انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 302)
شنبه 16/11/1389 - 1:33 -0 تشکر 279585
افزایش 2 میلیون لیتری تولید بنزین از فردا/ آغاز ساخت 1.3 میلیارد دلار خط لوله نفتی


معاون وزیر نفت از افزایش 2 میلیون لیتری تولید بنزین ایران از فردا 16 بهمن ماه خبر داد و گفت: عملیات اجرایی ساخت دو خط لوله جدید نفت و فرآورده نفتی با سرمایه‌گذاری 1.3 میلیارد دلاری آغاز می‌شود.

علیرضا ضیغمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز بهره برداری رسمی از فاز دوم طرح توسعه پالایشگاه نفت امام خمینی شازند، گفت: با بهره برداری از این پروژه نفتی در مجموع ظرفیت تولید بنزین معمولی و سوپر ایران 12 میلیون لیتر در روز افزایش می یابد.
مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تاکید بر اینکه فردا 16 بهمن ماه با راه اندازی طرح توسعه پالایشگاه نفت شازند 2 میلیون لیتر در روز بنزین تولید خواهد شد، تصریح کرد: پیش بینی می شود تا تابستان سال آینده ظرفیت نهایی تولید بنزین از این واحد پالایشگاهی در مجموع به 16 میلیون لیتر در روز افزایش یابد.
 
معاون وزیر نفت با اعلام اینکه برای بهره برداری از فاز دوم پالایشگاه نفت شازند حدود سه میلیارد و 300 میلیون دلار سرمایه گذاری انجام شده است، اظهار داشت: تاکنون 2.6 میلیارد دلار از منابع مالی این طرح نفتی جذب شده است.
 
این عضو ستاد تدابیر ویژه اقتصادی وزارت نفت همچنین از افزایش روزانه 80 هزار بشکه ای ظرفیت پالایش نفت با راه اندازی این طرح خبر داد و ادامه داد: با راه اندازی مرحله دوم توسعه در مجموع ظرفیت پالایش نفت از 180 به 260 هزار بشکه در روز افزایش می یابد.
 
این مقام مسئول با یادآوری اینکه متنوع سازی سبد خوراک نفت خام یکی از ویژگی های این طرح نفتی است، تبیین کرد: با راه اندازی واحدهای جدید پالایشی امکان تصفیه نفت خام سنگین میادین نفتی دزفول شمالی فراهم می شود.
 
وی با بیان اینکه تولید بنزین با استاندارد یورو پنج و گازوئیل کم گوگرد از دیگر ویژگی های این پروژه پالایشگاهی است، بیان کرد: همچنین برای اولین بار با راه اندازی این طرح امکان تولید محصول پتروشیمی پروپیلن فراهم می شود.
 
 

 ما مي توانيم ....

شنبه 16/11/1389 - 1:34 - 0 تشکر 279586


آغاز ساخت 1.3 میلیارد دلار خطوط لوله جدید نفتی

به گزارش مهر، ضیغمی در ادامه با اعلام اینکه فردا ساخت دو خط لوله جدید انتقال نفت خام و فرآورده های نفتی به طور رسمی آغاز می شود، گفت: وزارت نفت به منظور تامین خوراک مورد نیاز پالایشگاههای نفت تهران و شازند اراک ساخت دو خط لوله نفتی را آغاز خواهد کرد.

به گفته مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی بر این اساس ساخت خط لوله انتقال نفت ری- سبزآب و خط لوله انتقال فرآورده های نفتی ری- آبادان به طور رسمی آغاز خواهد شد.

معاون وزیر نفت طول خط لوله نفت سبزآب – ری را حدود 640 کیلومتر اعلام کرد و افزود: هدف از اجرای این طرح 750 میلیارد تومانی انتقال نفت خام میادین جنوبی کشور ب پالایشگاه اراک و تهران خواهد بود.

وی همچنین هدف از ساخت خط لوله 840 کیلومتری ری- آبادان را انتقال فرآورده های نفتی عنوان کرد و اظهار داشت: برای ساخت این خط لوله هم به حدود 550 میلیارد تومان منابع مالی و اعتباری نیاز است.

این عضو ستاد تدابیر ویژه اقتصادی وزارت نفت در پایان خاطر نشان کرد: در مجموع برای ساخت و راه اندازی این دو خط لوله جدید نفتی و فرآورده نفتی به حدود یک میلیارد و 300 میلیون دلار منابع مالی نیاز است.

 ما مي توانيم ....

شنبه 16/11/1389 - 14:39 - 0 تشکر 279802

مجوز بازاریابی برای صادرات 1 میلیارد لیتر بنزین صادر شد

مجوز بازاریابی برای صادرات 1 میلیارد لیتر بنزین تولیدی كشور تا پایان سال جاری توسط وزیر نفت صادر شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، این مجوز امروز در حاشیه بهره‌برداری از فاز نخست طرح توسعه پالایشگاه شازند اراك صادر شد.
سید مسعود میركاظمی با اعلام این خبر افزود: با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، متوسط مصرف بنزین روزانه كشور به 51 میلیون لیتر رسیده و در بهمن ماه نیز به طور متوسط 46 میلیون لیتر از این فرآورده در كشور مصرف شده است.
به گفته وی، با كاهش مصرف در حال حاضر مازاد تولید داریم و در كنار ذخیره بنزین موجود كشور، به شركت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مجوز بازاریابی برای صادرات آن حجم مازاد مصرف داده شده است.
میركاظمی با اشاره به افزایش تولید بنزین پالایشگاه شازند اراك و افزایش قریب‌الوقوع تولید بنزین پالایشگاه آبادان تصریح كرد: به این ترتیب امكان صادرات 1 میلیارد لیتر بنزین به خارج كشور تا پایان سال فراهم می‌شود.
منبع: خبرگزاری فارس
http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8911160594

 ما مي توانيم ....

شنبه 16/11/1389 - 14:49 - 0 تشکر 279808

الان قیافه سران كشورهای مستكبری كه می خواستند ایران را تحریم بنزین!!!!!!  بكنند، جدا دیدنیست.

 ما مي توانيم ....

سه شنبه 3/12/1389 - 15:1 - 0 تشکر 288397

بازاریابی برای صادرات 4 محموله بنزین/همسایه‌ها در صف خرید بنزین ایران

معاون وزیر نفت با اشاره به آغاز بازاریابی برای صادرات بنزین از صدور چهار محموله بنزین از ایران تا پایان اسفندماه جاری خبر داد و گفت: کشورهای همسایه برای صادرات بنزین در اولویت قرار دارند.

علیرضا ضیغمی در گفتگو با مهر با اشاره به صدور مجوزی برای صادرات یک میلیارد لیتر بنزین توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، گفت: در حال حاضر با فعالسازی بخش بازرگانی خارجی شرکت ملی پالایش و پخش نفتی، بازاریابی برای صادرات این فرآورده نفتی آغاز شده است.
معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه پیش بینی می شود تا پایان اسفند ماه حداقل سه تا چهار محموله بنزین از ایران صادر شود، تصریح کرد: با بهره برداری از طرحهای جدید پالایشگاهی امکان تولید بنزین با استاندارد یورو پنج اتحادیه اروپا فراهم شده است.

مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اعلام اینکه خرید بنزین از ایران برای برخی از کشورهای منطقه خلیج فارس و همسایه دارای توجیه اقتصادی بالایی است، در خصوص مهمترین بازارهای هدف بنزین صادراتی ایران، اظهار داشت: هم اکنون مذاکرات با برخی از کشورهای همسایه آغاز شده است ضمن آنکه صادرات برخی از فرآورده های نفتی به عراق در حال انجام است.

این عضو ستاد تدابیر ویژه اقتصادی وزارت نفت با یادآوری اینکه هم اکنون ذخایر استراتژیک بنزین ایران در شرایط مطلوبی قرار دارد، تاکید کرد: با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، کاهش مصرف بنزین کشور و راه اندازی طرحهای جدید بنزین سازی زمینه برای صادرات این فرآورده نفتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه برای وزارت نفت اولویت اول با صادرات بنزین است، یادآور شد: پس از بنزین سایر فرآورده های نفتی همچون گازوئیل، نفت سفید و گاز مایع (ال.پی.جی) در اولویت صادرات به خارج از کشور قرار گرفته اند.

به گفته این مقام مسئول در صورتی که تا پایان سالجاری امکان صادرات یک میلیارد لیتر بنزین به طور کامل فراهم نشود باقی مانده آن در سال 1390 صادر خواهد شد.

ضیغمی پیشتر از توافق با افغانستان و ارمنستان برای صادرات بنزین و گازوئیل خبر داده و به مهر گفته بود: ایران برای فروش بنزین به کشورهای همسایه تخفیفی در نظر نگرفته است.

به گزارش مهر، بهمن ماه امسال همزمان با بهره برداری از اولین طرح توسعه پالایشگاههای نفت، وزارت نفت مجوزی صادرات یک میلیار لیتر برای شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران صادر کرده است.

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی