فرهنگ پایداری (بازدید: 218)
دوشنبه 9/12/1389 - 10:45 -0 تشکر 291711
اگر غفلت كنیم به الله قسم نمی گذارند حتی یك شیعه باقی بماند

شهید محمود نوریان می گوید: شبانه روز كار كنیم، استراحت هم بكنیم، اما كار كنیم به فكر مردم باشیم، انشا‌الله.این مملكت جنگ زده است، دردمند است،.... اگر یك موقع غفلت كنیم و بر ما سوار شوند، به الله قسم یك شیعه دیگر نمی‌گذارند بماند، اینها از شیعه سیلی خورده‌اند.


محمود نوریان به تاریخ 22 آذر ماه1340در منطقه شمیران تهران به دنیا آمد.در سال های مبارزه با رژیم طاغوت ایشان با مبارزان شهیدی مثل «شاه آبادی» و«سید علی اندرزگو» مانوس بود.
با پیر.زی انقلاب اسلامی ، محمود در سال 1358 به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و در واحد تحقیقات پذیرش ستاد مركزی سپاه مشغول خدمت شد. وی همزمان درعملیات بازی دراز شركت فعال داشت . با آغاز عملیات فتح‌المبین به جبهه‌های جنوب شتافت و در سال 61 با تاسیس تیپ سیدالشهدا (ع) به عنوان فرمانده گردان تخریب این یگان مشغول كارشد. محمود نوریان جزء حلقه شاگردان معنوی عارف واصل حضرت « آیت الله حق شناس» بودند وایشان علاقه خاصی به این شهید داشتند. قبل از عملیات والفجر 8 ، فرماندهی یگان مهندسی لشكر سید الشهدا(ع) نیز به نوریان محول شد.
محمود(عبدالله) نوریان سرانجام به تاریخ 4/12/64 در سن 24 سالگی طی عملیات والفجر 8 در منطقه فاو به شهادت رسید .


*قسمتی از سخنرانی شهید محمود نوریان در مجلس ختم شهید بهرامی:

چه زیباست این دعا كه خدایا، آخر عاقبت ما را ختم به خیر بگردان. یك موقع است كه انسان بهترین اعمال را انجام می‌دهد اما آخر عاقبتش ختم به خیر نمی شود. ما باید در حالت خوف و رجاء زندگی كنیم. هدف از رسالت پیامبر اكرم (ص) و ائمه معصومین (ع) و پیامبران گذشته فقط به خاطر این بود "خلق الانسان علمه البیان " خداوند انسان را خلق كرد و به وی بیان را یاد داد. اما پیامبران و ائمه معصومین هم آمدند كه مبشرا و نذیرا بشارت بدهند به اینكه اگر اعمال نیك انجام دهید، بهشت است برای شما و بترسانند از اینكه اگر اعمال زشت انجام بدهید جایگاهتان دوزخ است. ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون، ما خلق نشدیم مگر اینكه عبادت كنیم، عابد باشیم، برای همین كه انسان فقط عبادت كند. همه چیز هم دارد اما انسان همیشه می‌خواهد زشتی كند خدای مهربان به شكل های مختلف، تذكر پشت تذكر داده است ... چرا خداوند تبارك و تعالی این همه به ما تذكر داده اما باز ما زشتی می‌كنیم؟ دیگران هم به ما می‌گویند لیكن تذكر خدا توسط دوست انسان است. یك موقع هم خداوند خودش مستقیماً توسط اتفاقاتی كه در این دنیا می افتد تذكر می‌دهد. یك موقع آدم را از یك پرتگاه به پائین می‌اندازد، اما سالم پائین می‌آید. یك وقتی سیل می‌خواهد ببرد، به شكلهای مختلف با توجه به اینكه خداوند تبارك و تعالی، دائماً ما را تذكر می‌دهد چرا زشتی می‌كنیم؟‌ چرا ما با خداوند تبارك دوست نیستیم؟ با دیگران اخت می‌گیریم، دوستی می‌كنیم، اما با خداوند تبارك و تعالی دوست نمی شویم .... خلاصه اینكه روز حسابرسی نزدیك است آنجا دیگر افسوس فایده ندارد حسرت فایده ندارد، كسی نیست دستمان را بگیرد جز اعمالمان، جز كردارمان، پدر و مادر دنبال كار خودشان می‌روند، دوستان دنبال كار خودشان می‌روند فقط اعمال ماست كه باید، توی آن دنیا برای ما كاری بكند، ما هم كوله‌بارمان را زودتر ببندیم. ما هم مثل اینها زودتر برویم، خدمت كنیم و برویم،‌ سربلند برویم. شبانه روز كار كنیم، استراحت هم بكنیم، اما كار كنیم به فكر مردم باشیم، انشا‌الله. این مملكت جنگ زده است، دردمند است،.... اگر یك موقع غفلت كنیم و بر ما سوار شوند، به الله قسم یك شیعه دیگر نمی‌گذارند بماند، اینها از شیعه سیلی خورده‌اند.

*متن كامل وصیت نامه شهید محمود(عبدالله) نوریان فرمانده یگان های تخریب و مهندسی-رزمی لشكر 10 سیدالشهدا(ع)

بسم الله الرحمن الرحیم
پس از حمد و ستایش خداوند تبارك و تعالی و درود بیكران بر خاتم الانبیاء (ص) و سلام بر امامان معصوم (ع) و سلام بر امام مهدی (عج) منجی عالم بشریت و برپاكننده‌ی قسط و عدل و بر نایب برحقش امام خمینی كه خداوند سایه‌ی پربركتش را بر سر همه‌ی ملل مظلوم جهان تا ظهور آقا امام زمان (عج) مستدام بدارد. انالله و انا الیه راجعون، ما از خدائیم و بازگشتمان به سوی خداست...
وای و صد وای بر آنان كه قدر خودشان را در این چند روزه دنیای فانی نمی دانند، یعنی دستشان را پر نمی نمایند و به اخلاق حسنه و اعمال نیك آراسته نمی‌شوند. افسوس كه دل می‌بندند و دوست می‌دارند چند روزه‌ی دنیای فانی را، همچنان دل می‌بندند كه انگار چند صد سال عمر می‌نمایند غرور می‌ورزند. غفلت زده‌اند و سركشی می كنند و در نهایت از درگه‌ خداوند رانده می‌شوند. شكر خدای را كه باز چند صباح از عمرمان در كنار برادران عزیز و بزرگوار و "مخلص له الدین " بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جبهه های نور علیه ظلمت گذشت، در كنار شهداء بزرگوار و گرانقدر گردان، در كنار معلولین و مجروحین و مفقودین گذشت.
خدایا! تو خود می‌دانی كه خواسته‌ای جز رضا و خشنودی تو ندارم. از سویی به گناهانم و سراسر عمری كه به بیهودگی و غفلت گذرانده‌ام نگاه می‌كنم، تنم می‌لرزد، می‌گریم، نكند مرا نبخشی و از سوی دیگر به رحمت و فضل و بخششت نگاه می‌كنم، امیدم به رحمت و بخشودگیت زیادتر می‌شود، انشا‌الله همه‌ی مسلمین سربلند و سرافراز باشند و با دست پر به پیشگاه خداوند منان حاضر شوند...
خانواده‌ی گرامی و عالیقدرم و همسرم عزیز و صابرم،! به خدا توكل كنید كه " ومن یتوكل علی الله فهو حسبه ".مرا ببخشید كه حق خود را ادا نكردم. خداوند یاورتان. مرا حلال كنید و ببخشید.
به همه‌ی دوستان و آشنایان سلام برسانید و حلالیت بطلبید. به همه بگوئید، بیائید در جبهه‌ها كه رزمندگانش با مناجاتشان فضای آنجا را عطرآگین نموده‌اند تا از غفلت های گذشته به دامن اسلام بازگردید.
انشاء‌الله

اي كه از باغ هاي سرخ شهادت ميايي
و بوي گل هاي نو شكفته ان ديار را در
پيرهن داري
اي كه قافله سالار كاروان اسيراني
مارا نيز در پي اين قافله
با خود ببر!

www.sokhane-ashena.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی