انجمن ها > انجمن برق > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
برق (بازدید: 442)
شنبه 7/12/1389 - 22:26 -0 تشکر 291099
آزمایشگاه تایید تجهیزات IP در دانشگاه فردوسی مشهد راه‌اندازی شد


آزمایشگاه تایید نمونه تجهیزات IP_PBX با هدف انجام آزمونهای تایید نمونه برای ادوات مبتنی بر IP در دانشگاه فردوسی مشهد تجهیز و راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، با راه اندازی این آزمایشگاه، زیرساخت مناسبی برای تست و بررسی عملکرد و مشخصات تجهیزات مختلف یک سیستم IP_PBX در راستای پاسخگویی به نیازهای علمی و عملی مخابرات کشور ایجاد شده است.
 
در این آزمایشگاه انجام آزمون بر روی تجهیزات تلفنی مبتنی بر IP شامل آزمون های تماس همزمان، تطابق با استاندارد SIP، ارائه سرویس های مختلف نظیر  Hold، Waiting، Transfer، کنفرانس و سایر سرویس های معمول IP_PBX و ارتباط با شبکه PSTN امکان‌پذیر است.
تجهیزات ساخت داخل و خارج از کشور می تواند در این آزمایشگاه مورد آزمون قرار گرفته و ضمن حفظ سرمایه های ملی، امکان اخذ گواهی تایید نمونه برای ادوات تولید داخل کشور نیز در صورت احراز شرایط و الزامات استاندارد فراهم شده و بدین صورت عملکرد اینگونه تجهیزات در خصوص دارا بودن شرایط لازم برای استفاده در شبکه مخابراتی کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 
فعالیتهای این آزمایشگاه براساس نظام مدیریت کیفیت بوده و این آزمایشگاه قادر به ارائه سرویس به مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی داخل و خارج کشور در زمینه تجهیزات تلفنی مبتنی بر IP خواهد بود.
 
در سه سال گذشته، موسسه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف پشتیبانی از مراکز پژوهشی و آموزشی، تاسیس و راه اندازی 28 آزمایشگاه تخصصی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در 17 دانشگاه کشور را در دستور کار خود قرار دارد که اغلب آنها با موفقیت به اتمام رسیده است.
 
 

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی