• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 1237)
دوشنبه 18/11/1389 - 14:8 -0 تشکر 280461
اصفهانی ها کوتاه قد می مانند

 
 
اصفهانی ها در جایگاه واقعی رشد قد خود قرار ندارند که این موضوع به دلیل وجود عواملی چون، کم خونی، کمبود روی و عدم تغذیه مناسب است.
 
افراد کم خون به دلیل اینکه اکسیژن رسانی به تمام سلول های بدنشان انجام نمی شود و با سطح پایین اکسیژن رسانی به سلول ها رو به رو هستند، سوخت و ساز کافی صورت نمی گیرد و این موضوع باعث رشد کم سلول هایشان می گردد.
کم خونی و کوتاهی قد افراد ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند و هر چه کم خونی بیشتر باشد، کوتاهی قد نیز بیشتر است اما این طو نیست که به صورت یک قانون واحد در همه افراد وجود داشته و در همه آنها مشابه و یکسان باشد.
نمی توان یک ارتباط خطی میان کم خونی و کوتاهی قد افراد، قائل بود، ولی می توان گفت به طور حتم کم خونی در این خصوص موثر است، هرچه میزان کم خونی کمتر باشد، تاثیر بیشتری بر روی میزان رشد خواهد داشت.
نورم هموگلوبین خانم ها کمتر از آقایان است به همین دلیل میزان متوسط قد خانم ها از آقایان کمتر است.
کم خونی تنها عامل موثر بر روی قد افراد نبوده و عوامل دیگری مانند ژنتیک، هورمون ها، تغذیه سالم، محیط و ورزش کردن در میزان بلندی قد، تاثیر گذار است و در صورتی که در دو نفر همه فاکتورها مساوی بوده و یکی از آنها کم خون باشند فردی که کم خون است قد کوتاه تری دارد و در این جاست که معلوم می شود کم خونی در عدم رشد موثر واقع شده است.
شخصی که خون او در رنج نرمال قرار دارد، با مصرف گوشت بیشتر و افزایش غلظت خون، قدش بلندتر نمی گردد و در صورتی که این میزان پایین باشد، بر کوتاهی قد او، تاثیر گذار است.
در کشور ما هم پر خوری و هم کوتاهی قد وجود دارد که علت این موضوع، خوب نخوردن است به این معنا که تغذیه مناسب، متناسب و اصولی وجود ندارد و موادی که نقیض یکدیگر هستند با هم مصرف می شوند مانند نوشیدن چای پس از مصرف گوشت، که جذب آهن را با اخلال رو به رو می کند.
پرخوری موجب افزایش قد نمی شود و تغذیه سالم است که باعث رشد متناسب می گردد ؛ متاسفانه دانش آموزان در مدارس، خوراکی های مختلفی را مصرف می کنند در صورتی که نیاز به این همه خوراکی نیست و آنها باید موادی را که تازه، ساده و متناسب بوده و فایده دارند بخورند.
سه عامل کم خونی زیاد، مصرف کم روی و عدم تغذیه مناسب از جمله عوامل کوتاهی قد در اصفهانی ها به شمار می رود که متاسفانه در اصفهان، خانم ها به دلیل عدم تغذیه کامل و صحیح و مصرف روی با کمبود هموگلوبین خون، رو به رو هستند به همین خاطر از نظر رشد قدی جایگاه واقعی خود را ندارند.
مصرف سبزیجات و میوه های تازه همچنین قرص روی و یا قرص های مکمل غذایی به جبران کمبود روی کمک می کند.
افراد نباید بر بلند شدن قد خود اصرار داشته باشند و دراین رابطه قانون ارثی و ژنتیک مهم ترین عامل محسوب می شود.
 یکی از فرمول های محاسبه قد افراد به این صورت استکه قد پدر و مادر خود را با یکدیگر جمع و آن را تقسیم بر عدد دو کرده، آقایان این مقدار را با عدد پنج، جمع و خانم ها آن را از این عدد، کم کنند. اگر قد افراد در این فرمول قرار نگرفت باید عواملی مانند، هموگلوبین خون، میزان روی بدن و هومون رشد را توسط پزشکان متخصص بررسی نمایند.
 

من در جستجوی قطعه ای از آسمان پهناور هستم كه از تراكم اندیشه های پست تهی باشد                                                                مسعود خادمی                                        
دوشنبه 18/11/1389 - 15:34 - 0 تشکر 280549

سلام
عجب چرا اینجوریه این که خیلی بده ما که دیگه ازمون گذشت دیگه قد نمی کشیم ولی خب برا آیندگانمون بده

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 19/11/1389 - 0:1 - 0 تشکر 280702

پس اصفهانی های زیر 18 سال برای افزایش قد، شیر زیاد بخورید، زیرا شیر و لبنیات در رشد استخوانها و افزایش قد بسیار موثر است.

 

.....................................................................................................

روزی تو خواهی آمد از کوچه های باران 

تا از دلم بشویی غم های روزگاران

http://img.tebyan.net/Big/1388/11/36222359111523534249227329396975323285.jpg

دوشنبه 25/11/1389 - 18:2 - 0 تشکر 283859

حالا سعی کنیم این خبر بین خود اصفهانیا بمونه چون به شایعاتی که در مورد اصفهانیاس دامن میزنه !

خاطرمان باشد شايد سالها بعد در رهگذر جاده ها بي تفاوت از کنار هم بگذريم و بگوييم اين غريبه چقدر شبيه خاطراتم بود
دوشنبه 25/11/1389 - 22:19 - 0 تشکر 283989

سلام
حالا باز خوبه همه با هم کوتاه موندیم و گرنه تابلو میشدیم(-:

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.