• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 3618)
جمعه 20/12/1389 - 22:10 -0 تشکر 297190
حتما این فیلمها را در نوروز امسال ببینید...

در تعطیلات نوروزی امسال، سیما اقدام به پخش فیلم‌های سینمایی از پنج شبكه اول، دوم، سوم، چهارم و تهران خواهد كرد كه بیشتر این فیلم‌ها متعلق به سال‌های 2006 و 2007 میلادی هستند.
در تعطیلات نوروزی امسال، سیما اقدام به پخش فیلم‌های سینمایی از پنج شبكه اول، دوم، سوم، چهارم و تهران خواهد كرد كه بیشتر این فیلم‌ها متعلق به سال‌های 2006 و 2007 میلادی هستند.

به گزارش فارس، پنج شبكه سیما در ایام نوروز پخش فیلم‌های خود را از 28 اسفندماه آغاز و تا 13 فروردین ماه ادامه خواهند داد.

بنابر این گزارش، در مجموع 75 فیلم در این 15 روز پخش خواهد شد كه به تفكیك 28 فیلم ایرانی، 22 فیلم آمریكایی، 4 فیلم هندی،4 فیلم ایتالیایی، 3 فیلم اسپانیایی، 2 فیلم هنگ كنگی، 2 فیلم ژاپنی است و كشورهای فرانسه، آلمان، نروژ، كره، انگلستان، نیوزلند، كانادا، بلغارستان، قزاقستان و كره نیز هر كدام با یك فیلم در جشنواره نوروزی سیما حضور دارند.

شبكه اول سیما:
شبكه اول سیما برای تعطیلات نوروز 15 فیلم سینمایی در نظر گرفته كه از این تعداد 5 فیلم متعلق به سینمای ایران، 6 فیلم متعلق به سینمای آمریكا و مابقی متعلق به سایر كشورهای اروپایی هستند.
فیلم‌های شبكه اول سیما كه توسط اداره كل تامین برنامه خارجی سیما تهیه شده‌اند، در این مدت هر روز ساعت 16:30 به روی آنتن خواهند رفت.

*«حیثیت»
فیلم سینمایی حیثیت روز سه شنبه 28 اسفندماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی محصول مشترك انگلستان و آمریكا در سال 2006 بوده و به كارگردانی كریستفر فولان ساخته شده است. فیلم حیثیت در ژانر درام فانتزی ساخته شده و داستان آن توسط جاناتان نولان و كریستفر نولان نوشته شده وبازیگرانی چون هاگ جكمن، كریستین بل ومایكل كین در این فیلم كه 130دقیقه زمان دارد بازی كرده‌اند.
داستان فیلم «حیثیت» درباره رابرت و آلفرد دو تردست ماهر است. روزی آلفرد دست به ترفندی بسیار بزرگ می‌زند كه رابرت از راز آن بی خبر است و به دنبال پیدا كردن این راز برمیاید...
این فیلم نامزد دو جایزه اسكار و دو جایزه اتحادیه كارگردانان آمریكایی شد و توانست جایزه فیلم منتخب نوجوانان را از آن خود كند.
فیلم سینمایی روز چهارشنبه 29 اسفندماه كه فیلمی ایرانی است هنوز مشخص نشده است.

*«پسران آفتاب»
فیلم سینمایی «پسران آفتاب» محصول كشور آمریكاست و روز پنجشنبه اول فروردین ماه از شبكه اول سیما پخش خواهد شد.
این فیلم ساعت 16روی آنتن شبكه اول سیما خواهد رفت.

*«فهرست آرزوها»
این فیلم تلویزیونی كه روز جمعه دوم فروردین ماه پخش خواهد شد، محصول كشورآمریكا در سال 2007 است وبه نویسندگی جاستین زاكهام در ژانر حادثه ای، كمدی و درام ساخته شده است.
كارگردان فیلم فهرست آرزوها «راب رینر» است و بازیگرانی چون جك نیكلسون، مورگان فریمن، شون هایس و بورلی تاد در این فیلم 97 دقیقه‌ای بازی كرده‌اند.
داستان این فیلم درباره دو بیمار سرطانی است كه به دلیل پیشرفت بیماری به زودی خواهند مرد. این دو به منظور رسیدن به تعدادی از آرزوهایشان از بخش حفاظتی بیمارستان سرطانی فرار كرده و دست به یك سفر جاده‌ای می‌زنند.

*«روز سوم»
فیلم سینمایی روز سوم محصول كشور ایران است و در روز شنبه سوم فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم به كارگردانی محمد حسین لطیفی در سال 85 ساخته شده و بازیگرانی چون باران كوثری، پوریا پورسرخ، برزو ارجمند، مجید یاسر، مهدی صبایی و شهرام قائدی در آن بازی كرده‌اند.

 

فیلمنامه این اثر توسط مهدی سجاده چی نوشته شده و علیرضا جلالی تهیه كنندگی آن را بر عهده داشته است.
این فیلم كه توانست سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را از آن خود كند، داستان برادری است كه در شرایط بسیار سخت و پیچیده‌ای مجبور می‌شود خواهر كوچك و علیل خود را در زیر خاك پنهان كند تا بتواند شبانه از میان عراقی‌ها كه خانه را محاصره كرده‌اند فراری دهد. این ماجرا سه شب ادامه دارد و اتفاقات زیادی در حاشیه آن رخ می‌دهد...

*«پادشاه كالیفرنیا»
این فیلم سینمایی روز یكشنبه چهارم فروردین ماه به روی آنتن خواهد رفت. این فیلم كمدی در سال 2007 به كارگردانی مایك كاهیل ساخته شده است.
در فیلم 93 دقیقه‌ای پادشاه كالیفرنیا، بازیگرانی چون مایكل داگلاس، لورا كاچربوس، پل لیبر، آنی ال ناتان ایفای نقش كرده‌اند.

 

داستان این اثر كه محصول مشترك آمریكا و مكزیك است، درباره پدری است كه از شخصیتی بی ثبات برخوردار است و پس از اینكه از بیمارستان مرخص می‌شود، به همراه دختر خود در تلاش است تا گنجینه به جا مانده از مبلغان مذهبی اسپانیا را با كمك دخترش پیدا كند.

*«چپ دست»
این فیلم كه به كارگردانی «آرش معیریان» ساخته شده، روز دوشنبه پنجم فروردین ماه پخش خواهد شد.
فیلم سینمایی چپ دست محصول سال 1384 است و به نویسندگی بهمن معتمدیان و تهیه كنندگی منوچهر زبردست و داریوش بابائیان ساخته شده است.
داستان این فیلم درباره دختری است كه با فراموش كاریهایش مشكلات عدیده‌ای را به وجود می‌آورد و بازیگرانی چون حمید گودرزی، رضا داوودنژاد، لیلا اوتادی، رابعه اسكویی، كاظم افرندنیا و مهدی امینی خواه در آن بازی كرده‌اند.

*«مرد آرام»
فیلم سینمایی مرد آرام روز سه شنبه ششم فروردین ماه به روی آنتن می‌رود.
این فیلم سینمایی محصول سال 1990 كشور آمریكاست و در مدت زمان 102 دقیقه ساخته شده است.
این اثر در ژانر كمدی جنایی به نویسندگی و كارگردانی اندرو برگمن ساخته شده و بازیگرانی چون مارلون براندو، ماتیو برودریك و جان پولیتو در آن ایفای نقش كرده‌اند.
داستان فیلم مرد آرام درباره جوان بی گناهی است كه درگیر یك گروه مافیایی می‌شود.

*«ترنادو»
فیلم سینمایی «ترنادو» روز چهارشنبه هفتم فرودین ماه ساعت 16:30 به روی آنتن شبكه اول سیما خواهد رفت.
این فیلم سینمایی محصول كشور آلمان است.

*«اندرسون جوان»
این فیلم سینمایی روز پنجشنبه هشتم فروردین ماه پخش خواهد شد.
فیلم درام اندرسون جوان با 110 دقیقه زمان در سال 2005 به كارگردانی روملی هامریش ساخته شده و مایكل كوئید، لون پترسن و پیتر استین در آن بازی كرده‌اند.
این فیلم كه محصول مشترك كشورهای نروژ، سوئد و دانمارك است، توانست جایزه اسكار بهترین فیلم تلویزیونی را به خود اختصاص دهد و دو جایزه از مجموعه جوایز جشنواره بین المللی شانگهای را نیز از آن خود كند.

*«اكباتان»
فیلم تلویزیونی اكباتان به كارگردانی سعید اسدی ساخته شده و داستان دختری به نام فریبا را دنبال می‌كند كه برای ترجمه یك رمان به خانه دایی اش در شهرك اكباتان می‌رود. فریبا در غیاب دایی اش كه به مسافرت رفته ، در خانه تنهاست كه درگیر ماجرای اختلاف یك زن و شوهر به نام نادر و مریم می‌شود. نادر و مریم هر دو مدعی هستند آن یكی تعادل روانی ندارد.
عسل بدیعی، اشكان خطیبی، آرمیتا مرادی، افسر اسدی، فقیهه سلطانی و رامتین خدا پناهی بازیگرانی هستند كه دراین فیلم تلویزیونی جلو دوربین امیر معقولی رفته‌اند.
این تله فیلم را علیرضا محمودی و محمد حسن شهسواری نوشته‌اند و علی اصغر صدیقی آن را برای گروه فیلم و سریال شبكه اول سیما تهیه كرده است.این اثر روز جمعه نهم فروردین ماه به روی آنتن خواهد رفت.

*«گروه كر»
فیلم سینمایی «گروه كر» برای پخش در روز دهم فروردین ماه در نظر گرفته شده است.
این اثر 96 دقیقه‌ای محصول سال 2004 كشورهای فرانسه، آلمان و سوئیس است و در ژانر كمدی، درام و رمانتیك ساخته شده است.
این فیلم كه بازیگرانی چون كریستف باراتید، ژرالد ژونیو، فرانسوا برلان، كاد مراد و ژان پل بونر بازی كرده‌اند، داستان معلم جدیدی را به تصویر می‌كشد كه در یك مدرسه پسرانه مشغول كار می‌شود و در تلاش است تا از طریق موسیقی بر زندگی آنها تاثیر مثبت بگذارد.
این فیلم در سال 2005 نامزد 2 جایزه اسكار شد ولی موفقیتی كسب نكرد. در سال 2004 برنده یك جایزه از جشنواره آستین شد و نامزد دو جایزه از مجموع جوایز بفتا (اسكار انگلستان) نیز شد.
فیلم گروه كر نامزدی در دو بخش از جشنواره بین المللی بانكوك و برنده شدن در یكی از این بخش‌ها را نیز در كارنامه خود دارد و در هفت بخش از جشنواره سزار (اسكار فرانسه) در سال 2005 نامزد شد و توانست 2 جایزه از آن را به خود اختصاص دهد.
همچنین نامزدی در یك بخش از جشنواره گلدن گلوب و جشنواره بین المللی كارلوی ویواری از دیگر افتخارات این فیلم برای سازندگانش به شمار می‌رود.

*«بر بوم زمان»
فیلم سینمایی بربوم زمان در روز یازدهم فروردین ماه از شبكه اول سیما پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی محصول كشور ایران است و به كارگردانی «محمد تقی راوندی» در سال 1382 ساخته شده است.

*«تیرانداز»
فیلم سینمایی تیرانداز یك تریلر اكشن درام است كه روز دوازدهم فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی 124 دقیقه زمان دارد و در سال 2007 با بودجه 61 میلیون دلاری به كارگردانی آنتوئین فوكرا ساخته شد.
فیلم تیرانداز محصول كشور آمریكاست و پس از اكران فروشی معادل 95 میلیون دلار برای سازندگان خود به همراه آورد.
در این فیلم كیت مارا، مایكل نپا، دنی گلوور، جاناتان واكر و جاستین لوئیس بازی كرده‌اند و داستان آن درباره باب لی سوواگر، تك تیرانداز آمریكایی است كه بعد از عملیاتی در آفریقا كه منجر به كشته شدن دوستش شده است، دست از كار كشیده و در شمال آمریكا در یك كلبه به تنهایی زندگی می‌كند.
بعد از مدتی یكی از سناتورهای آمریكا به دیدار او می‌آید و از او می‌خواهد تا برای در امان ماندن رئیس جمهور از دست تروریست‌ها در سخنرانی به آنها كمك كند و محل اختفای تروریست‌ها را تشخیص دهد...

*«ستاره ساز»
این فیلم سینمایی در روز سیزدهم فروردین ماه از شبكه اول سیما به روی آنتن خواهد رفت.
فیلم ستاره ساز محصول سال 1995 كشور ایتالیاست و به كارگردانی جوریه تورناتوره ساخته شده است.
این فیلم در ژانر درام با مدت زمان 113 دقیقه ساخته شده و داستان آن طی سال‌های طلایی سینما رخ می‌دهد كه هركسی رویای ستاره شدن را در سر می‌پروراند. مردی در این میان به همه آرزومندان سینما قول می‌دهد كه رویایشان را محقق كند.
فیلم ستاره ساز در دو بخش از جشنواره ونیز نامزد شده و جایزه یكی از این بخش‌ها را از آن خود كرد.

شبكه دو سیما:
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، شبكه دو سیما در ایام نوروز 5 فیلم ایرانی، 4 فیلم آمریكایی، 2 فیلم ژاپنی، یك فیلم هنگ كنگی، یك فیلم نیوزلندی، یك فیلم كانادایی و یك فیلم بلغارستانی پخش خواهد كرد.
بنابراین گزارش، فیلم‌های شبكه دوم سیما كه توسط اداره كل تامین برنامه خارجی سیما تهیه شده‌اند، در این مدت هر روز ساعت 23:15 به روی آنتن خواهند رفت و روز بعد ساعت 14 تكرار خواهند شد.

*«دختری در قفس»
فیلم سینمایی «دختری در قفس» به كارگردانی «قدرت الله صلح میرزایی» برای پخش در روز سه شنبه 28 اسفندماه در نظر گرفته شده است.
این فیلم سینمایی به تهیه كنندگی «علی واجد سمیعی»و «علیرضا داودنژاد» بر اساس فیلمنامه‌ای از «علیرضا داودنژاد»و «قدرت الله صلح میرزایی» ساخته شده است.
در این فیلم سینمایی كه در سال 1381 تولیده شده، بازیگرانی چون فریبرز عرب‌نیا، مهناز افشار، پژمان بازغی، نسرین مقانلو، چنگیز وثوقی، محمدرضا داودنژاد، احترام‌السادات حبیبیان، مرحوم نرسی گرگیا، شهرام عبدلی، محمدرضا راد، رامین نعمتی، مهدی طاهری، رضا اصانلو راد، محمدحسین قشمی، آربی ابراهیمیان و مجید مشیری ایفای نقش كرده‌اند.
خلاصه داستان این فیلم آمده است:كلكسیونی عتیقه، خانواده‌ای اشرافی، دوستی قدیمی، عشقی‌تازه، ماموری نفوذی و توطئه‌ای پنهان. شیاد، داستانی است پیچیده در حوادثی مرگبار، روابطی عاشقانه و ماجراجوئی آدم‌هایی كه دل به دریا زده‌اند...

*«در دره خدایان»
فیلم سینمایی «در دره خدایان» محصول سال 2007كشور آمریكاست و روز چهارشنبه 29 اسفندماه به روی آنتن شبكه دو سیما خواهد رفت.
این فیلم سینمایی به كارگردانی «پل هاگیس» در ژانر تریلر و درام ساخته شده و 124 دقیقه زمان دارد.
نویسندگان فیلم سینمایی «در دره خدایان»، «پل هاگیس»و «مارك بول» هستند و بازیگرانی چون تامی لی جونز، چارلیز ترون و سوزان ساراندون در آن بازی كرده‌اند.
این فیلم داستان یك سرباز قدیمی جنگ ویتنام «لی‌جونز» و همسرش «ساراندون» است كه برای پیدا كردن پسرشان كه در بازگشت ازجنگ ویتنام مفقود شده است و یافتن حقیقت با یك مامور پلیس «ترون» همكاری می‌كنند.

*«قلبم را در وطنم دفن كن»
فیلم سینمایی«قلبم را در وطنم دفن كن» روز 5 شنبه اول فروردین ماه به روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم محصول سال 2007 كشور آمریكاست و به كارگردانی «ایو سیمونو» بر مبنای كتابی با همین نام ساخته شده است.
این فیلم 133 دقیقه زمان دارد و بازیگرانی چون آیدان كوئین، آدام بیچ، اوگست شلمبرگ و جی كی سیمونز در آن بازی كرده‌اند.
این فیلم دهه‌های پایانی قرن نوزدهم را به تصویر می‌كشد. زمانیكه دولت آمریكا سرخپوستان را مجبور به ترك سرزمین‌های مادری و سكونت در مناطق حفاظت شده می‌كند.برخی از آنها تسلیم این خواسته می‌شوند، اما برخی دیگر مخالفت كرده و دولت آمریكا مجبور به امضای قراردادی با آنها می‌شود كه سرآغاز مشكلات سرخپوستان به شمار می‌رود...

*«هدف نامرئی»
فیلم سینمایی «هدف نامرئی» روز جمعه دوم فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی محصول مشترك هنگ كنك و چین در سال 2007 است و در 128 دقیقه ساختهشده است.
فیلم سینمایی «هدف نامرئی» را «بنی چان» كارگردانی كرده و بازیگرانی چون شاون یوئه، جیسی چاو و نیكلاس تسه در آن بازی كرده‌اند.
این فیلم ماجرای سه افسر پلیس را به تصویر می‌كشد كه در تلاشند تا یك گروه جنایتكار هفت نفره را از پای درآورند...

*«معتاد اجباری»
‌فیلم تلویزیونی «معتاد اجباری» به كارگردانی «مهدی مظلومی» و تهیه كنندگی «سید امیر پروین حسینی» روز شنبه سوم فروردین ماه روی آنتن شبكه دوم سیما خواهد رفت.
بنابراین گزارش، این تله فیلم از اول تا بیستم بهمن ماه 86 به سفارش گروه فیلم و سریال شبكه دو سیما در تهران تصویربرداری شده است.
برخی از عوامل تولید این تله فیلم عبارتند از:نویسنده و كارگردان:مهدی مظلومی، مدیر تصویربرداری: رضا عطار، تدوین: مهدی اسلامی، صدابردار: رضا كشاورز و مدیر تولید: جمهور شكیبا.
در فیلم تلویزیونی «معتاد اجباری» بازیگرانی چون جواد رضویان، شهرام قائدی، مونا فرجاد، امیر غفارمنش، زهره صفوی، صدیقه كیانفر و ... ایفای نقش كرده‌اند.

در خلاصه داستان «معتاد اجباری» آمده است:جوانی بنام كمال (جواد رضویان) كه شاگرد دوچرخه سازی است، در آستانه ازدواج قرار دارد و در صدد تامین مخارج عروسی اش است كه خبری را از رادیو می‌شنود مبنی براینكه وزارت كار و امور اجتماعی جهت حمایت از افرادی كه معتاد بوده و ترك كرده‌اند مبلغ سه میلیون تومان بعنوان وام پرداخت خواهد كرد.كمال با شنیدن این خبر تصمیم می‌گیرد كه معتاد شده و سپس ترك كند. اما در این بین ماجراهایی اتفاق می‌افتد كه ...

*«كودك»
فیلم سینمایی «كودك» محصول كشور آمریكا در سال 2000 است و روز چهارم فروردین ماه از شبكه دو سیما پخش خواهد شد.
این فیلم بر مبنای فیلمنامه‌ای از «اودری ولز» به كارگردانی «جان ترتلتاب» ساخته شده و بازیگرانی چون بروس ویلیس، اسپنسر برسلین و املی مورتیمر در آن ایفای نقش كرده‌اند.
فیلم سینمایی «كودك» درباره یك مشاور تبلیغاتی موفق است كه بسیاری از سرشناسان از او بعنوان مشاور استفاده می‌كنند. در همین زمان او متوجه حضور پسر بچه‌ای در خانه‌اش می‌شود، كودكی كه از درون او شكل گرفته است...

*«سریع‌ترین سرخپوست دنیا»
فیلم سینمایی «سریع‌ترین سرخپوست دنیا» روز دوشنبه 5 فروردین ماه به روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم سینمایی محصول سال 2005 كشور نیوزلند است و به كارگردانی «راجر دانلدسن» ساخته شده است.
در «سریع‌ترین سرخپوست دنیا» بازیگرانی چون آنتونی هاپكینز، لاین ریا، تسا میشل و ارون مورفی در آن ایفای نقش كرده‌اند.
فیلم سینمایی «سریع‌ترین سرخپوست دنیا» بر مبنای زندگی «برت مونرو» موتورسوار مشهور نیوزلند ساخته شده است. او پیرمرد نیوزلندی است كه عاشق سرعت و بجا گذاردن ركوردهای جدید سرعت روی زمین است. وی صاحب موتوری است كه 42 سال پیش در زمان جنگ جهانی دوم آن را خریداری كرده و در طول این سال‌ها تغییرات زیادی در وضعیت ظاهری و موتور آن بوجود آورده به طوری كه موتورش كه سرخپوست نام دارد از قابلیت بالایی برخوردار شده و می‌تواند با موتورهای بسیار جدیدتر به رقابت بپردازد. در نتیجه برت تصمیم می‌گیرد در مسابقه جهانی ركورد سرعت در بارنویل آمریكا شركت كند و این شروعی است برای ...

*«این پرونده مختومه نیست»
فیلم سینمایی «این پرونده مختومه نیست» روز سه شنبه 6 فروردین ماه از شبكه دو سیما روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم به كارگردانی «مهرداد خوشبخت» و تهیه كنندگی «رضا جودی» ساخته شده و بازیگرانی چون حمیدرضا پگاه، الهام پاوه نژاد، نفیسه روشن و اسماعیل سلطانیان در آن بازی كرده‌اند.
داستان این فیلم تلویزیونی درباره دختری به نام سارا امین است كه بعد از خروج از منزل به قصد رفتن به سركار، مفقود ‌شده و 24 ساعت بعد جسدش در بیابان‌های اطراف تهران پیدا می‌شود. سرگرد امیری به همراه دستیارش سروان صادقی مسئول پیگیری پرونده می‌شود و تحقیقات را از نزدیكان سارا شروع می‌كنند و تا محل كارش ادامه می‌دهند اما به سر نخ مشخصی دست نمی‌یابند تا اینكه ...

*«راكت»
فیلم سینمایی «راكت» محصول سال 2005 كشور كاناداست و روز چهارشنبه هفتم فروردین ماه به روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم تلویزیونی به كارگردانی «كارلوس بی‌نام» و تهیه كنندگی «دنیل لوئیس» ساخته شده و بازیگرانی چون سن آوری، میشل بارتی و پت براگولی در آن بازی كرده‌اند.
داستان فیلم «راكت» كه یك درام ورزشی است، درباره «موریس» پسر یك فرانسوی است كه پیش از جنگ جهانی در كانادا به عنوان كارگر مشغول فعالیت است و همزمان با كارش، هاكی هم بازی می‌كند. وی به تدریج مهارت خود را در هاكی به همه ثابت می‌كند و همزمان با جنگ جهانی دوم به عنوان یكی از بازیكنان مطرح كانادا راهی مسابقات مختلف می‌شود كه ...

*«گانگستر آمریكایی»
فیلم سینمایی «گانگستر آمریكایی» محصول كشور آمریكاست و روز پنجشنبه 8 فروردین ماه روی آنتن خواهد رفت.
فیلم سینمایی «گانگستر آمریكایی» به كارگردانی «رایدلی اسكات» ساخته شده و فیلمنامه آن توسط «مارك جاكوپسن» و «استیون زایلیان» نوشته شده است و برای اولین بار در 2 نوامبر سال 2007 در این كشور به نمایش درآمد.
این فیلم سینمایی كه در ژانر جنایی و درام ساخته شده، 157 دقیقه زمان دارد و بازیگرانی چون «دنزل واشنگتن»، «راسل كرو»، «جاش برولین»، «تد لوین» و «لیماری نادال» در آن ایفای نقش كرده‌اند.
داستان فیلم سینمایی «گانگستر آمریكایی» در دهه 70 میلادی می‌گذرد و درباره «فرانك لوكاس» معروف به امپراطور مواد مخدر است. او مواد مخدر مربوط به مشتریان خود در منهتن را از برخی كشورهای شرقی تامین می‌كند. كارآگاهی برای دستگیری او وارد عمل می‌شود ...
این فیلم سینمایی در دوبخش از جوایز اسكار سال 2008، 5 بخش از جوایز جشنواره بفتا و در سه بخش از جوایز گلدن گلوب نامزد شد.

*«دهخدا»
فیلم تلویزیونی «دهخدا» به كارگردانی «» روز نهم فروردین ماه روی آنتن شبكه دو سیما می‌رود.
این فیلم به كارگردانی «محمدرضا ورزی» كارگردانی شده و بازیگرانی چون سعید نیكپور، محمدعلی ساربان، محمد ابهری، فخرالدین صدیق شریف، میرطاهرمظلومی و فلور نظری در آن ایفای نقش كرده‌اند.
در فیلم تلویزیونی «دهخدا» كه به تهیه‌كنندگی «علی لدنی» ساخته شده، دوران روزنامه‌نگاری دهخدا در «صور اسرافیل» و زمان همكاری‌های او با مشروطه خواهان به تصویر كشیده شده است.
نویسنده این اثر «فریدون دانشمند» است و سایر عوامل تولید این پروژه عبارتند از:طراح صحنه و لباس: سهیل میرسپاسی،‌ مدیر فیلمبرداری: سیدمحسن جاهد،‌ صدابردار:رضا اردلان،‌ گریم:امیر اسكندری،‌ مدیر تولید:فرشته مهدیزاده و مدیر تداركات:رحیم بیابانی.

*«پرنده اسكاتلندی»
فیلم سینمایی «پرنده اسكاتلندی» محصول مشترك كشورهای آلمان و انگلستان در سال 2006 است و برای پخش در روز دهم فروردین ماه در نظر گرفته شده است.
این فیلم به كارگردانی «داگلاس مكینون» ساخته شده و بازیگرانی چون جانی لی میلر و سین براون در آن ایفای نقش كرده‌اند.
داستان این فیلم بر اساس واقعیت ساخته شده و برگرفته از زندگی ورزشی گرام ابری دوچرخه‌سوار اسكاتلندی است كه موفق می‌شود با تغییراتی ابتكاری و استفاده از قطعه ماشین لباسشویی، دوچرخه ساده و غیرحرفه‌ای خود را ارتقاء دهد و ركورد خوبی را به نام خود ثبت كند. گرام تصمیم می‌گیرد در مسابقات جهانی دوچرخه‌سواری سال 1993 شركت كند ولی ...

*«بیرون از بهشت»
فیلم تلویزیونی «بیرون از بهشت» به كارگردانی «خسرو معصومی» روز 11 فروردین ماه به روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم كه موضوع آن محیط زیست و حفاظت از جنگل‌ها و مراتع است، فرامرز قریبیان، هادی دیباجی، لیلا اوتادی و داریوش اسدزاده به ایفای نقش پرداخته‌اند.
داستان این فیلم تلویزیونی قصه‌ای از نابودی طبیعت سبز شمال كشور را روایت می‌كند و درباره پلیسی است كه برای پی‌گیری یك پرونده به شمال كشور سفر می‌كند. این سفر و پی‌گیری‌های پلیس پرده از جنایتی بر می‌دارد كه ...

*«فرزندان افتخار»
فیلم تلویزیونی «فرزندان افتخار» محصول كشور مجارستان است و برای پخش در روز دوشنبه 12 فروردین ماه در نظر گرفته شده است.
این فیلم به كارگردانی «كریستینا گودا» و تهیه كنندگی «اندریو جی واجنا» ساخته شده و بازیگرانی چون كاتا دوبو و ایوان فنیو در آن بازی كرده‌اند.
در خلاصه این فیلم سینمایی آمده است:«كارچی» از اعضای متبحر تیم ملی واتر پلوی مجارستان است كه با یكی از اعضای كمیته دانشجویی مبارزه با سلطه شوروی بر مجارستان به نام «ویكی» آشنا می‌شود. كارچی كه در ابتدا تنها به مسابقه و شركت در المپیك می‌اندیشید، در پی علاقه به ویكی به مبارزان علیه سلطه شوروی می‌پیوندد و در پی درگیری‌های فراوان شوروی، متعهد می‌شود از مجارستان خارج شود ...

*«پینگ پنگ»
فیلم سینمایی «پینگ پنگ» روز سه شنبه 13 فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی محصول سال 2002 كشور ژاپن است و به كارگردانی «فامی هیكوسوری» ساخته شده و بازیگرانی چون یوسوكه كوبوزوكا و آراتا در آن بازی كرده‌اند.
این فیلم داستان «سوكیموتو» و «هوشیمو» دو دوست دوران بچگی و از اعضای تیم پینگ پنگ مدرسه را روایت می‌كند كه هر دو توانایی و استعداد بسیار زیادی در پینگ پنگ دارند. «سوكیموتو» بازیكن بسیار قابلی است اما به دلیل روحیه آرامی كه دارد چندان به بُرد اهمیت نمی‌دهد ولی «هوشیمو» برعكس او به برد علاقه بسیاری دارد و تمام هدفش پیروزی به هر نحو ممكن است. روزی هوشیمو از بازی با رقیب خود شكست خورده و تصمیم می‌گیرد ورزش پینگ پنگ را ترك كند ...

**شبكه سوم سیما:
اداره كل تامین برنامه خارجی سیما 7 فیلم ایرانی، 3 فیلم هندی، 2 فیلم آمریكایی، 1 فیلم هنگ كنگی، 1 فیلم انگلستانی و 1 فیلم قزاقستانی برای ایام نوروز شبكه سوم سیما تدارك دیده است كه هر شب ساهت 20:15 به روی آنتن می‌روند.

*«شعله2»
فیلم سینمایی «شعله 2» محصول سال 2007 سینمای هند روز سه شنبه 28 اسفندماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی به نویسندگی و كارگردانی «رام گوپال وارما» ساخته شده و بازیگرانی چون آمیتاب باچان، مهنال، نیشا كوتاری و آجی دیوگان در آن بازی كرده‌اند.
داستان فیلم «شعله2» درباره دو راهزن است كه به یك پلیس بازنشسته كمك می‌كنند تا انتقام خانواده‌اش را از یك تبهكار بگیرد...

*«شاخه گلی برای عروس»
فیلم سینمایی «شاخه گلی برای عروس» به كارگردانی «قدرت الله صلح میرزایی» ساخته شده و روز چهارشنبه 29 اسفندماه به روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم سینمایی به تهیه كنندگی «سیدمحسن وزیری» ساخته شده و بازیگرانی چون جواد رضویان، حدیث فولادوند، مجید صالحی و رابعه اسكویی در آن بازی كرده‌اند.
فیلم «شاخه گلی برای عروس» در سال 83 ساخته شده و داستان آن درباره جوانی روستایی است كه عاشق یكی از دختران هم ولایتی‌اش می‌شود و سعی می‌كند دل دختر را به دست آورده و با او ازدواج كند. اما در این میان جوانی به نام ناصر با كلاهبرداری قصد گرفتن مقداری پول از این جوان ساده دل را دارد كه ...

*«نقطه اشتعال»
فیلم سینمایی «نقطه اشتعال» محصول سال 2007 كشور هنگ كنگ است و روز پنجشنبه 1 فرودین ماه به روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم 88 دقیقه‌ای به كارگردانی «ویلسون ییپ» به نویسندگی «لیك كی تانگ» در ژانر اكشن ساخته و بازیگرانی چون دونی ین، لوئیس كو، كوئیین چو و ری لوئی در آن ایفای نقش كرده‌اند.
این فیلم جایزه اسب طلایی را از آن خود كرده و داستان آن درباره مبارزه یك نیروی ویژه با سه برادر است كه به همراه یكدیگر یك گروه قدرتمند گانگستری را در ویتنام تشكیل داده‌اند.

*«قلقلك»
فیلم سینمایی «قلقلك» محصول سال 1384 به كارگردانی «مسعود نوابی» است كه روز جمعه 2 فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی 90 دقیقه زمان دارد و داستان داوری است كه جایش قبل از مسابقه با شخص دیگری عوض می‌شود كه این موضوع منجر به حوادث خنده داری می‌شود ...
در فیلم سینمایی «قلقلك» بازیگرانی چون بیژن امكانیان، رضا شفیعی‌جم، شقایق فراهانی، سیامك انصاری، سحر ولدبیگی، الیزابت امینی و ساعد هدایتی در آن بازی كرده‌اند.

*«وسوسه»
فیلم سینمایی «وسوسه» محصول مشترك كشورهای آمریكا، كانادا و استرالیا در سال 2000 است و روز شنبه 3 فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم كه یك تلریلر جنایی و اكشن است به كارگردانی «آنتونی فوكوآ» ساخته شده و بازیگرانی چون جیمی فاكس، دیوید مورس و رابرت پاستورلی در آن بازی كرده‌اند.
این فیلم كه 119 دقیقه زمان دارد درباره یك دزد نوپای نیویوركی است كه تصمیم می‌گیرد از یك رستوران دزدی كند ولی سر از زندان در می‌آورد...

*«تقاطع»
فیلم سینمایی «تقاطع» به كارگردانی «ابوالحسن داودی» در سال 1384ساخته شده و در روز یكشنبه 4 فروردین ماه روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم سینمایی به تهیه كنندگی «ناصر شفق» ساخته شده و فاطمه معتمدآریا، بهرام رادان، بیژن امكانیان، باران كوثری، سروش صحت، علیرضا حسینی، السا فیروزآذر، خاطره اسدی، محسن قاضی مرادی، آفرین عبیسی، افسانه چهره آزاد و بهاره رهنما در آن بازی كرده‌اند.
داستان این فیلم درباره مهسا گزارشگر تلویزیون است كه در راه بازگشت به خانه دچار حادثه می‌شود. هر كدام از كسانی كه در این حادثه درگیر بودند زندگی خاص خود را دارند...

*«چشمان سیاه»
فیلم سینمایی «چشمان سیاه» محصول سال 1381به كارگردانی «ایرج قادری» است و روز سه شنبه 6 فروردین ماه از شبكه سوم سیما پخش خواهد شد.
این فیلم درباره غزل دلاویز و سورناست كه در یك دانشكده تحصیل می‌كنند و هر دو شاعرند. در این فیلم محمدرضا گلزار، ماه چهره خلیلی، سودابه آقاجانیان، امیر تاجیك، رسول توكلی، كاوه سماك باشی، امید امیدفرد، صبا كمالی، مهوش وقاری، پوراندخت مهیمن، مادر سورنا، جمشید مشایخی و پروین سلیمانی ایفای نقش كرده‌اند.

*«سیل»
فیلم سینمایی «سیل» محصول مشترك كشورهای انگلستان، كانادا و آفریقای جنوبی است و در سال 2007 ساخته شده كه روز چهارشنبه 7 فروردین ماه از تلویزیون پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی به نویسندگی ««جاستین بودل» و «متیو كوپ» و كارگردانی «تونی میچل» ساخته شده و بازیگرانی چون رابرت كارلیل، جانی والی و دیوید سانچت در آن ایفای نقش كردند.
این فیلم 110 دقیقه زمان دارد و داستان اكشن و درام آن از این قرار است: سیل به شدت شهر لندن را تهدید می‌كند و زندگی میلیون‌ها نفر در خطر است. یك مهندس دریایی و همسر سابقش تنها چند ساعت برای نجات این شهر وقت دارند...

*«كریش»
فیلم سینمایی «كریش» محصول كشور هند در سال 2006 است كه روز پنجشنبه 8 فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی كه 176 دقیقه زمان دارد به كارگردانی «راكش روشن» ساخته شده و بازیگرانی چون ریكا، هرتیك روشن، ناصرالدین شاه و پریانكا چوبرا در آن ایفای نقش كرده‌اند و داستان آن درباره جوانی به نام كریش است كه به همراه مادر بزرگ خود در روستای دورافتاده‌ای زندگی می‌كنند...

*«علی و دنی»
فیلم سینمایی «علی و دنی» كه محصول سال 1379 است، روز جمعه 9 فروردین ماه از شبكه سه سیما پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی به نویسندگی «كامبوزیا پرتوی» و كارگردانی «وحید نیكخواه آزاد» ساخته شده و بازیگرانی چون مهدی لطفی، نیك رابینسون، اكبر عبدی، حسین محجوب، جمشید جهان زاده،رضا فیض نوروزی، پیام یزدانی و ... در آن ایفای نقش كرده‌اند.
داستان این فیلم كه موضوعی كودكانه دارد از این قرار است: دنی نوجوانی انگلیسی كه بازیگر سینماست،‌ برای یكی از بستگانش ماجرای سفرش به اصفهان را تعریف می‌كند. دنی كه فیلمی در جشنواره كودك دارد همراه با كارگردان و چند نفر دیگر به اصفهان می‌آیند و با علی كه او هم بازیگر است، هم‌اتاق می‌شود...

*«نوماد»
فیلم سینمایی «نوماد» محصول مشترك سال 2005 كشورهای قزاقستان و فرانسه است كه روز شنبه 10 فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی به كارگردانی «ایوان پاسر» ساخته شده و 112 دقیقه زمان دارد.
در فیلم سینمایی نوماد بازیگرانی چون كونو بیكر، جیسون اسكات لی و سابیت اورازبایف در این فیلم كه یك درام تاریخی و جنگی به شمار می‌رود بازی كرده‌اند.
این فیلم كه نامزد جایزه گلدن گلوب نیز شده، یك داستان حماسی تاریخی است كه در قرن 18 میلادی در كشور قزاقستان به وقوع می‌پیوندد. مرد جوانی در تلاش است تا به قبایل 3 نفره جنگجویان بپیوندد...

*«بله برون»
فیلم سینمایی «بله برون» محصول سال 1382 به كارگردانی «داوود موثقی» است و روز دوشنبه 12 فروردین ماه از شبكه سوم سیما پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی 90 دقیقه زمان دارد و جمشید مشایخی،ثریا قاسمی،فتحعلی اویسی،سیروس گرجستانی،خسرو امیرصادقی و شراره درشتی در آن ایفای نقش كرده‌اند.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است:عزت بخشنده، پیرمرد هفتاد ساله‌ای است كه وضع مالی بسیار خوبی دارد، صاحب پنج فرزند دختر شده كه دو دخترش را از دست داده و بقیه دخترانش ازدواج كرده‌اند، در حالیكه دامادهای او منتظر مرگش هستند تا ارث و میراث او را بدست آورند، خبر می‌رسد همسر مسن عزت باردار است...

*«گورو»
فیلم سینمایی «گورو» به كارگردانی «مانی راتنام» در سال 2007 ساخته شده و روز سه شنبه 13فروردین ماه از شبكه سوم سیما به روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم متعلق به سینمای هند است و بازیگرانی چون آبیشك باچان، آیشواریا رای و ویدیا بالان در آن بازی كرده‌اند.
داستان فیلم «گورو» درباره پسری به همین نام است كه دوران كودكی خود را با معلم یك دهكده سپری می‌كند و در بزرگسالی به امید یافتن شغلی آبرومند به تركیه می‌رود اما ناموفق بازمی‌گردد...

**شبكه چهار سیما:
فیلم‌هایی كه شبكه چهار سیما برای پخش در نظر گرفته متشكل از 5 فیلم آمریكایی، 4فیلم ایرانی، 3فیلم ایتالیایی، 2فیلم اسپانیایی و یك فیلم چینی است و هر روز ساعت 18 به روی آنتن خواهند رفت.

*«44 دقیقه»
فیلم سینمایی «44 دقیقه» اولین فیلم سینمایی است كه شبكه چهار سیما برای پخش در نظر گرفته است. این فیلم سینمایی روز 28 اسفندماه روی آنتن خواهد رفت.
فیلم «44 دقیقه» محصول سال 2006 كشور آمریكاست و به كارگردانی «ایو سیمونر» ساخته شده است.
در این فیلم بازیگرانی چون مایكل موسون و دان لوبنسگتون ایفای نقش كرده‌اند و داستان آن درباره یك گروه سارق بانك است كه با دستبرد زدن به چند بانك، یك مامور پلیس را می‌كشند و یك پلیس كه دوست صمیمی مقتول بوده در پی آنان است ...

*«آرامش در میان مردگان»
فیلم سینمایی «آرامش در میان مردگان» محصول سال 84 به كارگردانی «مهرداد فرید» است كه روز 29 اسفند ماه به روی آنتن شبكه چهار سیما خواهد رفت.
در این فیلم بازیگرانی چون گلاب آدینه، نیلوفر خوش خلق، نورا هاشمی و محسن حسینی ایفای نقش می‌كنند. این فیلم درباره پیرزنی به نام طیبه است كه در گورستان زندگی می‌كند. او در ازای كار در گورستان مزدی دریافت كرده و در همان جا روزگار می‌گذراند. در یكی از روزها طیبه با زنی آشنا می‌شود كه هر روز بر مزار مرده‌اش حاضر می‌شود، روزی زن، طیبه را به خانه‌اش دعوت می‌كند و این دعوت ماجراهایی به دنبال خواهد داشت ...

*«جسی جیمز»
فی
لم سینمایی «جسی جیمز» محصول سال 2007 كشور آمریكاست كه روز پنجشنبه اول فروردین ماه روی آنتن شبكه چهار سیما خواهد رفت.
این درام وسترن توسط اندرو دومینیك كارگردانی شده و بازیگرانی چون براد پیت، كیسی افلیك و سام راكفل در این فیلم 160 دقیقه‌ای بازی كرده‌اند.
جسی جیمز راهزن معروفی است كه تصمیم می‌گیرد دست از تبهكاری بشوید ولی گذشته‌اش او را رها نمی‌كند...

*«زندگی پنهان كلمات»
فیلم سینمایی «زندگی پنهان كلمات» روز جمعه دوم فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی محصول سال 2006 كشور اسپانیاست و به كارگردانی «ایزابل كوئیكست» ساخته شده است. در فیلم «زندگی پنهان كلمات» بازیگرانی چون سارا پولی و تیم رابینز بازی كرده‌اند.
فیلم سینمایی «زندگی پنهان كلمات» ماجرای زندگی دختر جوانی به نام «آنا» را روایت می‌كند كه مشكل ناشنوایی داشته و عادات عجیبی نیز دارد. او كم حرف و پر از ابهام است و رازهایی در دل دارد كه تاكنون برای كسی نگفته است. آنا در یك كارخانه كار می‌كند و در یك مرخصی اجباری، مراقبت از مردی را به عهده می‌گیرد كه دچار سوختگی شدید شده است و این سرآغاز ماجرایی جدید است...

