فرهنگ پایداری (بازدید: 283)
سه شنبه 19/11/1389 - 2:15 -0 تشکر 280721
کفن و دفن دشمن

... لذا ما امروز آمده ایم در محضر حضرت حق اعلام کنیم که ما عزادار حسین(ع) هستیم. از این امور زیاد هست، نکند ما هم آمده باشیم و در غفلت باشیم به قولی فقط درهمهمه قرار بگیریم. ما باید در زمزمه قرار بگیریم مثل شهدای عزیز که در عملیاتها بودند با ذکر زنده بودند.عزادران حضرت سیدالشهداء(ع) از شهداء بگویم، سردار بزرگ اسلام سید الشهدای کرمانشاه، سید محمد سعید جعفری رحمه الله علیه در همین مزار روبروی ما مضجع شریفش را می توانیم مشاهده بکنیم، در اوایل جنگ وقتی که عراقی ها حمله کردند در منطقه قراویز و کوره موش، در ارتفاعات یک تانک عراقی را می زنند، سه تا از ابدان منحوس عراقی ها -ی بعثی- در آن جا کشته می شوند. شهید بـرگوار به یــکی از بـچـه ها فــــــرمان می دهد که برو پادگان ابوذر برای این ها کفن بیاور! از آقا سیّد پرسیدند:آقا سیّد این ها که عراقی اند ! شهید بزرگوار می گوید اینها مسلمانند، بر مسلمان واجب است کشته را کفن و دفن بکنند.

امام سجاد(ع) می گفت: عمه ببین کشته های خودشان را نماز خواندند، دفن کردند اما پدر من و یارانش را رها کردند !

گوشه ای از سخنرانی سردارعبدالله ویسی در جمع عزاداران حسینی

kermanshah.sajed.ir

خوش  دارم كه مجهول و  گمنام ،

 به سوی  زجر دیدگان دنیا بروم ، در رنج و شكنجه آن ها شركت كنـم ، همچـــون  سربازی خاكی در میان انقلابیـــون آفریقا بجنـگم تا به درجـه شهادت نایل آیـــم.

 

" شهید دكتر چمران "

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی