• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 1045)
دوشنبه 9/12/1389 - 11:37 -0 تشکر 291749
اینترنت سال90 ارزان می‌شود

اینترنت سال90 ارزان می‌شود/ تخفیف مجدد پهنای باند جهت شرکتهای اینترنتی


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تداوم کاهش قیمت پهنای باند اینترنت در کشور خبر داد و گفت: همانند امسال برای سال آینده نیز کاهش قیمت پهنای باند را در برنامه داریم که به طور قطع منجر به ارزان شدن قیمت اینترنت مصرفی کاربران خواهد شد.
محمد کرم پور در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر حمایت از منافع مشترکان اینترنت در کشور گفت: همانطور که پیش از این نیز وعده داده بودیم کاهش نرخ پهنای باند اینترنت را برای شرکتهای اینترنتی در سال آینده در دستور کار داریم که این به طور قطع منجر به ارزان شدن قیمت اینترنت مصرفی کاربران خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه چرا تخفیف 20 درصدی نرخ پهنای باند اینترنت که از ابتدای امسال ابلاغ شده برای شرکتهای اینترنتی اعمال نشده است گفت به نیاز تمامی شرکتهایی که خواستار استفاده از این تخفیف بودند پاسخ داده شده است.
 
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اضافه کرد: برای اعمال کاهش 20 درصدی نرخ پهنای باند نیاز به ضمانت نامه اجرایی از سوی شرکتهای اینترنتی است که در صورت ارائه آن ظرف مدت یک روز این کاهش قیمت لحاظ خواهد شد.
 
کرم پور دلیل دریافت ضمانت نامه اجرایی را حمایت از منافع کاربران نهایی اینترنت عنوان کرد و افزود: باید این اطمینان حاصل شود که از این تخفیف، کاربران نیز بهره مند خواهند شد.
 
وی خاطرنشان کرد: در صورت ارائه ضمانت اجرایی ظرف مدت یک روز شرکتها می توانند از تخفیف نرخ پهنای باند استفاده کنند و اینکه گفته می شود بررسی ضمانت اجرایی زمان بر است به هیچ وجه درست نیست.
 
ابهام در اعمال تخفیف 20 درصدی پهنای باند اینترنت
 
مصوبه تخفیف 20 درصدی نرخ پهنای باند اینترنت اوایل مرداد ماه 89 و با هدف توسعه استفاده از خدمات مبتنی بر اینترنت و کاهش نرخ خدمات مرتبط با آن از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به شرکت ارتباطات زیرساخت ابلاغ شد و این وعده نیز داده شد که این کاهش قیمتها مقطعی نبوده و به صورت دوره ای تداوم می یابد.
 
این مصوبه که با اعمال آن پیش بینی شده بود قیمت نهایی اینترنت برای کاربران خانگی 6 تا 10 درصد ارزانتر شود به دلیل آنچه که ارائه کنندگان اینترنت در کشور بروکراسی حاکم بر سازوکارهای وزارت ارتباطات می نامند هنوز برای بسیاری از شرکتها به اجرا درنیامده است.
 
به رغم آنکه توزیع کنندگان اینترنت در کشور از عدم اجرای مصوبه کاهش نرخ پهنای باند گلایه مندند و معتقدند تاکنون از این تخفیف منتفع نشده اند معاون صدور پروانه و بررسی های فنی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده که تاکنون تنها تعداد معدودی از شرکت های ارائه دهنده اینترنت برای استفاده از این تخفیف به رگولاتوری مراجعه کرده اند.
 
لطف الله سبوحی از شرکتهای ارائه کننده اینترنت همچون PAP ،ISP و ISDP ها خواسته که برای استفاده از تخفیف نرخ پهنای باند به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مراجعه کنند.
 
به گفته وی براساس این مصوبه شرکت هایی ازاین تخفیف بهره مند می شوند که با ارائه مستندات ثابت کنند این تخفیف به کاربران آنان نیز منتقل شده است. به همین دلیل شرکت هایی که خواهان بهره مند شدن از این تخفیف هستند باید متعهد شوند که حداقل 6 درصد تخفیف را در مورد کاربرانشان اعمال خواهند کرد.

تا رفتم اومد ...

 َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.