انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 443)
پنج شنبه 19/12/1389 - 23:42 -0 تشکر 296836
طنز : مشاركت اجتماعی را توضیح دهید

موضوع انشا : مشاركت اجتماعی را توضیح دهید

به نظر ما (كه شاگرد كلاس سوم آلبالو هستیم و قرار است در آینده حسابی یك شریك اجتماعی ! شویم) مشاركت اجتماعی یعنی شركت كردن در كارهایی كه تعداد زیادی آدم به آن علاقمند هستند و همراه شدن همه ی آن آدم های علاقمند در جهت انجام دادن آن كار می شود مشاركت اجتماعی.

مثلا وقتی داداش بزرگه ی ما و بقیه ی بچه های محل به استادیوم می روند و داور به نفع تیم میهمان پنالتی می گیرد و همه ی طرفدارهای تیم میزبان _ كه چند ده هزارنفری می شوند _ یكصدا می گویند :" توپ ، تانك ، فشفشه   داور  دقت كن !" اگر داداش ما در فریاد زدن این شعار با آنها همكاری نكند آدم بدی است و مشاركت اجتماعی نكرده است. یا بعد از آن بازی كه تیمشان باخته بود اگر مثل بقیه ، پدر صندلی ها و شیشه های اتوبوس را درنمی آورد واقعا دیگر رویمان نمی شد بگوئیم كه او داداشمان است و یا همین دیشب كه بابا و عموهایمان توی مهمانی داشتند به سر كچل شوهر خاله بنفشه می خندیدند اگر ما با آن شیرین زبانی منحصر به فردمان بهش نمی گفتیم  : شوهرخاله چه شامپویی به موهایتان می زنید كه اینقدر براق اند! و بابا و عموهایتان از خنده روده بر نمی شدند ما دیگر نمی توانستیم خودمان را ببخشیم چراكه یك فرصت بزرگ برای مشاركت را از دست داده بودیم.

 مامانمان البته نظر دیگری دارد چون آن روزی كه ما و چندتای دیگر از بچه های كلاس دست و پای بهاره را گرفتیم و با لیوان های آب خوری مان حسابی خیسش كردیم و بهاره سرما خورد و دو سه روز مدرسه نیامد. مامانمان خیلی از دستمان عصبانی شده بود وبه جای اینكه به ما افتخار كند گفت: تو آدم بشو نیستی بچه؟!! این چه كار زشتی بود كه كردی؟!!البته ما به مامانمان حق می دهیم چون او خانه دار است و زیاد در اجتماع نیست و از مشاركت اجتماعی و اینطور چیزها هم خبر ندارد!

تازه یك چیزی همین الان یادمان آمد و آن هم این است كه مشاركت اجتماعی این نیست كه حتما همه با هم و در یك مكان مشترك یك كاری را انجام بدهند بلكه اگر یك كار مشترك در مكان ها و زمان های مختلف انجام شود باز هم اسمش مشاركت اجتماعی است مثل میخ گذاشتن و گچ ریختن روی صندلی معلم كه در مدرسه ها و شهرهای مختلف هرروزه انجام می شود. ( خانم اجازه به خدا ما هیچ وقت تن به همچین مشاركت هایی نداده ایم و هیچ وقت هم به فكر پنچر كردن ماشین شما یعنی ماشین شوهر شما نیفتاده ایم !)و در پایان اینكه ما از این انشا نتیجه می گیریم داداش بزرگه مان یك فعال اجتماعی است و بهاره همكلاسی مان كه الان ردیف دوم نشسته ، خیلی بچه ننه و سوسول است كه با یك آب بازی ساده سرما می خورد و مامانمان باید وارد عرصه مشاركت اجتماعی بشود و ما وداداش بزرگه مان برخلاف آن دوتا داداش دیگر، به بابایمان رفته ایم و شما هم مواظب نمره ای كه به این انشا می دهید باشید چون ممكن است رگ مشاركتمان بالا بزند و خدای ناكرده وقتی كلید دستمان است هوس كنیم دور و بر آن 206 آلبالویی تان قدمی بزنیم !

سوسن خانوم! ابرو كمون....!

كلاس سوم آلبالو

تو وبلاگم منتظرتونم:

 مينيمال هاي آبي من  

قلم سركش

دوشنبه 23/12/1389 - 10:7 - 0 تشکر 298418

جالب بود
البته اینم نشانی از فرهنگ 2500 ساله نه فرهنگ 4000 نه 5000 ساله بابا نمیدونم چند ساله اصلا فرهنگ ما برمی گرده به قبل از خلقت فرشته ها حکایت می کند .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی