ورزش و تندرستی (بازدید: 3325)
جمعه 6/12/1389 - 13:10 -0 تشکر 290239
حركاتی برای تقویت عضلات بالاتنه

سلام

توی ویژه نامه ی سیب از روزنامه ی جام جم که هرهفته روزهای پنجشنبه چاپ میشه،این مطلب در سه قسمت تاحالا چاپ شده..

توی جام جم آنلاین دیدم،گفتم میشه اینجا هم ثبت بشه..

مطالب رو در ادامه با ذکر لینک مطلب براتون میذارم..

واگه همچنان چاپش ادامه پیدا کرد،بعد ازچاپ شدن وقرارگرفتنش روی جام جم آنلاین اینجا هم ثبتش میکنم..

.

.

ماناباشیدوشادوموفق

یاحق

دعا میكنم كه خداازتو بگیرد،هرآنچه كه خداراازتو گرفت...دكترعلی شریعتی

    

 

جمعه 6/12/1389 - 13:20 - 0 تشکر 290244

المیرا یزدانخواه/ قسمت‌ اول
حركت اول: روی تخت به شكم دراز بكشید و یك دست خود را از لبه تخت آویزان كنید. سپس دست خود را از حالت آویزان به سمت بالا بیاورید و موازی با زمین بگیرید به صورتی كه شست شما رو به سقف قرار گیرد. 2 ثانیه در همین حالت بمانید و سپس به حالت شروع برگردید. وقتی در انجام این حركت تبحر كافی كسب كردید می‌توانید وزنه‌‌ای در دست بگیرید و این حركت را مجددا تكرار كنید.

حركت دوم: هر دو دست خود را در پشت كمر به یكدیگر قلاب و سپس بازوهای خود را از بدن دور كنید و دست‌های خود را به سمت بالا ببرید و 15 تا 30 ثانیه در همین حالت نگه دارید. این حركت را 3 نوبت در روز و در هر نوبت 10 مرتبه تكرار كنید.

حركت سوم: در جای خود بایستید و دست‌ها را در دو طرف بدن نگه دارید. سپس به آرامی دست‌ها را تا مقابل چشم‌هایتان بالا بیاورید. در همین حال كه دست‌ها را بالا می‌آورید آنها را به طرفین نیز حركت دهید به صورتی كه وقتی دست‌ها در مقابل چشم‌هایتان قرار می‌گیرند، 30 درجه به طرفین انحراف داشته باشند و شست دست‌هایتان رو به سقف باشد. 2 ثانیه دست‌ها را بالا نگه دارید و به آرامی به حالت شروع برگردید. این حركت را 3 نوبت در روز و در هر نوبت 10 بار تكرار كنید. در دفعات بعدی می‌توانید این حركت را با وزنه نیز انجام دهید.


برای دیدن این مطلب روی جام جم آنلاین به اینجا مراجعه کنید

دعا میكنم كه خداازتو بگیرد،هرآنچه كه خداراازتو گرفت...دكترعلی شریعتی

    

 

جمعه 6/12/1389 - 13:23 - 0 تشکر 290247

المیرا یزدانخواه/ قسمت‌ دوم

عضلات ناحیه سینه از جمله عضلاتی هستند كه نقش مهمی در شكل ظاهری بدن ایفا می‌كنند. به علاوه این عضلات باعث استحكام بالاتنه می‌شوند و به حركات بازو نیز كمك می‌كنند، اكثر عضلات سینه‌ای از سطح وسیعی نیز برخوردارند، به همین دلیل تقویت آنها نقش مهمی در ورزیدگی و حفظ تناسب بالاتنه ایفا می‌كنند. اگر چه این عضلات كمتر در معرض آسیب قرار می‌گیرند اما از آنجا كه داشتن ظاهری متناسب و بازوانی پرتوان به سلامت جسم و روح كمك می‌كند سعی كنید با انجام حركات ورزشی این عضلات را تقویت كنید.

حركت اول: در جای خود بایستید و دست‌ها را در دوطرف بدن قرار دهید. بدون خم كردن آرنج‌ها هر دو دست را تا جایی كه می‌توانید‌ بالا بیاورید. 5 ثانیه در همین حالت بمانید و سپس دست‌ها را به سمت پایین برگردانید. این حركت را 3 نوبت در روز و در هر نوبت 10 بار تكرار كنید.

حركت دوم: بایستید و یك دست خود را همسطح شانه بالا بیاورید. سپس دست خود را به صورت افقی به سمت بیرون حركت دهید و سپس به جای اول برگردانید. این حركت را برای دست دیگر نیز تكرار كنید. این تمرین را 3 نوبت روزانه و در هر نوبت 10 مرتبه تكرار كنید.

حركت سوم: وزنه‌های كوچكی را در هر دو دست بگیرید، به پشت روی زمین دراز بكشید و زانوهای خود را خم كنید. بازوهای خود را در دوطرف بدن قرار دهید و آرنج‌های خود را اندكی خم كنید. به آهستگی هر دو دست را در مقابل سینه به هم نزدیك كنید تا دو وزنه به هم برسند، سپس به آرامی به نقطه شروع برگردید. می‌توانید به مرور از وزنه‌های سنگین‌تری استفاده كنید.برای دیدن این مطلب روی جام جم آنلاین به اینجا مراجعه کنید

دعا میكنم كه خداازتو بگیرد،هرآنچه كه خداراازتو گرفت...دكترعلی شریعتی

    

 

جمعه 6/12/1389 - 13:24 - 0 تشکر 290248

المیرا یزدانخواه/ قسمت‌سوم
عضلات بالاتنه بخصوص عضلات سینه ازجمله عضلاتی هستند كه علاوه بر حفظ شكل ظاهری بدن به حركات بازو و برداشتن وزنه‌های سنگین با دست نیز كمك می‌كنند. اكثر این عضلات از سطح وسیعی برخوردارند و كمتر در معرض آسیب ناشی از فعالیت‌های روزانه قرار دارند. با انجام حركاتی می‌توانید این عضلات را تقویت كنید و ظاهری متناسب داشته باشید.

حركت اول: بایستید و دست‌ها را در دو طرف بدن قرار دهید. بدون خم كردن آرنج دست خود را از یك طرف به سمت خارج بالا بیاورید و انگشتان خود را رو به سقف بگیرید. 5 ثانیه در همین حالت بمانید. این حركت را 10 مرتبه تكرار كنید.

حركت دوم: روی تخت به شكم بخوابید و یك دست خود را از لبه تخت آویزان كنید. بدون آن كه آرنج خود را خم كنید، دست خود را به سمت سقف موازی با بدن بالا بیاورید و سپس به حالت اولیه برگردید. این حركت را 3 نوبت و در هر نوبت 10 بار تكرار كنید. وقتی تبحر كافی كسب كردید می‌توانید همین حركت را با وزنه نیز تكرار كنید.

حركت سوم: به پشت روی زمین دراز بكشید. سپس یك دست خود را بلند كنید و آنقدر بالا بیاورید تا انگشتان شما روبه سقف قرار گیرند. سپس مجددا دست خود را به نقطه شروع برگردانید.

این حركت را 3 نوبت و در هر نوبت 10 بار تكرار كنید. در مرحله بعدی همین حركت را باوزنه تكرار كنید.


برای دیدن این مطلب روی جام جم آنلاین به اینجا مراجعه کنید

دعا میكنم كه خداازتو بگیرد،هرآنچه كه خداراازتو گرفت...دكترعلی شریعتی

    

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.