• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن کارآفرینی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کارآفرینی (بازدید: 33830)
پنج شنبه 5/12/1389 - 0:3 -0 تشکر 289517
دنبال کار میگردی؟ بیا اینجا

به نام خدا

سلام  اینجا استخدامی های سراسری به انضمام یه سری اطلاعات در مورد چگونگی راه اندازی کسب و کار براتون می ذارم

تو که تنها نمي موني، من تنها رو دعا کن

خاطراطمو نگه دار، اما دستامو رها کن

پنج شنبه 25/1/1390 - 22:9 - 0 تشکر 307842

به نام خداوند بخشنده و مهربان

امروز خیلی ناراحتم که نتونستم یه آدرس استخدام بانک براتون بزارم. نه این که نبود بود، خوبش هم بود منتها این که جدیدا بانک ها به بازنشسته ها رو آوردن خووووب پس من، تنهایی غصه شو می خورم شما ها دیگه نخورید

گروه شرکت‌های داتک زمینه ارائه خدمات اینترنت محیط بسیار مناسبی برای پذیرش استعدادهای جوان و نخبه فراهم آورده است. به کارگیری و استفاده از آخرین دست آوردهای فناوری اطلاعات در تمام زمینه های کاری از یک طرف و تأمین نیازهای همکاران از طرف دیگر، این شرکت را تبدیل به گزینه اول کاری متخصصین حوزه ICT نموده است. چنانچه شما نیز در زمینه‌های فروش و بازاریابی، مالی، فن آوری ارتباطات و اطلاعات (ICT) و منابع انسانی دارای تخصص و تجربه هستید می‌توانید خلاصه‌ای از رزومه کاری خود را از طریق فرم فرصت‌های شغلی در زیر برای ما ارسال نمایید و مطئن باشید که پس از بررسی‌های لازم با شما تماس گرفته خواهد شد.

(بدون مهلت ثبت نام)

http://www.datak-telecom.net/pages/job_vacancy

فرصت‌های شغلی موجود
۱. کارشناس شبکه
۲. کارشناس سیستم‌ها
۳. کارشناس پشتیبانی فنی تلفنی (Contact Center Operator)
۴. تکنسین پشتیبانی خدمات مشترکین (Customer Support Technician)
۵. کارمند حامی مشترکین و رسیدگی به شکایات
۶. کارمند فروش ۷. حسابدار 8. کارشناس بازار یابی

تو که تنها نمي موني، من تنها رو دعا کن

خاطراطمو نگه دار، اما دستامو رها کن

دوشنبه 29/1/1390 - 12:59 - 0 تشکر 309078

به نام خدا
با سلام
هیچی! فقط آمدم بگم تو می تونی :)

تو که تنها نمي موني، من تنها رو دعا کن

خاطراطمو نگه دار، اما دستامو رها کن

دوشنبه 29/1/1390 - 13:48 - 0 تشکر 309085

بانک پاسارگاد  در راستای گسترش شعبه های بانک، واجدین شرایط زیر پس از ثبت نام الکترونیکی و بر اساس اولویت های لازم جهت شغل بانکداری به مصاحبه دعوت می شوند.

شرایط :

مقطع تحصیلی رشته تحصیلی جنسیت
کارشناسی و کارشناسی ارشد

1. کلیه رشته های علوم اقتصادی و یا سایر رشته های تحصیلی با گرایش اقتصاد.

2. رشته های مدیریت با گرایش های بانکداری ، بازرگانی ، مالی ، دولتی و صنعتی

3. حسابداری.

4. کلیه گرایش های : آمار ، ریاضی و صنایع.

5. مهندسی کامپیوتر (در صورت نیاز).

خانم ها و آقایان

۱- خانم ها متولد ۱۳۶۴ به بعد ، آقایان متولد ۱۳۶۲ به بعد (در خصوص متقاضیان فوق لیسانس به بالا شرایط سنی با ۲ سال اختلاف از شرایط سنی قید شده نیز قابل پذیرش است)

۲ - آقایان دارای کارت پایان خدمت وظیفه یا معافیت دائم غیرپزشکی .

۳ - سلامت کامل جسم و روان بنا به تشخیص پزشکان معتمد بانک .

۴- عدم سو پیشینه کیفری .یادآوری:

۱- کلیه متقاضیان واجد شرایط می توانند مشخصات خود و سایر اطلاعات لازم را در قسمت "  سیستم الکترونیکی دعوت به همکاری  " ثبت نمایند .

۲- روش ثبت نام فقط از طریق سایت و به صورت اینترنتی است ، لذا از متقاضیان درخواست می شود به هیچ عنوان مدارکی به دفاتر و ادارات بانک ارسال ننمایند .

۳- متقاضیان ، معدل رشته تحصیلی را با دقت و با صدم نمره اخذ شده ، طبق گواهینامه دریافتی از دانشگاه ثبت نمایند .

۴ - انجام مصاحبه با متقاضیان هیچ گونه تعهد استخدامی برای بانک ایجاد نخواهد کرد.

۵ - زمان مصاحبه بر اساس اولویت های مورد نیاز از طریق تلفن به اطلاع متقاضیان خواهد رسید ، نکته قابل ذکر اینکه متقاضیان فقط و صرفاً شماره تلفن همراه خودشان را ثبت نمایند.

*  توجه : ضرورتی به پیگیری حضوری و تلفنی با این امور نیست ، کافی است  شماره پرونده الکترونیکی  را نزد خود نگهداری نمایید ، امکان جستجوی آن از طریق این امور مقدور نخواهد بود.

http://bpi.ir/hrm.register

تو که تنها نمي موني، من تنها رو دعا کن

خاطراطمو نگه دار، اما دستامو رها کن

دوشنبه 29/1/1390 - 13:49 - 0 تشکر 309086

بانک گردشگری در نظر دارد به منظور تامین نیروی انسانی برای شعب تهران و شهرستان در مشاغل مورد نیاز از طریق مصاحبه تخصصی استخدام نماید . متقاضیان میتوانند حداکثر تا  تاریخ1390/2/5 ثبت نام نمایند .

شرایط احراز متقاضیان متصدی امور بانکی :

1 - داشتن حد اقل مدرک کارشناسی ترجیحاً در رشته های تحصیلی کامپیوتر , IT  , حسابداری , علوم بانکی , علوم انسانی , مدیریت , اقتصاد
2 – حداقل شرط معدل برای شغل متصدی امور بانکی 15 می باشد .

شرایط احراز متقاضیان کادر مدیریتی :
1 – بازنشتگان موسسات مالی و بانکی بدون محدودیت در رشته تحصیلی
2 – افرادی که دارای سابقه کار مفید و مرتبط با شعبه می باشند .
3 – حداکثر سن 56 سال
4 – حداقل دارای مدرک تحصیلی دیپلم

http://tourismbank.ir/site/index.php?option=com_performs&formid=3&Itemid=58

تو که تنها نمي موني، من تنها رو دعا کن

خاطراطمو نگه دار، اما دستامو رها کن

جمعه 2/2/1390 - 12:15 - 0 تشکر 310653

به نام خدا با سلام

می خوام این دفعه بهتون یادبدم چگونه در محل کارتون شاداب باشید

انسان بمنظور تفکر کردن، انجام کار، تصمیم گیری، اداره امور و هر گونه فعالیتی به انرژی نیاز دارد. انرژی جسمی، ذهنی و هیجانی به منزله سوختی میباشند که قدرت خلاقه، اندیشیدن و عمل کردن انسان را به حرکت وا میدارند. بنابراین با مدیریت انرژی و استفاده بهینه از انرژی درونی، میتوانید راندمان و بهره وری خود را ارتقا بخشید. اما در این میان عوامل فراوانی وجود دارند که سبب تخلیه انرژی شما گشته و در واقع انرژی شما را هدر میدهند. تخلیه گرهای انرژی ظرفیت عملکرد شما را کاهش داده و انگیزه و الهامات، که تعیین کننده یک زندگی کامل و متعادل است، را از شما سلب میکنند. با شناسایی و حذف این تخلیه گرها خواهید دید که خستگی، رخوت و کسالت از زندگی روزمره شما رخت بر بسته و سرشار از انرژی و طراوت خواهید شد. بهتر است انرژی خود را صرف مسائل مهمتر، اساسی تر و والاتر زندگی کنید .

1- نگهداری جزئیات در حافظه.

انرژی خود را با به خاطر سپردن تمام جزئیات هدر ندهید. عوض به خاطر سپردن لیست خرید، قرارهای ملاقات، نشانیها و شماره تلفنهای اشخاص آنها را در تلفن همراه و یا دستیار دیجیتال شخصی(PDA) خود ذخیره کنید و یا برنامه کاری خود را روی کاغذ یادداشت کنید.

2- فرضیات و برداشتهای مبهم و غلط از گفته ها.

اعمال و واکنشهای دیگران. تا کنون چند ساعت، چند روز و یا چند ماه انرژی صرف کرده اید تا منظور واقعی افراد دستگیرتان شود. به این سناریو توجه کنید: با یکی از دوستان خود در خیابان روبرو میشوید، اما وی بی اعتنا به شما از کنارتان عبور میکند. شما ساعتها به فکر فرو میروید که آیا وی متوجه شما نشده و یا متوجه شده اما به روی خود نیاورده. بهتر است برای روشن شدن ابهامات مستقیما مقصود و منظور دیگران را از خودشان سوال کنید تا حقیقت امر را دریابید، تا اینکه انرژی خود را بیهوده هدر دهیدو یا بیهوده برای خود اشتغال ذهنی ایجاد نکنید.

3- تحمل و مدارا کردن عوامل آزار دهنده محیط و یا در روابط.

صدای جیر جیر در، چکه کردن شیر آب، رنگ کسالت بار و تکراری اتاق کار و یا اتاق خواب....مدارا کردن و تحمل عوامل آزار دهنده، ناهنجاریها، ناملایمات و حتی بی عدالتی به عنوان یک اخلاق پسندیده در باور مردم رخنه کرده است. ببینید چه چیزهایی در زندگی شما را آزار داده و یا مخل آسایش تان میباشند و در اسرع وقت در حذف آن عوامل برآیید. همچنین روابط ناکارآمد، مخرب و ناسالم انرژی شما را بطور کامل تخلیه خواهد کرد. با مشکلات و مسائل روابط خود روبرو شوید. یقین داشته باشید میزان انرژی که شما صرف اجتناب از مواجهه با شخص خاصی میکنید بسیار بیشتر از رویارویی با آن فرد خواهد بود. همچنین انرژی مثبتی که در بلند مدت پس از حل اختلافات نصیبتان خواهد شد نیز بسیار محسوس، خوشایند و آرامش بخش است. چنانچه رابطه شما با فردی غیر قابل تحمل است و شریک شما اصلاح ناپذیر میباشد، بدون احساس گناه به رابطه خود خاتمه دهید.

4- بهم ریختگی، بی نظمی و نابسامانی.

اغراق نیست اگر بگوییم که مردم دنیا میلیونها ساعت از عمر خود را تلف یافتن اشیاء گم شده خود میکنند. هنگامی که بدنبال دسته کلید خود میگردید و یا میان انبوهی از اسناد دنبال پرونده خاصی میگردید، در واقع انرژی تلف میکنید. زندگی خود را سرو سامان دهید و نظم و ترتیب را در تمام جنبه های زندگی خود اعمال کنید. ضمن آنکه یک محیط مرتب ومنظم به شما آرامش خواهد بخشید.

5- مراقبت از خود را در اولویت آخر قرار میدهید.

این باور که نیازهای دیگران را بایستی مقدم بر نیازهای خود بدانیم نیز غلط است. مثلی است که چنین میگوید: "همیشه از فنجان لبریز خود به دیگران بدهید." این بدان معناست که زمانی به دیگران کمک کنید که خود از یک موجودی و ذخیره کافی بهره مند باشید. هنگامی که شما انرژی کافی برای خود نداشته باشید چگونه قادر خواهید بود به دیگران انرژی بدهید؟ وقتی خودتان بیمار و نزار باشید چگونه خواهید توانست از دیگری پرستاری کنید. همیشه از انرژی ذخیره و مازاد خود دیگران را بهره مند سازید و نه از انرژی مورد نیاز خود.

6- عوامل بسیار زیادی نیز وجود دارند که انرژی شما را بیهوده هدر میدهند بدون آنکه سودی در پی داشته باشند.

