فرهنگ پایداری (بازدید: 307)
سه شنبه 19/11/1389 - 15:8 -0 تشکر 280975
قهرمان واقعی

امروز فینال کشتی محمد است . اهل خانواده و خیلی از دوستان و نزدیکانش برای تشویق او به سالن آمده بودند . ولی محمد تاکید زیادی داشت که من هم حضور داشته باشم . من و محمد ، دوستان صمیمی ای بودیم . از این جهت دعوتش را پذیرفته و برای تماشای کشتی او به سالن آمدم . حریف محمد - یوسف بود . کشتی گیری قدرتمند ، که چند دوره مدام قهرمان استان می شد . برای من باور پیروزی محمد بر یوسف خیلی سخت بود . محمد با دیدن من در سالن دستش را تکان داد و به حالت تعظیم از حضور من تشکر کرد . همه با دیدن این صحنه فکر کردند که من کی هستم که این کشتی گیر خوب به من احترام می گذارد! به هر صورت کشتی آغاز شد و محمد با کمال تعجب و در عین ناباوری توانست بر حریف قدرتمندش غلبه نماید! محمد با این پیروزی درخشان ، قهرمان استان در وزن خودش شد . یوسف با قبول شکست ناباورانه در مقابل محمد ، از جایش برخاست و محمد را در آغوش گرفت! سپس بوسه های ممتدی از گونه های محمد برداشت و خودش به جای داور مسابقه ، دست محمد را به عنوان برنده بالا برد!
روز بعد باز هم محمد من را به تماشای مسابقه دعوت کرد. البته تماشای یک وزن دیگر . به اتفاق محمد وارد سالن مسابقه شدیم و در میان تماشاگران نشستیم . مسابقات کشتی در وزنهای مختلف آغاز شد . در این فاصله متوجه شدم که یوسف نیز وارد سالن شد و در میان تماشاگران نشست تا کشتی ها را تماشا کند. محمد نیز متوجه حضور یوسف شد . در این لحظه هر دو کشتی گیر نگاهشان به هم افتاد . محمد بلافاصله از جا برخاست و دست به سینه ایستاد. او چند ثانیه به معنای احترام خم شد! از دیدن این حرکت محمد عصبانی شدم و بلافاصله از دستش چسبیده او را سرجایش نشاندم . محمد گفت :
- چه می کنی؟
گفتم :
- تا کی می خواهی لوس بازی درآوری؟ وقار خودت را حفظ کن پسر... آخر تو قهرمان استان هستی! یوسف دیگر شکست خورده است . احترام به او دیگر چه معنایی دارد؟
محمد ناگهان چهره اش برآشفت و گفت :
- من قهرمان نیستم! قهرمان واقعی اوست که با وجود شکست در مقابل من ، بر خشم و عصبانیت خود تسلط پیدا کرد. ندیدی در آن وضعیت ، چگونه با مهربانی مرا در آغوش گرفت؟ ندیدی؟ این کار را کمتر قهرمانی از خود نشان می دهد. من برای این اخلاق جوانمردانه اش ، همیشه به او احترام خواهم گذاشت. دیگران هر چه می خواهند فکر کنند . اصلا مهم نیست!

سه شنبه 19/11/1389 - 21:5 - 0 تشکر 281100

زیبا بود...اما منبعش كووووو؟؟!!

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی