انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 402)
جمعه 6/12/1389 - 22:3 -0 تشکر 290501
تصاویری شگفت انگیز از آبشار آتش به ارتفاع 610 متر


آبشار "دم اسب" در کالیفرنیا به مدت چند روز در سال به سبب زاویه نور خورشید به رنگ نارنجی دیده می شود و به همین دلیل به "آبشار آتش" معروف شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آبشار "دم اسب" در پارک ملی "یاسمایت" در کالیفرنیا یکی از نادرترین پدیده های طبیعت است. این آبشار در حقیقت یک آبشار معمولی و مرتفع به ارتفاع حدود 610 متر است اما به دلیل زاویه خاص تابش خورشید شبیه به یک مایع نارنجی همانند مواد مذابی که از دهانه یک آتشفشان درحال فوران بیرون می ریزد دیده می شود.

تنها چند روز در سال، حدوداً در ماه فوریه، پرتوهای خورشید به گونه ای به این آبشار می تابند که می توانند این صحنه های سحرآمیز را ایجاد کنند.

این پارک طبیعی به وسعت سه هزار کیلومترمربع همه ساله پذیرای بیش از 3.5 میلیون بازدیدکننده است و این آبشار یکی از دلایل اصلی جلب توریستها به این منطقه طبیعی است.

در حدود ساعت 05:30 به وقت محلی روزهای زمستانی ماه فوریه، زمانی که خورشید شروع به غروب کردن می کند، سایه های بلند و پرتوهای درخشانی بر روی این صخره فرود می آیند و این صحنه شگفت انگیز ایجاد می شود.

آبشار دم اسب یک آبشار دیدنی بر دامنه کوه "سیه را نوادا" است و در غرب دریاچه "تاهو" در منطقه "ال دورادو کانتی" قرار دارد. بیش از 2 هزار پا (610 متر) آب این آبشار بر روی پایه هایی به وسعت حدود 153 متر فرو می ریزد.

براساس گزارش دیلی میل، شاید عجیب به نظر برسد، اما آبشار "دم اسب" در سال 1870 یکبار به آبشار آتش واقعی تبدیل شد. در آن زمان مالک یک هتل شب هنگام برای بازدیدکنندگان این آبشار، خاکسترهای گرم افروخته ای را که از پوست درخت به دست آمده بود بر روی آبشار پاشید و یک صحنه دیدنی از زبانه های آب و آتش را به وجود آورد.
 
 

 ما مي توانيم ....

جمعه 6/12/1389 - 22:7 - 0 تشکر 290505

یک پدیده منحصربفرد طبیعی
به مدت چند روز در سال در ماه فوریه آبشار آتش به ارتفاع 610 متر تصویری شگفت انگیز در پارک ملی یاسمایت ایجاد می کند
تنها در این چند روز است که تمام شرایط برای این پدیده طبیعی آماده می شود

منطقه ای که آبشار آتش در آن قرار دارد

 ما مي توانيم ....

شنبه 7/12/1389 - 0:21 - 0 تشکر 290545

خیلی زیباس من خیلی وقت پیش عکسهاشو تو ایمیلم دیده بودم.
واقعا زیباس

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی