بهداشت و سلامت (بازدید: 3699)
دوشنبه 15/11/1386 - 15:4 -0 تشکر 28305
مزایای یوگا درمانی

مزایای یوگا درمانی
 
  
              
 
 
بر اساس پژوهش های جدید یوگا می تواند احساس سلامت را در افراد سالم افزایش دهد و عوارض ناشی از سندرم متابولیك را كاهش دهد . بر اساس این تحقیقات كه در هندوستان و سوئد انجام شده است عوامل مئثر در ابتلا به حمله قلبی از جمله فشار خون بالا ، چاقی مفرط و قند خون كه تحت عنوان سندرم متابولیك شناخته می شود را می توان با یوگا پیشگیری كرد . دكتر آلپی آلراوال از كالج پزشكی اس پی در هندوستان با بررسی 101 بزرگسال دریافت یوگا می تواند تاثیرات مثبتی بر پیشگیری و درمان عوارض سندروم متابولیك داشته باشد . در این بررسی 55 بزرگسال واداشته شدند در كنار درمان دارویی سه ماه روزانه به مدیتیشن و یوگا بپردازند و بقیه افراد تنها تحت درمان های معمولی پزشكی قرار گرفتند . دسته اول در پایان دوره فشار خون ، قند و تری گلیسیریدی بسیار پایین تر از دسته دوم داشتند و میزان كلسترول مفید در خون افرادی كه یوگا كار میكردند بیشتر از سایرین بود . در پژوهش بعدی كه در دانشگاه كارلستاد سوئد انجام شد محققان تاثیر روش تنفس ویژه یوگیست ها را روی داوطلبان عادی امتحان كردند . 55 بزرگسال در این آزمایش تحت سیستم تنفس "سودارشان كریا"قرار گرفتند . به این ترتیب آنها به مدت 6 هفته ، 6 روز و در هر روز یك ساعت با این سیستم تنفس تمرین كردند . در پایان دوره میزان عصبانیت ، استرس و افسردگی در این افراد به صورت فاهشی كمتر از سایر افراد تحت آزمایش شناخته شد . ورزش یوگا نه تنها نقش پیشگیری از ابتلا به بیماری های روان تنی را دارد بلكه در صورت ابتلا به بیماری می تواند به عنوان یك عامل كمكی در درمان به كار گرفته شود . اخیرا سیستم های درمانی غربی به وضوح به این سیستم درمانی شرقی جذب شده اند و در تلاش اند از آن بهره بگیرند .

 همین است و جز این نیست نگرد نیست ...برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.