انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 518)
دوشنبه 15/11/1386 - 17:8 -0 تشکر 28338
بهتر است‌ عشق‌ را به‌ خانه‌تان‌ دعوت‌ كنید!!!

خانمی‌ از منزل‌ خارج‌ شد و در جلوی‌ در حیاط با سه‌ پیرمرد مواجه‌ شد. زن‌ گفت‌: شماها را نمی‌شناسم‌ ولی‌ باید گرسنه‌ باشید لطفا به‌ داخل‌ بیایید و چیزی‌ بخورید. پیرمردان‌ پرسیدند: ایا شوهرت‌منزل‌ است‌؟ زن‌ گفت‌: خیر، سركار است‌. آنها گفتند: ما نمی‌توانیم‌ داخل‌ شویم‌. بعد از ظهر كه‌ شوهر آن ‌زن‌ به‌ خانه‌ بازگشت‌ همسرش‌ تمام‌ ماجرا را برایش‌ تعریف‌ كرد. مرد گفت‌: حالا برو به‌ آنها بگو كه‌ من‌ درخانه‌ هستم‌ و آنها را دعوت‌ كن‌. سپس‌ زن‌ آنها را به‌ داخل‌ خانه‌ راهنمایی‌ كرد ولی‌ آنها گفتند: ما نمی‌توانیم‌با هم‌ داخل‌ شویم‌. زن‌ علت‌ را پرسید و یكی‌ از آنها توضیح‌ داد كه‌: اسم‌ من‌ ثروت‌ است‌ و به‌ یكی‌ دیگرازدوستانش‌ اشاره‌ كرد و گفت‌ او موفقیت‌ و دیگری‌ عشق‌ است‌. حالا برو و مسئله‌ را با همسرت‌ در میان‌بگذار و تصمیم‌ بگیرید طالب‌ كدامیك‌ از ما هستید! زن‌ ماجرا را برای‌ شوهرش‌ تعریف‌ كرد. شوهر كه‌بسیار خوشحال‌ شده‌ بود با هیجان‌ خاص‌ گفت‌: بیا ثروت‌ را دعوت‌ كنیم‌ و منزلمان‌ را مملو از دارایی‌نماییم‌. اما زن‌ با او مخالفت‌ كرد و گفت‌: عزیزم‌ چرا موفقیت‌ را نپذیریم‌! در این‌ میان‌ دخترشان‌ كه‌ تا این‌لحظه‌ شاهد گفت‌ و گوی‌ آنها بود گفت‌: بهتر نیست‌ عشق‌ را دعوت‌ كنیم‌ و منزلمان‌ را سرشار از عشق‌كنیم‌؟ سپس‌ شوهر به‌ زن‌ نگاه‌ كرد و گفت‌: بیا به‌ حرف‌ دخترمان‌ گوش‌ دهیم‌، برو و عشق‌ را به‌ داخل‌دعوت‌ كن‌، سپس‌ زن‌ نزد پیرمردان‌ رفت‌ و پرسید كدامیك‌ از شما عشق‌ هستید؟ لطفا داخل‌ شوید ومهمان‌ ما باشید. در این‌ لحظه‌ عشق‌ برخاست‌ و قدم‌ زنان‌ به‌ طرف‌ خانه‌ راه‌ افتاد. سپس‌ آن دو نفر هم‌ بلندشده‌ و وی‌ را همراهی‌ كردند. زن‌ با تعجب‌ به‌ موفقیت‌ و ثروت‌ گفت‌: من‌ فقط عشق‌ را دعوت‌ كردم‌! دراین‌ بین‌ عشق‌ گفت‌: اگر شما ثروت‌ یا موفقیت‌ را دعوت‌ می‌كردید دو نفر از ما مجبور بودند تا بیرون‌منتظر بمانند اما زمانی‌ كه‌ شما عشق‌ را دعوت‌ كردید، هر جا كه‌ من‌ بروم‌ آنها نیز همراه‌ من‌ می‌ایند. هر كجا عشق‌ باشد در انجا ثروت‌ و موفقیت‌ نیز حضور دارد.

چهارشنبه 17/11/1386 - 0:13 - 0 تشکر 28636

سلام

خیلی قشنگ بود، مثل همیشه...

یاحق

مجتبی

در نگاه آنانکه پرواز را نمی فهمند،                                                                        
هرچه اوج بگیری، کوچکتر می شوی...                                         
پنج شنبه 18/11/1386 - 17:52 - 0 تشکر 28946

راز عشق در این است که وقتی پیشنهادی به نظرت می‌رسد، به نیاز خودت برای بیان آن فکر نکنی، بلکه به علاقه ی دیگری به شنیدن آن فکر کنی. اگر لازم بود، حتی ماه‌ها صبر کن تا امادگی شنیدن آنچه را می‌خواهی بگویی پیدا کند.

جمعه 19/11/1386 - 10:25 - 0 تشکر 29011

دنیا همه هیچ و کار دنیا همه هیچ

ای هیچ برای هیچ بر هیچ مپیچ

دانی که از ادمی چه ماند پس مرگ

عشق است و محبت است و باقی همه هیچ.

جمعه 19/11/1386 - 11:5 - 0 تشکر 29022

تنها ترم از عشق...

تنهاترم از عشق، بعد از مرگ فرهاد

تنهاتر از اشکی که از چشم تو افتاد

تنهاتر از شبنم که بعد از مرگ خورشید

خود را به دست تیرگی های زمین داد

بعد از تو باور هم نمی کردم که باشم

تصویر آن ویرانگی در باور باد

من با هیاهوی سکوتم ریشه بستم

در سرزمین سرد و بغض آلود فریاد

پیش از زمین با آسمانم رازها بود

ما را کدامین اهرمن رنج سفر داد

پرواز من را بال بستند آسمان ها

یک سوزن از عشق تو ما را داد بر باد

شنبه 20/11/1386 - 10:1 - 0 تشکر 29158

عشق، خطای فاحش فرد در تمایز یک آدم معمولی از بقیه ی آدم‌های معمولی است!!!!

برنارد شاو

دو تراژدی دردناک در زندگی وجود دارد: یکی اینکه در عشقت ناکام شوی و دیگر اینکه به وصال عشقت برسی

برنارد شاو

با تواضع و خدمت امیخته به عشق می‌توان در هر قلبی را گشود.

جی. پی. وسوانی.

عشق شاه كلیدی است كه تمام دهلیزهای قلب را میگشاید

ایوانز

يکشنبه 21/11/1386 - 15:32 - 0 تشکر 29387

من هركجا عشق را نیابم. پس عشق می ورزم. انگاه انجا عشق خواهد بود و من آن را خواهم یافت پس من زندگی می‌كنم نه برای این كه به دنیا آمده‌ام برای اینكه دنیایی كه به آن آمده‌ام زیباست.

 ولی میروم نه برای آن كه دنیا را ترك گویم برای آن كه به دنیایی زیباتر سفر كنم.

دوشنبه 22/11/1386 - 10:43 - 0 تشکر 29515

راز عشق در این است که در وجود یکدیگر عاشق خدا باشید، تا همواره علی رغم همه ی اشتباهات، تشنه رسیدن به کمال باشید، چرا که بشر همواره علی رغم موانع فراوان، سعی می‌کند سمت ارمان‌های جاودانه حرکت کند.

راز عشق در این است که هیچ کدام خود را معلم دیگری ندانید. به عبارت دیگر از این که می‌توانید از یکدیگر یاد بگیرید، سپاسگذار باشید.

در یک کلام عشق زیباترین ویران کننده هستی است

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.