگزاری رسا ـ آیت الله علوی گرگانی با صدور بیانیه‌ای خواستار اقدام عملی سازمان کنفرانس اسلامی و دیگر نهادها در برابر جنایات بحرین شد.به گزارش خبرگزاری رسا، آیت الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی با صدور بیانیه‌ای خواستار اقدام عملی سازمان کنفرانس اسلامی و دیگر نهادها در برابر جنایات بحرین شد.

در این پیام آمده است: تجاوز برخی دولت‌های عربی دست نشانده به ملت مظلوم بحرین و کشتار مردم توسط دولت بحرین و برخی مزدوران نشان دهنده ترس و وحشت آنان از بیداری ملت‌ها در مقابل ظلم آنان است.

در ادامه این پیام تصریح شده است: اینجانب این تجاوز و کشتار غیرانسانی را شدیدا محکوم می‌کنم و در درجه اول از علمای اسلامی می‌خواهمن در مقابل ظلم سکوت نکنند و تعجب می‌کنم از برخی به ظاهر عالمان وهابی که به دستوران قرآن و حکم وجدان خود پشت کرده‌اند و به جای حمایت از مظلوم، از ظالم پشتیبانی می‌کنند.

در بخش دیگری از این پیام آمده است: از تمام سازمان‌های جهانی به ویژه سازمان کنفرانس اسلامی می‌خواهم که از حالت انفعال خارج شده و موضع‌گیری عملی و قاطع در این زمینه داشته باشد، به امید روزی که فرج فرا رسد و حکومت الهی بر تمام عالم تسلط پیدا کند.

منبع 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

پنج شنبه 26/12/1389 - 11:41 - 0 تشکر 299674

آیت الله حسینی بوشهری:
کشتار مردم بحرین توسط نیروهای عربستان با چراغ سبز آمریکا صورت می‌گیرد

خبرگزاری رسا ـ عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، بر ضرورت حمایت سازمان های بین‌المللی از مردم مظلوم و بی‌دفاع بحرین تاکید و لشکرکشی امارات و عربستان به این کشور را محکوم کرد.آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به تحولات اخیر در منطقه، کشتار مردم بی دفاع و مظلوم بحرین را محکوم کرد.

وی با بیان اینکه آنچه در بحرین در حال وقوع است، یک جنایت هولناک به شمار می رود، سکوت مجامع جهانی و بین المللی را سؤال برانگیز خواند و ابراز داشت: سازمان ملل و کشورهای ابرقدرت گاهی برای مسائل جزیی و کوچک غوغایی به پا کرده و کشورها را محکوم می کنند، اما متاسفانه در برابر این جنایت فجیع سکوت کرده اند.

آیت الله حسینی بوشهری با انتقاد از سیاست یک بام ودو هوای سازمان های مدعی حمایت از حقوق بشر و دمکراسی، بیان داشت: در روز روشن عربستان سعودی و امارت به کشور بحرین لکشرکشی نظامی می کنند، اما در کمال تعجب و تاسف نه تنها این جنایت از ناحیه سازمان ملل محکوم نمی شود بلکه این جنایت با چراغ سبز آمریکا صورت می گیرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کرد: بعد از سفر وزیر جنگ آمریکا به بحرین و هماهنگی های صورت پذیرفته با تجهیزات کامل ارتش عربستان سعودی وارد خاک بحرین می شود و بیرحمانه به مردم حمله می کند.

وی ابراز کرد: ملت مسلمان بحرین در نبردی نابرابر می خواهند خواسته های قانونی خود را مطرح کنند، اما متاسفانه از سوی کشورهای به ظاهر اسلامی سرکوب می شوند.

امام جمعه موقت قم تصریح کرد: اینها می گویند بر اساس پیمان دفاعی وارد خاک بحرین شده ایم، در حالی که موضوع این پیمان چیز دیگری است و تنها در صورتی است که یک کشور خارجی به کشورهای خلیج حمله کند.

وی نسبت به عواقب کشتار بیرحمانه مسلمانان بحرین هشدار داد و تاکید کرد: نتایج این اقدامات به خود کشورهای متجاوز برمی گردد، برای ملت های اینها این سؤال مطرح است که اینها به چه حقی به خاک یک کشور ورود پیدا کرده اند و دست به کشتار و جنایت می زدند.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: این کاری که عربستان وامارات انجام داده اند ولو با هدایت آمریکا انجام شده است، اما در نهایت به ضرر خودشان است و در حقیقت به مقابله ملت های خودشان شتاب می دهد.

امام جمعه موقت قم تصریح کرد: ما این اقدام جنایتکارانه را محکوم می کنیم و از همه مجامع بین المللی، سازمان کنفراس اسلامی و سازمان ملل و آزادیخواهان دنیا تقاضان می کنیم این اقدامات را محکوم و کاری کنند که متجاوزان دست از اعمال جنایتکارانه خود بردارند و این سرزمین را رها کنند.

منبع 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

پنج شنبه 26/12/1389 - 11:42 - 0 تشکر 299675

حجت الاسلام والمسلمین مبلغی:
سکوت مجامع جهانی در برابر فاجعه بحرین شرم آور است

خبرگزاری رسا ـ رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، سکوت مجامع و نهادهای به ظاهر مدعی حقوق بشر در برابر جنایات بیرحمانه نیروهای عربستان، امارات و بحرین را شرم آور خواند و آن را محکوم کرد.حجت الاسلام والمسلمین احمد مبلغی رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا،‌ کشتار بیرحمانه مردم مسلمان و شیعیان بحرین را محکوم کرد.

وی گفت: حقیقتا دنیای عجیبی است، اکثریت قریب به اتفاق ملت بحرین با زبانی رسا و گویا مطالبات اولیه و مشروع خود را ارائه می کنند و در برابر اینها بیشترین جنایت و بیرحمی صورت می گیرد و عجیب تر اینکه صدای اعتراضی هم شنیده نمی شود.

این استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: متاسفانه از سوی نهادهایی که باید از مظلوم حمایت کنند، موضع گیری که مورد انتظار است صورت نمی گیرد و سانسورهای شدید از سوی قدرت های بزرگ اتخاذ می شود.

حجت الاسلام والمسلمین مبلغی‌ ابراز داشت: دخالت عربستان و امارات و لشکرکشی اینها یک دخالت آشکار و غیر انسانی و برخلاف موازین و قوانین بین المللی است و حتی در برابر این دخالت هم مواضع مبهم و چندپهلو و یا بسیار ضعیف گرفته می شود.

این استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: کشتار بیرحمانه مسلمانان بحرین محکوم است و سکوت مجامع جهانی نیز مایه تاسف و شرم آور است و ما آن را محکوم می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین مبلغی تصریح کرد: مردم آزادیخواه و مسلمان دنیا باید علیه این تحرکات و فجایع بیرحمانه بپا خاسته و به داد مظلومان بحرین برسند.

وی افزود: جمعیت زیادی در کشور بحرین خواهان مطالبات انسانی خود هستند، اما متاسفانه از سوی قدرت ها و کشورهای همسایه که به ظاهر مسلمان هم هستند سرکوب و کشته می شوند که این مساله تاسف است و تعجب ما را دوچندان می کند.

منبع 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

پنج شنبه 26/12/1389 - 11:44 - 0 تشکر 299676

صبح چهارشنبه خونین در بحرین؛
گلوله باران میدان اللولوه توسط نظامیان سعودی/ زنان و کودکان بسیاری مجروح شده اند

خبرگزاری رسا ـ نظامیان سعودی و بحرینی، صبح امروز میدان اللولوه را محاصره کرده و به گلوله باران این منطقه پرداختند که طی آن سه نفر شهید و ده ها تن که جمعی کثیری از آنان را زنان و کودکان تشکیل می دهند مجروح شدند.


به گزارش خبرگزاری رسا، در حمله مشترک نظامیان اشغالگر سعودی و بحرینی به تحصن کنندگان در میدان اللولوه منامه که صبح امروز رخ داد سه نفر شهید و ده ها تن از شهروندان بحرینی مجروح شدند.

