بهداشت و سلامت (بازدید: 319)
چهارشنبه 13/11/1389 - 23:13 -0 تشکر 279054
سرما خطر سکته مغزی را کاهش می دهد

دانشمندان انگلیسی دریافتند که سرد کردن دمای بدن بیماران آسیب دیده از سکته مغزی می تواند خطر آسیبهای ناشی از آن را کاهش دهد.

به گزارش مهر، تیم تحقیقاتی دانشگاه ادیمبرا در بررسیهای خود نشان دادند که سرمازدگی بدن می تواند خطر مرگ و آسیبهای بعد از یک سکته مغزی را کاهش دهد.

به گفته این محققان، سرمازدگی با پایین آوردن دمای بدن به حدود 35 درجه سانتیگراد به دست می آید. سرد کردن بدن از طریق ورود قطره های یخزده از راه وریدی و با گذاشتن حوله های سرد بر روی پوست انجام می شود.

براساس گزارش پرس آسوسیشن، این پزشکان نشان دادند که درمان به این روش می تواند به حدود 40 هزار نفر در اروپا که در هر سال دچار سکته مغزی می شوند کمک کند.

به همین علت کمیسیون اروپا بودجه ای را به منظور انجام آزمایشاتی در سطح اروپا به تحقیق اختصاص داده است.

مطالعاتی که تاکنون انجام شده است فواید سردسازی بدن را بعد از یک سکته قلبی نشان داده بود و اکنون دانشمندان در تلاش برای تائید این نتایج در مورد سکته مغزی هستند.

این محققان در این خصوص توضیح دادند: "هر روز هزار شهروند اروپایی از سکته مغزی می میرند که این رقم برابر با یک مورد مرگ در هر 90 ثانیه است. درحالیکه حدود 2 هزار نفر زنده می مانند اما معلول می شوند ارزیابیهای ما نشان می دهد که سرمازدگی می تواند هر سال به حدود 40 هزار شهروند اروپایی کمک کند."

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی