انجمن ها > انجمن انگليسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
انگليسي (بازدید: 16738)
دوشنبه 15/11/1386 - 20:6 -0 تشکر 28389
انتقادات پیشنهادات نظرات در مورد انجمن انگلیسی

با سلام به همه دوستان فعال در انجمن و دوستداران زبان انگلیسی
این تاپیک برای طرح انتقادات، پیشنهادات و نظرات خوب شما در مورد انجمن انگلیسی هست که همگام با بقیه انجمن های تخصصی تبیان در جهت تسهیل ارتباط کاربران و مسئولین انجمن ها ایجاد شده.
ایمیل tebyan.englishATyahooDOTcom هم جهت ارتباط مستقیم شما در مورد مباحثی از انجمن زبان که تمایل ندارید در جمع مطرح بشه ساخته شده و روزانه چک میشود.

researcher
مدیر انجمن زبان انگلیسی
انجمن های تخصصی تبیان


چهارشنبه 17/11/1386 - 23:0 - 0 تشکر 28818

می خواستم پیشنهاد بدم در صفحه انگلیسی تبیان در صورت امکان و صلاحدید لینکی برای دسترسی به انجمن انگلیسی ایجاد بشه.........من هر چه جستجو کردم چیزی نبود..........

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

پنج شنبه 18/11/1386 - 2:23 - 0 تشکر 28843

پیشنهاد خیلی خوبیه. ممنون از اینکه ایده های خوبتون رو باهامون در میون میگذارید.
مشکل اینه که تاپیک های ما مخلوطی از انگلیسی و فارسی ه و مخاطبان تبیان انگلیسی اکثرا انگلیسی زبان هایی هستند که با دیدن متن فارسی شاید با انجمن ارتباط برقرار نکنن. میتونیم یه تاپیک کاملا انگلیسی با دستور العمل چگونگی پاسخ دادن ارسال کنیم و اونوقت از مدیر محترم انجمن ها بخوایم که مقدمات گذاشتن لینک اون تاپیک کاملا انگلیسی (نه کل انجمن رو) رو در جایی در بخش انگلیسی سایت فراهم کنند. شما از دید یک انگلیسی زبان نگاه کنید و ببینید که چه چیزهایی لازم داریم و پیشنهاد بدید.


پنج شنبه 18/11/1386 - 19:6 - 0 تشکر 28960

البته فرمایش شما صحیح است ولی شاید خیلی از فارسی زبانان در جستجوی مطلب انگلیسی با تبیان آشنا بشن اونوقت می تونن به این انجمن دسترسی پیدا کنن........ولی خیلی عالی می شه لینکی مستقیم برای انجمن انگلیسی ایجاد بشه

از توجه و رسیدگی تون ممنون

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

يکشنبه 21/11/1386 - 1:31 - 0 تشکر 29275

سلام 

 به نظر من همونطور که حس غریب عزیز هم  قبلا گفته بود بهتر هست روی ترجمه ها و بازگردانی هامون نقدی ازطرف همدیگر داشته باشیم . اشکال بگیریم و بحث کنیم . به هر حال هر تر جمه ای ممکن هست اشکالاتی داشته باشه . اگر این کار انجام بشه نتیجه بسیار خوبی از تمرین های ترجمه میگیریم ( لااقل برای مبتدی هایی مثل من )

خوب شما چی میگید؟

One is never too old to learn .

دوشنبه 22/11/1386 - 7:3 - 0 تشکر 29491

حس غریب عزیز داشتند در مورد اضافه شدن یک لینک مستقیم در صفحه انگلیسی نظر میدادند و من هم موافقم و تلاش میکنم از طریق مدیر انجمن ها موضوع رو پیگیری کنم.
در مورد نکته ای که شما هوای دوست هم گفتید فکر خوبی ه، از همین تکلیف 11 این کار رو با گستردگی بیشتر شروع میکنیم. اما لازمه اش اینه که این کار سریع انجام بشه و جلوی ارسال تکلیف بعدی رو نگیره، یعنی روند ِ خوبمون رو متوقف نکنه.
بسازیم و رشد کنیم.


يکشنبه 5/12/1386 - 23:12 - 0 تشکر 31599

با سلام و عرض ارادت
پیشنهادی دارم که میتواند به اطلاع رسانی بیشتر انجمن و هدفمند تر شدن آن کمک کند . همانطور که میدانید در انجمن ها مدیر انجمن میتواند یک یا چند بحث را به عنوان مباحث منتخب در سمت چپ بالای لیست آخرین مباحث قرار دهد و این مباحث به عنوان مباحث اصلی و همیشگی انجمن معرفی میشوند.
خواهشمند است ، در صورت امکان مباحث زیر را به عنوان بحث های  آموزشی منتخب در این چنین مجموعه ای قرار دهید.
1 ) تکالیفی برای ترجمه  : که تقاضا دارم برای جلوگیری از تعدد مباحث هر چه سریعتر بحثی با همبن نام ایجاد شود و کلیه تکلیف ها در یک بحث ارائه شود.
2 ) پرسش و پاسخ : که تاپیک بسیار خوبی است ولی به دلیل دور افتادن از اولین صفحه در حال فراموشی است که اگر به عنوان بحث منتخب قرارگیرد بسیار عالی است .
3 ) انتقادات ، پیشنهادات ، نظرات  : این بحث نیز باید مشابه بحث پرسش و پاسخ در بحث های منتخب قرار گیرد همون طور که میبینید این مباحث مهم پس از مدتی به صفحات بعدی میرن و این مانع اطلاع رسانی اونها میشه .
4 ) طرح آموزشی مکالمه بصورت آنلاین  : ( TELS سابق ) که این بحث رو بزودی به جای تاپیک قبلی روی سایت قرار میدهم که این بار باید طرحی پخته تر و کامل تر ارائه کنیم .
و دیگر مباحث آموزشی  موجود در انجمن
آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون

One is never too old to learn .

دوشنبه 6/12/1386 - 2:4 - 0 تشکر 31627

هوای دوست عزیز
مثل همیشه با نشاطی شما! فکر خوبی ه، من این تاپیک ها رو که گفتید به صورت ثابت میگذارم.
در مورد اون تاپیک جدید برای طرح مکالمه، اگر یه لطفی بکنید و همه قوانین رو (که ما در جلسات در موردش صحبت کردیم، مثلا وقت جلسه، بخش های اون، قانون انتخاب موضوع جلسه، قانون over و C for و ...) رو هم به صورت مدون بنویسید که یکبار برای همیشه در معرض دید بچه هایی که میخوان بیان جلسه قرار داده بشه؛ عالی میشه.


دوشنبه 6/12/1386 - 23:20 - 0 تشکر 31715

عرض سلام وخسته نباشید

متشکرم ریسر چر عزیز ، از اینکه با این سرعت این پیشنهاد عملی شد واقعا جا خوردم  و به همه دوستان انجمن زبان تبریک میگم. همین قوت قلب ها باعث میشه امیدوارانه تر ادامه مسیر بدیم.

با این کار یک قدم دیگر در جهت تمرکزو توجه بیشتر به آموزش پیش رفتیم . فکر میکنم  بهتر هست برای قرار دادن بحثی به عنوان منتخب چند معیار هم داشته باشیم مثلا چند معیار زیررو من پیشنهاد دادم

1 ) مباحث آموزشی و جامع در یک تاپیک  مثل تاپیک تکالیف ترجمه

2 ) اقبال عمومی تاپیک که از جهت اطلاع رسانی انجمن اهمیت دارد

3 ) سیاست های آموزشی انجمن مثل تاپیک پرسش و پاسخ و مکالمه آنلاین

به این ترتیب میتوان مباحثی که حتی یکی از معیار های فوق را داشته باشد به عنوان بحث منتخب معرفی کرد . البته این موارد فقط یک پیشنهاد بود ، نظر شما رو هم باید شنید؟

One is never too old to learn .

يکشنبه 12/12/1386 - 8:2 - 0 تشکر 32290

هوای دوست عزیز
در مورد تفکیک تاپیک ها با شما موفقم. به زودی در مورد همین تاپیک مهم آموزشی، تکالیف ترجمه، این کار رو انجام میدیم.
در مورد مکالمه هم قوانینی که یادم بود در تاپیک TELS نوشتم، اینجا هم میگذارم:

1) حضور سر ساعت در جلسه - شروع و  اتمام جلسه در ساعت مقرر
2) بخش بندی جلسه (صحبت کلی و بحث انجمن) به صورت دقیق
3) وجود یک نفر مسئول جلسه که دیگران با دعوت اون شروع به صحبت میکنن
4) استفاده از کلمه تمام over در پایان صحبت هر فرد برای اینکه به دیگران اعلام کنه صحبتم تمام شده (over که در استفاده از بی سیم هم مثل "تمام" که ما استفاده میکنیم وجود داره)
5) تایپ فینگلیش ممنوع - یا تایپ فارسی یا انگلیسی.
6) تهیه گزارش جلسه توسط یکی از حاضرین برای ارائه در انجمن
7) تعیین موضوع هفته آینده در انتهای هر جلسه
8) برگزاری منظم و هفتگی جلسه


پنج شنبه 16/12/1386 - 16:56 - 0 تشکر 32798

فکر می کنم.........برای هر جلسه یه تاپیک جدا بزنید و به بررسی و نقد اون بپردازیم...........تا دسترسی راحت باشه..............الان به نظر شما هوای دوست عزیز اشکالات دوستان در جلسه گذشته رو کجا بنویسیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.