نظامیان سعودی، صبح امروز در این جنایتی هولناک، میدان اللولوه که محل تجمع معترضان به رژیم آل خلیفه است را محاصره کرده و با تیراندازی مستقیم به سوی مردم که زنان و کودکان نیز در آن مکان حضور داشتند سه تن را شهید و ده ها تن را مجروح کردند.

بالگرهای رژیم نیز به طور مداوم در حال هدف قرار دادن شهروندان است و شاهدان عینی از آتش گرفتن خیمه های معترضین خبر داده اند.

نیروهای امنیتی و مزدوران آل خلیفه نیز با محاصره و تیراندازی به سمت مرکز درمانی السلیمانیه از ورود و خروج آمبولانس ها ممانعت کرده و پزشکان برای مداوای مجروحان اقدام به برپایی چادرهای پزشکی صحرایی کرده اند.

خبرهای رسیده از شهر ستره و روستاهای بحرین نیز حاکیست که بالگردهای رژیم به بمباران منازل پرداخته و اوضاع در این روستاها به شدت بحرانی است.

همه راه ها و جاده های اصلی منامه توسط نیروهای سعودی بسته شده و همه خطوط ارتباطی نیز قطع شده اند.

منبع 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

پنج شنبه 26/12/1389 - 11:46 - 0 تشکر 299678

هشدار شدیداللحن آیت الله صافی گلپایگانی به لشگر کشی عربستان سعودی

خبرگزاری رسا ـ حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به حکام عربستان و کشورهای اسلامی عربی منطقه در خصوص لشگرکشی عربستان سعودی و امارات به کشور بحرین به شدت هشدار داد.


به گزارش خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید در بیانیه‌ای به حکام عربستان و کشورهای اسلامی عربی منطقه در خصوص لشگرکشی عربستان سعودی و امارات به کشور بحرین به شدت هشدار داد و تصریح کرد: بیداری و نهضت اسلامی مردمی که در بند حکومت‌های اسلام‌ستیز و مزدور استعمار می‌باشند و لبریز شدن کاسه‌ صبر و تحمل آنان خصوصاً در کشورهای عربی از حوادث بسیار مهم تاریخ معاصر می‌باشد.

متن کامل بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ لاَ تَتَّخِذُواْ الْکَافِرِینَ أَوْلِیَاء مِن دُونِ الْمُؤْمِنِینَ

بیداری و نهضت اسلامی مردمی که در بند حکومت‌های اسلام‌ستیز و مزدور استعمار می‌باشند و لبریز شدن کاسه‌ صبر و تحمل آنان خصوصاً در کشورهای عربی از حوادث بسیار مهم تاریخ معاصر می‌باشد.

این حرکت آزادی‌خواهانه از تونس آغاز و به سرعت منطقه را فراگرفت؛ مصر، یمن، لیبی و بحرین زیر پوشش این ندای اسلام‌خواهی و استعمارستیزی قرار گرفتند و سران استعمار مخصوصاً آمریکا را که با این حکّام مزدور و حمایت از آنان جهان عرب را زیر امپراطوری خود قرار داده و بر ثروت‌های طبیعی این کشورها از نفت و غیره تسلط داشته‌اند، به چاره‌جوئی مزوّرانه و مداخله‌گری برانگیخت؛ و با اینکه از نظر مردم دنیا سقوط قذاقی دیکتاتور در همان روزهای اول انقلاب مردم لیبی مسلم بود، این جرثومه‌ی خیانت به اسلام با کمک‌های آشکار و پنهان استعمار، مردم لیبی را شب و روز از زمین و هوا قتل عام می‌نماید.

و همچنین آمریکا و سران استعمار به مقابله با انقلاب بحرین که صد در صد بر سلطه غرب و آمریکا به وسیله‌ی آل خلیفه پایان می‌بخشید پرداختند و به وسیله‌ی حکومت‌های همسایه‌ی بحرین وارد عمل شدند و نیروهای نظامی این حکومت‌ها را به این کشور گسیل داشتند تا انقلاب مردمی را سرکوب و سلطه‌ی آمریکا را بر این کشور استمرار دهند.

ما از حکومت امارات هیچ توقعی نداریم و هویت واقعی او بر دنیا آشکار است. از حکام سعودی که خود را مسلمان و خود را حامی مسلمانان می‌دانند؛ سؤال می‌کنیم: همکاری‌ نزدیک به یک قرن شما با استعمار انگلیس و آمریکا چه وقت پایان می‌پذیرد؟ چرا شما به‌خود نمی‌آئید؟ و به عزت و استقلال اسلامی برنمی‌گردید؟

جهان اسلام به خصوص کشورهای پاکستان، افغانستان و عراق گرفتار برادرکشی و قتل‌عام‌های همه روزه است که دنیا ‌می‌داند منبع و مصدر‌آنها کجا می‌باشد. از شما می‌پرسیم آیا اسلام به شما اجازه داده که ظالم را در برابر مظلوم حمایت کنید؟ آیا نمی‌دانید که حکومت آل خلیفه با آن نفرات معدود، مسلمانان بحرین اعم از شیعه و سنی را از همه‌ی حقوق خود محروم نموده است؟

آیا اکثریت قریب به اتفاقِ مردم که خواستار حقوق اسلامی خود هستند صاحب بحرین‌ می‌باشند یا آن چند نفر مزدور ‌و دشمنان اسلام که شما به بهانه‌ی درخواست آنها و در واقع به فرمان آمریکا نیرو به بحرین می‌فرستید؟ چرا از خشم و غضب خدا نمی‌ترسید و چرا از سرنوشت دیگران عبرت نمی‌گیرید؟

مسلمانان در تمام دنیا تصمیم گرفته‌اند که مجد و عظمت دیرین را تجدید کنند و بیگانگان را از کشورهای اسلامی بیرون کنند. چنانکه بن علی و مبارک را بیرون انداختند
انّ موعدکم الصبح الیس الصبح بقریب.

منبع 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

جمعه 27/12/1389 - 16:52 - 0 تشکر 300041

به دنبال کشتار اخیر مردم بیگناه بحرین وجنایتهایی که  آل خلیفه و آل سعود نسبت به مردم بیگناه مرتکب شده اند، نمایندگان علمای بحرین با حضور در دفتر آیت الله العظمی روحانی در قم با ایشان دیدار کرده و معظم له را در جریان آخرین تحولات این کشور قرار دادند . درپی این ملاقات که بیش از یکساعت به طول انجامید حضرت آیت الله العظمی سید صادق روحانی ، بیانیه ای را به زبان عربی و در محکومیت اعمال جنایتکارانه آل خلیفه و  آل سعود صادر نمودند که با هم ترجمه آن را می خوانیم :


بسم الله الرحمن الرحیم

«و مَن یَقتل مؤمنا متعمدا فجزاؤه جهنم خالداً فیها و غضب الله علیه و لعنه و أعدّ له عذابا عظیما»؛ (نساء؛ آیه 93)

روزها و هفته‌هاست که دنیا شاهد حوادثی غم‌انگیز در بحرین، لیبی و یمن می باشد که بدون هیچ‌گونه شک و تردیدی، از خیانت رژیم‌های حاکم و مستبد، به منافع و آرمان‌های ملت های خود که تنها خواسته شان حیات کریمه انسانی می باشد، پرده برمی‌دارد (وَلَقد کرّمنا بنی آدم و حملناهم فی البرّ و البحر؛ اسرا؛ آیه 70) ؛ حوادثی غم‌انگیز که با سکوت و حتی توطئه های مشترک رژیم‌هایی همراه شده که سالها با دروغ و فریبکاری ادعای حقوق بشر سر می داده اند.


اکنون که نهضت‌های مردمی در تونس و مصر  تا حدودی توانسته به اهداف اصلی خود نزدیک شود ، از خدای متعال می‌خواهیم آنها را در رسیدن به آرامش و ثبات واقعی، توفیق عطا نماید؛ اما موضوع دردناک در این ایام، صحنه‌های کشتاریست که بارزترین آن کشتار مردم بی‌دفاع در میدان لؤلؤ بحرین و سایر مناطق و محله‌های آن کشور ،توسط نیروهای نظامی عربستان سعودی و بحرین می باشد. این جنایت، اوج خیانت آل خلیفه و افرادی را نشان می‌‌دهد که در کشتار بی رحمانه مردم به این حکومت نامشروع کمک می‌کنند. بی‌شک مسئولیت این جنایات بر عهده مقامات آمریکا و آل سعود و تمام  کسانی است که نسبت به این اقدامات وحشیانه‌ی چراغ سبز نشان داده‌اند.

آمریک و سایر همپیمانانش در عین حال که در عمل، همراه دیکتاتوری همچون قذافی هستند و  فقط در حرف او را محکوم می‌کنند و مجال کشتار ملت را به او می‌دهند،اما در یمن و بحرین هم در حرف و هم در عمل از آن نظامهای مستبد حمایت کرده و به آنها کمک می‌رسانند؛ این اوج رذالت است و بدون شک سزای  این خیانت خود   را خواهند دید، چنانچه در حدیث شریف نبوی آمده است: «و حق علی الله عز و جل ان لا یبغی شیء علی شیء الا أذله الله و لو أن جبلا بغی علی جبل لهدّالله الباغی منهما» خدا همه آنها را به ذلت و خواری خواهد افکند.

مرجعیت دینی به همراه تمام آزادگان جهان،  تنها چشم به ملت‌های منطقه دوخته است تا آلام و دردهای برادران و خواهران مسلمانشان آنها را به حرکت واداشته و برای مقابله با این اقدامات جنایتکارانه بانگ برآورند؛ چنان که در کویت، عمان و لبنان و سایر کشورها برای حمایت مردم بحرین به خیابانها آمده اند ،امیدواریم با ادامه این اعتراضات  به خصوص در عربستان سعودی ،حاکمان خود را مجبور نمایند تا در سیاستهای خود تجدید نظر نمایند .

ما به خانواده‌های شهدای بیگناه بحرینی تسلیت می‌گوییم و برای شفای عاجل مجروحان دست به دعا برمی‌آوریم و مجددا استفاده از نیروهای مسلح در برخورد با شهروندان، و مددجستن از نیروهای مزدور  برای مقابله با مردم بی‌دفاع را محکوم می‌کنیم و مسئولیت کامل این جنایت‌ها را متوجه کسانی می‌‌دانیم که از این نظام‌های فاسد حمایت و پشتیبانی کرده، به آنها یاری می‌رسانند.

«و من قتل مظلوما فقد جعلنا لولیه سلطانا»

صدق الله العلی العظیم

محمدصادق حسینی روحانی

11 ربیع الثانی 1432 هـ ق.

شنبه 3/2/1390 - 15:12 - 0 تشکر 310952

حضرت آیت الله العظمی سید محمد صادق روحانی (دام ظله ) در سومین بیانیه خود درخصوص حوادث اخیر در کشور بحرین و هتک حرمت مساجد و مصحف شریف ،ضمن انتقاد شدید از مسلمانان ساکت و بی تفاوت در قبال این فجایع ، نسبت به عواقب وخیم این سکوت هشدار دادند . با هم متن ترجمه این بیانیه را که به زبان عربی منتشر شده است ، می خوانیم :

بسْمِ اللهِ ذِی القُّوةِ المَتِین، قَاصمِ الجبارینَ، مُدِّمرِ المُتكبرینَ، مُذِّلِ الظَالِمینَ، نَاصرِ المَظلومینَ، صَرِیخِ المُستَصرِخین، مُغیثِ المُستَضعَفینَ.

خداوند عظیم در قرآن کریم می‌فرماید: «إِنَّ المُلوكَ إِذَا دَخَلُوا قَرْیةً أفْسَدُوهَا وَجَعَلُوا أَعِزَّةَ أهْلِهَا أّذِلَّةً وَكَذَلِكَ یَفْعَلُونَ» (پادشاهان چون به شهرى درآیند آن را تباه و عزیزانش را خوار مى‏گردانند و این گونه مى‏كنند؛ نمل/34)

«وَمَنْ أَظْلمُ مِمَّنْ مَنعَ مَساجِدَ اللهِ أَنْ یُذكَرَ فیهَا اْسمُهُ وسَعَى فِی خَرَابهَا أُولئِكَ مَا كانَ لَهُم أنْ یدخلُوهَا إلا خَائِفِینَ لَهُم فی الدُّنیَا خِزْیٌ ولَهُم فی الآخرةِ عذَابٌ عَظِیمٌ» (و كیست بیدادگرتر از آن كس كه نگذارد در مساجد خدا نام وى برده شود و در ویرانى آنها بكوشد آنان حق ندارند جز ترسان‏لرزان در آن [مسجد]ها درآیند در این دنیا ایشان را خوارى و در آخرت عذابى بزرگ است؛ بقره/114)

«وقالَ الرَسولُ یَا رَبِّ إنَّ قَومِی اتَّخَذُوا هذّا القُرآنَ مَهْجُوراً ¤ وَكّذلِكَ جَعلنَا لِكُلِّ نبیٍ عَدُوَّاً مِنَ المُجْرِمینَ وكَفَى بِرَبِكَ هَادِیَاً وَنَصِیرَاً» (و پیامبر [خدا] گفت پروردگارا قوم من این قرآن را رها كردند*و این گونه براى هر پیامبرى دشمنى از گناهكاران قرار دادیم و همین بس كه پروردگارت راهبر و یاور توست؛ فرقان/ 30 – 31)

ای مسلمانان جهان! به ذهن کسی خطور نمی کرد، و از قلب کسی نمی گذشت که ظلم وستم قدرت‌های سرکوبگر آل خلیفه و آل سعود  ـ همانطور که سرزمین بحرین شجاع شاهد آن است ـ به  این حد از شقاوت و بی رحمی  برسد، آن چنان که نیروهای سرکوبگر از کشتار افراد بیگناه و شکنجه ضعیفان و هتک حرمت زنان دست نمی کشند، و حتی کارشان به جایی رسیده است که خانه‌های خداوند متعال را ویران می کنند و قرآن‌ها را آتش می زنند؛ آنها ده‌ها مسجد مقدس را ویران کرده و ده‌ها نسخه از کتاب شریف قرآن پاره کرده و سوزانده‌اند.

ای مسلمانان جهان! این چه غیرت اسلامی است وقتی مساجدتان در سرزمین بحرین، ویران، و قرآن‌های‌تان پاره و سوزانده می شود؟! این چه سکوت شرم‌آوری است وقتی برادران و خواهران‌تان در بحرین به شدیدترین شکنجه‌ها و هتک حرمت‌ها گرفتارند؟ این چه خونسردیی است وقتی که دیوار زندان‌های بحرین هر روز به خون کوچک و بزرگ، و مرد و زن آمیخته می شود؟! این چه غیرت بی‌رنگی است که خواهران دینی‌تان، زندانی و شکنجه و هتک حرمت می شوند؟! این چه موضعی است که تماشا می‌کنید دخترکان حجاب‌شان برداشته می شود و کرامت‌شان هتک می شود؟! این چه ذلت و خواری است که خانه‌های بحرین هر روز از ضجه و ناله بیوه‌زنان و فریاد یتیمان می لرزد؟! این چه وجدان مرده‌ای است که یک سرزمین اسلامی ندای استغاثه سر می دهد و دستگیری نمی شود؟! و کمک می‌طلبد و یاری نمی گردد؟!

ای مسلمانان جهان! به خدا سوگند نمی‌دانم چگونه با خوشی زندگی می‌کنید در حالی که برادران و خواهران‌تان ـ در بحرین عزیز ـ با رنج‌ها و دردهای بسیار زندگی می کنند؟! آیا این جزء دین است که ما آرام زندگی کنیم و برادران‌مان به زندان بروند و شکنجه و کشته شوند؟! آیا این جزء دین است که تنها تماشاگر باشیم در حالی که شعائر دینی مورد هتک قرار بگیرند؟! آیا این شما نبودید که وقتی آن کشیش گناهکار و  منحرف آمریکایی تهدید کرد که قرآن را به آتش می کشد از پاننشستید و دنیا را بر ضد او شوراندید؟ چه شده است امروز که قرآن را به آتش کشیده‌اند، نسبت به دین و مقدسات خود بی‌تفاوت شده‌اید؟ چرا سکوت کرده‌اید؟ بله؛ اکنون که ده‌ها قرآن در سرزمین اسلامی به دست حاکمان نابکار بحرین به آتش کشیده شده است باید یک زبان و متحد شوید، اما افسوس که بی تفاوت به نظاره نشسته اید و سکوت اختیار کرده اید.

ای مسلمانان جهان! به خدا سوگند که پیمانه لبریز شده است، و کار به منتهای درجه خود رسیده است ؛ از مساجد معظمی که ویران گردیده، مصاحف شریفی که سوزانده شده، خون‌های بیگناهی که ریخته شده، جان‌های باارزشی که ستانده شده، و آبروهای محترمی که هتک شده؛ تا کی این سکوت شرم‌اور در مقابل ظلم ظالمان ادامه دارد؟ مگر نه این که خدا می فرماید: «وَلا تَركَنُوا إلى الذینَ ظَلَمُوا فَتَمسَّكُم النَارُ» (و به كسانى كه ستم كرده‏اند متمایل مشوید كه آتش [دوزخ] به شما مى‏رسد؟!) و تا کی در یاری برادران مسلمان‌تان سستی می‌کنید؟ مگر نه اینکه رسول خدا فرموده است: «المُسلِمُ أخوُ المُسلِمِ لا یَظلمهُ ولا یَخْذِلهُ ولا یَنْساهُ فی مُصیبةٍ نَزَلَت بهِ» (مسلمان برادر مسلمان است، به او ظلم نمی کند و در یاری رساندن او کاهلی نمی کند و او را درمصیبتی که بر او وارد شده فراموش نمی کند.)

ای مسلمانان جهان! من از شما و از همه علمای بلاد اسلامی می‌خواهم که در قبال فجایع وحشتناکی که ملت بی دفاع بحرین شاهد آن هستند ـ با فریادهای رسا، با فشار مستمر برحکومتهایتان ـ موضع صریحی اتخاذ کنید، که اگر چنین نکنید،  سرانجام امور  همراه با عواقب وخیمی خواهد بود  و دود تیره و تاری که در افق بحرین به چشم می خورد آتش زشت طائفیت را آشکار خواهد کرد. و اگر دود را فروننشانیم و آتش آن را خاموش نکنیم، خشک و تر با هم خواهند سوخت، و تمام سرزمین اسلامی تبدیل به صحنه درگیری های سهمگین خواهد شد و آن هنگام  دیگر کار از کار گذشته است.

«اللهمَّ عَظُمَ البَلاءُ، وَبَرِحَ الخَفَاءُ، وانكَشفَ الغِطَاءُ، وَضَاقت الأرضُ وَمُنِعَت السَمَاءُ، وَإِلیكَ یَا رَّب المُشتَكى، وَعلیكَ المُعَوَّلُ فی الشِّدةِ والرَخَاء» وَلا حَوْلَ وَلا قوةَ إلا باللهِ العَلیِّ العَظیمِ، وإنّا للهِ وإنّا إلیهِ راجِعون.

محمد صادق حسینی روحانی
قم / جمعة 18/ 5 / 1432 هـ

لینک مطلب: http://www.rohani.ir/page-980.htm

سه شنبه 6/2/1390 - 20:16 - 0 تشکر 312075


چه کنیم که الان مشکل ما با کسانی است که ادعای اسلام دارند؟


خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی