• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 7556)
يکشنبه 14/11/1386 - 7:54 -0 تشکر 28068
به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر...!!!

روزهمان روز است، ماه همان ماه و آسمان همان آسمان، آدم‌ها همان آدم‌ها هستند فقط بعضی‌ها قد كشیده‌اند، موی بعضی‌ها سفید شده، بعضی‌ها هم دیگر نیستند و بعضی هم تازه چشم باز كرده‌اند.
آسمان همان آسمان است، رنگش تغییر نكرده فقط شاید به خاطر سردی هوا، كمی ابری باشد، صدای هواپیما همان صداست، امروز هم قلب‌ها تند تند می‌زند، نفس‌ها در سینه حبس شده و صداها می‌لرزد،مثل روزی كه صاحب آن قدم‌های استوار پا بر پلكان آن هواپیمای تاریخی گذاشت.
قصه اشك و لبخند همان قصه قدیمی است همان قدر كه آدم‌ها شور دیدار داشتند و او آرامش الهی، همان قدر كه آدم‌ها برایش اشك شوق ریختند او برایشان خون دل خورده بود و همان قدر كه آدم‌ها مسیر حركتش را گلباران كردند او برای مسیر زندگیشان "گل آزادی" آورده بود.
جایگاه همان جایگاه است، با اینكه امروز جای او خالی است، طنین بانگ آزاد مردی‌اش هنوز گوش تاریخ را می‌نوازد، وقتی گفت: "من دولت تعیین می‌كنم" با ضربت انگشتش همه دولت‌هایی كه می‌خواستند او و مردمش نباشند را سر جای خود نشاند.
مردم همان مردمند، هنوز هم مثل آن روزها وقتی او را می‌بینند محو كلام و چهره نورانیش می‌شوند و مثل آن روز كه در حمایت از كلامش "الله اكبر" را متولد كردند تا نامش را می‌شنوند برایش صلوات می‌فرستند.
مردم همان مردمند، مثل او كه بعد از ‪ ۱۵‬سال دوری از وطن اولین كلامش با پدران، مادران، همسران و فرزندان كسانی بود كه برای وطن خون داده و شهید شدند مردم هم به تبعیت از او هر سال در این روزاول از همه به یاد كسانی می‌افتند كه جایی آرام گرفته‌اند كه بالای سرشان پرچم وطن تاب می‌خورد.
مردم همان مردمند، حتی آنها كه آن روزها نبودند امروز پای صحنه‌های انقلابش می‌نشینند و با شور و شوق راهپیمایی هم سن و سال‌های آن موقع خود را كه فریاد می‌زدند "مرگ بر شاه" تماشا و زیر لب سرود " خمینی‌ای امام" را زمزمه می‌كنند.
خدا همان خداست، وعده‌هایش تغییر نمی‌كند حتی اگر بیش از هزار سال پیش وعده داده باشد، وقتی گفته "جاء الحق" حتما "زهق الباطل" را دیده، چون "ان الباطل" همیشه "كان زهوقا" است، وقتی گفته " اذا جاء نصرالله والفتح" حتما "والفجر و لیال عشر" را پیش‌بینی كرده است.
آن مرد تاریخی دیگر نیست، ولی خدایش و وعده‌هایش هنوز است هنوز هر سال خدا در بهمن ماه به عهدش وفا می‌كند و هنوز مردم بهمن هر سال یاد آن مردی هستند كه از آسمان آمد.

يکشنبه 14/11/1386 - 7:56 - 0 تشکر 28069

" خون نوشته‌ای برای آزادی "

رود با هم همه آماده دریا شدن، باغ با هلهله در حال شكوفا شدن است، و آری بهمن سرآغاز رویش دوباره است، رویش بهار و زایشی نو، آن هنگام كه سرمای زمستان، روانی آب را به ایستایی می‌كشید.

و در دوازدهمین روز از بهمن سال ‪ ، ۵۷‬خورشید عشق در پگاه دولت عدل بردمید و خجسته بهاران شكوفه گسترانید تا هوا دل پذیر شود و گل از خاك بردمد و پرستو با حضوری از پرواز و رسیدن به اوج، نغمه امید را منتشر كند.

فریاد و بانگی برآمد كه در عشق گریز نباشد ز سوز و ساز ، من ایستاده‌ام چو شمع مترسان ز آتشم و بهمن ماه سرآغاز ایستادن شد وهمه ایستادند و هنوز نیز ایستاده‌اند.

دریای " انقلاب " امواج بلند و آسمانی‌اش را بر صخره‌های استبداد زمانه كوبید و تا طعم شیرین استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی با حلاوت خویش را به كام مردمان دیار خورشید و آبها بریزاند.

و در چنین روزهایی، مردمی از نسل آفتاب به تاریكی حكومتی ستمشاهی پایان دادند و نهال جمهوری را با ریشه‌ای اسلامی نشاندند و به پایش خون خویش جاری كردند.

این درخت چنان سایه‌گستر شد كه اینك مردمانی درآن سوی آبها، خسته از ظلم سردمداران حكومت غرب، آرزوی سایه‌نشینی این درخت طیبه را در دل دارند.

درخت طیبه،حیات طیبه آورد، زندگی بخشید و ثمر كرد، نسل‌ها این گونه راست قامت، شكرگزار انقلابی اسلامی ومردمی شدند، كه تیر را، راستای ایستادگی شان نبود و هنوز نیز نخواهد بود.

‪ ۱۲‬بهمن ماه طلوع یك صبح صادق شد، آن هنگام كه سیاهی ‪ ۲۵۰۰‬ساله اهریمنی بر این سرزمین چنگ افكنده بود و دوازدهم بهمن سرآغاز بهاری شد كه هزاران و عندلیبان چمن آرا، آزاد و رها بهارخوان این سپیده ماندگار شدند.

آری، این چنین مردم ایران " انقلاب اسلامی " را انتخاب كردند، تا تمام معادلات جهانی پوشالی و تئوریزه شده را برهم بزنند.

و مردم یك جمله بیشتر بر زبان خود جاری نمی‌كردند و آن هم چیزی جز واژه بزرگ " استقلال ، آزادی، جمهوری اسلامی" نبود و طلوع دولت عدل آغاز شد و ما نیز آغاز شدیم، آغاز شدنی بزرگ، همان گونه كه نویدش را دادند:" انا فتحنا لك فتحنا مبینا".

پس این درخت پاك، كه حیات پاك بخشید و میوه‌بهشتی ثمره آن شد و باید اینك چونان جان خویش گرامی‌اش داشت و دهه فجر تجلی‌اراده ملتی است، برای رسیدن به استقلال و آزادی.

يکشنبه 14/11/1386 - 7:57 - 0 تشکر 28070

روز شمار انقلاب اسلامی، تبلور اتحاد ملی/نگاهی به رویدادهای ‪ 12‬بهمن ‪57


اهم وقایع دوازدهم بهمن ‪۵۷‬

حضرت آیت‌العظمی خمینی پس از ‪ ۱۵‬سال دوری از وطن در میان استقبال پرشور و سراسر احساسات جمعیتی متجاوز از سه میلیون نفر به‌ایران بازگشتند.

استقبالی كه از امام خمینی در این روز به‌عمل آمد در تاریج ایران بی سابقه بود.

روزنامه كیهان نوشت: طول جمعیت استقبال‌كننده ‪ ۳۲‬كیلومتر بود.

امام خمینی در فرودگاه مهرآباد سخنانی ایراد نموده و متذكر شدند:
من از عواطف طبقات مختلف مردم تشكر می‌كنم و بار ملت بر دوش من بار گرانی است كه نمی‌توانم جبران كنم. ما باید از همه طبقات ملت تشكر كنیم.

پیروزی تا اینجا بواسطه وحدت كلمه مسلمین بوده است، وحدت كلمه اقلیت های مذهبی با مسلمین و وحدت طبقه روحانی و سیاسی همه باید این رمز را بفهمیم كه وحدت كلمه رمز پیروزی است، آنرا از دست ندهیم تا خدای ناخواسته شیاطین بین صفوف شما تفرقه نیاندازند.

امام خمینی پس از سخنان خوددر فرودگاه در میان استقبال چند میلیونی مردم كه در سرتاسر مسیر فرودگاه تا بهشت زهرا گرد آمده بودند، وارد بهشت زهرا شدند.

امام خمینی عصر امروز در یك سخنرانی تاریخی در بهشت زهرا با مردم ایران سخن گفتند. امام در قطعه ‪ ۱۷‬بهشت زهرا بر مزار شهدای انقلاب ایران برای حدود دو میلیون نفر نطق تاریخی خود را درباره شاه، دولت، مجلسین و ارتش ایراد نمودند.

هنگام ورود امام خمینی به‌مدت ‪ ۲۰‬دقیقه مراسم استقبال توسط تلویزیون دولتی به طور زنده پخش شد اما ناگهان عكس شاه روی صفحه تلویزیون ظاهر شد و برنامه قطع شد. گفته شد نظامیانی كه در ایستگاه فرستنده بودند از اینكه سرود شاهنشاهی زده نشده بود عصبانی شده وبرنامه را قطع كردند.رادیو دولتی در تمام مدت سكوت اختیار كرد و مراسم را پخش نكرد.

با آمدن امام به خاك وطن ، روحانیون متحصن در مسجد دانشگاه تهران طی اعلامیه‌ای به تحصن خود خاتمه دادند.

قطع پخش زنده تشریف فرمایی امام در شهرهای ایران بازتاب بدی پیدا كرد و عده‌ای تلویزیون‌های خود را شكستند.

امام خمینی قبل از ترك پاریس پیامی صادر كرده و از مهمان نوازی و تفاهم فرانسویان و اجازه آزادی بیان كه به او داده شد، تشكر كردند.

منبع: مرکز اسناد انقلاب اسلامی

يکشنبه 14/11/1386 - 7:59 - 0 تشکر 28071

خاطرات رئیس جمهور از اولین دیدارها با امام راحل


دکتر احمدی نژاد با اشاره به برخی خاطرات خود در محضر بنیانگذار جمهوری اسلامی تصریح کرد: همه محو در نورانیت امام خمینی بودند زیرا نور الهی در چهره امام بود.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس جمهور صبح امروز در حاشیه حضور در مرقد امام خمینی(ره) گفت: در آستانه یکی از انتخابات ها سه نفر به عنوان نماینده دانشجویان خدمت امام مشرف شدیم تا از رهنمودهای ایشان مطلع شویم و آنها را به دانشجویان منتقل کنیم، وقتی خدمت امام خمینی(ره) رسیدیم، محو تماشای چهره نورانی ایشان شدیم و مطالب خودمان را فراموش کردیم.

احمدی نژاد گفت: بعد از دیدار با امام و در راه بازگشت به جمع دانشجویان تازه متوجه شدیم که مطالب خود را بیان نکردیم و نمی دانستیم چه جوابی به دانشجویان بدهیم.

رئیس جمهور در ادامه به دیدار جمعی از دانشجویان در اوایل انقلاب با امام خمینی (ره) اشاره و خاطر نشان کرد: در این دیدار که حدود 15 دقیقه طول کشید آنقدر محو تماشای چهره حضرت امام بودم که متوجه سخنان ایشان نشدم.

احمدی نژاد با بیان اینکه پس از اتمام دیدار متوجه شدم همه حاضران غرق در چهره نورانی امام شده بودند، افزود: هیچ کس متوجه رهنمودهای امام خمینی (ره) نشده بود و به همین دلیل سخنان ایشان را از روی نوار پیاده کردیم.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به 12 بهمن 57 روز ورود امام خمینی (ره) به ایران و استقبال از ایشان در بهشت زهرا گفت: در 12 بهمن جزو کمیته انتظامات استقبال از امام بودیم اما وقتی عطر امام در بهشت زهرا پیچید غلغله برپا شد و همه برای استقبال از امام شتافتند.

يکشنبه 14/11/1386 - 9:30 - 0 تشکر 28084

سلام

خسته نباشی.دستت درد نکنه.

یا علی

 • من کوير تشنه کامم
 • مهلتم ده تا بيايم
 • جرعه يي ده تا بنوشم
 • آري آري من کويرم
 • اي خداي مهربانم
 • مهلتي ده تا بجوشم
 • از دل همچون کويرم
 • دوشنبه 15/11/1386 - 2:4 - 0 تشکر 28230

  متن سخنرانی امام خمینی در 12 بهمن 57 :
  http://www.aftabnews.ir/vdcfxedw6tdxe.html
  البته اختلاف نظرهایی در این مورد هست که برخی ادعا میکنند قسمتهایی از صحبتهای امام در این متن نیامده.


  دوشنبه 22/11/1386 - 1:52 - 0 تشکر 29465

  شكر پیروزی بهمن

  برق خورشید نگر در نگه خسته ما
  تپش آموز ز مژگان ز خون رسته ما
  گر چه در مجمر ما جز جگر سوخته نیست
  عطر امید تراود ز دل خسته ما
  حرمت عاطفه با سنگ جدائی مشكن
  می دهد درس درستی دل بشكسته ما
  حمدلله كه صفای نفس زنده دلان
  معجزه كرد و گشودند در بسته ما
  تندبادی شد و در دامن عالم آویخت
  آه افسرده ما ناله آهسته ما
  جوش خون هیمنه تیغه شمشیر شكست
  خاست تا ملت دست از سر جان شسته ما
  كاخ بیداد فرو ریخت زتكبیر قیام
  كه برآمد زدل مردم وارسته ما
  شكر پیروزی بهمن كه خوش آورد ببار
  نظم بایسته ما دولت شایسته ما
  نكند دمدمه دیو در ایمان تاثیر
  كه جدائی نبود در صف پیوسته ما
  تا جهانیست خدایا بسلامت دارش
  رهبر نهضت ما سرگل گلدسته ما
  گرنه همسنگر مائی به صف عشق « حمید »
  مشتری نیست به كالای تو در دسته ما
  حمید سبزواری

     

  مدیر انجمن حوزه علمیه 

  تماس بامن:

  forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

  e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


   

  برو به انجمن
  انجمن فعال در هفته گذشته
  مدیر فعال در هفته گذشته
  آخرین مطالب
  • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
   آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
  • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
   جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
  • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
   خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
  • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
   پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
  • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
   اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.