ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 257)
پنج شنبه 5/12/1389 - 19:40 -0 تشکر 289962
جزئیات کامل سیم‌کارت‌ موبایل نسل 3

مدیرعامل اپراتور سوم تلفن همراه جزئیات جدیدی از ارائه سیم کارت های نسل سوم، پوشش شهرها، تعداد مشترکان و سرویس‌ های قابل ارائه بر روی این سیم‌کارتها ارائه کرد و گفت: در ابتدای واگذاری تنها سرویس مکالمه و سرویسهای پایه را خواهیم داشت.
 
راه اندازی آزمایشی معمولاً برای تست تجهیزات است و در حال حاضر این شبکه در تهران و با پوشش کامل راه‌اندازی شده است.
 

وی با بیان اینکه در حال تست سرویس‌ها برای ورود به فاز عرضه عمومی هستیم، تاکید کرد: تست آزمایشی محدود بوده و هدف آن آزمایش پایداری شبکه و سرویس‌هاست که در صورت قطعیت یافتن عرضه عمومی این سیم‌کارت‌ها در خرداد سال 90 آغاز خواهد شد.

فیض‌آبادی تصریح کرد: ابتدا و در روز نخست عرضه عمومی سیم‌کارت‌ها تنها واگذاری سرویس مکالمه و سرویس‌های پایه را خواهیم داشت اما به تدریج سرویس‌های دیگری در راستای شبکه نسل سوم ارائه خواهیم کرد. 
 
جزئیات سیم‌کارت‌های قابل ارائه اپراتور سوم به مردم


مدیرعامل شرکت تامین تله‌کام در مورد جزئیات سیم‌کارت‌های قابل ارائه این اپراتور به مردم به مهر گفت: از ابتدا سیم‌کارت‌های اعتباری و دائمی هر دو عرضه خواهد شد اما قیمت‌های آن هنوز مشخص نیست.


وی ادامه داد: ‌اگر قیمت‌ها هم مشخص شود ترجیح می‌دهیم تا آخرین لحظات عرضه سیم کارت قیمت‌ها را افشا نکنیم اما با توجه به اینکه سرویس‌هایی که داده می‌شود رقابتی خواهد بود، قیمت سیم‌کارت‌ها پایین‌تر از مصوبه 123 هزار تومانی کمیسیون تنظیم مقررات است.


فیض آبادی گفت: در مورد تعرفه سرویس‌ها و قیمت مکالمات نیز باید پیشنهاداتی به کمیسیون تنظیم مقررات برای تصویب داده شود که تا کنون این پیشنهادها ارائه نشده و در حال بررسی شرایط بازار برای تدوین این بسته‌های تعرفه‌ای هستیم.
 

پنج شنبه 5/12/1389 - 19:42 - 0 تشکر 289964

نصب 40 دکل موبایل در تهران برای راه‌اندازی اپراتور سوم


مدیرعامل تامین تله‌کام از نصب 40 سایت BTF برای آنتن دهی شبکه تهران خبر داد و گفت: رفع مشکل پوشش دهی با این 40 آنتن نیز امکان پذیر است و زمانی که تعداد مشترکان افزایش یابد به تناسب آن افزایش ظرفیت و تعداد آنتن‌ها را در برنامه خواهیم داشت.


وی در مورد تعداد مشترکان این اپراتور برای سال اول فعالیت نیز به مهر گفت: طبق مدل تجاری جذب 5/2 میلیون مشترک را در برنامه خواهیم داشت اما عرضه پنج میلیون سیم کارت را برای سال اول پیش بینی کرده‌ایم.


سیم‌کارت های تامین تله‌کام در 8 کلانشهر در خردادماه عرضه می‌شود


فیض‌آبادی در خصوص برنامه اپراتور سوم برای پوشش شهرهای کشور نیز گفت: طبق برنامه در خردادماه امسال سیم‌کارت‌های اپراتور سوم در فاز اول در تهران و 8 کلانشهر کرج، قم، مشهد، تبریز، شیراز، اصفهان و اهواز عرضه خواهد شد.


وی گفت: ارائه سیم‌کارت‌های با سرویسهای پایه آغاز خواهد شد اما طبق برنامه ریزی برای سالهای مختلف سرویس‌های مبتنی بر نسل سوم موبایل را ارائه خواهیم کرد.


مدیرعامل اپراتور سوم گفت: پوشش این شبکه در شهرهای مختلف متفاوت خواهد بود به طوری که در تهران 80 درصد شبکه با پوشش 3Gو 20 درصد شبکه با پوشش 2G خواهد بود اما در استانهای دیگر با توجه به مطالعات بازار این درصدها تغییر خواهد کرد.

پنج شنبه 5/12/1389 - 19:43 - 0 تشکر 289965

استفاده از وندورهای چینی در شبکه اپراتور سوم


مدیرعامل تامین تله کام در مورد استفاده از تجربیات شرکت‌های خارجی در توسعه این شبکه خاطرنشان کرد: شرکت فرانسوی به عنوان مشاور با ما همکاری دارد و وندورهای مختلفی در توسعه شبکه نیز در حال همکاری با این اپراتور هستند اما تا این لحظه هیچ اپراتور شریکی در این پروژه حضور ندارد.


وی با اشاره به شرایط خاص حاکم بر کشور و مشارکت با اپراتورهای خارجی گفت: به دلیل این شرایط مسایل سرمایه گذاری خارجی مقداری با احتیاط و کندی در این پروژه مواجه شده است.


فیض‌آبادی اضافه شدن گروه بهمن به پروژه اپراتور سوم را تصویب کرد و گفت: در حال حاضر تمام سرمایه اپراتور سوم متعلق به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی است و هیچ شریک داخلی و خارجی ندارد.


وی گفت: حق لایسنس این پروژه را سازمان تامین اجتماعی با دولت تهاتر کرده است اما تامین تله کام میزان حق لایسنس را به تامین اجتماعی پرداخت کرده است و از دید ما این پرداخت صورت گرفته است. همچنین برنامه‌ای برای تهاتر حق سهم سالانه این پروژه به دولت وجود ندارد و تامین تله کام تمامی تعهدات خود را طبق برنامه به سازمان تامین اجتماعی انجام می‌دهد.


وی در مورد همکاری با پیمانکاران عمومی برای شبکه اپراتور سوم نیز گفت: طبق قانون حداکثر استفاده از توان داخلی متعهد به همکاری با تمامی پیمانکاران داخلی هستیم و از آنجایی که تنها 4 وندور خارجی در کشور ما فعال هستند از دو وندور چینی هواوی و ZTE استفاده می‌کنیم.


وی گفت:‌ به دلیل شرایط تحریم دو وندور اریکسون و NSN از ورود به این عرصه و همکاری با تامین تله‌کام خودداری کردند و به همین دلیل تامین تله کام با هواوی و ZTE برای توسعه شبکه در حال همکاری است.


تاخیر نداشته‌ایم


فیض‌آبادی در مورد تحقیق در واگذاری سیم کارت‌های اپراتور سوم اظهار داشت: مهلت راه‌اندازی شبکه طبق پروانه یک ماه بعد از تاریخ لازم الاجرا شدن پروانه است که در بهترین شرایط این تاریخ برای پروژه اپراتور سوم 30 مرداد ماه 89 بود و 9 ماه بعد از آن پایان اردیبهشت 90 خواهد بود بنابراین طبق تعهدات قانونی هیچ تاخیری در این پروژه صورت نگرفته است.


وی گفت: تا این زمان هنوز فضای فرکانسی پاک که از جمله شرایط لازم‌الاجرا بودن این پروانه بوده در اختیار اپراتور سوم به طور کامل قرار نگرفته و در همه شهرها با مشکل اشغال فضای فرکانسی مواجه هستیم.


وی در مورد محدودیت واگذاری سرویس‌های نسل سوم و چالش‌های حاکمیتی و فرهنگی در این باره خاطرنشان کرد: این فناوری می‌تواند ابزار موثر و مفیدی برای تبلیغات و ارائه خدمات ارزش افزوده باشد که نیازمند تلاش نهادهای متولی کشور و اپراتورها برای استفاده از این فضا هستیم. در این راستا نیز ما کارگروه فرهنگی تشکیل داده و در جهت سرویس‌های ارزش افزوده فرهنگی مکاتبات لازم را با نهادهای مربوطه داشته‌ایم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی