فرهنگ پایداری (بازدید: 304)
شنبه 30/11/1389 - 1:16 -0 تشکر 285936
رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از مردم آذربایجان:ترفندهای آمریكا برای منحرف‌كردن مردم مصر به

رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از مردم آذربایجان:

ترفندهای آمریكا برای منحرف‌كردن مردم مصر به نتیجه نخواهد رسید


آمریكا تلاش دارد تا با منحرف‌كردن حركت مردم مصر و قانع كردن آنها به برخی دستاوردهای جزئی، مردم را به خانه‌هایشان بازگرداند ولی بعید است چنین ترفندهایی در مقابل مردمی كه بیدار شده و قدرت و توان تأثیرگذاری خود را متوجه شده است، به نتیجه برسد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: آمریكا تلاش دارد تا با منحرف‌كردن حركت مردم مصر و قانع كردن آنها به برخی دستاوردهای جزئی، مردم را به خانه‌هایشان بازگرداند ولی بعید است چنین ترفندهایی در مقابل مردمی كه بیدار شده و قدرت و توان تأثیرگذاری خود را متوجه شده است، به نتیجه برسد. به گزارش پایگاه‌ اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی امروز (چهارشنبه) در دیدار پرشور هزاران نفر از مردم آذربایجان با اشاره به حركت رو به گسترش بیداری اسلامی در دنیای اسلام، آن را ثمره شیرین مقاومت و ایستادگی ملت عظیم ایران در 33 سال گذشته دانستند و تأكید كردند: امروز به بركت ایمان و اسلام، صلابت، عزت، پیشرفت و تأثیرگذاری ایران اسلامی، بیش از هر زمان دیگر درخشان‌تر و عزم ملت برای رسیدن به اوج قله عظمت مصمم‌تر است.

در این دیدار كه در آستانه سالروز قیام تاریخی مردم تبریز در 29 بهمن سال 56 انجام شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی با تجلیل از ایمان، اخلاص، پایمردی و بصیرت مثال زدنی مردم آذربایجان در طول تاریخ به‏ویژه در مقاطع مختلف نهضت اسلامی و انقلاب اسلامی ایران، افزودند: مهمترین ویژگی حركت مردم تبریز در 29 بهمن سال 56 الگو شدن آن برای حركت‌های بعدی ملت ایران بود و اگر قیام 29 بهمن 56 روی نمی‌داد، قیام 19 دی مردم قم به فراموشی سپرده و روند حركت ملت ایران در مسیر نهضت اسلامی، متوقف می‌شد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مهمترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران را نیز الگو شدن آن برای ملت‌ها دانستند و خاطرنشان كردند: علت اصلی فشارهای گوناگون به جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاكنون جلوگیری از الگو شدن حركت عظیم ملت ایران بوده است.

ایشان با اشاره به تحریم‌های اقتصادی، ترور دانشمندان برجسته علمی و اتهام زنی‌های گوناگون در زمینه حقوق بشر، تأكید كردند: همه فشارها و تبلیغات برای این است كه حركت ملت ایران را متوقف كنند و موجب رویگردانی افكار عمومی منطقه و جهان از جمهوری اسلامی ایران شوند، اما به‎خلاف خواسته سلطه‌گران، ایران اسلامی روزبه‎روز قوی‌تر و پیشرفته‌تر شده است. هبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: هشت سال دفاع مقدس موجب شد سرداران جوان و شجاع ملت ایران امكان بروز بیابند و تحریم‌های اقتصادی و علمی نیز باعث شد استعدادها و توانایی‌های جوانان شكوفا شود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مهمترین ویژگی مردم آذربایجان و تبریز را شور و شعور و عزم راسخ همراه با بصیرت دانستند و خاطرنشان كردند: این ویژگی‌ها از جمله بصیرت همراه با قدرت تحلیل باید همچون 33 سال گذشته در نسل جوان و همچنین نسل‌های بعدی حفظ و تقویت شود. ایشان تأكید كردند: اگرچه جوان امروز امام(ره) و شهید باكری‌ها را ندیده و دوران سخت 8 سال دفاع مقدس را لمس نكرده است اما فكر، تشخیص و راه جوان امروز همان فكر و مسیر سال‌های اول انقلاب اسلامی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه بصیرت ایمانی، شریان حیاتی احیاكننده فكرها و دل‌ها است، افزودند: این بصیرت ایمانی باید همواره ادامه پیدا كند، همان‎گونه كه تاكنون ادامه داشته و تأثیر خود را نیز در دنیا گذاشته است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بیداری اسلامی مشهود كنونی را در منطقه متأثر از حركت ایمانی و عزم راسخ ملت ایران دانستند و تأكید كردند: قضایای بسیار مهم مصر ناشی از حركت بیداری اسلامی و تحقیر سال‌های متمادی ملت فهیم، كهن و صاحب تمدن مصر است. ایشان شكل‌گیری حركت‌های عظیم اجتماعی را تدریجی و در طول سالیان متمادی اما بروز آنها را ناگهانی و دفعی دانستند و افزودند: ذلت و تحقیری كه حكومت مصر در طول سال‌های گذشته به دلیل وابستگی به آمریكا و رژیم صهیونیستی بر مردم تحمیل كرد، سرانجام ملت و جوانان مصر را به ستوه آورد و این‌گونه به‎صورت ناگهانی بروز كرد. رهبر معظم انقلاب اسلامی، نقش جوانان مصری و ایمان و عزم راسخ آنها را در حركت عظیم مردم، تعیین كننده خواندند و خاطرنشان كردند: حركت مردم مصر با پیشتازی جوانان از مساجد و نمازهای جمعه آغاز و سرانجام به یك حركت عمومی تبدیل شد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حضور مردم در صحنه را موجب ناكارآمد شدن ابزارهای سیاسی، نظامی و اقتصادی قدرتهای زورگو دانستند و افزودند: آمریكایی‌ها می‌توانند به دولت‌های بدون پشتوانه مردمی به راحتی زور بگویند و هرگاه هم كه به سردمداران آنها نیاز نداشته باشند به آنها همچون "محمدرضا پهلوی و بن علی " بی‌محلی كنند اما هنگام حضور مردم در صحنه، در مقابل عزم راسخ آنها، نمی‌توانند كاری از پیش ببرند.

ایشان تأكید كردند: این اتفاق مهم امروز در مصر روی داده است. البته آمریكا تلاش دارد تا با منحرف‌كردن حركت مردم مصر و قانع كردن آنها به برخی دستاوردهای جزئی، مردم را به خانه‌هایشان بازگرداند ولی بعید است چنین ترفندهایی در مقابل مردمی كه بیدار شده و قدرت و توان تأثیرگذاری خود را متوجه شده است، به نتیجه برسد. رهبر معظم انقلاب اسلامی عامل اصلی عزت و پیشرفت ملت ایران را ایمان و اسلام دانستند و خاطرنشان كردند: تقویت ایمان، همت جوانان و تلاش برای تحقق بیشتر دستورات اسلام در جامعه، زمینه ساز عزت و پیشرفت روزافزون و اصلاح زندگی مادی و معنوی خواهد شد. در ابتدای این دیدار آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز در سخنانی با گرامی‏داشت حماسه 29 بهمن مردم تبریز در سال 56 و نقش آفرینی مردم آذربایجان در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی به‏ویژه 8 دی سال 88 گفت: مردم آذربایجان به‎ویژه تبریز همواره بصیرت و ولایت‏مداری خود را نشان داده اند و در 22 بهمن امسال نیز همگام با اقیانوس عظیم ملت ایران، باشكوه‎تر از هر سال به میدان آمدند.


اي كه از باغ هاي سرخ شهادت ميايي
و بوي گل هاي نو شكفته ان ديار را در
پيرهن داري
اي كه قافله سالار كاروان اسيراني
مارا نيز در پي اين قافله
با خود ببر!

www.sokhane-ashena.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی