بهداشت و سلامت (بازدید: 530)
پنج شنبه 5/12/1389 - 22:54 -0 تشکر 290084
افزایش طول عمر با مصرف غذاهای فیبردار

محققان می‌گویند: میزان مصرف غذاهای فیبردار ارتباط مستقیم با طول عمر دارد.


به گزارش ایسنا، بر اساس نتایج پژوهشی که در آمریکا انجام شده، رژیم غذایی پرفیبر قابلیت کاهش احتمال مرگ و میر در اثر بیماری‌های قلبی و تنفسی را دارد.


این مطالعه همچنین نشان داد که بیشتر شهروندان آمریکایی روزانه 15 گرم غذاهایی فیبردار مصرف می‌کنند و به نوعی دچار فقر فیبر هستند.


دانشمندان مسؤول این تحقیق معتقدند که زنان باید روزانه 25 گرم فیبر را در رژیم غذایی خود بگنجانند. این میزان برای مردان 38 گرم است.


در این پژوهش همچنین آمده است که احتمال مرگ و میر افرادی که به میزان کافی غذاهای فیبردار مصرف می‌کنند، 22 درصد کمتر از افراد مورد آزمایشی است که کمترین میزان فیبر را مصرف کردند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی