انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 191)
سه شنبه 3/12/1389 - 16:28 -0 تشکر 288475
ناپدید شدن ده میلیون زن هندی

تبعیض و خشونت علیه زنان در هند سبب ناپدید شدن ده میلیون زن شده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی سی سی تی وی، آمار و ارقام حاکی از ان است که در 20 سال گذشته بیش از ده میلیون زن و دختر هندی ناپدید شده اند.

گرچه در سالهای اخیر هند از نظر اقتصادی گامهای بلندی را در جهت توسعه و رشد برداشته است اما این کشور از نظر عدالت اجتماعی هنوز با چالش های بسیاری از جمله نابرابری جنسیتی روبروست.

بر اساس این گزارش، تعداد نابرابر زنان و مردان در جمعیت هند یکی از علل اصلی بروز مشکلات مربوط به تبعیضهای جنسیتی است. در مناطق روستایی هند در قبال هر نهصد و چهل و شش زن ، یک هزار مرد وجود دارد اما در مناطق شهری وضع بدتر است بطوریکه در قبال هر 900 زن، یک هزار مرد وجود دارد. همین مساله سبب بروز تفاوتهایی در اعطای فرصتهای شغلی به زنان شده است.

خشونتها برضد زنان از دیگر پیامدهای نامتناسب بودن شمار جمعیت زنان در هند است. دولت هند اقداماتی را برای رویارویی با این رفتارهای خشن با زنان بویژه در داخل خانه ها صورت داده اما این اقدامات کافی نبوده است. به گفته کارشناسان، کار فرهنگی برای تغییر این وضع ضروری است و باید با مساله تبعیض برضد زنان و خشونت ها در جامعه هند برخورد جدی شود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی