انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 535)
يکشنبه 24/11/1389 - 10:8 -0 تشکر 283047
بازتاب خبر ارسال فضانورد ایرانی به فضا در رسانه های دنیا

 
سخنان محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران درباره فعالیتهای فضایی ایران بازتابهایی را در رسانه های جهان به همراه داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود احمدی نژاد روز جمعه در مراسم با شکوه راهپیمایی روز 22 بهمن در میدان آزادی در خصوص پیشرفت های علمی و تحقیقاتی دانشمندان ایرانی گفت: دانشمندان ایرانی در همه عرصه ها فعال هستند و در عرصه هوا و فضا، اعزام پرتابگر و ماهواره ها و انواع ایستگاه های زیستی و مدیریت ماهواره فعالیت کرده اند و در پی آن هستند که موجود زنده را به فضا اعزام کنند. وی خبر داد که در سال 90 موجودات زنده توسط دانشمندان ایرانی برای آزمایش به فضا پرتاب می شوند.

وی افزود: همچنین قبل از سال 1400 اولین فضانورد ایرانی با دستگاه پرتابگر ایرانی و تجهیزات ایرانی در فضا قرار خواهد گرفت.

در پی این اظهارات نشریه تایم و یاهو با انتشار سخنان ریاست جمهوری ایران به این بخش از سخنان وی اشاره کرده اند که در آن بر ادامه برنامه های صلح جویانه هسته ای و ارسال فضانورد ایرانی به فضا تاکید شده است.

تایم و یاهو همچنین به این سخن رئیس جمهور اشاره کرده اند که "ایران زمانی به تولید پسته و صنایع دستی شهرت داشت و امروز به خاطر فناوری نانو در جهان شناخته شده است".

شینهوا نیز با انتشار سخنان وی به دستاوردهای دانشمندان ایرانی اشاره داشته و به نقل قول این جمله پرداخته است که ایران تا قبل از سال 2022 یک فضانورد ایرانی را به فضا خواهد فرستاد.

خبرگزاری "ترند" با اشاره به نیت ایران برای ارسال فضانورد ایرانی به فضا تا سال 2021 به سخنان حمید فاضلی رئیس سازمان فضایی ایران درباره پرتاب ماهواره مصنوعی کاوشگر 4 که قرار است موجودات زنده را به فضا حمل کند اشاره کرده است.

ترند همچنین به نقل از محمود احمدی نژاد نوشته است که پرتاب فضانورد ایرانی به فضا می تواند در دیپلماسی جهانی تغییر بزرگی ایجاد کند.

منبع: مهر

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

يکشنبه 24/11/1389 - 11:23 - 0 تشکر 283095

خبرگزاری عزیز مهر
امروز همه چیز در جهان بازتاب دارد
خب معلوم است چنین موضوعی بازتاب دارد در رسانه ها

يکشنبه 24/11/1389 - 21:19 - 0 تشکر 283444

با سلام
خوب هر چه بازتابش بیشتر باشه نتیجه ی عملی شدنش به نظرم بیشتره

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 24/11/1389 - 21:37 - 0 تشکر 283455

به نام خدا - سلام.

مشک آن است که ببوید ، نه اینکه عطار بگوید . 
تا ببیینیم می شه یا نه .
امیدوارم مثل خیابان هوایی قزوین که گفتند 15 ماهه آماده می شه و الان می گن امیدواریم 3 ساله بتوینم آماده کنیم ، نشه .
به امید رفتن آورازه ی ایران و ایرانی به فضا

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

يکشنبه 24/11/1389 - 22:24 - 0 تشکر 283500

موفقیت های اخیر ایران در حوزه هوافضا و سخنان اخیر مسئولین کشور امیدهای بسیاری را زنده کرده اند و مانند شبنمی به برگهای نهال علوم فضایی ما طراوت بخشیده اند اما تا باران شدن راه زیادی باقیست. اخیرا اعلام شده است که تا چند سال آینده اولین فضانورد ایرانی به فضا فرستاده می شود و این در حالیست که اولین انسان فضانورد، یوری گاگارین در دهه 60 میلادی توانست به فضا قدم بگذارد.
آینده رازی پیچیده به اما و اگرهاست و این رازآلودگی همچنان ادامه خواهد داشت اگر ما تنها نظاره گر آمدن آن باشیم و برای ساختنش به دیگران چشم بدوزیم. بهتر است با برنامه ای دقیق، سرعت خود را افزایش دهیم تا زودتر به آینده برسیم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی