• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 3022)
يکشنبه 21/11/1386 - 13:3 -0 تشکر 29357
"آزاده دیروز، ناصالح امروز"


تلویزیون  در اسفند سال 1361 تصاویری از یک اسیر ایرانی در یکی از اردوگاههای اسرا در عراق پخش کرد که در مقابل دوربین خبرگزاری فرانسه به خانم گزارشگر این شبکه خبری تذکر می داد تا حجاب اسلامی را رعایت کند و رو سری به سر کند.

این اسیر چهارده ساله  که یک پایش را در عملیات نیروها به قصد تصرف شهرالعماره عراق از دست داده بود، شعری را خواند که از شعارهای پرشور حکومت ایران به حساب می آمد: "ای زن به تو از فاطمه این گونه خطاب است، ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است".

این مصاحبه بارها از تلویزیون  تکرارشد، به گمان مسئولان  گفته های این نوجوان نشانه روحیه بالای اسرای ایرانی در عراق و وفاداری شان به ایدئولوژی جمهوری اسلامی ایران بود.

اما این کهنه سرباز ایرانی که حالا چهل ساله است و علیرضا رحیمی نام دارد، شایسته نامزدی انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی شناخته نشده و صلاحیتش رد شده است.

آقای رحیمی به یاد می آورد که در سالهایی که اسیر شده بود به دستور صدام حسین، رهبر وقت عراق اردوگاههایی با عنوان اردوگاه اطفال برپا شده بود و ارتش عراق با گسیل داشتن خبرنگاران به این اردوگاهها سعی داشت افکار عمومی دنیا را تحت تأثیر سن و سال رزمندگان ایرانی قرار دهد و ایران را متهم به روانه ساختن کودکان به جنگ کن.

علیرضا رحیمی معتقد است مصاحبه او با خبرنگاران و تأکید بر آموزه های دین اسلام این دستمایه تبلیغاتی را از عراقیها گرفت.

این رزمنده ایرانی در سال 1363 و پس از سه سال اسارت به همراه گروهی از اسیران مجروح آزاد شد و به ملاقات امام  خمینی هم رسید، امام در آن ملاقات رادیوی شخصی خود را به او هدیه داد و برایش آرزوی موفقیت کرد.

علیرضا رحیمی تا پایان جنگ در ستادهای تبلیغاتی جنگ رزمندگان  را تشویق می کرد و پس از پایان جنگ به دانشگاه راه یافت و در رشته حقوق درس خواند.

آقای رحیمی مقطع فوق لیسانس را در بریتانیا گذرانده و در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی مشاور وزیر بازرگانی در امور تجارت الکترونیک بوده است، او که از پای مصنوعی استفاده می کند در انتخابات دوره پیشین مجلس تأیید صلاحیت شده بود اما نتوانست به مجلس راه یابد.

در این دوره او نتوانسته از سد هیئتهای اجرائی و نظارت انتخابات عبور کند و دلائلی که برای رد صلاحیتش به او اعلام شده، بندهای اول و سوم قانون انتخابات است که به ترتیب اشاره می کند، کسانی که به اسلام اعتقاد نداشته و نسبت به ولایت فقیه ایمان ندارند شایسته نامزدی در انتخابات نیستند.

علیرضا رحیمی از رد صلاحیت خود شگفت زده است و می پندارد وضعیت به گونه ای شده که معتقدان به انقلاب اسلامی به دست گروهی دیگر که آنها هم از فرزندان انقلاب ایرانند حذف می شوند.

او روزهای پس از آزادی اش را به یاد می آورد که مسئولان جمهوری اسلامی با آغوش باز او را می پذیرفتنند و آنچه کرده بود را نشانه تحقق آرمانهای خود می دانستند.

سه شنبه 23/11/1386 - 15:25 - 0 تشکر 29680

به نظر می رسد که حقوق بسیاری از دوستان و دلسوزان جمهوری اسلامی ضایع شده است از شورای نگهبان درخواست می گردد با دقت بیشتر به این صلاحیت ها رسیدگی کنند.

سه شنبه 23/11/1386 - 20:2 - 0 تشکر 29718

با تشکر از جناب جواد رزمی
درباره ی رد صلاحیت وی ناراحت شدم ولی فکر نمی کنم رد صلاحیت ها خیلی جناحی باشد مثلا کامران نماینده ی اصفهان که حامی رییس جمهور است یا بسیاری از اصول گرایان رد صلاحیت شده اند
اما نگارنده ی این مقاله خیلی مشکوک به نظر میرسد از طرفی در ظاهر فکر می کنیم که وی از دوستداران انقلاب اسلامی است ولی بجای امام خمینی می گوید آیت الله خمینی
در جای دیگریمی گوید از شرایط نماینده شدن اعتقاد به اسلام و ایمان به ولایت فقیه است اگر این چنین است نمایندگان اهل تسنن و یهودی و مسیحی در مجلس وجود ندارد
به هرحال مقاله ناقص است اگر می شود منبع این مقاله را هم ذکر کنید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.