• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 882)
چهارشنبه 24/11/1386 - 11:0 -0 تشکر 29778
سو استفاده آقای احمدی نژاد از منصب

سی‌امین سالگرد پیروزی انقلا‌ب اسلا‌می ایران با شكوه هرچه تمام‌تر در تهران و دیگر شهرها و حتی در برخی كشورهای جهان برگزار شد. در مراسم 22 بهمن
 كه با حضور اقشار مختلف مردم مسلمان برگزار شد، توده‌ها، اقشار، طبقات اجتماعی و احزاب، گروه‌ها و جمعیت‌های سیاسی به صورت گسترده شركت نمودند.

در این مراسم كه شایسته همدلی، وحدت، یكپارچگی و نمایش قدرت فراگیر ملت ایران بود، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری، به طرح موضوعاتی پرداخت كه شاید چندان تناسبی با حال و هوای این مراسم ملی نداشت.وی از فرصت به‌دست‌آمده كه جمعیت باشكوه مدافعان انقلا‌ب اسلا‌می از هر دسته و جریان سیاسی اعم از اصلا‌ح‌طلب، محافظه‌كار، مستقل و... در آن حضور داشتند، به طرح حملا‌ت تكراری خود علیه منتقدانش پرداخت.وی منتقدان خود را متهم كرد كه كمر به قتل دولت وی بسته‌اند. اما توضیح نداد منتقدانش كه تنها دو یا سه روزنامه با تیراژ معمولی را در اختیار دارند چگونه می‌توانند این كار مهم را سامان دهند و وی با داشتن حمایت مطلق رسانه‌ای اعم از صدا و سیما و جراید كثیرالا‌نتشار از مقابله با منتقدان خود ناتوان بوده است!وی با پرداختن به موضوع پرونده هسته‌ای، دولت‌های قبلی را به سازشكاری و عقب‌نشینی و حتی برخی منتقدان خود را تلویحا به جاسوسی متهم كرد.احمدی‌نژاد در حالی در خصوص پرونده هسته‌ای اظهارنظر می‌كرد كه گویا فراموش كرده بود، سیاست‌های نظام در پرونده هسته‌ای همواره در كمیته‌ای طراحی، پیگیری و اجرا شده كه چه در دولت‌های پیشین و چه در دولت حاضر زیر نظر رهبری عالیقدر نظام عمل می‌كند. رئیس‌جمهور چه در ادوار قبل، چه اینك، تنها یك عضو برجسته آن است. پس چگونه است كه ایشان علی‌رغم دانستن این واقعیت، سهم و نقش خود را به عالی‌ترین مرجع تصمیم‌ساز در پرونده هسته‌ای ارجاع می‌دهد؟ ایشان این عمل نامطلوب را در فرازی كه از نقش عنایات غیبی در پرونده هسته‌ای سخن می‌راند، مجددا تكرار و زحمات و تدابیر رهبری عالیقدر نظام را به نفع خویش مصادره نمود.

این عمل در حالی صورت پذیرفت كه چنین امری تا به حال در هیچیك از سطوح مدیریتی كشور سابقه نداشته است.معلوم نیست طرح چنین اظهاراتی چه تناسبی با سالگرد پیروزی انقلا‌ب اسلا‌می داشته است. در سالی كه به خواست رهبری نظام سال <اتحاد ملی و انسجام اسلا‌می> نامگذاری شده، طرح اینگونه نظرات تفرقه‌افكنانه و معارض با منافع ملی، در بزرگ‌ترین جشن وحدت ملی، آیا به نفع انقلا‌ب و نظام اسلا‌می است؟آیا طرح اتهامات واهی به منتقدان از تریبون رسمی و ملی، جا انداختن اختلا‌ف در میان مسوولا‌ن نظام در عالی‌‌ترین سطوح، آن هم در معرض رصد تمام رسانه‌ها و مخالفان انقلا‌ب اسلا‌می نیست؟ چه كسانی از چنین مواضعی سود می‌برند؟22 بهمن نه به دولت احمدی‌نژاد تعلق دارد و نه به دولت‌های پیشین و پسین. 22 بهمن به انقلا‌ب اسلا‌می ایران، ملت بزرگ و مسلمان ایران و همه آزادیخواهان جهان تعلق دارد. یادمان و حضور گسترده در آن دینی است كه همه طرفداران و هواخواهان انقلا‌ب بر دوش خود احساس می‌كنند.بهتر این است كه از تریبون‌های ملی و مراسم ملی و انقلا‌بی كه به كلیت حاكمیت و نظام و انقلا‌ب اسلا‌می تعلق دارد، هیچكس به نفع خواسته‌ها و امیال خویش بهره‌برداری ننماید. چنین سنت سیئه و غلطی در نهایت موجب سرخوردگی مردم شده و به شكلی سوءاستفاده از موقعیت و مناصب حقوقی را تداعی می‌نماید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.