انجمن ها > انجمن مدیریت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مدیریت (بازدید: 3955)
شنبه 23/11/1389 - 19:3 -0 تشکر 282752
برترین شغل های آینده ی دنیا

هنگامی که بچه ها در دوران کودکی به سر می برند، والدین آرزو دارند آنها مهندس، دکتر ویا خلبان شوند ویا وزیر و وکیل... ! حتی این آمال وآرزوی والدین روی فرزندان هم تأثیر می گذارد و وقتی از آنها می پرسید دوست دارید درآینده چه کاره شوید؟
 
به اتفاق می گویند دکتر!! اما اگر بر فرض روزی این آرزوی مادرها و پدرها مبدل به واقعیت می شد واقعاً هیچ جامعه ای به حرفه و متخصص دیگری نیاز نداشت؟!دراین مقاله شما را با 10 شغلی آشنا می کنیم که کارشناسان معتقدند بین 1 تا 2 دهه آینده طرفداران زیادی پیدا خواهند کرد و شاید بهترباشد پدرها ومادرها این 10 مورد را هم به لیست مورد علاقه شان اضافه کنند!
 
 
متخصص فعل وانفعالات بین انسان و روبات

وظیفه: کمک کردن به انسان وروبات برای زندگی در کنار هم

گرایش: روبات ها

تحصیلات مورد نیاز: تحصیلات تخصصی از دانشگاه MIT یا کارنگی ملون واستنفورد در زمین هوش مصنوعی

زمان ورود به بازار : سال 2030 مطمئناً در آینده بخش بزرگی از امورسرویس دهی امکانات شهری والبته منازل به دست روبات ها انجام خواهد شد وقاعدتاً یک روبات هر چند هم هوشمند باشد توانایی درک صحبت های طرف مقابل را ندارد. و به همین دلیل متخصصین ارتباط بین روبات وانسان این وظیفه را به صورت هرچه بهتر وکامل تر برعهده دارند. زیرا دراین صورت روبات ها نه تنها به انسان ها کمک نخواهند کرد بلکه باعث دردسر هم خواهند شد.
 
 

شنبه 23/11/1389 - 19:3 - 0 تشکر 282753

خلبان فضا پیماها


وظیفه: پرواز دادن شاتل ها برای حرکت به سمت فضا


گرایش : هواپیماهای شرکت ویرجین گالاکتیک


تحصیلات مورد نیاز: دوره های تخصصی در لابراتوار شبیه ساز ناسا وتحصیلات هوا فضا در دانشکده مذکور با نیروی هوایی


زمان ورود به بازار: سال 2020
هواپیماهای شرکت ویرجین گالاکتیک متعلق به «پیتربرانسون» نخستین فضاپیما یا هواپیما خواهند بود که تا سال 2012 می توانند هر انسان را با هزینه 200 هزار دلار به فضا ببرند وبا آغاز این پروازها از سوی شرکت فوق مطمئناً پس از مدتی شرکت های رقیب هم پیدا می شوند تا با قیمت کمتر وشرایط متفاوت تری علاقه مندان را به سیاحت درکره ماه و کهکشان راه شیری ببرند. این شرکت های جدید حتماً نیاز به خدمه و نیروهای فراوان خواهند داشت که قاعدتاً بازار کار پرکششی را ایجاد خواهد کرد.

شنبه 23/11/1389 - 19:4 - 0 تشکر 282754

طراح اعضای بدن


وظیفه: طراحی اعضای بدن روی کاغذ برای تولید

گرایش : پیونداعضاء

تحصیلات مورد نیاز: مهندسی برنامه ریزی طبیعی ویا تحصیلات زیر شاخه آزمایشگاهی برای تحقیق ورشد اعضاء در لابراتورها

زمان ورود به بازار: سال 2020 آمار نشان می دهد تا سال 2050 درهر 90دقیقه، یک نفر به دلیل انتظار درصف پیوند عضو جان خد را از دست خواهد داد. به همین منظور از هم اکنون شرکت هایی جهت رشد اعضاء بدن چون، ریه، کلیه وقلب در زمینه Neo Organs آغاز به فعالیت کرده اند تا بتوانند پیش از بروز این مشکل در جهت رفع آن بربیایند. به همین دلیل با تأسیس شرکت های گوناگون، جذب نیروی آنها آغاز شده ومتخصصین دراین زمینه خواهان بسیاری خواهند داشت.

شنبه 23/11/1389 - 19:5 - 0 تشکر 282755

مهندسی پرنده های مهاجر

وظیفه: طراحی روش جدید زندگی برای پرنده ها


گرایش: حیوانات


تحصیلات موردنیاز: جانورشناسی وتحقیق روی شرایط زندگی و رفتاری پرندگان


زمان ورود به بازاز: سال 2030
بسیاری از روش های و گونه ها زندگی، خیلی سریع تر از گونه های مختلف حیوانات یا نابود شده اند ویا در حال نابودی هستند. اما مهندس پرنده های مهاجر می تواند با طراحی سبک های جدید زندگی از بروز این مسئله جلوگیری ویا رشد آن را کند و متوقف کند که این امر سبب نجات دادن زندگی بسیاری از گونه های پرندگان از مرگ می شود. برای اولین پروژه نیز مهندسین این رشته می توانند به سراغ پروانه رفته که به دلیل نوع وشرایط محیط زندگی اش در معرض خطر قرار دارد. 

شنبه 23/11/1389 - 19:5 - 0 تشکر 282756


مهندسی پرنده های مهاجر

وظیفه: طراحی روش جدید زندگی برای پرنده ها


گرایش: حیوانات


تحصیلات موردنیاز: جانورشناسی وتحقیق روی شرایط زندگی و رفتاری پرندگان


زمان ورود به بازاز: سال 2030
بسیاری از روش های و گونه ها زندگی، خیلی سریع تر از گونه های مختلف حیوانات یا نابود شده اند ویا در حال نابودی هستند. اما مهندس پرنده های مهاجر می تواند با طراحی سبک های جدید زندگی از بروز این مسئله جلوگیری ویا رشد آن را کند و متوقف کند که این امر سبب نجات دادن زندگی بسیاری از گونه های پرندگان از مرگ می شود. برای اولین پروژه نیز مهندسین این رشته می توانند به سراغ پروانه رفته که به دلیل نوع وشرایط محیط زندگی اش در معرض خطر قرار دارد. 

شنبه 23/11/1389 - 19:6 - 0 تشکر 282757

 متخصص مشکلات جنین

وظیفه: بهبود مشکلات جنین پیش ازتولید

گرایش : جنین

تحصیلات مورد نیاز: فوق تخصص مامایی در مرکز جنین بیمارستان های فیلادلفیا وبوستون

زمان ورود به بازار: سال 2020 
مشکلات به وجود آمده درجنین وبه وجود آمدن آن، از مسائل مهمی است که وابستگی مستقیم به سالم بودن نسل آینده هر کشوری دارد، به خصوص مشکلات ژنتیکی در دو قلوها. به همین دلیل متخصصین امر دراین بخش با فعالیت دربانک های DNA اقدام به انجام آزمایش روی جنین ها، پیش از به وجود آمدن که خود سبب کاهش چشمگیر بیماری سرطان ویا بیماری های نظیر دیابت و ...می گردد.

شنبه 23/11/1389 - 19:7 - 0 تشکر 282759

پیشگوی آینده


وظیفه: پیش بینی شرایط آینده

گرایش: شرایط اجتماعی، فرهنگی وسیاسی

تحصیلات مورد نیاز، فوق تخصص علوم کامپیوتر

زمان ورود به بازار: سال 2015
پیش بینی شده که تا سال 2018 درخواست مردم برای دسترسی به اطلاعات وداده های آماری 20 درصد افزایش خواهد یافت. حال کارشناسان این زمینه با دسترسی به اطلاعات وداده ها در هر زمینه مرتبط با جامعه خود باید شرایط به وجود آمده درآینده را مورد پیش بینی قرار دهند که این مسئله به طور حتم می تواند کمک به نحوه سرمایه گذاری، سلامت روانی و سیاسی جامعه و بسیار موارد مرتبط با زندگی مردم درسال های پیش رو کند. 

شنبه 23/11/1389 - 19:8 - 0 تشکر 282760

معمار کهکشانی


وظیفه: ساختن پایگاه های زندگی در فضا

گرایش : هوا فضا

تحصیلات مورد نیاز: فوق تخصص علوم معماری فضا

زمان ورود به بازار: 2025
برخی صاحب نظران عقیده دارند فضانوردان تا سال 2025 به ستاره های کوچک دسترسی پیدا خواهند کرد واین بدان معناست که پس ازآن با رفتن بشر به این خرد ستاره ها نیاز به طراحی وساخت پایگاه های کنترل و فرماندهی و البته مکانی جهت زیستن افراد و زیر ساخت های آن است که این کار نیاز به افراد متخصص وتحصیل کرده درزمینه معماری فضایی دارد. 

شنبه 23/11/1389 - 19:8 - 0 تشکر 282763

کارگر صنایع هسته ای

وظیفه: مدیریت راکتورهای گداخته ای

گرایش : نیروهای هسته ای 

تحصیلات مورد نیاز: فوق تخصص علوم هسته ای

زمان ورود به بازار: سال 2025 هنگامی که ITER در سال 2019 به عنوان نخستین راکتور وابسته به درجه حرارت هسته ای آغاز به کار کند، می تواند به اندازه 5 نیروگاه بزرگ، گیگاوات کافی برای روشن نگاه داشتن 24 ساعته شهری مثل نیویورک تولید کند وبرای کنترل این روند نیاز به مدیران راکتورهای گداخته ای وجود دارد تا با دقت تمام بر پروژه کار نظارت داشته باشند. 

شنبه 23/11/1389 - 19:9 - 0 تشکر 282764

رصد کننده جهان


وظیفه: تحت نظر گرفتن شرایط اتفاق افتاده در دنیا به کمک ماهواره

گرایش : ارتباطات و ماهواره

تحصیلات مورد نیاز: ژئو فیزیک، باستان شناسی وتوانایی درتصویرنگاری از زمین

زمان ورود به بازار: سال 2030
امروزه به کمک ماهواره های چند طیفی برای شناسایی و تصویربرداری از بقایای شهرهای زیر آوار مانده، آثار باستانی و البته شرایط آب وهوایی وپراکندگی جمعیتی استفاده می شود که این مسئله به بررسی شرایط موجود در زمینه های اجتماعی، فرهنگی وسیاسی کمک کرده که برای چنین شغلی نیاز به متخصصین خاص دارد. 

شنبه 23/11/1389 - 19:10 - 0 تشکر 282766

هکرهای فکری


وظیفه:خواندن تفکرات انسان ها

گرایش :روانشاسی واعصاب تحصیلات مورد نیاز: متخصص علوم کامپیوتری یا اعصاب 

زمان ورود به بازار:سال 2030
سال گذشته بود که دو وکیل از دیوان قضایی در ایالات متحده درخواست کردند تا مجوز اسکن MRI از مغز یک فرد مجرم برای بررسی شرایط او درهنگام دروغ گفتن را صادر کند...
اکنون «جگ گالانک» اعصاب شناس از دانشگاه برکلی کالیفرنیا درحال تحقیق روی نوع ساختمان مغز، حافظه وخاطرات انسان ها وتأثیرگذاری تخیلات در آینده آنها است وبا کمک این داده ها و کامپیوتر می توان در آینده به این پی برد که انسان ها چه چیزی درذهنشان می گذرد ویا قرار است چه کارهایی انجام دهند.


منبع: مجله نوآور

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی