بهداشت و سلامت (بازدید: 532)
چهارشنبه 13/11/1389 - 22:58 -0 تشکر 279044
دستگاه رگ گیر خودکار در تبریز ساخته شد


یوسف رفیعی بیرامی ، سازنده این دستگاه در توضیح کارکرد و قسمت های مختلف آن گفت: این دستگاه به عنوان پیش فراهم ساز عملیات برقراری خط وریدی در بیماران نیازمند به آ وی تراپی استفاده می شود.

وی خاطر نشان کرد : در برخی از بیماران دسترسی به رگ ها بافت های بدن سخت و یا غیر ممکن بوده و برای مایع درمانی یا تزریق سرم مجبور به انجام عمل جراحی می شوند.
این دستگاه می تواند به صورت تمام خودکار بر اساس اصول علمی و با فاصله زمانی ۳۰ تا ۳۰۰ ثانیه، تمامی رگ های سطحی و عمقی را از اندام های بدن پیدا کرده و برای مایع درمانی آماده کند.
وی با بیان این که برخی از بیماران بدحال به دلیل پیدا نشدن رگ در شرایط حساس جان خود را از دست می دهند، گفت : این دستگاه در دو مقیاس بزرگ و کوچک ساخته شده و قابلیت استفاده در آمبولانس ها و بیمارستان ها را دارد.عملکرد این دستگاه به گونه ای است که با ایجاد گرما و انبساط ماهیچه ها و ضربه های شبیه سازی شده به حرکت دست انسان با کاهش درد رگ گیری، رگ ها را به سمت پوست کسیده و آشکار می کند.
رفیعی با بین این که استفاده از این دستگاه به افزایش سرعت عمل در اعمالی مثل خون گیری کمک می کند، افزود : با توجه به این که رگ گیری در آموزش دانشجویان پزشکی مشکلات خاصی را از جمله نارضایتی بیمار به دنبال دارد، این دستگاه می تواند نقش موثری در آموزش پزشکی داشته باشد.
به گفته وی، این طرح در مدت دو سال به پایان رسیده و نمونه آزمایشی آن با سرمایه ۵۰ میلیون ریالی ساخته شده است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی