ورزش و تندرستی (بازدید: 302)
دوشنبه 9/12/1389 - 19:2 -0 تشکر 291962
نکاتی خواندنی در مورد تیم تراکتورسازی

تیم فوتبال تراکتور سازی این روزها نتایج قابل قبولی را کارنامه خود دارد که در زیر به برخی از دلایل این موفقیت اشاره می کنیم:


1- بدون هیچ تردیدی حفظ آمار کمترین گل خورده در میان تیم های چون سپاهان، ذوب آهن، استقلال و پرسپولیس و حفظ این روند از ابتدای مسابقات کار بسیار بزرگی است که تیم تراکتور انجام داده است، بدون هیچ تردیدی این روند در صورت حفظ شدن اش در راه کسب موفقیت یک گام بزرگ محسوب خواهد شد، آمار 17 گل خورده در جدال با خطوط دفاعی تیم های چون سپاهان و ذوب آهن کار بزرگی است که مدافعان تراکتور انجام داده اند.


2- عباس محمدی دروازبان تراکتور در میان دروازبانان حاضر در لیگ آمار قابل توجهی دارد، این دروازبان در 12 مسابقه تنها 7 گل دریافت کرده آماری که خیره کننده است، در بازی با استیل آذین رفلکس این دروازبان در مقابل ضربه پنالتی سیاوش اکبرپور موجب بسته ماندن دروازه تیم اش در مقابل حریف شد گرچه او تا بحال در بازی های که در دروازه تراکتور ایستاده است بیش از یک گل دریافت نکرده است.


3- تفاضل گل تراکتور در جدول 11+ است، آنها در قیاس با تیم های صدر نشین آمار کمتری را به جای گذاشته اند، البته با همین آمار هم آنها از نظر تفاضل گل در رده چهارم جدول لیگ و بالاتر از تیم های چون استقلال و پرسپولیس جای می گیرند، گرچه همین آمار هم در مقایسه با خطوط حمله تیم های چون استقلال ، سپاهان و ذوب آهن که از بازیکنان اسم و رسم دارتری نسبت به تیم تراکتور برخوردار هستند بسیار قابل توجه است.


4- تراکتور در خانه به کمتر تیمی باج می دهد، آنها آخرین باخت خودرا در خانه به ذوب آهن داده اند که آن روزها در رویای فتح قهرمانی آسیا سیر می کرد، کمتر تیمی است که پای به تبریز بگذارد و با امتیاز از آن خارج شود گرچه نباید از نقش تشویق های بی امان هواداران این تیم به راحتی عبور کرد.


5- هواداران یکی از ارکان اساسی در کسب موفقیت تراکتور محسوب می شوند، آمار خیره کننده آنها در فصل کنونی هم ادامه پیدا می کند، آخرین باری که استادیوم یادگار امام تبریز بیش از 50 هزار هوادار به خود را دید در بازی با ذوب آهن بود که دیروز دوباره آمار 50 هزار هوادار را در روی سکوهای به نام این هواداران ثبت کرد، و این در حالی است که پرسپولیس هم در روز جمعه میزبان فولاد بود که تنها20 هزار در استادیوم حضور داشتند، تشویق های بی امان آنها در تبریز هر تیمی را تحت تاثیر قرار می دهد، آنها یک پای موفقیت تراکتور در فصل کنونی محسوب می شوند.


6- کرار در فصل کنونی بعنوان لیدر تهاجمی تراکتور شایسته تقدیر است، او از لحاظ شعور تکنیکی و تاکتیکی در سطح بالای قرار می گیرد که در چارت تاکتیکی کمالوند بدون تردید یک پای موفقیت تراکتور محسوب می شود، در بازی با استیل آذین پرس بالای بازیکنان استیل آذین هم نتوانست این بازیکن را متوقف کند، بدون هیچ شک و شبه ای او تاثیر گذارترین بازیکن تراکتور در فصل کنونی است، آمار 8 پاس گل و 6 گل زده او را در این فصل خیره کننده است.


7- تاکتیک تیمی تراکتور بر پایه 1-3-2-4 استوار است، کمالوند خیلی خوب از بازیکنان تکنیکی اش بهره می برد او می داند که تیم های موفق هستند که در دنیای امروز از بازیکنان تکنیکی برخوردار هستند و پاس های خوب ارسال می کنند، کمالوند خیلی خوب از بازیکنانی بهره می برد که در ساختار دفاعی خوب قرار می گیرند و این کار بزرگ کمالوند در تراکتور است، دفاع تیمی در برابر تیم ها اسم و رسم دار.


8- تراکتور در فصل کنونی آمار خیره کننده دیگری هم دارد، آنها در فصل کنونی در هر بازی که گل اول را به ثمر رسانیده اند یا پیروز شده اند یا با تساوی از بازی خارج شده اند، آنها تنها در دو بازی که گل اول را دریافت کرده اند توانسته اند بازی را به تساوی بکشانند که در برابر مس و استقلال صورت گرفته و در بقیه بازیهای که گل اول را دریافت کرده اند بازنده بازی بوده اند، تراکتور با این آمار خیره کننده از سپاهان و ذوب آهن هم بالاتر قرار می گیرد.


9- بدون هیچ شک و تردیدی استادیوم یادگار امام تبریز از نظر دو عامل اساسی در نقش کسب این موفقیت بسیار برای تراکتور حائز اهمیت است، ابتدا چمن یکدست و سبز این استادیوم به تراکتور اجازه پیاده کردن تاکتیک های لازم را می دهد و ثانیا سکوهای این استادویم هم موجبات حضور پر شور هواداران این تیم را فراهم می سازد، بدون هیچ تردیدی این استادیوم در بروز موفقیت های تراکتور نقش اساسی و پایه ای را بازی می کند.


10- تنها نکته منفی تراکتور نسبت به بقیه تیم ها در آمار بجا مانده از بازیهای خارج از خانه است، آنها نسبت به تیم های صدر نشین آمار خوبی را به جای نگذاشته اند، 3 باخت، 7 تساوی و 2 پیروزی در مقابل آمار دیگر تیم ها صدر نشین جدول آمار قابل اتکای نیست، گرچه اگر از این عامل استفاده می شود و تنها دو برد به دست می آمد تراکتور الان در صدر جدول در کنار ذوب آهن جا خوش کرده بود، نکته ای که بی شک آمار این تیم را در قیاس با تیم های بالای جدول به چالش اساسی می کشد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی