انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 431)
سه شنبه 17/12/1389 - 7:28 -0 تشکر 295250
پاسخ بسیج به مقاله‌ای در توهین به بسیجیان


روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین در اعتراض به درج مطالب اهانت‌آمیز نسبت به بسیج و بسیجیان طی بیانیه‌ای اعلام كرد: از آن رسانه محترم انتظار می‌رود كه با قلم خود این توهین بزرگ را علیه بسیج و حزب‌الله را جبران كند.

در پی درج مقاله‌ای با عنوان "هاشمی مظلوم‌تر از بهشتی " در تاریخ 11/ 12/ 89 در روزنامه جمهوری اسلامی، روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین با انتشار جوابیه‌ای، به درج این مقاله در روزنامه جمهوری اسلامی اعتراض كرد كه متن كامل این جوابیه در زیر می‌آید:

متاسفانه در مقاله مذكور آمده است: "اگر این حرمت‌شكنی‌ها و خیره‌سری‌ها به نام بسیج و حزب اللهی همین طور ادامه یابد... " كه نكاتی از روی موعظه و ارشاد برای هدایت طراحان این مقاله به صراط مستقیم انقلاب به شرح زیر بیان می‌گردد:

1- حمله به بسیج و كوبیدن آن با موج تهمت و توهین و افترا پدیده‌ای ناشناخته نیست بلكه بسیج از آغاز تشكیل، همواره آماج هجوم استكبار به سركردگی آمریكا، انگلیس، و صهیونیسم بین‌الملل و مزدوران داخلی آنان چون منافقین و سلطنت‌طلب‌ها بوده و هست و این موضوع تازگی ندارد. اما اینكه روزنامه‌ای مدعی خط امام (ره) آن هم در تبیین مظلومیت شهید بزرگوار آیت‌الله سید محمدحسین بهشتی قلم از حریم عقل و عدل خارج كند و مقدس‌ترین نهادی را كه در صدر قلب امام، جای دارد مورد هجمه ظالمانه قرار دهد موضوعی عجیب و قابل تامل است.

با حسن ظن به ادعای پیروان آن روزنامه از خط امام چند جمله از حضرت امام (ره) را یادآور می‌شویم تا مسئولان محترم آن روزنامه، مقایسه‌ای بین ادبیات به كار گرفته خود را با این امواج زلال مهر و عشق بنماید و اگر احساس می‌كنند با خط امام (ره) در تقابل قرار گرفته‌اند در مرا خود بازنگری نمایند.

امام عزیزمان فرمودند: اگر بر كشوری نوای دلنشین تفكر بسیجی طنین‌آنداز شد چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهند گردید و الا هر لحظه باید منتظر حادثه ماند.

و تكان دهنده تر از آن تذكر الهی پیر و مراد جمارانیان بود كه فرمودند: اگر مسئولین نظام اسلامی از شما (بسیجیان) غافل شوند به آتش دوزخ الهی خواهند سوخت.

شایسته است بدانید اول بسیجی ایران اسلامی شخص بی‌بدیل امام روح الله است كه فرمودند: از خدا می‌خواهم تا با بسیجیان محشور گرداند چرا كه در این دنیا افتخارم این است كه خود بسیجی‌ام.

آری؛ بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاك اسلامی است كه تربیت یافتگان آن،‌نام و نشان در گمنامی و بی‌نشانی گرفته‌اند.

2- اگر بحث از مظلومیت شهید بهشتی است باید بدانیم كه سبب مظلومیت ایشان چه بوده است؟

مظلومیت آن شهید بزرگوار از آن رو بود كه آنچه به او نسبت می‌دادند با حقیقت فاصله‌ای فاحش داشت. او را متهم به رفاه‌طلبی و داشتن ویلا در اروپا می‌كردند در حالی كه او حتی یكبار عید نوروز را در كیش سپری نكرد. او را متهم به ثروتمند بودن و داشتن حساب‌های كلان خارجی می‌كردند. در حالیكه نه تنها خودش حتی هیچ كدام از اعضای خانواده‌اش حساب‌های متعدد بین‌المللی حتی یك شركت اقتصادی داخلی هم نداشته و بهشتی مظلوم در نهایت سادگی بدون هیچ تجمل و اشرافی گری می‌زیست.

بهشتی را متهم به شكنجه مردم و سازماندهی حزب‌الله برای حمله به تجمعات سیاسی می‌كردند در حالیكه بهشتی رئوف‌ترین قلب را داشته و به كوچكترین رفتار خارج از اعتدال رضایت نمی‌داد.

او را متهم به ارتباط با بیگانگان می‌كردند، در حالیكه هیچ‌گاه رسانه‌های خارجی از او و جریانات وابسته به او حمایت نمی‌كردند و همواره ایشان را مورد هجمه بدترین اتهامات و بمباران رسانه‌ای قرار می‌دادند.

كسانی كه به بهانه دفاع از شهید بهشتی به بسیج و حزب‌الله حمله می‌كنند باید از خود بپرسند اگر امروز غائله 14 اسفند 59 تكرار شود در كدام جبهه قرار دارند. در جبهه‌ای كه شهید بهشتی و حزب‌اللهی‌های مظلوم كتك خوردند؟! یا در گروه مقابل و معاندین كه اتفاقا آنها نیز مدعی هتك حرمت بودند؟!

همه می‌دانند كه اتهام اصلی بهشتی نزد دشمن، ارتباط تنگاتنگ او با بسیج و حزب‌الله بود اتهام بهشتی و سبب مظلومیت آن عزیز، خضوع و تسلیم كامل او در مقابل ولایت بود. و نه ایستادگی در مقابل راه ولایت!

متهم كردن بسیجی‌ها و حزب‌اللهی‌هایی كه ده‌ها هزار شهید و جانباز برای حفظ ولایت نثار كردند به حرمت شكن و به كار بردن واژه‌های ناجوانمردانه خیره سر و انبوه انسان هایی كه تسلیم‌تر از آنان در مقابل حقیقت پیدا نمی‌شود، از جنس همان ظلمی است كه به مقام بهشتی مظلوم روا داشته‌اند. و اگر روزنامه جمهوری اسلامی قائل به مظلومیت آن شهید می‌باشد شكی نیست كه این مقاله او را مظلوم‌تر كرده است.

3- ادب و تواضع مرام بسیج است و حرمت شكنی در قاموس بسیج راه ندارد و حتی اگر حرمت توهین وافترا نبود بسیج هوشیارتر از آن است كه با رفتار ناشایست مظلوم‌نمایی متخلفان را فراهم آورد.

4- گاهی صحنه‌های مشمئز كننده از توهین و درگیری توسط عناصری خاص ساخته شده و شعارهایی در دو جبهه مخالف سر داده می‌شود كه به هر ناظر بسیجی به وضوح روشن است كه هر دو طرف درگیر از یك مبدأ و آن هم از سوی دشمنان نظام هدایت می‌شوند و انگیزه‌ای جز ظالم جلوه دادن نظام و حزب‌الله در كار نیست از افراد با سابقه و كار كشته در سیاست بعید است كه فریب این صحنه سازی‌ها را بخورند و همچون برپا كنندگان 14 اسفند بسیج و حزب‌الله متهم به حرمت شكنی كنند.

از آن رسانه محترم انتظار می‌رود كه با قلم خود این توهین بزرگ را علیه بسیج و حزب‌الله را جبران كند و حسن نیت خود را در پیروی از خط امام را با عذرخواهی از فداكارترین انسان‌های روزگار كه نماد عزت و شرف ملت، بلكه امت اسلامند آشكار كرده و بار دیگر پایبندی خود را به حق نمایان سازد.

پنج شنبه 19/12/1389 - 8:35 - 0 تشکر 296448

جواب روزنامه جمهوری اسلامی در اعتراض سازمان بسیج مستضعفین : هتاكان، قطعاً بسیجی نیستندروابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین، دیروز با ارسال نامه‌ای به روزنامه جمهوری اسلامی با استناد به فرازی از یكی از جملات مقاله "هاشمی مظلوم‌تر از بهشتی" كه در تاریخ 11/12/89 این روزنامه به چاپ رسید، روزنامه جمهوری اسلامی را به اهانت به بسیج متهم ساخت. جمله مورد استناد در نامه روابط عمومی بسیج اینست: "اگر این حرمت شكنی‌ها و خیره سری‌ها به نام بسیج و حزب اللهی همینطور ادامه یابد..."
نامه روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین افزوده است: "از آن رسانه محترم انتظار می‌رود كه با قلم خود، این توهین بزرگ علیه بسیچ و حزب الله را جبران كند و حسن نیت خود در پیروی از خط امام را با عذرخواهی از فداكارترین انسان‌های روزگار كه نماد عزت و شرف ملت، بلكه امت اسلامند آشكار كرده و بار دیگر پای بندی خود را به حق نمایان سازد".
روزنامه جمهوری اسلامی لازم میداند درباره این اتهام و نامه روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین نكاتی را یادآور شود.
1 - دقت در جمله‌ای كه مورد استناد قرار گرفته به روشنی نشان می‌دهد نویسنده مقاله، كه خود یكی از روحانیون حوزه علمیه قم و از مدافعان پاكباخته بسیجیان و حزب‌الله است، بهیچوجه درصدد متهم كردن بسیج و حزب‌الله به اعمالی كه در مقاله به آنها اشاره شده است نبوده و تصریح نموده كه این اعمال را "به نام بسیج و حزب اللهی" انجام می‌دهند. كاملاً روشن است كه اگر قصد نویسنده این بود كه این قبیل اعمال را بسیجیان و حزب اللهی‌ها انجام می‌دهند كلمه "به نام" را بكار نمی‌برد.
2 - روزنامه جمهوری اسلامی نیز جایگاه بسیج را بسیار بالاتر از این می‌داند كه مرتكب این قبیل اعمال شود. به همین دلیل، با توجه به وجود كلمه "به نام" بهیچوجه قصد نویسنده را انتساب چنین اعمالی به بسیج و حزب اللهی‌ها نمی‌دانسته و از چاپ آن هرگز انتساب این اعمال به بسیجیان و حزب‌اللهی‌ها را مورد نظر نداشت. روزنامه جمهوری اسلامی، بسیج را منزه از ارتكاب هر عملی كه خلاف قانون و خلاف شرع باشد می‌داند و معتقد است بسیجیان هرگز بی‌حرمتی به هیچكس را جایز نمی‌دانند و وجود خود را وقف پاسداری از آرمان‌های انقلابی و ارزش‌های والای اسلامی و كرامت انسانی می‌كنند و كسانی كه مرتكب اعمال ناشایست و خلاف قانون و خلاف شرع و بی حرمتی به انسان‌ها می‌شوند بهیچوجه شایستگی انتساب به نهاد مقدس بسیج را ندارند.
3 - عملكرد 32 ساله روزنامه جمهوری اسلامی نشان می‌دهد همواره بیشترین همراهی را با بسیج داشته و این نهاد مقدس را خدمتگزار انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌داند و بیشترین مقالات و اخبار و مطالب را در حمایت از این نهاد و تقویت آن منتشر كرده است. كسانی كه با تاریخ سه دهه گذشته انقلاب و نظام جمهوری اسلامی آشنائی دارند به خوبی می‌دانند كه در كوران حوادث و تهاجم ناجوانمردانه ضد انقلاب داخلی و قدرت‌های شیطانی و استكباری خارجی به سپاه و بسیج و سایر نهادهای انقلابی، روزنامه جمهوری اسلامی همواره در خط مقدم دفاع از این نهادها برآمده از انقلاب اسلامی بوده و به كارنامه درخشان خود در این زمینه افتخار می‌كند.
4 - از سازمان بسیج مستضعفین این انتظار وجود دارد كه قبل از دیگران به پاسخگوئی نسبت به تبلیغاتی كه تلاش می‌كنند اقدامات افراد هتاك را به نهاد مقدس بسیج نسبت دهند اقدام نماید. تردیدی وجود ندارد كه بسیجیان اهل هتاكی نیستند و كسانی كه با انتساب خود به بسیج اقدام به هتاكی می‌كنند قطعاً بسیجی نیستند و هیچ نسبتی با انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ندارند و طبیعی است كه توسط مسئولان محترم بسیج طرد شوند.
5 - و كلام آخر آنكه دیروز هنگامی كه نامه روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین درباره این موضوع را دریافت كردیم، درست در همان زمان متن این نامه توسط بعضی خبرگزاری‌ها نیز منتشر شده بود!
قطعاً مسئولان محترم روابط عمومی بسیج می‌دانند كه سپردن جوابیه‌ها به خبرگزاری‌ها یا سایر رسانه‌ها مربوط به زمانی است كه رسانه مخاطب از چاپ آن در مهلت مقرر امتناع نماید. امید است این اقدام از روی غفلت صورت گرفته باشد. والسلام.


اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی