• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 727)
سه شنبه 24/12/1389 - 14:36 -0 تشکر 298955
دعوت از شاه اردن برای سفر به تهران .چراوبا چه انگیزه ای؟

واكنش تند و منطقی چهار نماینده مجلس به خبر دیدار شاه اردن از كشورمان در این مقطع و اشاره آنها به موضع انفعالی وزارت امور خارجه بیانگر بی نقش بودن وزیر خارجه جدید در تصمیم گیری‌ها است و تحقق این سفر می‌تواند شروعی برای استیضاح زودهنگام صالحی محسوب شود.
بی تردید دعوت از این عنصر مرتجع و هم پالكی مبارك و نتانیاهو در آستانه نوروز و در بحبوحه خیزش و قیام مردم منطقه علیه ظاغوت‌ها و فرعون‌های ظالم و خودكامه منطقه؛ شیرینی این ایام را به كام بسیاری تلخ خواهد كرد.
اینكه جریانی كه بر دعوت و دیدار این جرثومه ضد ملت فلسطین پافشاری داشته و دارند و جسته و گریخته از این اقدام به عنوان دست آورد مهمی برای مقابله و خروج از انزوا و به نمایش گذاشتن اقتدار و نفوذ جمهوری اسلامی ایران یاد می‌كنند؛ یادآور اصطلاح و نكته كلیدی مهمی است كه متكی وزیر خارجه پیشین در رابطه با تعیین مشاورین ویژه زد و اظهار داشت اینها بر شاخه نشسته و بن را می‌بریدند!
در مقطعی كه جمهوری اسلامی ایران به عنوان نماد و محور حامی مقاومت و پایگاه ضدیت با استكبار و صهیونیسم افتخار حمل این پرچم را دارد چرا كشور ما باید از كسانی كه دست دردست مبارك مخلوع علیه ملت فلسطین قیام نمودند و با امضای معاهده صلح با رژیم صهیونیستی با آنها هم پیاله شدند استقبال نماید؟
آیا دستگاه دیپلماسی می‌تواند تبعات این سفر را در منطقه و جهان اسلام جمع كند و جوابگوی اماها و چراها و هزاران سئوال دیگری كه در ذهن انقلابیون نقش می‌بندد باشد؟
محمد رمضانی

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

سه شنبه 24/12/1389 - 14:38 - 0 تشکر 298958

چندی پیش قائم مقام سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در امور بین الملل از برگزاری دومین جشن جهانی نوروز در روز هفتم فروردین سال آینده به میزبانی دولت ایران خبر داده بود.
یزدانی درخبر خود اعلام كرده كه برای حضور در این جشن از روسای جمهور 20 كشور و مقامات ارشد 10 كشور دیگردعوت بعمل آمده است. به گفته قائم مقام سازمان میراث فرهنگی، دولت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را نیز موظف كرده جشن نوروز را در 35 كشور جهان برگزار كند.
در ایران قرار است این جشن در محل تخت جمشید برگزار شود. بسیاری از كارشناسان سیاسی و صاحبنظران اسلامی، برگزاری جشن نوروز آن هم در تخت جمشید را یادآور جشن ننگین 2500 ساله شاهنشاهی می‌دانند و بر آن انتقاد جدی دارند.
از جمله كسانی كه برای حضور در جشن نوروز دعوت شده، ملك عبدالله شاه اردن است كه انتقادات زیادی را نیز از سوی دلسوزان و علاقمندان به نظام جمهوری اسلامی در پی داشته است. این افراد معتقدند پس از سی سال از پیروزی انقلاب اسلامی دعوت از رئیس رژیمی كه بارها عداوت خود را به جمهوری اسلامی ابراز داشته برخلاف مصالح جمهوری اسلامی دانستند و خواستار موضعگیری وزارت خارجه در این ارتباط شده اند.

چهار نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم در موضعگیری صریح نسبت به برگزاری جشن نوروز و دعوت از افرادی از جمله شاه اردن كه این روزها با خیزش اسلامی مردم مسلمان بر ضد سیاستهای دیكتاتور مابانه آنها مواجه است انتقاد كردند.
رئیس مركز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی دعوت "ملك‌عبدالله" شاه اردن را به ایران در حالی كه مردم این كشور دست به قیام زده اند، محكوم دانست و اعلام كرد: سفرملك‌عبدالله به تهران ضد مصالح اسلامی ایران است.
دكتر احمد توكلی گفت: در شرایطی كه جهان اسلام از كشورهای عربی خاورمیانه تا شمال آفریقا گرفته، علیه دولت‌های دست‌نشانده قیام كردند، براساس عزت و هویت اسلامی، سرنوشت منطقه را به دست خود رقم می‌زنند، دعوت از ملك عبدالله شاه اردن برای نوروز به ایران علیه مصالح مسلمانان و مردم منطقه و منافع ملی ایران اسلامی است.
نماینده تهران، افزود: این كار در عمل یك اشتباه فعلی است كه گرچه فاعلی نباشد، ملك عبدالله در روزهای آخر عمر پدرش ملك حسین با زور و فشار سیا ولیعهد اعلام شد و ملك حسن كه برادر كوچكتر ملك حسین پادشاه قبلی كه سیاستمداری طرفدار اخوان‌المسلمین بود و پیش از ملك عبدالله ولیهعد شده بود، كنار زده شد.

وی ادامه داد: این روزها هم مردم اردن كه اكثریتشان را فلسطینیان تشكیل می‌دهند، دست به تظاهرات زده‌اند، در این شرایط چه دلیلی دارد كه یك دست‌نشانده سازمان جاسوسی آمریكا(سیا) كه مورد مخالفت مردمش است به بهانه نوروز به ایران دعوت شود.
توكلی تصریح كرد: این حركت غیرانقلابی، دركنار سایر حركات انفعالی وزارت خارجه و دفتر ریاست جمهوری محكوم است و نیروهای انقلابی كشور نباید در مقابل آن سكوت كنند.
نماینده تهران در پاسخ به این سئوال كه مجلس چه واكنشی نسبت به انجام سفر ملك عبدالله به تهران خواهد داشت گفت: مجلس گرفتار بودجه است و سخت می تواند فعالیت دیگری را سازماندهی كند اما نمایندگان هوشیار نسبت به این اقدام اعتراض خواهد كرد.
توكلی افزود: تا جایی كه من اطلاع دارم مخالفت هایی نسبت به این سفر صورت گرفته است اما نمی دانم در عمل چه اتفاقی خواهد افتد

فلاحت پیشه عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هم با اشاره به دعوتی كه از سوی ایران برای حضور پادشاه اردن شده است، گفت: این دعوت با تحولات و مقتضیات كنونی منطقه همخوانی ندارد و ما باید از نماینده واقعی مردم اردن دعوت كنیم. وی در بیان ارزیابی خود از دعوت پادشاه اردن به ایران در شرایط كنونی تحولات كشورهای اسلامی در منطقه گفت: من معتقدم كه نهضت دموكراسی خواهی در دنیای اسلام یك واقعیت است و آمریكاییها سعی می‌كنند این نهضت‌ها در روند اصلاحی خود سامان دهند ودر این راستا برخی زمامداران عرب هم در این مسیر با آمریكاییها همراه شده‌اند.
وی ادامه داد: من معتقدم در شرایط كنونی ایران باید برخوردی توام با ظرافت دیپلماسی با این موضوع داشته باشد و حتما با آن دسته از زمامداران دنیای اسلام ارتباط برقرار كنیم كه نمایندگی ملت هایشان را به عهده دارند.
وی با بیان اینكه مباحثی كه در كشورهای اسلامی شكل گرفته برای جمهوری اسلامی نیز جای سئوال دارد، افزود: این موضوعات نیز مطرح می‌شود كه تا چه میزان مردم در حكومت‌های منطقه صاحب تاثیرند و دموكراسی به چه نتیجه‌ای رسیده است، در اردن هم مردم خواسته‌های برحقی دارند و در زمینه دموكراسی و اصلاحات عمیق كه مردم خواستار آن هستند در این كشور مورد توجه است.
عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینكه ارتش اردن با زمامداران این كشور همراه است، افزود: اما بدنه اقتصادی و به ویژه مردم فلسطینی كه در اردن شاهد تبانی مقامات سیاسی بوده‌اند از وضعیت كنونی ناراضی هستند و در چنین شرایطی من دعوت از پادشاه اردن را با مقتضیات موجود منطقه همخوان نمی‌بینم.

وی افزود: این دعوت در زمانی می‌تواند معنی داشته باشد كه تحولی در اردن شكل بگیرد و ما ببینیم كه نماینده واقعی مردم را دعوت می‌كنیم.
فلاحت پیشه با تاكید بر اینكه باید ظرافت‌ها را در دعوت از پادشاه اردن در نظر بگیریم افزود: با توجه به تحولات منطقه و جنبش دموكراسی خواهی درمنطقه ایران باید در تعامل با سران سیاسی كشورها به گونه‌ای عمل كند كه طالبان دموكراسی خواهی در منطقه دچار دل نگرانی از ایران به عنوان اولین كشوری كه انقلاب در آن شكل گرفت، نشوند.
قنبری عضو كمیسیون اصل نود مجلس نیز سفر شاه اردن به ایران را مشكوك دانست و افزود: در صورت ورود شاه اردن به ایران مسئولان وزارت خارجه را به مجلس فرا می‌خوانیم.
وی با اشاره به اخبار منتشر شده در مورد ورود پادشاه اردن به كشورمان اظهار داشت: با توجه به تحولات، حركت‌ها و اعتراضات اخیر داخلی مردم اردن و حركت دموكراسی‌خواهانه مردم این كشور و تظاهرات خیابانی بر علیه حكام اردنی باید گفت كه سفر پادشاه این كشور به جمهوری اسلامی در شرایط كنونی به مصلحت نیست.
وی تصریح كرد: در شرایط فعلی اگر پادشاه اردن بخواهد به جمهوری اسلامی ایران سفر كند، قطعاً مسئولان وزارت خارجه را به مجلس فرا می‌خوانیم و از آنان توضیح می‌خواهیم‌.
این نماینده مجلس به حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از حركت‌های آزادیخواهانه مردم منطقه اشاره كرد و اظهار داشت: با توجه به اینكه ما در گذشته هم روابط مستحكم و مناسبی با اردن نداشتیم، ‌ورود پادشاه این كشور به جمهوری اسلامی ایران بعد از گذشت سالیان طولانی مشكوك است.
علیرضا زاكانی نماینده دیگر تهران هم در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به دعوت از ملك عبدالله شاه اردن به ایران گفت: ملك عبدالله در پاسخ به درخواست رئیس دفتر رئیس‌جمهور اعلام آمادگی كرده است تا پس از 30 سال در نوروز به تهران سفر كند.
نایب رئیس كمیسیون اصل 90 با اشاره به سوابق خاندان شاه اردن در همكاری با رژیم صهیونیستی گفت: بعد از پیمان كمپ دیوید كه توسط انور سادات بسته شد شاه حسین پدر ملك عبدالله، نیز با رژیم صهیونیستی پیمان جداگانه‌ای منعقد كرد و پرونده سیاه این خاندان را سیاه‌تر كرد. همچنین دست شاه حسین در كشتار بی‌رحمانه فلسطینیان در 16 سپتامبر به خون مردم مظلوم فلسطین آلوده است. لذا در پرونده شاه حسین و فرزندش كه امروز به ناحق بر اریكه قدرت تكیه زده هیچ جای روشنی وجود ندارد و پرونده این خاندان سراسر خیانت است.
نماینده تهران در مجلس ادامه داد: دعوت از شاه اردن توسط رئیس دفتر رئیس‌جمهور امری خطا و مبتنی بر تحلیلی غلط صورت گرفته است زیرا امروز كه انقلاب‌های مردمی در منطقه طومار رژیم‌های وابسته را می‌پیچد و این لكه‌های ننگ را از دل كشورهای اسلامی می‌زداید، تحلیلی غلط در برخی جریان‌های انحرافی وجود دارد كه انقلاب‌های مردمی و اسلامی منطقه را نقشه آمریكا می‌داند.
زاكانی با بیان اینكه اعلام آمادگی پادشاه اردن برای سفر به تهران در راستای تثبیت جایگاه خود است، افزود: دستگاه دیپلماسی كشور به هیچ وجه حق ندارد با سطحی نگری و تحلیل‌های غلطی كه متاسفانه انقلاب‌های مردمی و اسلامی منطقه را نقشه آمریكا می‌نامد زمینه تثبیت این جرثومه را آماده و مایه نگرانی و دلسردی مسلمانان كشورهای اسلامی شود.
نایب رئیس كمیسیون اصل 90 در پایان تصریح كرد: بی‌شك دعوت پادشاه اردن به ایران بر خلاف مصالح انقلاب اسلامی و آسیب جدی برای جهان اسلام خواهد بود.
چه كسی پادشاه اردن را به تهران دعوت كرد؟
رئیس دفتر ریس جمهور كه سه ماه پیش به امان سفر كرده بود ضمن ابلاغ دعوتنامه رسمی برای سفر پادشاه اردن به تهران، این سفر را سرآغاز فصل جدید در روابط دو كشور دانست.
به گزارش خبرگزاری فارس‌، چندی‌پیش خبری مبنی بر دعوت ملك‌عبدالله دوم پادشاه اردن به تهران منتشر شده بود كه برخی‌ها از قطعی بودن آن سخن می‌گویند.
طبق معمول باید وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران از پادشاه اردن برای سفر به تهران دعوت كند اما این دعوت دیپلماتیك از سوی منوچهر متكی وزیرپیش و علی‌اكبر صالحی وزیر فعلی دستگاه دیپلماسی صورت نگرفته است.
به گزارش فارس، پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری در تاریخ 21 آذر ماه سال جاری طی خبری اعلام كرد كه رئیس دفتر رئیس‌جمهور در دیدار با ملك عبدالله پادشاه اردن در امان دعتوتنامه سفر به تهران را ابلاغ كرده است.
مشایی در دیدار، سفر پادشاه اردن را به تهران سرآغاز فصل جدیدی از روابط دو كشور خواند و خاطرنشان كرد: ظرفیت‌های بسیاری برای همكاری‌های دوجانبه وجود دارد كه باید از آن به بهترین شكل ممكن استفاده كرد.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

پنج شنبه 26/12/1389 - 13:35 - 0 تشکر 299711

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و تشکر فراوان

الحمدلله لعو شد:

رسایی در گفت‌وگو با فارس اعلام كرد:
لغو سفر پادشاه اردن به ایران به‎دلیل عدم استقبال مسئولان جمهوری اسلامی

خبرگزاری فارس: یك عضو ارشد فراكسیون انقلاب اسلامی مجلس شورای اسلامی از لغو سفر عبدالله اردنی به كشورمان به‎دلیل عدم استقبال مسئولان جمهوری اسلامی از این سفر خبر داد.


حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده تهران و عضو ارشد فراكسیون انقلاب اسلامی مجلس هشتم به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت كه دعوت از ملك عبدالله پادشاه اردن برای سفر به ایران مربوط به هفته‌های اخیر نیست بلكه به حدود 8 ماه قبل بازمی‌گردد.
وی افزود: دعوت از ملك عبدالله براساس سیاست‌های جمهوری اسلامی در راستای گسترش روابط با برخی كشورهای منطقه بوده كه در عین اختلاف نظر، براساس منافع جمهوری اسلامی و ملت‌های مسلمان منطقه در طول این سالها برقرار بوده است.
نماینده تهران در مجلس گفت: آن روز كه از ملك عبدالله و برخی سران كشورها برای سفر به تهران دعوت شده بود، وضعیت منطقه بحرانی نبود اما امروز با توجه به متزلزل بودن جایگاه رؤسای برخی‌ كشورها و اعتراضات مردمی به آنها طبیعی است كه بخواهند برای كسب آبرو و وجهه نزد مردم خود برای سفر به ایران دست و پا بزنند.
حجت‌الاسلام رسایی افزود: عبدالله اردنی قصد داشت از دعوت قبلی رئیس جمهور كشورمان كه در وضعیت طبیعی صورت گرفته، در شرایط بحرانی فعلی منطقه بهره‌برداری و به بهانه شركت در جشن نوروز به تهران سفر كند تا از این طریق برای خود مقبولیت كسب نماید.
وی خاطرنشان كرد كه با توجه به وضعیت بحرانی كنونی سفر عبدالله اردنی به تهران با استقبال مسئولان عالی جمهوری اسلامی مواجه نشد.
این نماینده اصولگرا با بیان اینكه سفر عبدالله اردنی به دلیل عدم استقبال مسئولان عالی‌رتبه جمهوری اسلامی لغو شده است‌، اظهار داشت: آقای احمدی‌نژاد در مقاطع مختلف نظر خود را در خصوص تحولات منطقه به سران كشورها اعلام كرده و گفته كه اگر بخواهند در برابر مطالبات قانونی مردم خود بایستند و در مقابل استقلال‌خواهی آنها مقاومت كنند، سرنوشت خوشایندی نخواهند داشت.
حجت‌الاسلام رسایی افزود: عبدالله اردنی باید بداند كه اگر بخواهد در این شرایط به تهران سفر كند قطعاً به دلیل همراهی با ظالمان به ویژه در جریان كشتارهای اخیر مردم مسلمان منطقه با خشم مردم ایران اسلامی مواجه می‌شود.
انتهای پیام/ز*
از

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8912240001


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.