بهداشت و سلامت (بازدید: 250)
پنج شنبه 5/12/1389 - 20:26 -0 تشکر 289989
افزایش امید به زندگی در ایران به 73 سال

معاون بهداشت وزارت بهداشت اعلام کرد: با انسجام خدمات سلامت در سی سال اخیر، مرگ مادران و نوزادان از 200 مورد به 24 مورد رسیده و همچنین میزان امید به زندگی از 55 سال به 73 سال رسیده است.


به گزارش وب دا، دکتر مصداقی نیا در گردهمایی مطالعه شاخص های چندگانه سلامت گفت: بحث سلامت از مهم ترین موضوعاتی است که از ابتدای تاریخ به وجود آمدن انسان ها مد نظر بوده و همیشه برای انسان ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.


وی بااشاره به اینکه در طول سالیان اخیر شاخص های سلامتی مردم در وضع مناسبی نسبت به گذشته قرار گرفته است، ابراز داشت: در حال حاضر روش های منطقی و مناسبی برای حفظ سلامتی انسان ایجاد شده است چراکه با پیشرفت دانش پزشکی مردم کمتر مریض شده و میزان امید به زندگی افزایش یافته است.


معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: در سی سال گذشته سلامت به عنوان یک مقوله مهم در میان سیاست گذاران شناخته شده چرا که در سیاست های کلان سلامت حکومت ها ناچارند تا برای افزایش میزان سلامتی مردم هزینه های زیادی خرج کنند تا بتوانند در دستیابی به اهداف خود موفق شوند.


وی درباره اهمیت طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع گفت: وجود شیوه ناصحیح زندگی در میان افراد شهر نشین، سیاست گذاران و تصمیم گیران نظام سلامت را ترغیب کرد تا با راه اندازی طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع،رفاه نسبی برای سلامت شهرنشینان اجرا شود و درنظر داریم تا در سال آینده این طرح را برای شهرهای زیر 100 هزار نفر اجرایی کنیم.


معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه باید نظام جامعی برای گردآوری آمار و اطلاعات ایجاد شود اضافه کرد: با اجرایی شدن مطالعه شاخص های جمعیتی و بهداشتی چندگانه سلامت در سال جاری شاخص های سلامت در جامعه بررسی و بومی سازی شد و در خرداد یا تیرماه سال 90 گزارشی کامل از وضعیت شاخص های سلامت در کشور ارائه می دهیم.


وی تصریح کرد: امیدواریم با جمع آوری اطلاعات لازم برای شاخص های سلامت هر 5 سال یکبار به طور منسجم اطلاعات جمع آوری شده و به ارتقاء سلامت جامعه کمک شایسته ای کنیم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی