انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 1186)
شنبه 23/11/1389 - 10:54 -0 تشکر 282376
رقابت در مسابقه زیبایی

نتایج یکی از آخرین نظر سنجی های انجام شده در کشور نشان می دهد که 90 درصد زنان و 30 درصد مردان قسمتی از اندام یا جوارح خود را نمی پسندند و خواهان تغییر یا اصلاح آن هستند آن هم وقتی که ایران رتبه اول جراحی‌های زیبایی در جهان را دارد... دکتر صادق همتی می گوید هر روز با مراجعانی مواجه می شود که به رغم اینکه از لحاظ ظاهر هیچ مشکلی ندارند ولی برای انجام عمل جراحی زیبایی اصرار دارند و این در حالی است که از هر 10 مراجعه کننده تنها دو مورد نیازمند جراحی بینی هستند.
راهروهای عجیبی است، عجیب‌ترین راهروهایی که در عمرت دیده‌ای؛ امیدوارم هیچگاه گذرت نیافتد و همان ندیده بمانی که اصلا دیدنی نیست این راهروهای تلخ عبرت...
دختر جوان رو به روی آینه ایستاده و دارد چهره‌اش را با دقت ورانداز می‌کند، دلش می خواهد تغییراتی در چهره اش ایجاد کند، مثل دوستش که پس از جراحی بینی سیمایش متفاوت شده بود. تصمیم خود را گرفت و به دکتر جراح زیبایی تلفن کرد تا وقت بگیرد فردای آن روز در مطب دکتر[...] حاضر شد و جراح برایش وقت عمل تعیین کرد.
دختر جوان روی صندلی دادسرا نشسته و دائم اشک می ریزد. با گریه به بازپرس می گوید: دوستم دکتر زیبایی را به من معرفی کرد. می گفت، جراحی های زیادی انجام داده و کارش خوب است من هم به حرفهای دوستم اعتماد کردم. دو میلیون تومان برای جراحی از من پول گرفت...گریه حرفش را قطع می کند و بعد غصه‌هایش را آرام قورت می‌دهد و می‌گوید: بعد از عمل، فرم بینی ام به هم ریخت. دکتر می گفت اگر تورم صورتت بر طرف شود، فرم بینی ات بهتر می‌شود اما...یادش که می افتد انگار مثل اسپند آتش بگیرد و از جا بپرد، هق‌هقی شانه‌هایش را از جا می‌کند و...دختر جوان ادامه داد: یک ماه گذشته، نه تنها فرم ظاهری بینی ام درست نشده، بلکه دچار مشکل تنفسی هم شدم...

 

thank you for attention

شنبه 23/11/1389 - 10:55 - 0 تشکر 282379

نه همین صورت زیباست نشان آدمیت!
"زیبایی تصنعی" شاید بهترین عبارتی باشد برای این دست‌کاری های اغلب از روی چشم‌وهم‌چشمی. گرایش روز افزون جوانان به زیبایی ظاهر و روی آوردن به جراحی های پلاستیک طی دهه گذشته منجر به رشد 83 درصدی تعداد جراحی های پلاستیک در کشور شده است.
از پیدایش جراحی پلاستیک در ایران بیش از نیم قرن می گذرد. طی 4 دهه پس از ورود جراحی پلاستیک به ایران، متقاضیان جراحی های زیبایی محدود به زنان و دختران طبقه متوسط به بالای جامعه می شد اما در طول دهه گذشته، افزایش تعداد متقاضیان جراحی زیبایی و صرف هزینه‌هایی تا سقف 3 میلیون تومان برای جراحی بینی و 4 میلیون تومان برای زیبایی اندام از سوی متقاضیان و تعارض صرف چنین هزینه هایی با سطح درآمد طبقه متوسط و مرفه جامعه، علامت‌های سوال زیادی را در اذهان عمومی ایجاد کرده است.
دکتر میرپنهان عقیده دارد که گرایش به زیبایی گرایش کاملاً طبیعی و مشترک بین تمامی انسانها است اما امروزه گرایش به زیبایی به مرحله ظاهر پرستی و خود نمایی رسیده است.
این روانشناس مسائل اجتماعی می‌گوید: این موضوع متأسفانه در جامعه ما بسیار زیاد شده است و جوانان و نوجوانان به سبب گرایش ها و اقتضائات سنی خود و با صرف هزینه های گزاف و قبول عواقب جسمی، روانی و یا حتی جانی درصد کسب مقام بهتر در این مسابقه زیبایی هستند. دکتر میر پنهان گفت: نتایج یکی از آخرین نظر سنجی های انجام شده در کشور نشان می دهد که 90 درصد زنان و 30 درصد مردان قسمتی از اندام یا جوارح خود را نمی پسندند و خواهان تغییر یا اصلاح آن هستند.
***
در گوشه دیگر دادسرا زن میانسالی به دیوار تکیه داده است. چهره اش نگرانی را فریاد می زند. می گوید: یک سال پیش از کانادا به ایران آمدم به یک جراح پلاستیک و زیبایی مراجعه کردم تا پوستم را بکشم و جوانتر شوم. اما دو هفته بعد از عمل، پوستم متورم شد. دکتر می گفت تورم بعد از عمل زیبایی طبیعی است. اما دو ماه که گذشت صورتم لک آورد به طوری که زیبایی ام به هم ریخت و حالا که با هیچ دوا و درمانی این لک ها و جوش ها از بین نمی رود به دادسرا آمدم تا از این دکتر شکایت کنم اما چه فایده صورتم که دیگر درست نمی شود..

 

thank you for attention

شنبه 23/11/1389 - 10:56 - 0 تشکر 282380

این ذهنیت در میان جوانان جا افتاده که زیبایی چهره با عمل جراحی کامل می شود. به همین دلیل بسیاری از آنان با صرف هزینه های سرسام آور به انجام اینگونه جراحی ها اقدام می کنند. با این حال نه تنها تغییر چندانی در شکل و قیافه شان پیدا نمی شود بلکه در مواردی، زیبایی اولیه و حتی جان خود را نیز در این راه از دست می دهند تا آنجا که کشوی میز دادسراها و کمیسیون تخصصی پزشکی قانونی هم اکنون انباشته از پرونده هایی از همین دست است.
دکتر صادق همتی به برنا می گوید هر روز با مراجعانی مواجه می شود که به رغم اینکه از لحاظ ظاهر هیچ مشکلی ندارند ولی برای انجام عمل جراحی زیبایی اصرار دارند و نسبت به پیامدهای احتمالی آن بی توجه هستند. این در حالی است که از هر 10 مراجعه کننده تنها دو مورد نیازمند جراحی بینی هستند.
این جراح زیبایی گفت: 95 درصد از متقاضیان را زنان و دختران بین 15 تا 50 سال برای جراحی بینی و اندام و 10 درصد را مردان برای انجام جراحی بینی و کاشت مو تشکیل می دهند به طوری که تقاضا برای جراحی بینی در مقام اول و جراحی اندام در مقام دوم و حذف چین و چروک صورت در مقام سوم جراحی های زیبایی است.
دکتر همتی ادامه داد: از مهمترین عوارض افزایش بی رویه تعداد متقاضیان جراحی زیبایی، ایجاد زمینه برای اقدام پزشکان غیر متخصص به انجام جراحی های زیبایی است به گونه ای که به رغم تعداد محدود جراحان پلاستیک در کشور (150 نفر) بیش از 3 هزار نفر با عناوین مختلف به انجام عمل های متعدد زیبایی اقدام می کنند و بیشترین خطاهای پزشکی توسط این افراد صورت می گیرد.

 

thank you for attention

شنبه 23/11/1389 - 10:56 - 0 تشکر 282382

سرش را پایین انداخته و کارد بزنی خونش در نمی‌آید از فرط ناراحتی. همسرش چند روز پیش در حین عمل لیپوساکشن جان خود را از دست داده است. می گوید همسرم بعد از زایمانی که انجام داده بود بخاطر به هم خوردن تناسب اندامش دچار افسردگی شده بود. دو ماه بعد از زایمان، یه جراح قبول کرد عملش کنه، اما توی اطاق عمل...آرام آرام بغضش را فرو می‌خورد و ...دکترهای دیگر گفتند بخاطر انجام دو تا عمل سخت پشت سر هم این اتفاق افتاده ولی جراح خودش به ما هیچی نگفت حالا من موندم و یه نوزاد دو ماهه بدون مادر.

 

thank you for attention

شنبه 23/11/1389 - 10:57 - 0 تشکر 282384

بنا بر این گزارش، طبق آمارهای اعلام شده: هر هفته یک نفر بر اثر انجام عمل لیپوساکشن جان خود را از دست می دهند. از هر 100 خانمی که اقدام به برداشتن چربی از بدن خود می کنند معمولاً 3 تا 5 نفر دچار مشکل می شوند و این در حالی است که روزانه بین 30 تا 50 نفر برای چنین عملی به مطب و کیلینیک ها مراجعه می کنند.
چندی پیش در همایش مدیریت زنان در هزاره سوم اعلام شد که هر روز به طور میانگین، دو زن در ایران زیر تیغ جراحی های زیبایی جان خود را از دست می دهند این در حالی است که ایران رتبه اول شمار جراحی های زیبایی را در جهان دارد.
محمد رضا الهی منش، رییس دادسرای رسیدگی به جرایم پزشکی نیز در این زمینه گفت: در سال گذشته تعداد 10 هزار پرونده مربوط به قصور پزشکی از سوی مراجع قضایی به سازمان های نظام پزشکی و پزشکی قانونی ارجاع شد که 50 درصد موارد کادر پزشکی از اتهام وارده تبرئه و 17 پرونده منجر به فوت محرومیت از طبابت را در پی داشت.
وی گفت: 50 درصد پرونده های موجود در دادسرا مربوط به عملهای زیبایی بوده و 15 درصد پرونده های مذکور، شکایت از افرادی است که پزشک نیستند و با تبلیغات گمراه کننده اقدام به جذب مشتری و عملهای زیبایی می کنند.
به گزارش برنا، البته اینگونه خطاها در عملهای زیبایی به عوامل دیگری همچون مکانهای انجام عمل جراحی هم بستگی دارد. در حال حاضر تعداد کیلینیک های تخصصی زیبایی تنها 20 واحد است در حالی که روزانه در بیش از 100 مطب عمل جراحی زیبایی صورت می گیرد.
هر چند بارها سازمان نظام پزشکی از ابلاغ آیین نامه ای در خصوص نظارت بر تبلیغات گمراه کننده زیبایی، چاقی، لاغری، افزایش قد و ... گرفتن مجوز از سوی این سازمان برای درج آگهی در مطبوعات، خبر داده است، اما این آیین نامه ها هنوز به مرحله اجرا نرسیده است. به گفته صادق همتی، قانونی برای ممنوعیت اعمال جراحی زیبایی از سوی پزشکان غیر متخصص و عمومی وجود ندارد و فقط در صورت شکایت بیمار و پیگیری های شخصی، مسأله به دادگاه کشیده می شود.

 

thank you for attention

شنبه 23/11/1389 - 10:58 - 0 تشکر 282385

قیافه اش بدجوری به هم ریخته بود به طوری که صورتش را اغلب با دستمالی می پوشاند، کاشت گونه اش و همزمان رفع چین و چروک از صورتش از یک طرف و مناسب نبودن مواد مورد استفاده برای جراحی، این قیافه را ساخته بود. به گفته خودش ژلاتین تزریقی زیر پوستش به حرکت درآمده و به جای اینکه زیر پوست گونه اش بایستد و چین و چروکهای دور چشمش را از بین ببرد، به سمت پایین صورتش حرکت کرده و او را به این قیافه درآورده است.

 

thank you for attention

شنبه 23/11/1389 - 10:58 - 0 تشکر 282386

بر اساس گزارش نظام پزشکی، بیشترین شکایات از جراحی های زیبایی در کشور صورت گرفته است. به گزارش دادگاه بدوی نظام پزشکی تک محور بودن پزشکان، نبود نظارت از طرف مسئولان بر برخی فعالیت های پزشکان که جنبه تجاری پیدا کرده و تأمین نشدن بعد اقتصادی و اجبار برای کار کردن در چندین شیفت متمادی و خستگی مفرط پس از آن، افزایش جراحی پلاستیک در جامعه و نبودن نظارت بر دریافت وجوه هنگفت و عدم وجود بیمه بر سیستم جراحی زیبایی که خارج از نظارت است، موجب افزایش آمار جرایم پزشکی در جامعه امروزی می شود.
هر چند آمار دقیقی از تعداد فوت شدگان عمل زیبایی وجود ندارد و مسئولان بهداشت و پزشکی قانونی با توجه به حساسیت های موجود کمتر اظهار نظر می کنند اما آمار غیر رسمی گویای آن است که در سال نزدیک به 120 نفر قربانی این عمل ها می شوند و از آنجا که بسیاری از این بیماران با عناوین دیگر در بیمارستان بستری می شوند و به اطاق عمل می روند، بنابراین علت مرگ نیز عامل دیگری قید شده و جزو آمار مرگ و میر عملهای زیبایی به حساب نمی آید.
با این حال برخی از مسئولان اجرایی در این حوزه در اظهار نظرهای خود به 6 مرگ در سال اشاره می کنند در حالی که آنها درصد بالای خطاهای پزشکی را در اینگونه عمل‌ها رد نکرده و آن را تایید می کنند.

 

thank you for attention

شنبه 23/11/1389 - 10:59 - 0 تشکر 282387

زن آنقدر بی تاب است که یک لحظه روی پایش بند نمی شود. دخترش چند روز پیش، بعد از جراحی بینی به دلیل مشکلات تنفسی جان سپرد. حالا به دادسرا آمده بود تا از پزشک جراح دخترش شکایت کند. وی در طول شکایت خود به بازپرس گفت: دخترم مشکل پولیپ داشت. او را نزد یک جراح بردم و قرار شد که عمل زیبایی را هم روی بینی دخترم انجام دهد. بعد از عمل دخترم دچار مشکلات تنفسی شد. دو هفته بود که بیهوش بود و وقتی که به هوش آمد دو روز بعد به خاطر اینکه نمی توانست به خوبی نفس بکشد جان سپرد و ...

 

thank you for attention

شنبه 23/11/1389 - 11:1 - 0 تشکر 282392

بنا بر این گزارش و به گفته روانشناسان متعدد یکی از دلایل گرایش جوانان به جراحی‌های زیبایی، داشتن مشکلات روانی من جمله افسردگی و اعتماد به نفس پایین است. دکتر حمیرا حدادی، با ابراز نگرانی از رشد روز افزون عمل های زیبایی بین جوانان گفت: بر اساس مطالعات روانشناختی، 80 درصد از زنان و 60 درصد از مردان تمایل به انجام اعمال جراحی دارند که تنها 10 درصد آنها از چهره جدید خود راضی هستند و کار 50 درصد آنها نیز به عمل دوباره می کشد.
این روانشناس معتقد است حدود 75 درصد متقاضیان جراحی زیبایی، مشکل روانی دارند و هیچ تحقیقی نشان نداده که بعد از عمل زیبایی کاندیداهای این عمل‌ها به اعتماد به نفس بیشتری دست پیدا کرده اند. وی ادامه داد: بر اساس اعلام رسمی و گزارش دفتر سلامت روان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هم اکنون 15 میلیون نفر در ایران با مسائل روانی درگیر هستند و نباید مسئولان نسبت به این آمار بی تفاوت باشند.
این روانشناس پایین بودن اعتماد به نفس و وجود فضاهای مجازی، پایین آمدن کیفیت زندگی و افزایش کمیت آن را از مواردی ذکر کرده که گرایش به نیازهای کاذب در جامعه به ویژه نسل جوان را سبب شده است.

- انجمن تخصصی جراحان تبیان

- سلامت باشید

 

thank you for attention

شنبه 23/11/1389 - 12:5 - 0 تشکر 282427

اتفاقا الان تو همه ی کشورهای غربی هم دیگه از این فیس و افاده ای بازیا رو نمیبینیم...لایپو ساکشن خیلی بده..کسی دیگه حتی تو خارج به فکر لاغری از این روش ها نمیافته چه برسه بره زیر این جور عمل ها...تو همه جا میبینید که به جز ستاره های هالیوود که مجبورن بقیه همه چاق و ...هستند و اصلا هم به فکر اینجور جراحی ها نمیافتن...فامیلی داریم که فک و چونه و دماغ و لبش رو عمل کرده...خوب این معلومه اصلا از خودش راضی نبوده و یجورایی کمبود و خلا حس میکرده که...

خیلی از اینا داریم ولی نمیدونیم از کجا اومده این عمل ها...تو غرب و خارج از ایران هم که این خبرا نیست...اختمالا پای موجودات فرازمینی در میونه..آره اینا از این موجودات تاثیر گرفتند...ما که کاری به اینا نداریم..میگیم بیخودی خرج نکنن...ساده قشنگتره...همه جا همینه

من از اين كوه بالا خواهم رفت.ميگويند ارتفاعش زياد است.راهش طولاني و شيب دار است,پر از صخره و صعود به آن بيش از حد دشوار است.كارخودم است.از آن بالا خواهم رفت.به زودي مرا خواهي ديد كه از قله برايتان دست تكان ميدهم يا از فرط تلاش بر دامنه جان ميسپارم

شنبه 23/11/1389 - 20:33 - 0 تشکر 282800

سلام خوب بیشتر این موارد در خانم ایرانی مد شده یجورایی اصلا اصل لیپوساکشن برای موارد خطرناک مثل چاقی خیلی بالا .عدم تطابق بین ناحیه لیپوساکشن بعد از مدتی فرد رو پشیمون میکنه و صدماتی که به بافت ها میخوره .
جای سوراخ کردن بافت این افرا دهم زود خوب نمیشه اون هم با کرم هایی که تجویز میشه که سرعت سلول سازی در اون منطقه رو افزایش میده .
در هر صورت این کار از نظر بسیاری کاری عبث وبیهوده است و خطرات زیادی ام داره

به نام خدایی که مرا آفرید به نام خدایی که بهم از روح خودش بخشید 

 

با ذکرش همیشه آغاز کردم و با یادش روزی زندگیم را به پایان می برم

اطلاعیه:یکی از مدیران در پیام خصوصی درخواست داده بود ایدی یاهو مسنجرمو بزارم اما نمیدونم مدیر کدوم انجمن هست ایشون چون هیچ نامی ازشون ارسال نشده در هر صورت ایدی من در یاهو hasanja55 هست 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی