بهداشت و سلامت (بازدید: 291)
چهارشنبه 13/11/1389 - 22:56 -0 تشکر 279043
هشدارهای لیزری


سلامت چشم ها خیلی باارزش تر از آن است که به خاطر زیبایی مقطعی و گذرا به آن آسیب برسانیم. به همین دلیل، استفاده از لنزها، به ویژه لنزهای رنگی که برای زیبایی استفاده    می  شوند، شرایط خاصی می خواهد.

• نکته اول

لنز حتما باید توسط چشم پزشک یا اپتومتریست تجویز شود؛ یعنی کسی که خودش مشکلات و عوارض لنز را می شناسد و می داند که موقع بروز مشکل، چه باید کرد. امکان دارد کسی لنز رنگی را از فردی ناآگاه بخرد و استفاده کند و هیچ اتفاقی هم نیفتد اما نمی*توان به استثناها توجه کرد و سلامت چشم را شوخی گرفت.

• نکته دوم

لنزها باید موقع نصب روی چشم بیمار، مناسب باشند؛ نه آنقدر تنگ که اصلا حرکت نکنند و برای قرنیه مشکل ایجاد کنند و نه آنقدر گشاد که حرکتشان زیاد باشد و دید را کم کنند یا از چشم خارج شوند.

• نکته سوم

نظافت باید رعایت شود. ما چشم پزشكان، زیاد می بینیم که بیمارانی با مشکلات چشمی مراجعه می کنند و متوجه می شویم که آنها مثلا در دوران دبیرستان از دوستانشان لنز رنگی را امانت گرفته اند و برای اینکه لنز را در چشمشان تجربه کنند، از لنز مشترک استفاده کرده اند. یادتان باشد که این لنزها به هر حال، یک شیء خارجی هستند و می توانند به انتقال عفونت منجر شوند.

• نکته چهارم

از جمله شرایط استفاده از لنزهای رنگی و زیبایی، مناسب بودن آنهاست. شماره لنز البته متفاوت است. گاهی اوقات، این مساله در نظر گرفته می شود. اگر این 3 پارامتر (تحدب چشم، شماره لنز فرد و اندازه قسمت رنگی چشم یا عنبیه) در نظر گرفته نشود، لنزتان نامناسب خواهد بود و استفاده از آن برای سلامت چشمهایتان ضرر خواهد داشت. البته علاوه بر اینها، نوع لنز هم اهمیت دارد. درصد عبور اکسیژن* لنزها متفاوت است. درصد وجود آب درون آنها هم متفاوت  است. سخت یا نرم بودن آنها نیز فاکتور مهمی است. خلاصه اینکه موضوع چشم و بینایی شوخی بردار نیست.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی