• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1493)
جمعه 20/12/1389 - 7:11 -0 تشکر 296897
سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای مجلس خبرگان رهبری

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی، صبح امروز در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان، با تشكر از رفتار و گفتار عاقلانه و مدبرانه خبرگان ملت در انتخاب هیأت رئیسه جدید این مجلس، بیداری اسلامی ملتهای منطقه را حادثه ای بسیار عظیم و الگو گرفته از روند استمرار و پیشرفت جمهوری اسلامی دانستند و ضمن تبیین وظایف خطیر مسئولان و سیاسیون در این شرایط بسیار حساس، در سخنانی مهم و صریح خطاب به همه، بویژه جوانان تأكید كردند: این پیام من است: هرگونه هتك حرمت و رفتارهای غیر اخلاقی و توهین آمیز، "خلاف شرع، مخالف عقل سیاسی و ضربه به جمهوری اسلامی است و خداوند را خشمگین می سازد."
ایشان با تشكر از خبرگان عالی شأن امت، به ناكام ماندن دشمنان در قضیه انتخاب هیأت رئیسه مجلس خبرگان اشاره كردند و با قدردانی از اعضای خبرگان بویژه آقای هاشمی رفسنجانی افزودند: آنان انتظار داشتند میان خبرگان اختلاف بوجود آید و مسابقة خدمت به رقابت منفی برای تصرف موقعیت ها و جایگاه ها تبدیل شود اما به بركت اخلاص خبرگان و عقل و تدبیری كه در رفتارها و گفتارها مشاهده شد، این مسئله به فضل الهی، به خیر اسلام و جمهوری اسلامی تبدیل شد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به رفتار آقای هاشمی رفسنجانی در این مسئله افزودند: با توجه به سابقة عقل و احساس مسئولیتی كه همیشه در ایشان دیده ایم، انتظار همین رفتار را داشتیم.
حضرت آیت الله خامنه ای، همچنین انتخاب آیت الله مهدوی كنی را بریاست مجلس خبرگان، انتخابی بجا و به حق خواندند و افزودند: ایشان از ابتدای انقلاب تا امروز در همة عرصه‌ها از جمله روحانیت ـ سیاست ـ مسائل جاری كشور ـ "حوزه و دانشگاه"، و دیگر عرصه ها، شخصیت برجسته و بارزی بوده اند.
رهبر انقلاب اسلامی شرایط امروز كشور را با توجه به اوضاع منطقه، بسیار حساس دانستند و افزودند: حوادث بسیار عظیمی كه در كشورهای منطقه در حال وقوع است هنوز در ابتدای راه است و باید با درك ابعاد گوناگون آن، به وظایف مهم خود عمل كنیم.
حضرت آیت الله خامنه ای، "حضور مردم در صحنه" و "شعار اسلامی" را دو شاخص بسیار مهم تحولات جاری در منطقه خواندند و افزودند: روند این تحولات، آرزوی همه مسلمانان صادق و اندیشه های والا در ایران و دیگر كشورهای جهان بوده است.
ایشان، حضور و استقامت ملتها در میدان مبارزه و خطر را، ضامن پیروزی آنها برشمردند و خاطر نشان كردند: هنگامی كه مردم، همانند آنچه 32 سال قبل در ایران اتفاق افتاد با جسم و تن خود در میدان حضور یابند دست قدرت الهی، اراده و عزم آنان را استحكام می بخشد و پیروزی آنان را قطعی می سازد.
رهبر انقلاب افزودند: در پرتو حمایت پروردگار از اراده ملتها نه تنها "حكام وابسته، فاسد و مستبد" بلكه آمریكا و دیگر قدرتهای جهان با همه خوی كشتار و بی رحمی، در نهایت مغلوب ملتها می شوند و وعده های الهی محقق می گردد همانگونه كه در حوادث جاری نیز این حقیقت شوق آفرین را تجربه می كنیم.
حضرت آیت الله خامنه ای " شعار اسلام" را دومین شاخص قیام ملتها در منطقه خواندند و افزودند: البته انگیزه های لیبرالی، قومی و دیگر انگیزه ها نیز ممكن است وجود داشته باشد اما متن و بدنه ملتهای منطقه، مسلمان است و به همین علت شعارهای اسلامی در تحولات جاری، نمایان و محسوس است.
حضرت آیت الله خامنه ای، الگوسازی انقلاب اسلامی را یكی از عوامل مؤثر در تحولات بسیار مهم منطقه دانستند و خاطر نشان كردند: "پیروزی انقلاب اسلامی، تشكیل جمهوری اسلامی، "ماندگاری، استحكام و پیشرفتهای چشم گیر و روزافزون نظام اسلامی در زمینه های مختلف"، به عنوان یك الگوی هویت بخش و عزت آفرین در مقابل چشمان ملتهای مسلمان منطقه قرار دارد و آنها را تحت تأثیر قرار داده است.
ایشان، تمركز سیاستها و تبلیغات دشمنان اسلام و ایران را برای "جلوگیری از الگو شدن جمهوری اسلامی" ، نشانه همین واقعیت خواندند و خاطر نشان كردند: زورگویان جهانی، با روشهای مختلف از جمله بزرگ نمایی ضعفها و دروغ پردازیهای مستقیم و غیر مستقیم، تلاش می كنند الگوی جمهوری اسلامی را در چشم ملتها تضعیف و تخریب كنند.
ایشان دو عامل درونی و بیرونی را در تضعیف الگوی جمهوری اسلامی مؤثر دانستند و افزودند: عامل درونی از جمله نقص ها، كوتاهی ها، كم كاریها، اختلافات، قدرت طلبی، بی سیاستی و دنیا طلبی در تخریب جمهوری اسلامی در چشمان ملتها، تأثیر بیشتری دارد و اگر این مسائل را مراقبت و علاج كنیم عامل بیرونی یعنی تبلیغات دشمنان با اراده خداوند خنثی خواهد شد.
ایشان مسئولان، زبدگان، برجستگان، روشنفكران ـ علماء و همه افرادی را كه قدرت تأثیرگذاری دارند، به مراقبت كامل و تلاش بیشتر برای رفع مسائل و عوامل درونی تضعیف جمهوری اسلامی فراخواندند.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه بحث عوامل تضعیف جمهوری اسلامی، سخنان خود را بر مذمت و محكومیت شدید رفتارهای خلاف اخلاق متمركز كردند و افزودند: فضای اهانت و هتك حرمت، مخالف اسلام، خلاف شرع و خلاف عقل سیاسی است و موجب خشم خداوند می شود.
ایشان، انتقاد، مخالفت و "بیان صریح و شجاعانه عقاید" را بدون اشكال برشمردند اما افزودند: همة این مسائل باید بدور از "هتك حرمت و اهانت و فحاشی"، بیان شود تا اعصاب جامعه و آرامش مردم را بر هم نزند و همه در این زمینه مسئولند.
رهبر انقلاب اسلامی در سخنانی صریح به همه بویژه جوانان افزودند: پیام من به همه كسانی كه حرف می زنند و یا در مطبوعات، وبلاگ ها و محیط های دیگر می نویسند این است كه مخالفت كردن، رد كردن و محكوم كردن یك فكر سیاسی و دینی یك چیز است و ابتلای به رفتار غیر اخلاقی و دشنام و هتك حرمت چیز دیگر. من این مسائل غیر اخلاقی را قاطعانه و بطور كامل رد می كنم و نباید انجام شود.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به یك اشتباه فاحش و تصور كاملاً غلط افزودند: برخی جوانان با اخلاص، مؤمن و خوب، متأسفانه تصور میكنند اینگونه اقدامات وظیفه است اما این رفتارها، دقیقاً خلاف و عكس وظیفه است.
ایشان در همین زمینه، توجه به نفوذیها و دخالتهای دشمنان را نیز ضروری دانستند و افزودند: همانگونه كه امام نیز می فرمود: گاهی نفوذی ها وارد اجتماعات اشخاص مؤمن و مخلص می شوند و آنها را به حركتی انحرافی می كشانند كه از این هم، نباید غفلت كرد.
رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر پرهیز از غفلتهای ناشی از احساساتی شدن افزودند: از همه، بخصوص جوانان عزیز می خواهم كه نگذارند فضای غیبت، تهمت، هتاكی و شكسته شدن حریم ها ادامه پیدا كند كه اگر ادامه یابد مانند یك بیماری به همه چیز سرایت میكند.
حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه، به برخی رفتارهای غیر اخلاقی در بعضی نماز جمعه ها یا محیط های درس اشاره و تأكید كردند: این رفتارها، غلط اندر غلط است.
رهبر انقلاب اسلامی در جمع بندی این بخش از سخنانشان خاطر نشان كردند: "رفتارهای غیر اخلاقی و توهین آمیز، مخالف مصلحت انقلاب و كشور است، موجب  اختلاف و دو دستگی می شود و به شكوه و عظمت نظام اسلامی ضربه می زند و به جوانان نصیحت می كنم كاملاً از آن خودداری كنند".
رهبر انقلاب اسلامی همچنین در نصیحتی به بزرگان نیز، خاطر نشان كردند: مواضع درست، بیان صحیح و پرهیز از تأثیرپذیری از خبرهای دروغ جزو وظایفی است كه بزرگان باید به آن كاملاً توجه كنند.
ایشان در همین زمینه افزودند برخی افراد، خدمات و تلاشهای نظام، و زحمات شبانه‌روزی و مخلصانه مسئولان از جمله دولت مردان را با شنیدن یك خبر دروغ، زیر سؤال می برند كه این رفتار هم خلاف است و باید از آن پرهیز شود.
 در آغاز این دیدار آیت الله مهدوی كنی رئیس مجلس خبرگان در سخنان كوتاهی به برگزاری اجلاس رسمی مجلس خبرگان در هفدهم و هجدهم اسفند با حضور 81 نفر از اعضای مجلس اشاره كرد و گفت: در این اجلاس رئیس و اعضای هیأت رئیسه مجلس برای دو سال انتخاب شدند كه با ابراز محبت آیت الله هاشمی رفسنجانی این مسئولیت به بنده تفویض شد.
آیت الله یزدی نایب رئیس اول مجلس خبرگان نیز در گزارشی از اجلاس اخیر گفت: تجلیل از حضور حماسی ملت در راهپیمایی 22 بهمن ، الگوپذیری بیداری اسلامی ملتهای منطقه از جمهوری اسلامی، استكبار ستیزی، لوازم و ضرورتهای حركت در خط امام، ضرورت برخورد قانونی و قاطعانه با عناصر اصلی فتنه و تأكید بر اعتدال در گفتار و رفتار از محورهای سخنان نمایندگان خبرگان و میهمانان اجلاس بود.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

جمعه 20/12/1389 - 11:30 - 0 تشکر 296953

با سلام....

(سید علی لب تر کند *** جان را فدایش میکنم)

اللهم الحفظ قائدنا الخامنه ای

 

  هيچ چيز سخت تر از انتظار نيست....!
که اگر بود این همه سال انتظار به درازا نمیکشید....!
از میان این همه٬ من و مای مدعی انتظارت٬ آیا هنوز ۳۱۳ سرباز راستگو نیافته ای؟؟؟
مولای من...

 

                                  

http://mahdialmontazar.blogfa.com/

 

پنج شنبه 26/12/1389 - 13:41 - 0 تشکر 299713

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بر همگی
واقعا دستتون درد نکنه.
لبیک یا خامنه ای.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.