انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 678)
شنبه 9/11/1389 - 13:51 -0 تشکر 277981
سه ساعته به مریخ بروید!


فیزیکدانان در حال بررسی و مطالعه روی تکنولوژی جدیدی هستند که می تواند سفر به بخشهای غیر ممکن فضا را در آینده ای نه چندان دور ممکن ساخته و انسان را سه ساعته به مریخ برساند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در حالی که "مارک میلیس" رئیس سابق پروژه BPP ناسا و بنیانگذار انجمن "تائو زیرو" که پشتیبانی از مطالعات درباره سفرهای بین ستاره ای را به عهده داشته است به تازگی اعلام کرده بدون در نظر گرفتن موانع سیاسی و مالی، انرژی و دست یافتن به مقادیر کافی از آن برای آغاز سفری بین ستاره ای تا سال 2196 به طول خواهد انجامید، فیزیکدانان و مهندسان در حال تحقیق بر روی پروژه ای هستند که می تواند انسان را سه ساعته به مریخ برساند!

در صورتی که تا به حال نگاهی به کتابهای فیزیکی انداخته باشید، قطعا می دانید که هیچ پدیده ای در جهان نیست که بتواند سریعتر از نور حرکت کند، سرعتی برابر 300 هزار کیلومتر بر ثانیه، یا مسافتی برابر یک میلیارد و 183 میلیون کیلومتر بر ساعت و تنها چیزی که فیزیکدانان از این پدیده می دانند این است که امکان سریعتر رفتن از این سرعت وجود ندارد.

اما گروهی از فیزیکدانان نیز هستند که معتقدند توانایی غلبه بر محدودیت موجود برای شکستن سرعت نور را دارند. به گفته این فیزیکدانان، ایده این کار 50 سال پیش توسط دانشمندی آلمانی به نام "بورخارد هایم" ارائه شده است که پیشنهاد داده بود می توان با استفاده از میدان مغناطیسی بسیار قدرتمندی یک فضاپیما را به بُعدی دیگر انتقال داد، بُعدی که در آن قوانین فیزیکی که نور را سریعترین پدیده جهان می دانند، وجود نداشته باشد.

این ایده کاملا تخیلی به نظر می رسد همانطور که بسیاری از بزرگترین فیزیکدانان نیز آن را تخیلات تصور می کنند. اما در صورتی که چنین ایده ای عملی باشد می تواند به این معنی باشد که روزی انسان می تواند خود را سه ساعته به مریخ و یا سه ماهه به ستاره ای در همین نزدیکی برساند.

بر اساس گزارش دیسکاوری، نکته جالب توجه در اینجا است که وزارت انرژی ابزاری به نام ماشین Z دارد که می تواند چنین میدان مغناطیسی قدرتمندی را به وجود آورد، در این صورت محققان قادر خواهند بود درست یا غلط بودن این ایده را از نزدیک مورد آزمایش قرار دهند
 
 

 ما مي توانيم ....

شنبه 9/11/1389 - 14:37 - 0 تشکر 278015

ممنون مهدوی گرامی.
خیلی جالبه. یعنی میشه یه روزی این تخیل به واقعیت تبدیل بشه؟ و انسان 3 ساعته بره مریخ؟ یعنی میشه به یه بعد دیگه رفت یا همون تخیل فیلمهای ماشین زمان؟
شگفت انگیزه اگه بشه.

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی