دانش و فن آوری (بازدید: 1891)
يکشنبه 17/11/1389 - 2:27 -0 تشکر 280000
رویدادهای علمی داخلی

 

دراین مکان سعی می کنیم اخبار رویدادهای علمی از جمله همایش‎ها، کارگاه‎ها، نمایشگاه‌ها و . . . رو جمع آوری کنیم.

شاید مشاهده اطلاعات یک رویداد علمی و شرکت در اون جرقه‎ای برای پیشرفت هرچه بیشتر دوستان شود.

نکته قابل توجه:

دوستان عزیز، لطفا از قرار دادن تلفن تماس‎های شخصی دراین پست خودداری نمایید.

حتما سعی کنید لینکی از منیع خبر قرار دهید.

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

سه شنبه 28/10/1389 - 22:1 - 0 تشکر 275557

10 میلیون تومان جایزه مسابقه تجهیزات شناسایی فناوری نانو

سلام

به به می بینم که دوست داری ده میلیون تومان رو برنده بشی

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در راستای اهداف ترویجی و آموزشی تدوین شده در سند راهبرد 10 ساله فناوری نانو، اقدام به برگزاری مسابقه در حوزه تجهیزات شناسایی و میکروسکوپی نموده است. این مسابقه در دو مرحله تئوری و عملی برگزار می شه که بخش تئوری اون در اردیبهشت خواهد بود.

این مسابقه برای کسانی ه که اطلاعاتی در زمینه فناوری نانو و تجهیزات دارند.التبه جای نگرانی نیست چون ستاد به فکر افرادی هم که علاقه به دریافت جایزه میلیونی دارند ولی اطلاعاتشون کم ه هم داره و منابعی رو برای مطالعه معرفی کرده.

شرکت در این مسابقه رو به همه ی اونهایی که علاقه به داشتن مدرک معتبر در زمینه فناوری نانو دارند توصیه می کنم.جدای از جوایز نقدی این مسابقه

مدرک معتبری از سوی ستاد توسعه فناوری نانو که خودش متولی اجرای طرح های فناوری نانو درکشوره به برندگان اعطا می شه تا فرصت هست از دست ندهید.

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

سه شنبه 28/10/1389 - 22:6 - 0 تشکر 275559

لینک هایی که ممکن ه اطلاعات جامع تری در این رابطه به شما بده رو در ادامه معرفی می کنم. خوبی این لینک های این ه که می تونید منابع رو به راحتی از طریق این لینک ها تهیه کنید.


مسابقه دانشجویی تجهیزات فناوری نانو

10 میلیون تومان جایزه‌ی مسابقه تجهیزات فناوری نانو

سرفصل‌های آزمون تئوری تجهیزات‌شناسایی در فناوری نانو

منابع پیشنهادی آزمون تجهیزات آزمایشگاهی فناوری نانو

نکته قابل ذکری هم هست؛

اگر برای ثبت نام در این مسابقه از طریق شرکت های فناور محور که اسامی اونها در سایت ستاد و صفحه ثبت نام اومده اقدام کنید از تخفیف هم

برخوردار میشید.من سایت نانوسان رو توصیه می کنم. (اصلا پارتی بازی و این حرفا نیست ها)

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

يکشنبه 17/11/1389 - 2:57 - 0 تشکر 280001

سومین جشنواره نوآوری و شکوفایی

سومین جشنواره نوآوری و شکوفایی و نمایشگاه بزرگ اختراعات و نوآوری‌های ایران (FINEX2011)، همزمان با ایام‌ دهه فجر، در روزهای 18 تا 21 بهمن ماه سال جاری، در محل مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

به گفته دبیر سومین جشنواره ملی نوآوری و شکوفایی، این جشنواره در شش بخش داوری اختراعات، تجاری‌سازی اختراعات، دالان تسهیل کنندگان، بین الملل، شرکت‌های دانش بنیان و نیازمندی‌های سازمان‌ها، برگزار خواهد شد.

دکتر الستی، با اعلام اینکه حدود 1600 اختراع دارای گواهی ثبت، برای شرکت در جشنواره ثبت نام کرده‌اند، گفت: «از این تعداد 500 تا 600 اختراع، در بخش داوری عرضه و مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت و اختراعات تایید شده، از تسهیلات حمایتی این بنیاد برخوردار می‌گردند.»

وی در ادامه از راه ‌اندازی آزمایشی بخش بین الملل و حضور 10 کشور در سومین جشنواره ملی نوآوری خبر داد. علاقمندان می‌توانند به منظور آگاهی از آخرین اخبار جشنواره، به پایگاه اینترنتی بنیاد ملی نخبگان به آدرس www.bmn.ir مراجعه نمایند.

منبع: پایگاه اینترنتی ستاد توسعه فناوری نانو

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

يکشنبه 17/11/1389 - 8:55 - 0 تشکر 280030

نخستین همایش علمی شناورهای تندرو برگزار می شود

نخستین همایش علمی شناورهای تندرو به همت انجمن علمی- پژوهشی کشور 17 بهمن ماه در تهران برگزار می‌ شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین همایش علمی شناورهای تندرو به همت انجمن علمی-پژوهشی کشور و با مشارکت مجامع دریایی، مراکزعلمی و دانشگاهی یکشنبه 17 بهمن ماه در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار می‌شود.

این گزارش می افزاید توسعه دانش و فناوری شناورهای تندرو، بسترسازی بر تقویت زیر ساختها و بومی سازی صنعت شناورتندرو، بررسی چالش‌های علمی و صنعتی در زمینه های فرم، بدنه، سازه، تعادل و پایداری تجهیزات، ایجاد ارتباط تعامل و هم‌‌افزایی بین اساتید، محققین ، دانشجویان، صنعتگران و کاربران مجامع دریایی از جمله اهداف و منظورهای این همایش عنوان گردیده است.

گفتنی است این همایش با حمایت و مشارکت دوازده مرکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی و با حضور اساتید و نخبگان علمی و فعالان صنعت دریایی کشور به مدت یک روز در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران برگزار می‌شود.

 ما مي توانيم ....

شنبه 23/11/1389 - 21:31 - 0 تشکر 282839

دهمین دوره همایش بین‌المللی هوا فضا برگزار می‌شود
ارائه آخرین دستاوردهای علمی 27 دانشمند خارجی هوافضا در تهران

دهمین دوره همایش بین‌المللی هوا فضا با حضور دانشمندان ایرانی و خارجی از 10 تا 12 اسفند در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، فتح‌الله امی دبیر دهمین دوره همایش بین‌المللی هوا فضا با بیان این مطلب گفت: هدف از برگزاری این همایش آشنا كردن متخصصان شركت‌كننده با توانایی‌های یكدیگر در حوزه مرزهای دانش هوا و فضاست و امیدواریم بتوانیم در جهت رشد و ارتقای توانمندی‌های داخلی در صنعت و دانش هوا و فضا گام مؤثری برداریم.

در این همایش از 27 دانشمند خارجی هوافضا دعوت شده تا آخرین دستاوردهای علمی خود را ارائه كنند.

همچنین برای نخستین‌بار در دهمین دوره همایش بین‌المللی هوا فضا علاوه بر مقالات كه در چهار جلد منتشر خواهند شد پوسترهای علمی شركت‌كنندگان نیز منتشر می‌شود.

در این دوره همایش 1630 مقاله ارسال شده بود كه 1418 مقاله در مرحله اول پذیرفته شدند و از بین آنها در مدت برگزاری همایش 359 پوستر نصب می‌شود و نویسندگان 386 مقاله نیز توضیحات شفاهی خود را در قالب سخنرانی ارائه می‌دهند.

همچنین در طول برگزاری این همایش نمایشگاه جنبی شامل آخرین دستاوردهای علمی هوافضا نیز برگزار می‌شود.
تقدیر از پایان‌نامه‌های برتر و همین طور پیشكسوتان حوزه علم و صنعت هوا و فضا نیز از دیگر بخش‌های همایش است.
دهمین دوره همایش بین‌المللی هوا فضا در شاخه‌های تخصصی موتور و پیش رانش، سازه‌های هوافضا نیز برگزار می‌شود. تقدیر از پایان‌نامه‌های برتر و همین‌طور پیشكسوتان حوزه علم و صنعت هوا و فضا نیز از دیگر بخش‌های همایش است.

دهمین دوره همایش بین‌المللی هوا فضا در شاخه‌های تخصصی موتور و پیش رانش، سازه‌های هوافضا، مكانیك پرواز و كنترل، آیرودینامیك، علوم و فناوری فضایی و مدیریت صنایع هوافضا برگزار می‌شود.

نخستین دوره این همایش در سال 1375 برگزار شده است. ایران جزء 9 كشور برتر در داشتن تكنولوژی‌های نوین فضا به شمار می‌رود و به طور كلی همه فناوری‌های متحرك در هوا و فضا به این علم وابستگی دارد.

 ما مي توانيم ....

شنبه 24/2/1390 - 22:44 - 0 تشکر 317688

اعلام زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مسابقه تجهیزات

زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون مسابقه تجهیزات اعلام شد. بر این اساس، کارت ورود به جلسه آزمون کتبی مسابقه تجهیزات شناسایی در فناوری نانو، از روز 25 اردیبهشت ماه سال جاری، از طریق پایگاه اینترنتی ستاد توسعه فناوری نانو در دسترس قرار خواهد گرفت.

شرکت کنندگان در آزمون مرحله اول مسابقه تجهیزات می‌توانند از روز یکشنبه، 25 اردیبهشت ماه، با ورود به صفحه شخصی خود در پایگاه اینترنتی ستاد توسعه فناوری نانو، نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام نمایند.

داوطلبان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه مغایرتی در مشخصات فردی، تصویر داوطلب و محل برگزاری آزمون، مراتب را از طریق پست الکترونیک دبیرخانه مسابقه به آدرس nsg@nano.ir پیگیری نمایند.

گفتنی است، آزمون کتبی مسابقه تجهیزات شناسایی در فناوری نانو، به صورت تستی، رأس ساعت 9:30 صبح روز جمعه 30 اردیبهشت ماه سال جاری، در شش حوزه امتحانی تهران، اصفهان، بیرجند، یزد، بابل، شیراز برگزار می‌شود. آدرس دقیق حوزه‌های امتحانی در کارت داوطلبان درج شده است.

توجه به نکات زیر برای داوطلبان الزامی است:

• تنها افرادی موفق به دریافت کارت ورود به جلسه آزمون خود خواهند شد، که در صفحه شخصی خود پیام «ثبت‌نام شما در مسابقه تجهیزات فناوری نانو تایید شده است» را مشاهده کرده‌‌اند.

• ثبت نام کنندگانی که هنوز موفق به دریافت کلمه عبور مورد نیاز برای ورود به صفحه شخصی خود نشده‌اند، می‌توانند با مراجعه به بخش ورود کاربران در پایگاه الکترونیکی ستاد نانو، و وارد کردن ایمیل خود، گزینه «رمز عبور را فراموش کرده ام!» را انتخاب نمایند.

• زمان تعیین حوزه‌ امتحانی مسابقه تجهیزات شناسایی در فناوری نانو به پایان رسیده است و آن دسته از داوطلبانی که در زمان تعیین شده نسبت به انتخاب حوزه امتحانی خود اقدام نکرده‌اند، حوزه امتحانی آنها براساس شهر و مرکز ثبت‌نام و یا شهر محل تحصیل آنها تعیین شده است.

داوطلبان می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل در خصوص ثبت نام و دریافت کارت شرکت در مسابقه تجهیزات، از طریق پست الکترونیکی nsg@nano.ir و یا شماره تلفن‌های 88414277 و 88456785، با دبیرخانه مسابقه ملی تجهیزات شناسایی فناوری نانو، تماس حاصل نمایند.

منبع: ستاد توسعه فناوری نانو

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

دوشنبه 13/4/1390 - 0:33 - 0 تشکر 324779

سومین دوره مسابقات داستان نویسی علمی تخیلی
سرویس خبری بیوتکنولوژی ایران با همکاری انجمن بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران، سومین دوره مسابقه داستان نویسی علمی تخیلی بیوتکنولوژی و ژنتیک به زبان فارسی را در حاشیه هفتمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران برگزار می کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

دوشنبه 13/4/1390 - 21:23 - 0 تشکر 325074

تاپیک و اخبار خوبی بود.
تشکر از فعالیت مستمر و مفیدتون.

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

چهارشنبه 15/4/1390 - 23:49 - 0 تشکر 335425

جشنواره انرژی های تجدیدپزیر
حوزه های جشنواره
این جشنواره در سه حوزه برگزار می گردد که عبارتند از:
الف – اختراع و نوآوری
عبارتست از محصول، فرآیند جدید یا طرح نوینی که در دنیا سابقه نداشته و با موفقیت به انجام رسیده است و همچنین راه جدید انجام کاری را ارائه می دهد یا راه حل فنی جدیدی را برای مشکل خاصی پیشنهاد می کند.
ب – طرح های توسعه ای
طرحی که منجر به تکمیل یا گسترش فرآیند یا محصول صنعتی شده باشد. در این بخش، فعالیت ها و تحقیقات قبلی با افزایش کارآیی یا فرآیند تولید بهینه ارتقا داده می شود.
ج – طرح های کاربردی
به طرح هایی اطلاق می گردد که از تکنولوژی های موجود و اختراعات قبلی، در کاربردهای جدید و کلان بهره گرفته است. این طرح ها با توجه به اهمیت دامنه کاربرد انتخاب می گردند.

زمینه های جشنواره
• انرژی خورشیدی
• انرژی آب
• انرژی باد
• انرژی زمین گرمایی
• انرژی زیست توده
• پیل سوختی
• انرژی های ترکیبی
(طرح و یا اختراعی است که ترکیبی از زمینه های ذکر شده باشد.)
• سایر
(منظور زمینه هایی می باشد که مانند موارد بالا شناخته شده و معمول نبوده، لیکن در تقسیم بندی انرژی، جزو انرژی های تجدیدپذیر قرار می گیرند)

علاقه مندان می توانند تا 15 مرداد ماه سال 1390 در جشنواره ثبت نام نموده و چکیده طرح خود را ارائه کنند.
به منظور کسب اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی از نحوه ثبت نام به سایت جشنواره WWW.REAward.ir  مراجعه کنید.


 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

شنبه 29/5/1390 - 19:10 - 0 تشکر 356051

چهارمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو

چهارمین جشنواره فناوری نانو در روزهای 13 الی 17 مهر ماه سال جاری و همزمان با

هشتمین نشست نانوفروم آسیا در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، برگزار خواهد شد. 

»» پایگاه اینترنتی جشنواره

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی