انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 5210)
شنبه 7/12/1389 - 20:58 -0 تشکر 291047
چگونه یك هفته ای وام بگیریم

 

اهل فن وام را اینگونه تعریف كرده اند: آن موهبتی كه كارمند بدون آن نمی تواند برای خودش زن و زندگی بسازد! از آنجائیكه اهل فن تا حد مرگ تلاش و كوشش به خرج داده تا تعریفی اینچنین دقیق از وام ارائه كنند دیگر توان و مجال اینكه راههای اخذ وام را نیز بررسی كنند برایشان باقی نمانده و همان جا و در دَم از حال رفته اند و باقی امور را به رهروانی چون من سپرده اند. این نوشته حاصل تحقیقی ده ساله و عنوان پایان نامه دكتری اقتصاد كارمندی اینجانب است كه آن را در ازای نسخه ای صد تومان به ازای هربار دانلود روی وبلاگ شخصی ام گذاشتم و تا به امروز دو بار هم دانلود شده است.

 

اولین و ضروری ترین عامل در اخذ وام:   باور به نیازمندی

بر هر شخص وام گیرنده لازم و وضروری ست كه آداب وام گرفتن را بیآموزد و مهمتر آن كه ضروری ترین عامل را در اولین مرحله ملكه ذهن خود كند: " وام من ضروری ست!" این كلیدی ترین و فنی ترین اصطلاح علم وام گیری ست به حدی كه ضروری بودن وام باید به اعتقاد قلبی و عملی وام گیرنده تبدیل شد. جهت تحقق این هدف عالی وام گیرنده باید دست به اعمال ذیل بزند: تكرار زبانی  جمله " وام من ضروری ست!" هزار مرتبه در هر روز؛ رومشق نوشتن از این عبارت به اندازه هزار مرتبه  در سه هفته متوالی به قرار: هفته اول هر شب؛ هفته دوم یك شب در میان و هفته سوم دو شب! از اوخر هفته اول رفته رفته اعتقاد قلبی در گوشه كنار وجود وام گیرنده ریشه دوانده و هفته سوم تمام نشده تبدیل به روپوش و قالبی دائمی بر چهره و هیكل او می شود به شكلی كه هر كس او را ببیند بگوید: « اوه! این یارو وام  می خواد! تقاضای وام از سر و رُوش می باره!»

دومین عامل:   ملزومات وام گیری

وام گرفتن علاوه بر مدارك و سوابق رایج و معمول نیازمند ملزوماتی خاص و بسیار ظریف است كه دوعامل از مهمترین شان را در اینجا برخواهم شمرد: 1- برقراری ارتباط با واسطه یا بیواسطه با بچه های بالا: اهل فن بچه های بالا را اینگونه تعریف كرده اند: "برخلاف اسمشان بچه نیستند خیلی هم بزرگ مقامند و كارشان بیست بیست است!" بچه های بالا انواعی دارند كه معروف ترینشان عبارتند از: آبدارچی مدیر؛ نمایندگان مجلس؛ معاونین وزیر و اشخاص بانفوذ مخفی الهویة ای كه ذكر نامشان اغلب صدای جیزززززززززز به همراه دارد! 2- دم دیدن و مـُخ زدن: تعریف علمی مخ زدن یا دم دیدن همان القای باور نیازمندی به وام به دیگران است. بهترین راههای مخ زدن كه طی ده سال گذشته - حتی پش از آن - امتحانشان را خوب پس داده اند اینها هستند : 1- می خوام مهریه زنم رو كه اجرا گذاشته بدم! 2- خدا یك بچه دیگه به ما عنایت كرده؛ این ششمیـه. 3- همین امروز از شوهرم جدا شدم؛ دور از جون شما معتاد بود 4- شوهرم همین پیش پای شما تو بیمارستان مُرد 5-  دیشب خانواده دختر جواب مثبت رو دادند 6- می خوام از زن دومم جدا بشم و برگردم پیش اولی 7- زن و بچه ام كف خیابون خوابیدند؛ باور نمی كنید از پنجره نگاه بندازید؛ صاحب خونه جوابم كرده! 8- از بخت بد چهارمین بچه ام هم دانشگاه قبول شد؛ اون هم دانشگاه آزاد.

سومین عامل : تهیه مناسب مدارك

اشتباه رایج در امر تهیه مدارك این است كه بیشتریها گمان می كنند ضامن معتبر ؛ چك و سفته تضمینی ؛ فاكتور خرید ؛ كپی شناسنامه و سند منزل مدارك اصلی اخذ وام هستند غافل از اینكه چگونه تهیه كردن اینها از خودشان مهمتر است. انتخاب ضامن معتبر: ضامنی خوب است كه در صورت فرار شما از پرداختن اقساط یا عقب افتادن آنها كسر اقساط  وام از حقوق او نه تنها هیچ تأثیری بر شما نگذاشته كه شما را خوشحال هم بكند پس به این ترتیب بهتر است ضامن از میان دشمنان شما باشد؛ با این تفاصیل باجناق و خواهرشوهر انتخابهای اول شماست! نحوه كشیدن چك و سفته جهت ضمانت: یادتان باشد برای وام هیچ گاه دسته چك خودتان را استفاده نكنید و هیچ سفته ای را هم خودتان امضا نكنید. شاید می پرسید پس چگونه عمل كنیم؛ پاسخ این است: درروزنامه های كثیرالانتشار یك آگهی استخدام بزنید؛ استخدام هر شغلی كه دلتان می خواهد- كارمند و نظافتچی در اولویتند- یك روز را برای مصاحبه اعلام كنید و روز مصاحبه از پذیرفته شدگان دلخواه تان درخواست چك یا سفته ای جهت تضمین بكنید. به آنها بگوئید یك هفته دیگر كارشان آغاز می شود و این یك هفته را یا مرخصی تشویقی بدهید یا اینگونه وانمود كنید كه جواب نهائی استخدام یك هفته دیگر به اطلاعشان رسانده می شود. دو سه روزی صبر كنید تلفنهای احتمالی را جواب دهید و چكها و سفته های كارمندانتان را وصول كنید؛ روز چهارم در شركت را تخته كنید یا آن را با اسمی دیگر به جائی دیگر منتقل نمائید. آماده سازی فاكتور خرید: چرا 10- 20 هزار تومان خرج كرده و فاكتوری را بخرید؛چرا خودتان فاكتور مورد نیازتان را تولید نمی كنید؟ بهترین و   بی دردسرترین شیوه تهیه فاكتور این است: سفارش مُهر فروشگاه لوازم خانگی به كارگاههای مهرسازی  و همچنین طراحی برگه فاكتور در نرم افزار Excel  است.

تتمه:

تبریك وام شما آماده است به شعبه مورد نظر مراجعه كنید. راستی نیازی به ودیعه نزد بانك نیستبچه هایبالا این را هم ردیف كرده اند.

 

 

يکشنبه 8/12/1389 - 9:18 - 0 تشکر 291221

سلام
بامزه بود
چقدر باید کار بکنه و دم این و اونو ببینه تا شاید بهش 200 تومنی وام بدن خدا هیچ کس و محتاج نکنه

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 8/12/1389 - 10:9 - 0 تشکر 291262

جالب بود و البته صحیح !!!!!

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی