ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 499)
جمعه 6/12/1389 - 17:44 -0 تشکر 290402
با تکیه بر فناوریهای نوظهور

تهران در میان 10 شهر برتر الکترونیکی دنیا قرار می‌گیرد
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با تاکید براینکه با استفاده از دولت الکترونیک می توان روزانه 200 هزار سفر درون شهری را حذف کرد گفت: تهران تا پنج سال آینده شهر الکترونیکی و یکی از 10 شهر برتر دنیا در این مقوله خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، وحید نوروزی پنجشنبه در نخستین همایش تخصصی "دولت الکترونیک و ITIL" اظهار داشت: با روان سازی ترافیک درون شهری با استفاده از دولت الکترونیک، ارائه خدمات از راه دور، ایجاد امکان دورکاری، کاهش فساد اداری، پرداخت الکترونیک، گواهی امضای دیجیتال و آموزش از راه دور می توان بسیاری از مشکلات روزانه حمل و نقل شهری را حل کرد.

وی با بیان اینکه 41 درصد مراجعات مردم برای سفرهای اداری و گرفتن اطلاعات از سازمان ها است اضافه کرد: با دولت الکترونیک و شهروند الکترونیک می توان تا حدودی این معضل را برطرف کرد ولی متاسفانه بزرگترین نقطه ضعف دولت الکترونیک ارتباط برقرار نکردن شهروندان با مقوله فناوری اطلاعات است.
 
معاون حمل ونقل ترافیک شهری گفت: متاسفانه اینترنت و کامپیوتر همچنان خدماتی لوکس محسوب می شوند و اکثر شهروندان نمی توانند با آنها ارتباط برقرار کنند در صورتی که استفاده از خدمات الکترونیکی می تواند بسیاری از مشکلات حمل و نقل شهری را کاهش دهد.
 
نوروزی افزود: تا پنج سال آینده تهران یکی از 10 شهر برتر دنیا در مقوله شهرالکترونیکی خواهد بود.
 
مدیر فناوری بانک ملی ایران نیز در این مراسم گفت: دولت الکترونیکی استفاده سازمانهای دولتی از فناوریهای جدید اطلاعاتی و ارتباطی برای ارائه و توزیع خدمات و اطلاعات به صورت شبانه روزی است که در کمترین زمان و با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت به شهروندان، بخشهای تجاری و تولیدی و سایر مشتریان دولت صورت گیرد.
 
معین زاد مهمترین اهداف دولت الکترونیک و بانکداری الکترونیک را پیش بینی روند توسعه بازار فناوری اطلاعات ایران و جهان عنوان کرد و گفت: با استفاده از بانکداری الکترونیکی استفاده از فناوری‌های پیشرفته نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مبتنی بر شبکه و مخابرات برای تبادل منابع و اطلاعات مالی به صورت الکترونیکی انجام می شود که با وجود آن نیازی به حضور فیزیکی مشتری در شعبه نخواهد بود.
 
وی با تاکید بر استفاده آسان از فناوری اطلاعات برای توزیع خدمات دولتی و به صورت شبانه روزی ادامه داد: دولت الکترونیک با تکیه بر فناوری های نوظهور، اطلاعات و خدمات را به سادگی و سرعت و با هزینه کم دریافت و توزیع می کند و به همین دلیل بسیاری از کشورها به دنبال استفاده از این مقوله در کشورشان هستند که ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

تا رفتم اومد ...

 َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی