انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 607)
چهارشنبه 17/11/1386 - 11:46 -0 تشکر 28706
ترین ها

این تاپیك را زدم تا دوستان را با ترینهای جهان آشنا كنم. اگه دوستان هم كمك كنند و مواردی كه می‌شناسند را به اون اضافه كنند ممنون می‌شم. حالا خودم اولیش را شروع می‌كنم

 

ركورد طولانی ترین مسابقه والیبال جهان شكسته شد

بازیكنان تیم ملی والیبال جوانان كانادا با برگزاری یك مسابقه 25 ساعت و 11 دقیقه ای كه بدون وقفه ادامه داشت ، ركورد طولانی ترین بازی والیبال جهان را شكسته و به كتاب ركوردهای گینس راه یافتند. به گزارش سایت خبری سی بی سی ، كانادا ركورد پیشین طولانی ترین بازی والیبال جهان 24:10 دقیقه است كه توسط یك تیم والیبال دبیرستانی در آلمان به جای گذاشته شده است. تیم ملی والیبال جوانان كانادا برای به دست آوردن این ركورد ، مسابقه ای را در ساعت 6:19 صبح روز پنجشنبه آغاز كردند و در ساعت 7:30 روز جمعه آن را به پایان رساندند. هدف از برگزاری این بازی طولانی مدت ، جمع آوری اعانه و كمك نقدی به بازیكنان سابق تیم های ملی این كشور عنوان شده است.

جمعه 19/11/1386 - 10:10 - 0 تشکر 29009

انتشار لیستی از احمق ترین شخصیت های سیاسی ایالات متحده

لیستی از احمق ترین شخصیت های سیاسی ایالات متحده آمریكا منتشر شده است كه در میان آنها می توان افرادی را دید كه هر چند وقت یك بار با اظهارات و یا اقدامات احمقانه و ساده لوحانه خود برای رسانه های داخلی و خارجی خبر ساز و سوژه ساز شده اند. به گزارش رویترز ، این لیست بـا فـرا رسیـدن جشـن شكرگزاری كه با صرف بـوقـلمـون در امریكا همراه است‎‎ ، منتشر شده است. در فهرست امسال احمق ترین شخصیت های سیاسی ایالات متحده ، آرنولد شوارتزنگر ، فرماندار كالیفـرنیـا با پنج ستاره اول است. او بـه علـت نـزاع بـا پـرستـاران‎‎‎ ، معـلمـان ، آتـش نشـانـــان و نمایندگان ، احمق پنج ستاره ، لقب گرفته است. احمق چهار ستاره ، پت رابـرتـسـون ، مبلغ و مجری یك تلویزیون مسیحی است‎‎ كه‎‎‎ به علت اینكه مردم شهر دوور در پنسیلـوانیـا از مسـئولان مــدارس بــرای‎‎ اجبـاری كــردن آمــوزش نــظریــه خلـقـت‎‎ خردمندانه‎‎ انسان به جای خــلـقــت تـدریـجـی انتقاد كرده بودنـد ، آنـان را مورد لعـن‎‎ و نفرین قرارداد. وی‎‎ چندی پیش نیز رسما از طریق تلویزیون خود از دولت امریكا خواسته بود هوگو چاوز رئیس جمهوری ونــزوئلا را به قتل برساند. احمق سـه‎‎ ستـاره رنـدی كـلـی ، شهردار مینه‎‎ سوتاست كه خود را حامی بــوش نامیده بود. احمق دو ستاره ، كاتلین بلانكـو ، فرماندار لوئیزیاناسـت كـه‎‎ عــلاوه بــر عملكرد نامناسب ، اظهارنظرهای عجیـبـی درباره توفان‎‎ كاترینا بعمل اورده بود. احمق تك ستاره نیز مایكل براون ، نامزد شكست خورده‎‎ كنگره و كـمیـسیـونـر اتحادیه اسبهای عربی است.

جمعه 19/11/1386 - 10:42 - 0 تشکر 29015

ثروتمندترین اسب سوار جهان! عروسی ثروتمندترین زن جهان در برزیل

یكی از ثروتمندترین زنان جهان در «عروسی دهه» در برزیل ازدواج می كند. خانم اتینا روسل اوناسیس ، 20 ساله ، میلیاردر یونانی با آلوارو آلفونسود میراندا، 32 ساله كه قهرمان اسب سواری المپیك برزیل است ، ازدواج می كند. مراسم ازدواج تحت تدابیر شدید امنیتی در باغهای یك موزه هنر در شهر سائوپائولو برگزار می شود. اوناسیس ، كه ثروتش یك میلیارد دلار برآورد شده ، سال 2002 در یك باشگاه سواركاری در بلژیك با همسر آینده خود دیدار كرد. وی نوه و تنها وارث اریستوتل اوناسیس ، میلیاردر فقید یونانی است.سلسله اوناسیس یكی از معروف ترین خانواده های یونان است. اتینا، امسال كه 21 ساله شود، به طور خودكار رئیس بنیاد خیریه اوناسیس خواهد شد كه آن هم بیش از یك میلیارد دلار ثروت دارد. اما به نظر می رسد مدیران این بنیاد در آتن كه هیچ كدام از اقوام اتینا نیستند مقررات آن را تغییر داده اند تا مانع از مدیریت وی شوند. مقررات جدید مانع از ریاست وی می شود زیرا او یونانی صحبت نمی كند و به دانشگاه نرفته است.

يکشنبه 21/11/1386 - 15:24 - 0 تشکر 29386

ركورد طولانی‌ترین مدت تماشای تلویزیون شكست

یك مرد سریلانكایی و ساكن كانادا ركورد تماشای طولانی مدت و بدون وقفه تلویزیون را شكست. به گزارش خبرگزاری رویترز سورش جوآشیم به مدت 69 ساعت و 48 دقیقه تلویزیون تماشا كرد و توانست نام خود رادر كتاب ركوردهای گینس برای دومین بار به ثبت برساند. طبق قوانین ركوردهای گینس ركورددار در هنگام اجرای برنامه خود اجازه دارد هر نیم ساعت 5 دقیقه استراحت كند و در هر 8 ساعت شب 15 دقیقه بخوابد. در باقی ساعات وی حق نگاه كردن به چیزی به غیر از تلویزیون را ندارد. ركورد سابق طولانی‌ترین مدت تماشای تلویزیون نیز به خود وی تعلق دارد. در مرحله قبل او موفق شده بود 50 ساعت و 7 دقیقه به تلویزیون خیره شود. وی در تمام مدت شبكه تلویزیونی ABC كانادا را تماشا كرده است.

دوشنبه 22/11/1386 - 9:57 - 0 تشکر 29505

مسن‌ترین زن جهان

زنی اكوادوری كه در كودكی شیر الاغ می‌خورد در 116 سالگی مسن‌ترین انسان جهان است. به گزارش خبرگزاری فرانسه، ماریا استرهردیالكارو با یك مهندس ارتش اتریش ازدواج كرد كه در سال 1949 درگذشت. ماریا 14 سپتامبر 116 ساله شد. هیلدا كاپوویلا، دختر 80 ساله او ضمن اعلام این خبر گفت مادرم نه كلسترول دارد نه فشار خون، پیانو می‌نوازد و هرگز سیگار نكشیده و مشروب الكلی نخورده است، همه كارهایش را خودش انجام می‌دهد و به كسی وابسته نیست. هیلدا سومین فرزند از پنج فرزند ماریا است. سه تن از فرزندان او هنوز زنده‌اند و 11 نوه، 20 نتیجه و دو نبیره دارد. مسن‌ترین مرد جهان امیلیانو مركادو دل تورو، با 114 سال سن، اهل پورتوریكو است.

دوشنبه 22/11/1386 - 9:59 - 0 تشکر 29506

بزرگترین پیتزا

بزرگترین پیتزا جهان در جشنواره احساء در جنوب عربستان سعودی به نمایش درآمد. البیان به نقل از آسوشیتدپرس نوشت: این پیتزای 10 متر در یك متر به 1500 قطعه تقسیم شد. ناظر پخت گفت: آماده كردن پیتزا 3 ساعت و نیم وقت برد. وی افزود: از 12 قوطی سس 15 كیلوگرم آرد 12 كیلوگرم خمیر 12 كیلوگرم زیتون 18 كیلوگرم گوجه فرنگی 12 كیلوگرم فلفل و دو كیلو شكر برای پختن این پیتزا استفاده شد.

دوشنبه 22/11/1386 - 10:0 - 0 تشکر 29507

بزرگترین كباب دنیا در یونان پخته شد

یك رستوران دار یونانی ركورد پختن و درست كردن بزرگترین كباب دنبا را از آن خود كرد. به گزارش آنانوا ، كوستاس داسیوس از شهر پاتراس یونان كبابی درست كرد كه وزن آن بالغ بر 1850 كیلوگرم است. ارتفاع این كباب بر روی پایه فولادی مخصوص درست كردن كباب 1.73 متر است. وی می گوید برای درست كردن این كباب از 150 كیلوگرم ادویه و 100 كیلوگرم نمك استفاده كرده است و برای پختن آن نیز از دو تانكر 2 تنی گاز طبیعی استفاده كرده است. داسیوس كه امیدوار است با این كار نام خود را در كتاب ركوردهای گینس به ثبت برساند می گوید:«فقرای شهر اولین كسانی هستند كه از این كباب خواهند خورد». ركور قبلی بزرگترین كباب جهان متعلق به رستوران داری قبرسی به نام سامی اید است. او در ژوئن سال 2001 در قبرس كبابی به وزن 1503 كیلوگرم درست كرد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.