*«لاك‌پشت‌ها هم پرواز می‌كنند»
فیلم سینمایی «لاك پشت‌ها هم پرواز می‌كنند» روز شنبه سوم فروردین ماه از شبكه چهار سیما پش خواهد شد.
این فیلم سینمایی در سال 83 به كارگردانی «بهمن قبادی» ساخته شده و بازیگرانی چون سوران ابراهیم، هیرش فیصل رحمان و آواز لطیف در آن بازی كرده‌اند.
فیلم سینمایی «لاك پشت‌ها هم پرواز می‌كنند» 96 دقیقه زمان دارد و داستان آن درباره چند روز مانده به شروع جنگ آمریكا و عراق است، مردم سرگردان عراق به دنبال دریافت جدیدترین اخبار هستند. در میان آنها مادری 14 ساله به نام «آگرین» قصد خودكشی دارد. این فیلم روایت گر سرگذشت «آگرین» است.

*«دروازه طلایی»
فیلم سینمایی «دروازه طلایی» روز یكشنبه چهارم فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی محصول سال 2006 كشور آمریكاست و به كارگردانی «امانوئل كریالس» ساخته شده است.
فیلم سینمایی «دروازه طلایی» كه در ژانر درام ساخته شده 120 دقیقه زمان دارد و بازیگرانی چون شارلوت گینسبورگ، وینچنزو آماتو، فرانسسكو كاسیسا و فیلیپو پوكیلو در آن بازی كرده‌اند.
در یك روستای دور افتاده ایتالیا، خانواده‌هایی كه با انواع و اقسام خرافات و باورهای سنتی زندگی می‌كنند و تمام دنیایشان در دهكده كوچك آنها خلاصه شده با دیدن عكس‌هایی از آمریكا آماده سفر به آن كشور می‌شوند...

*«خون به پا می‌شود»
فیلم سینمایی «خون به پا می‌شود» كه برنده دو جایزه از اسكار است روز دوشنبه پنجم فروردین ماه به روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم سینمایی محصول سال 2007 كشور آمریكاست كه به كارگردانی «پل تامس اندرسون» ساخته شده و بازیگرانی چون دنیل دی لوئیس، مارتین استرینگر و كوین اكانر در آن بازی كرده‌اند. این فیلم 158 دقیقه زمان دارد و داستان آن درباره «دنیل پلین ویو» است كه به همراه پسرش درجستجوی نفت به شهر كوچكی در غرب می‌روند. آنها سرانجام به نفت دست یافته و ثروتمند می‌شوند، اما خلاف انتظار ،ثروت خوشبختی نمی‌آورد و مشكلات و گرفتاری‌های جدید بر سر راه آنها ظاهر می‌شود...

*«حرفه ایتالیایی»
فیلم سینمایی «حرفه ایتالیایی» روز سه شنبه 6 فروردین ماه روی آنتن شبكه چهار سیما خواهد رفت. این فیلم محصول سال 1969 كشور انگلیس به كارگردانی «پیتر كولینتون» است و بازیگرانی چون مایل كین، نوئل كوارد و بنی هیل در آن بازی كرده‌اند.
داستان فیلم سینمایی «حرفه ایتالیایی» درباره «چالیز كروكر» است كه تازه از زندان آزاد شده، پس از بازگشت به زندگی عادی‌اش به دنبال یك شغل بزرگ است، او به سراغ یكی از دوستان قدمی‌اش می‌رود اما مطلع می‌شود كه او در سانحه تصادف مرده اما یك كار نیمه تمام داشته و خواستند تا چالیز آن را به اتمام برساند. ..

*«آخرین سردار»
فیلم سینمایی «آخرین سردار» روز چهارشنبه 7 فروردین ماه از شبكه چهار سیما پخش خواهد شد.
این فیلم محصول سال 2007 كشور آمریكاست و به كارگردانی «داگ لیفتر» ساخته شده است.
یك ژنرال ارتش روم مسئول حفاظت از سزار كه كودكی 12ساله است، می‌شود. چند سزار كوچك قبل از او در كشمكش و خیانت سران ارتش كشته شده‌اند و مرگ، انتظار او را هم می‌كشد .ژنرال به همراه سربازان خود می‌كوشد تا سزار را نجات دهد و مانع مرگ او شود...

*«فراموشی»
فیلم سینمایی «فراموشی» روز پنجشنبه 8فروردین ماه به روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم سینمایی به كارگردانی «مسعود مددی» و تهیه‌كنندگی «مهدی كریمی» ساخته شده و بازیگرانی چون حسین یاری، پریوش نظریه، رامیتن خداپناهی، بهناز جعفری، سحر دولتشاهی و سعید ابراهیمی‌فر در آن ایفای نقش كرده‌اند.
داستان این فیلم درباره زنی است كه دچار بیماری فراموشی می‌شود و همسرش كه عاشقانه او را دوست دارد حاضر نیست او را به آسایشگاه ببرد. از سویی ماندن در خانه برای زن خطرات بسیاری به همراه دارد. مرد ناگزیر می‌شود كه همسرش را به آسایشگاه بسپرد و این آغاز تجربه‌هایی دردناك و غیر منتظره برای مرد است...

*«1408»
فیلم سینمایی «1408» محصول سال 2007 كشور آمریكاست و روز جمعه 9 فروردین ماه روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم سینمایی كه در ژانر ترسناك ساخته شده، 94 دقیقه زمان دارد و به كارگردانی «میكائیل هافشتروم» ساخته شده است.
بازیگرانی چون جان كیوزاك، ساموئل ال جكسون و مری مك كورمیك در فیلم سینمایی «1408» به ایفای نقش پرداخته‌اند و فیلمنامه آن توسط گرین برگ و اسكات الكساندر نوشته شده است.
«جان كیوزاك» در این فیلم در قالب مایك انسلین ظاهر می‌شود.او نویسنده قصه‌های ترسناك واقعی است.وی سال‌ها پیش موقعیت و امكانش را داشت كه به نویسنده‌‌ای سطح بالا و مشهور مبدل شود.زندگی زناشویی مایك و همسرش «مری مك كورمیك» در پی مرگ تنها دخترشان نابود شد. مایك حالا در آپارتمانی در كالیفرنیای جنوبی در حاشیه اقیانوس زندگی می‌كند و بیشتر اوقات خود را صرف نوشیدن الكل می‌كند.مایك در پی بازگشت از یك سفر كارت پستالی دریافت می‌كند.در این كارت پستال كه نویسنده‌اش معلوم نیست به مایك پیشنهاد شده شبی را در اتاق 1408 هتل دولفین نیویورك سپری كند.
در ادامه ماجرا او به هتل مذكور می‌رود. مدیر هتل مرد سیاه پوستی به اسم جرالد اولین «ساموئل ال جكسون» تاریخچه هتل و اتاق شیطانی 1408 را برای مایك تعریف می‌كند.بنا به گفته مدیر هتل، اتاق 1408 در فاصله 1914 تا اوایل دهه 80 میلادی باعث مرگ 56 نفر شده است. به همین دلیل در اوایل در دهه 80 در آن را برای همیشه قفل كردند.اما مایك اصرار می‌كند در این اتاق اقامت كند.مدیر هتل در نهایت كلید اتاق را به مایك می‌دهد...

*«آلاتریست»
فیلم سینمایی «آلاتریست» روز شنبه 10 فروردین ماه از شبكه چهار سیما پخش خواهد شد.
این فیلم كه پر هزینه‌ترین فیلم ساخته شده اسپانیاست در سال 2007 به كارگردانی «آگوستین دیاز» برگرفته از مجموعه رمان‌های سروان آلاتریست» ساخته شده و بازیگرانی چون دیه‌گو مورتنسون و النا آینا در آن بازی كرده‌اند.
در قرن هفدهم، اسپانیا بزرگترین امپراطوری جهان است و فلیپ چهارم پادشاه این سرزمین با اقتدار درحال فرمانروایی قلمرو خویش است. دراین دنیا وظیفه صدراعظم او «دوك الیوراس» در اداره سرزمین‌ها بسیار سنگین است. «آلاتریست» یك كهنه سرباز شجاع است كه از جنگ فنلاند بازگشته، او درعین حال برای كشتن دو انگلیسی از كلیسای تفتیش عقاید پول می‌گیرد اما...

*«آزادی هم بد نیست»
فیلم سینمایی «آزادی هم بد نیست» روز یكشنبه 11 فروردین ماه به روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم سینمایی محصول سال 2006 كشور ایتالیاست و به كارگردانی «كیم روسی استوارت» ساخته شده و بازیگرانی چون الساندرو موراس، باربارا بوبولوا و مارتا نوبیلی به همراه كارگردان در آن ایفای نقش كرده‌اند.
داستان این فیلم درباره تامی یك نوجوان 12 ساله است كه به همراه خواهر بزرگتر و پدرش كه یك فیلمبردار بداخلاق است زندگی می‌كند، تامی در كلاس خجالتی و ساكت است و تفریحش رفتن به پشت بام خانه و نگاه كردن همسایه‌ها و گاه آزار آنهاست، با ورود یك خانواده جدید تامی با پسر آنها دوست می‌شود و این رابطه منجر به اتفاقاتی می‌شود...

*«اثیری»
فیلم سینمایی «اثیری» به كارگردانی «محمد علی سجادی» روز دوشنبه 12 فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی محصول سال 1380 است و بازیگرانی چون خسرو شكیبایی، امین حیایی، هانیه توسلی، عباس امیری، آزیتا لاچینی و افسانه ناصری در آن بازی كرده‌اند.
این فیلم شرح كشاكش ماجرایی است كه در شب عروسی سمندر و خورشید به دنبال یك سری اتفاقات به وقوع می‌پیوندد.خورشید كه به تازگی با سمندر ازدواج كرده حوادث عجیبی را در خانه می‌بیند. درها مدام باز و بسته می‌شوند و وسایل خانه نابهنگام حركت می‌كنند و خورشید قیافه یك زن سفید پوش را در دستشویی می‌بیند و بیهوش می‌شود، پزشك معالج خورشید شبحی را كه او می‌بیند، زائیده تصوراتش می‌داند اما...

*«آتش چین»
فیلم سینمایی «آتش چین» برای پخش در روز 13 فروردین ماه در نظر گرفته شده است.
این فیلم سینمایی محصول سال 2002 كشور چین است و در مدت زمان 109 دقیقه به نویسندگی و كارگردانی «زیائونینگ فنگ» ساخته شده است.
داستان آتش چین در اوایل قرن 20 می‌گذرد. در منطقه‌ای به نام دارخان دو كودك به نامهای تبار و گارا به دنیا می‌آیند كه از بچگی علاقه به كشتی و ورزشهای رزمی دارند. این منطقه دارای حاكمی ظالم و سربازانی ستم‌گر است. دولت حاكم می‌خواهد منطقه دارخان را به قیمتی ناچیز به بیگانگان بفروشد و مردم مغول را از آنجا بیرون كنند اما ...

**شبكه تهران:
شبكه تهران برای تعطیلات نوروز 15 فیلم سینمایی در نظر گرفته كه در میان این فیلم‌ها، 7 فیلم سهم سینمای ایران است. آمریكا با 5 فیلم در جشنواره فیلم‌های نوروزی ایران شركت می‌كند و كشورهای هند، اسپانیا و كره هركدام با یك فیلم در جمع فیلم‌های نوروزی شبكه تهران حضور دارند.
بنابر این گزارش، شبكه تهران در این ایام هر روز فیلم‌های خود را ساعت 13:30 پخش می‌كند و تكرار آنها نیز روز بعد ساعت 30 دقیقه بامداد به روی آنتن می‌رود.

*«مارها در هواپیما»
فیلم سینمایی «مارها در هواپیما» محصول سال 2006 كشور آمریكاست و روز 28 اسفندماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی به كارگردانی «دیود آر آلیس» ساخته شده و بازیگرانی چون ساموئل جكسن، نیتان فیلیپس، بایرون لوسن، جولیانا مارگولیس و فلكس الكساندر در آن بازی كرده‌اند.
داستان این فیلم درباره پسر جوانی است كه شاهد قتل یك نفر توسط ادی كیم یكی از بزرگترین خلافكاران آمریكا می‌شود. آنها وی را تعقیب می‌كنند تا سر به نیستش كنند. در نهایت پلیس FBI او را یافته و تحت حفاظتقرار می‌دهد و با یك هواپیمای درجه یك با سرنشینان معروف به واشنگتن منتقل می‌كنندكه در دادگاه شهادت دهد...

*«درست شبیه بهشت»
فیلم سینمایی «درست شبیه بهشت» محصول سال 2005 كشور آمریكا روز چهارشنبه 29 اسفند ماه روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم كه 95 دقیقه زمان دارد، به كارگردانی «مارك واترز» ساخته شده و بازیگرانی چون ریس ویترسپون، مارك روفالو، دانل لوگ و دایانا اسپایبی در آن بازی كرده‌اند.
داستان این فیلم درباره پرستاری است كه در راه بازگشت به خانه به شدت تصادف كرده و به اغماء می‌رود. خواهر او قصد دارد اعضای بدنش را اهداء كند. در این فاصله مردی به نام دیوید آپارتمان این پرستار را خریداری می‌كند و مدتی پس از اسكان در این آپارتمان متوجه می‌شود روح پرستار به خانه‌اش رفت و آمد دارد...

*«تكم‌چی»
فیلم سینمایی «تكم‌چی» در روز پنجشنبه اول فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی محصول سال 1386 است و به كارگردانی «یدالله صمدی» ساخته شده است.عاطفه نوری، نیكوخردمند، رحمان باقریان و محمود عزیزی در این فیلم ایفای نقش كرده‌اند.
داستان این فیلم درباره ماه گل دختر دانشجویی است كه در تهران به درس و كار مشغول است. پدر او تكم‌چی است، برای دیدن او به تهران می‌آید. ماه گل در دانشگاه از حضور پدر در تهران چندان استقبال نمی‌كند. پدربه روستا برمی‌گردد. از طرف دیگر ....

*«جان سخت 4»
فیلم سینمایی «جان سخت 4» محصول مشترك آمریكا و انگلستان در سال 2007 روز جمعه دوم فروردین ماه روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم به كارگردانی «لن وایزمن» ساخته شده و بازیگرانی چون بروس ویلسن، جاستین لانگ، تیموتی اولیچنت و مگی كیو در آن ایفای نقش كرده‌اند.
جان مك كین پلیس میان سالیست با یك زندگی از هم پاشیده و دختری كه جدا از وی زندگی می‌كند. اودر ماموریت جدیدش باید یك هكر رایانه‌ای به نام میتو فارل را بازداشت كند. قبل از این، تعداد قابل توجهی از هكرها با انفجار خانه‌هایشان به گونه‌ای مرموز كشته شده‌اند و هنگامی كه جان برای دستگیری متیو می‌رود او هدف گلوله قرار می‌گیرد اما جان او را نجات می‌دهد.بزودی تمام سیستم‌های كامپیوتری مختل می‌شود و....

*«مظفرنامه»
فیلم سینمایی «مظفرنامه» روز شنبه 3فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی محصول سال 86 به كارگردانی «محمد رضا ورزی» است و بازیگرانی چون اكبر عبدی، بهزاد فراهانی، شقایق فراهانی و كمندامیرسلیمانی در آن ایفای نقش كرده‌اند.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: مظفرالدین شاه به فرانسه می‌رود. در آنجا با سینماتوگراف آشنا می‌شود و تصمیم می‌گیرد آنرا خریداری كند. هنگام بازدید از موزه لوور پاریس توسط یك آنارشیسم به نام ژوزف تررو می‌شود كه نافرجام می‌ماند. دولت فرانسه به رسم عذرخواهی ضارب را به ایران تحویل می‌دهد. ژوزف را در قفس كرده به
زیرزمینی واقع در كاخ گلستان می‌اندازند و دور از اوضاع اجتماع با ژورف بدرفتاری می‌شود. جیران دختر مظفرالدین شاه به سبب كنجكاوی به دیدن ژوزف می‌رود...

*«جدال با اژدها»
فیلم سینمایی «جدال با اژدها» روز یكشنبه 4 فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی محصول كشور كره جنوبی در سال 2007 است و به كارگردانی «هایونگ رائه شیم» در 92 دقیقه ساخته شده و بازیگرانی چون جیسون برآماندابروكس، رابرت فورستر، گریك رابینسون و الیزابت پتا در آن بازی كرده‌اند.
فیلم جنگ اژدها بر اساس یك افسانه قدیمی كره‌ای ساخته شده و درباره موجود بدنهادی به نام بوراكی است كه قابلیت تبدیل به اژدها را دارد. بوراكی هر 500 سال یكبار ظهور می‌كند و این بار كودكی محل ظهور این موجود می‌شود...

*«هوو»
فیلم سینمایی «هوو» به تهیه كنندگی و كارگردانی «علیرضا داوودنژاد» ساخته شده و روز دوشنبه 5 فروردین ماه به روی آنتن خواهد رفت.
در این فیلم سینمایی كه محصول سال 84 است بازیگرانی چون رضا عطاران، محمدرضا داودنژاد، رضا داودنژاد، علی صادقی،رعنا آزادی، سپیده اعلایی، مریم كاویانی،احترام السادات حبیبیان و سمیر وزیریان در آن ایفای نقش كرده‌اند.
داستان این فیلم درباره مرد جوانی است كه با داشتن همسر و فرزند، اقدام به ازدواج مجدد می‌كند. این ازدواج تا مدتی از چشم همسر اول مخفی می‌ماند اما...

*«مانات»
فیلم سینمایی «مانات» محصول سال 2006 كشور هند است كه روز سه شنبه6فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم سینمایی بر اساس داستانی واقعی در سال 1996 به كارگردانی «گاربین سیگ گروبال» ساخته شده و بازیگرانی چون جیمی شرگل و كالراج راندهاوا در این فیلم 165 دقیقه‌ای بازی كرده‌اند.
یك افسر پلیس به دنبال دستگیری یك تروریست وارد مزرعه‌ای میشده و در آنجا عاشق خواهر او به نام مانات می‌شود و با او ازدواج می‌كند.با این ازدواج او به مادر دختر قول می‌دهد كه كسی مزاحم برادر زنش نشود ولی...

*«عشق فیلم»
فیلم سینمایی «عشق فیلم» محصول كشور ایران به كارگردانی «ابراهیم وحیدزاده» است كه روز چهارشنبه 7 فروردین پخش خواهد شد.
در این فیلم سینمایی بازیگرانی چون فرهاد اصلانی، فرهاد اصلانی، مریلا زارعی و سیروس ابراهیم‌زاده بازی كرده‌اند و در خلاصه داستان آن آمده است: محمود مقدم فیلمساز جوانیست كه چندین سال است فیلمی را كارگردانی نكرده،او به تازگی فیلمنامه‌ای می‌نویسد و آن را برای تهیه‌كننده‌ای مفسد و سرمایه‌دار به نام رضازاده كه جزو اعضای شورای فیلم‌سازی نیز هست می‌برد.
مقدم فیلمنامه را قدم به قدم و سكانس به سكانس برای رضازاده كه قرار است تهیه‌كننده كارباشد می‌خواند ولی رضازاده كه نه چیزی از فیلمنامه می‌داند و نه چیزی به نام هنر می‌شناسد دائم نسخه‌های جدیدی برای فیلمنامه مقدم می‌پیچد تا آن را تبدیل به فیلمی گیشه پسندكند...

*«افشاگر»
فیلم سینمایی «افشاگر» محصول سال 2004 كشور اسپانیاست كه روز 8 فروردین ماه پخش خواهد شد.
این فیلم 100 دقیقه‌ای به كارگردانی «منودل كوربی برایان كورز» ساخته شده و بازیگرانی چون اندرو مك‌كارتی، مایكل یورك، ریچارد تایسن، آنا آلوارز و بو درك در آن بازی كرده‌اند.
خبرنگاری به نام رابینسون به همراه همسرش ورونیكا برای شبكه هفت اسپانیا كار می‌كنند. آنها ناخواسته درجریان سوء قصدی علیه رئیس شركت ارتباطی نوا قرار می‌گیرند.نوار این سوءقصد كه منجر به قتل رئیس شركت شده، توسط خبرنگار جلسه كارلوس به دست رابینسون می‌رسد و از او می‌خواهد كه حقایق را افشا كند.رابینسون هم این خبر را بدون اینكه نامی از تهیه كننده آن ببرد به نام خودش از شبكه پخش می‌كند كه منجر به شهرتش می‌شود...

*«گوشواره»
فیلم سینمایی «گوشواره» به كارگردانی «وحید موسائیان» ساخته شده و روز جمعه 9 فروردین ماه به روی آنتن خواهد رفت.
در این فیلم سینمایی بازیگرانی چون اكبر عبدی، رویا تیموریان و مسعود رایگان بازی كرده‌اند و داستان آن درباره مهین دختر باهوش و با استعدادی است كه در یك شبانه روزی خیریه كه مخصوص بچه‌های با استعداد فقیر است درس می‌خواند. پدر وی كه معتاد بوده سال‌ها قبل فوت كرده و مادرش با مردی به نام عباس ازدواج كرده است.مهین می‌خواهد به تولد دوست و همكلاسی‌اش مهتاب برود و از مادرش می‌خواهد كه هدیه خوبی برای وی بخرد. مادر با فروش گوشواره‌هایش برای او یك دستبند طلا می‌خرد...

*«مسافر بین راه»
فیلم سینمایی «مسافر بین راه» محصول سال 2007 كشور آمریكاست و روز شنبه 10 فروردین ماه به روی آنتن خواهد رفت.
این فیلم سینمایی به كارگردانی «دیو میرز» ساخته شده و بازیگرانی چون شان پن، سوفیا بوش و زاخاری كینگتون در این فیلم كه 84 دقیقه زمان دارد، ایفای نقش كرده‌اند.
پلیسی بنام جیم به هنگام نجات یك پسر بچه به اشتباه همكار پلیسش را می‌كشد و اخراج می‌شود، او برای حل مشكل خود به همراه پسرش مگی راهی تگزاس می‌شود و این سرآغاز ماجرایی جدید است...

*«اردوی روزانه بابا»
فیلم سینمایی «اردوی روزانه بابا» برای پخش در روز یكشنبه 11 فروردین ماه تدارك دیده شده است.
این فیلم سینمایی محصول سال 2007 كشور آمریكاست و به كارگردانی «فرد ساوج» ساخته شده است و بازیگرانی چون كوباگودینگ جونیور، ریچارد گانت، لاچین مونرو و دالین بویس در آن ایفای نقش كرده‌اند.
فصل تابستان است و مهد كودكی كه چارلی و شریك‌اش فیل رایرسون مدیریت آن را برعهده دارند تا آغاز سال تحصیلی تازه تعطیل خواهد بود. چارلی و فیل قصد دارند فرزندانشان بن هینتون و ماكس رایرسون را به اردوگاه تابستانی دریفت وود بفرستند این همان اردوگاه محبوب چارلی و فیل در دوران كودكی‌شان است اما...

*«پنجاهمین نفر»
فیلم تلویزیونی «پنجاهمین نفر» به كارگردانی «پیام صابری» ساخته شده و روز دوشنبه 12 فروردین ماه پخش خواهد شد.
داستان این فیلم توسط «چیستا یثربی» نوشته شده و با مدت زمان 90 دقیقه به تهیه كنندگی «عباس رنجبر» ساخته شده است.
در فیلم تلویزیونی «پنجاهمین نفر» بازیگرانی چون پروانه معصومی، برزو ارجمند، مژگان غلامی، میر طاهر مظلومی، فرحناز منافی ظاهر، زیبا بن ماران، هادی اتابكی و... به ایفای نقش پرداخته‌اند و ماجرای آن درباره جوانی به نام مهدی است كه از طبقه هشتم دانشگاه به پایین پرتاب می‌شود و تنها فرد حاضر در زمان قتل او، فردی به نام سهراب است. مهتاب خواهر مهدی مطمئن است كه برادرش خودكشی نكرده و توسط سهراب به قتل رسیده و برای اثبات ادعای خود پافشاری می‌كند. دادگاه به او اعلام می‌كند كه برای اثبات ادعایش باید مراسم قسامه ترتیب دهد و پنجاه نفر را جمع كند كه شهادت دهند سهراب قاتل مهدی است...

*«مربای شیرین»
فیلم سینمایی «مربای شیرین» به كارگردانی «مرضیه برومند» روز سه شنبه 13 فروردین ماه پخش خواهد شد.
در این فیلم سینمایی بازیگرانی چون محمدرضا شریفی نیا، لیلا حاتمی و امیرحسین صدیق بازی كرده‌اند و داستان آن درباره جلال پورزند پسر دانش آموزی است كه یك شیشه مربا می‌خرد ولی نمی‌تواند در آن را باز كند. هیچكس دیگر هم حتی معلمان مدرسه قادر نیستند در شیشه را بازكنند او بعداز مدرسه سراغ فروشنده می‌رود و از او می‌خواهد كه شیشه مربا را با شیشه جدیدی عوض كند كه فروشنده با اكراه قبول می‌كند ولی در شیشه جدید هم بازشدنی نیست...

شنبه 21/12/1389 - 12:7 - 0 تشکر 297593

سلام دوست عزیزم
خیلی خوب بود ، دستت درد نکنه بابت اطلاع رسانی خوبت ، امیدوارم که فیلم های جذابی باشه ، هرچند که خیلی از این فیلم ها تکراری هستند ...

 

thank you for attention

جمعه 5/1/1390 - 19:38 - 0 تشکر 301364

دست شما درد نكنه اتفاقا دنباله خلاصه فیلما بودم

به وبلاگ من سر بزنيد
http://www.bia2allthing.mihanblog.com
درضمن منو با اسم (دختر بابا )ميتونيد تو گوگل پيدا كنيد
شنبه 6/1/1390 - 10:25 - 0 تشکر 301417


من فیلم تلقین از کریستوفر نولان رو دیدم که از شبکه بک پخش شد. فیلم پیچیده ای بود ولی سعی کرده بود محتوایی رو دنبال کنه و جلوه های بصریش هم حرف نداشت.

خدا در همین نزدیکی است
شنبه 6/1/1390 - 13:1 - 0 تشکر 301442

heaven_h عزیز منم دیدم این فیلم رو
من که چیزی ازش متوجه نشدم ولی صحنه های جالبی داشت ..

 

thank you for attention

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.