مانند: سخن چینی، بدگویی، شایعه پراکنی، معاشرت و مصاحبت با افراد منفی باف، خیالبافی، تمرکز بر مسائل گذشته، احساسات و افکار منفی، اختلافات حل نشده، کینه ورزی، انتقام جویی، حسرت خوردن ، خشم، اعتیاد، ترسها، دلواپسی های بی مورد، شغل استرس زا و یا غیر دلخواه، تماشای بیش از حد تلویزیون،آلودگیهای صوتی و هوا،نداشتن هدف مشخص در زندگی، نداشتن اعتماد بنفس (فرد پیوسته در اضطراب و یا افسردگی بسر میبرد)، دروغگویی (فرد پیوسته نگران است مبادا دروغش بر ملا گردد)، فریبکاری، کنجکاوی و مداخله در امور دیگران.

7- اینکه تمرکز و توجه شما بر چه چیزی معطوف میگردد بسیار حائز اهمیت است.

از آنجایی که تمرکز کردن مستلزم صرف انرژی است. تمرکز بر مسائل منفی و عبث انرژی شما را تحلیل داده و در مقابل تمرکز بر موضوعات مثبت و ثمر بخش به شما انرژی میبخشد. انرژیهای منفی را حذف کنید و یا به حداقل برسانید مانند: ترس، خشم، یاس، شرمساری و گناه. انرژیهای مثبت را در خود پرورش دهید مانند: همدردی، شجاعت، گذشت و بخشش، ایمان، صداقت و خوش بینی.

8- یک عامل تخلیه گر انرژی بسیار نیرومند معاشرت و مصاحبت با کسانی ست که مدام از شما عیبحویی کرده، تحقیرتان میکنند و اعتماد بنفس شما را کاهش میدهند.

جدا از مواجهه با این افراد خودداری کنید و در عوض با افراد مثبت، خوشبین، مشوق و دلسوز معاشرت کنید.

9- به دل گرفتن و پذیرش انرژی منفی دیگران کار غلطی است.

به یاد داشته باشید که انرژی منفی دیگران (اعم از عیب جویی، تهمت، بد دهنی، پرخاشگری، انتقاد ناروا) از درون خودشان نشات میگیرد و به شما ارتباطی ندارد.

10- در صورت نیاز از دیگران کمک بطلبید. درخواست کمک نشانه ضعف و وابستگی نیست.

11- کارهای روزانه خود را الویت بندی کرده و آنهایی که غیر ضروری می باشند را از برنامه خود حذف کنید.

12- مدیریت زمان را فرا بگیرید.

13- وضعیت ایستادن، نشستن و خوابیدن خود را اصلاح کنید.

بر خلاف تصور صاف نشستن از لم دادن و قوز کردن به انرژی کمتری نیاز دارد.

برای تجدید انرژی از دست رفته و یا بهره مندی از انرژی کافی به چند توصیه زیر عمل کنید:

1- به موسیقی دلخواه خود گوش دهید.

2- رژیم غذایی متعادل داشته و مولتی ویتامین را در آن بگنجانید

3- آب کافی در طی روز بنوشید.

4- اطراف خود را از افراد حمایت کننده و مثبت پر کنید.

5- خواب کافی داشته باشید و به اندازه کافی بخندید.

6- اشتباهات خود و دیگران را مورد بخشش قرار دهید.

7- ورزش و فعالیت بدنی را فراموش نکنید.

8- نیازهای خود را نادیده نگرفته و آنها را سرکوب نکنید

9- اجازه ندهید دیگران وقت شما را تلف کنند.

10- با شور و اشتیاق"بله" بگویید و با قاطعیت "نه".

11- مرزهای مشخصی برای خود و دیگران تعیین کنید.

12- هدفمند زندگی کنید.

تو که تنها نمي موني، من تنها رو دعا کن

خاطراطمو نگه دار، اما دستامو رها کن

شنبه 10/2/1390 - 20:0 - 0 تشکر 313452

به نام خدا

با سلام

چگونه یک مصاحبه ی خوب داشته باشیم

مصاحبه یکی از مرسوم ترین راه های استخدامی است و بسیاری بر این عقیده اند که یک مصاحبه خوب نه تنها به معنی پذیرفته شدن در شغل مورد نظر ماست بلکه راه های پیشرفت شغلی آینده کارکنان رانیز هموار می سازند و تصویر درستی از فرد در ذهن مدیران ایجاد خواهد کرد.از این رو رعایت این 10 گام می تواند راهگشا باشد:

1)آماده شدن برای مصاحبه: تهیه رزومه ها،تاکید بر جنبه های مرتبط با کار مندرج بر رزومه ها ، طراحی سئوالات کلیدی مبتنی بر قابلیت ها،شناخت کامل از شغلی که انتخاب کردید، سوابق کار در آن حرفه،تجارب در زمینه ی آن شغل و تجارب در رابطه با آزمونهای مرتبط.


2)داشتن برنامه برای مصاحبه: مصاحبه را گرم و با اعتماد به نفس آغاز کنید. سئوال ها را خوب گوش کنید. شنونده خوبی باشید،پرگویی نکنید،سخنان مصاحبه کننده را با تکان دادن سر و نگاه کردن تعقیب نمایید.


3) تلاش در جهت فراهم آوردن محیط و فضا را فراموش نکنید!

4)آرامش داشتن هنگام مصاحبه بسیار مهم است.


5)ارایه ی پاسخ های موثر: بکوشید در قالب سخنانتان بسیار خوب و جذاب از قابلیت هایتان سخن بگویید. معمولا زمان مصاحبه بین 30 تا 45 دقیقه طول می کشد.اگر زمان کمتر از این شود،اتفاقی غیرمعمول پیش آمده.یعنی یا به سرعت پذیرفته شدید یا رد!


6)مواظب سوالات جهتدار باشید: این پاسخ ها با سئوالات آری و خیر مطرح می شود. در این حالات سعی کنید مصاحبه را باز کنید.


7) مصاحبه گر را برای گفتگو تشویق کنید.


8)شنونده ی دقیق و حساسی باشید: بکوشید تا پاسخ ها را با پختگی و اعتماد به نفس پاسخ دهید.منظور قطعی پاسخ دادن به سوالات نیست.آغاز محاسبه بسیار مهم است.(10 تا 20 دقیقه ی اول)


9) تکنیک های شنیدن فعال را بدانید: این تکنیک ها شامل ابزار تعقیب چشمی مصاحبه گر، تکان دادن سر، تفسیر، تشویق، سکوت و درخواست واضح تر مطرح کردن سئوال از مصاحبه گر است

تو که تنها نمي موني، من تنها رو دعا کن

خاطراطمو نگه دار، اما دستامو رها کن

دوشنبه 12/2/1390 - 9:49 - 0 تشکر 313826

راهکارهای مورد نیاز کارجویان

* چگونه در مصاحبه شغلی مهارت‌های خود را نشان دهیم؟ *

یکی از دغدغه های اصلی کارجویان پس از فارغ التحصیلی، یافتن شغلی مناسب با آموخته های دانشگاهی و مهارتهایی است که طی سالها آموزش و ممارست فراگرفته اند . امروزه اغلب کارجویان با ثبت نام در بنگاه های کاریابی، جستجو در اینترنت، روزنامه ها، و آگهی های استخدامی با عزمی راسخ، خواستار ایده آل های شغلی خود هستند . اما پس از یافتن شغل ایده ال باید گام دوم را نیز با موفقیت برداشت . توانایی در مصاحبه و نشان دادن مهارتها ، گامی است که کمتر به آن توجه شده است و اغلب کارجویان ، علیرغم مهارتهایشان از اجرای آن و برآوردن خواسته های کارفرما بازمانده اند. در این مقاله راهکارهای مورد نیاز کارجویان را قبل و بعد از مصاحبه تشریح می کنیم تا با آموختن این ویژگی مهارتهایشان در مصاحبه نیز کامل شود .

نکاتی که پیش از مصاحبه باید بدانیم!

پیش از هر مصاحبه ای باید جستجویی کامل درباره مراجع کاریابی و تخصص های مورد نیاز انجام دهیم . سپس رزومه خود را به این مراکز ارائه دهیم . پیش از هر کاری باید اولویت های شغلی خود را مشخص کنید تا میان انتخابها با مشکل مواجه نشوید . آگاهی و مهارت کامل درباره شغل ازعواملی هستند که باید به آن توجه کرد همیشه مصاحبه را فرصتی برای آشکار کردن استعدادهای خود بدانید . کلیه مهارتها، سوابق شغلی، تحصیلات و حتی دوره های آموزشی خود را نیز در رزومه ذکر کنید. سعی کنید در زمان مناسب به محل مصاحبه بروید و بدون هیچگونه استرسی بادقت به سوالات پاسخ دهید.  اجازه بدهید تا مصاحبه کننده کنترل امور را در دست گیرد. از پاسخهای طولانی اجتناب کنید و بهترین و کامل ترین پاسخ را ارائه دهید. درباره تواناییها و مهارتهایتان اغراق نکنید. توجه داشته باشید، نوع پرسشهای مصاحبه کننده نشان دهنده اولویتهای مورد نظر آنها است. اگر به هر دلیلی موفق نشدید که رزومه خود را ارائه دهید، نوع گویش و رفتار شما در مصاحبه های حضوی، تصویری کامل از سوابق و مهارتهای شما نشان خواهد داد. بنابراین دقت در حرف زدن و پاسخ به پرسشهای مصاحبه کننده بسیار حائز اهمیت است. در واقع بجز برخی از شغلها که پیش از مصاحبه حضوری بصورت آزمون برگزار می شوند، در شغلهای دیگر و مصاحبه هایی از این نوع، کارفرما با برخورد اول و با استناد به پاسخهای شما به سرعت به ماهیت شما پی خواهد برد. هیچگاه درباره مشکلات و مسائل مالی در مصاحبه ها صحبت نکنید. اینکار باعث می شود که دیدگاه مصاحبه کننده تغییر یابد و تصور دیگری از شما و علت مراجعه داشته باشد.در هنگام پاسخ به سوالات مصاحبه کننده عجله نکنید و با خونسردی کامل به آنها جواب دهید. به مصاحبه اهمیت دهید و با لباسی آراسته و مرتب ظاهر شوید. متناسب با محل و موقعیت مصاحبه، سعی کنید بصورت رسمی و در برخی جاها دوستانه انجام شود. ضرورتی ندارد کاملا رسمی باشید، همیشه با لبخند چهره افراد زیباتر می شود و خاطره ای به یاد ماندنی تر به جای خواهد گذاشت. درباره حقوق و مزایا در مصاحبه واقع نگر باشید. متناسب با مسئولیتی که انجام می دهید حقوق خود را ارزیابی کنید. اجازه بدهید تا کارفرما در این مورد ابتدا صحبت کند. آنگاه با برآوردی که از شرکتها و موسسات دیگر دارید در این باره بحث کنید.

آزمون های استخدامی

بسیاری از شرکتها برای استخدام کارمندان آزمونهای مختلفی را بطور کتبی و شفاهی انجام می دهند . اغلب این تستها با رعایت اصول علمی و روانشناسی انجام می شوند و با توجه به تخصص های افراد طرح ریزی شده اند. کارفرمایان با ملاحظه این تستها به نوع نگرش ، دیدگاه ، تواناییها و تحصیلات کارجویان پی می برند و آنها را مورد ارزیابی قرار می دهند. درهر آزمون که هرساله برگزار می شود، سطح دانش کارجویان و میزان قدرت پاسخگویی تغییر می یابد و براین اساس الگوهای کیفیتی نیز مشخص می شوند. در واقع افرادی که فاصله فارغ التحصیلی آنها کمتر بوده، در مقایسه با افرادی که چندین سال پیش فارغ التحصیل شده اند ، برای آزمون آماده ترند. این فاصله گر چه معیاری برای سطح ارزشها و تواناییها نیست، اما موجب بوجود آمدن پدیده ای به نام استرس می شود. ترس از موفق نشدن و به حد نصاب نرسیدن نمره آزمون مشکلات زیادی را پدید می آورد که مانع از نشان دادن چهره واقعی و تواناییهای افراد می شود .

زمان مصاحبه

دقایق مصاحبه هم می تواند لحظاتی فوق العاده استرس آور، عذاب آور و بسیار طاقت فرسا، و هم لحظاتی مطلوب و آموزشی و موفقیت آمیز باشد. تمام این مراحل بستگی به نگرش و دیدگاه شما دارد ، نکته قابل توجه این است که خود شما چه تعریفی از مصاحبه دارید؟ به دلیل اینکه هر آنچه که تصور کنید و بیندیشید همان اتفاق خواهد افتاد. بنابراین این امتحان را انجام دهید و از نتیجه آن لذت ببرید. مصاحبه را یک رویداد ساده مانند بسیاری از رویدادهای دیگر زندگیتان فرض کنید و آنرا فرصتی برای کسب یک تجربه نو بدانید. از پذیرفته نشدن در مصاحبه نهراسید و به فکر اجرای راهکارهای جدید باشید.

نکاتی که باید پس از مصاحبه انجام داد!

اکنون شما درجایگاه فردی باتجربه و آزمون دیده اید . بنابراین یک گام از دیگر رقبایتان جلوترید و اهداف متفاوت تری را مدنظر دارید . انسان با هرآزمون باتجربه تر و شایسته تر می شود. علاوه براین ارزیابی دقیقی از مهارتها و تواناییهای خود کسب کرده اید. پس از هر آزمون با دونتیجه روبه رو می شوید. شکست و موفقیت، دو عاملی که در سراسر زندگی با آنها مواجه هستیم و درواقع بخش بزرگی از زندگی ما را تشکیل می دهند. شکست به معنای ناتوانی نیست بلکه تنها مانعی سطحی برای دستیابی به موفقیت است. بنابراین از عدم موفقیت نهراسید و به هدفتان ادامه دهید. اگر به هر دلیلی نتوانستید در مصاحبه موفق شوید، بازهم به جستجو و تلاش خود ادامه دهید. برای انجام این مهم لازم است که کمی بیندیشید و راههای نرفته را بازیابید و پرسشهای زیر را مطرح کنید.اجرای چه نکاتی کارفرما را تحت تاثیر قرار می دهد ؟آیا تواناییها و مهارتهایتان را بخوبی نشان داده اید ؟آیا تمام تلاش خود را برای اجرا و یافتن شغلی متناسب با ارزشهای خود انجام داده اید ؟آیا تمام نکات روانشناسانه را در مصاحبه اجرا کرده اید ؟آیا به دانش و مهارت کافی در شغل مورد نظر رسیده اید ؟آیا در مصاحبه به اندازه کافی صحبت کرده اید و تمام ویژگیهای خود را گفته اید ؟آیا اصول اولیه در مصاحبه را رعایت کرده اید؟ آیا کلام، گفتار، رفتار و پوشش مناسبی داشتید؟اگر خوب دقت کنید خواهید دید که همین موارد بسیار جزئی و کاملا ساده، چنان تاثیری در مصاحبه ایجاد خواهد کرد که شما را درهر آزمون و مصاحبه ای موفق خواهد کرد. بنابراین با اندکی تامل و بازنگری خواهید دید که مصاحبه آنقدرها هم سخت نیست، بلکه تنها با رعایت قوانینی خاص مانند بسیاری از کارهای دیگر، می توان این مهم را نیز اجرا کرد.

صبور باشید

پس از اجرای مصاحبه معمولا یک هفته زمان لازم است تا پاسخ نهایی به شما گفته شود، درطول این یک هفته به گزینه ها و مصاحبه های دیگر فکر کنید . براساس قانون احتمالات از هر سه مصاحبه یکی پذیرفته می شود . اگر به هر دلیلی پذیرفته نشدید، نگران نباشید زیرا معمولا انتخابها محدود هستند و این چیزی از شایستگی شما کم نخواهد کرد. به جستجو ادامه دهید و دلیل انتخاب نشدن خود را بپرسید، این مسئله نشان می دهد که هنوز به دنبال یادگیری و افزایش مهارتهای خود هستید.

نکته آخر

موفق نشدن در مصاحبه دلیلی بر پذیرش شکست نیست، بلکه فرصتی دیگر برای افزایش تجربیات ، مهارتها و دیدگاهی متفاوت در آزمون بعدی است .

  Source: Small Business Management

ترجمه:سید رسول میرزایی موسوی

تو که تنها نمي موني، من تنها رو دعا کن

خاطراطمو نگه دار، اما دستامو رها کن

دوشنبه 12/2/1390 - 10:9 - 0 تشکر 313835

موسسه ی پس انداز و قرض الحسنه ی جوانان دعوت به همکاری می نماید (در زنجان)

آدرس:

http://www.jb24.ir/Recruitment.aspx

تو که تنها نمي موني، من تنها رو دعا کن

خاطراطمو نگه دار، اما دستامو رها کن

سه شنبه 27/2/1390 - 9:42 - 0 تشکر 318351

وای چیقدر شما مهربونید. خدا عمرتون بده . من خودم کار ثابت دارم ولی وقتی جوونای بیکار رو میبینم خیلی غصه میخورم

شنبه 31/2/1390 - 12:54 - 0 تشکر 319387

بانک ایران زمین استخدام می کند

اینجا را کلیک کنید

تو که تنها نمي موني، من تنها رو دعا کن

خاطراطمو نگه دار، اما دستامو رها کن

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.