سينما و تلویزیون (بازدید: 465)
جمعه 8/11/1389 - 12:42 -0 تشکر 277844
معرفی ویژه برنامه های دهه فجر رادیو ایران

به  مناسبت سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۱۲ ویژه برنامه "خانواده ای به نام ایران"، "تا نبض آزادی "، "خانه انقلاب "، "خاک پاک"، "صدای صحنه "، "نقش اول "، "سررسید طلایی "، "گامی دیگر "، "فجر آفرینان "، "سایه روشن"، "آینه ای برای آینده" و "تجلی حضور" پخش می شود.

حمید شیخ محمدی، مدیر رادیو ایران با اعلام این خبر گفت: رادیو ایران مثل سال های گذشته همگام با باشکوه برگزار کردن جشن های سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در راستای خنثی کردن توطئه های دشمنان ویژه برنامه های مختلفی را تهیه و پخش می کند.

 

شیخ محمدی ۵ ویژه برنامه "خانواده ای به نام ایران"، "تا نبض آزادی"، "خانه انقلاب "، "خاک پاک" را کاری از گروه خانواده این شبکه رادیویی دانست و افزود: بدین منظور در برنامه "خانواده ای به نام ایران" استقامت، صبر و ولایت پذیری خانواده های ایرانی بررسی می شود.

گفتگو با خانواده هایی که متشکل از سه نسل، نسلی که عمرشان را در انقلاب طی کرده، نسلی که در انقلاب متولد شده و نسل تازه می باشند در راستای بررسی وضعیت انقلاب در بینش خانواده های ایرانی، بیان خاطره، کلام امام خمینی (ره)، گزارش های مردمی و مسابقه از بخشهای این ویژه برنامه می باشد که به سردبیری بهزاد محمود زاده، تهیه فریبا فاضل، و گویندگی فاطمه آل عباس پخش می شود.

به گزارش روابط عمومی رادیو ایران، عوامل برنامه "سلام کوچولو" در داخل برنامه "خانواده ای به نام ایران" می آیند و به اجرای قسمت های کودکانه به گویندگی عذرا وکیلی می پردازند.

 "خانواده ای به نام ایران" از سه شنبه ۱۲ بهمن از ساعت ۹ به مدت یک ساعت به طور زنده پخش می شود.

"تا نبض آزادی" و "خانه انقلاب" به مناسبت ایام الله دهه فجر به ترتیب پنجشنبه چهاردهم بهمن و پنجشنبه ۲۱ بهمن از ساعت ۹ به مدت ۲ ساعت پخش می شود.

ویژه برنامه خانوادگی (خاک پاک) انعکاس صحبت های مردم با صدای مرکز استانهای ایلام، قم و زنجان است که دوشنبه یازدهم تا چهارشنبه سیزدهم بهمن از ساعت ۱۹ به مدت یک ساعت به سردبیری ریحانه یزدان دوست پخش می شود

 همچنین در برنامه گفتگو محور "آینه ای برای آینده" که به مناسبت ایام الله دهه فجر از ساعت ۱۵:۳۰ به مدت یک ساعت به جای برنامه نگاه روز پخش می شود، موفقیت های حوزه خانواده و وضعیت زنان در دهه چهارم انقلاب بررسی می شود.

شیخ محمدی ادامه داد: ویژه برنامه "آینه ای برای آینده" قصد دارد به موفقیت های طلایی در حوزه خانواده بپردازد و برای ادامه پیشرفت ها با حضور کارشناسان مربوط به ارائه راهکار بپردازد تا خانواده های ایرانی دچار صدمات جامعه توسعه یافته غرب در حوزه خانواده نشوند. حمایت از خانواده در برابر مدرن شدن، زنان در دهه چهارم انقلاب، سیاست های جمعیتی خانواده در دهه چهارم انقلاب و حقوق خانواده و راهکارهای آینده از مهمترین موضوعات این برنامه است که پخش آن از دوازدهم بهمن شروع شده و در چهار برنامه به پایان می رسد. ناهید عادلیان سردبیر این ویژه برنامه می باشد.

مدیر رادیو ایران تصریح کرد: در راستای اطلاع رسانی درست، شفاف و به موقع از دو رخداد فرهنگی تئاتر و فیلم فجر گروه فرهنگ رادیو ایران برنامه هایی را تهیه و پخش می کند. "صدای صحنه "ویژه برنامه تئاتر فجر است که از ۱۶ بهمن از ساعت ۲۳ به مدت یک ساعت به سردبیری علی امینی پور پخش می شود.

ویژه برنامه "نقش اول" به سردبیری مهدی زریباف به واگویی جشنواره فیلم فجر می پردازد. "نقش اول" از شنبه ۱۶ بهمن تا سه شنبه ۲۶ بهمن از ساعت ۱۹ به مدت یک ساعت پخش می شود.

همچنین این گروه در راستای نقد و بررسی خاطرات آخرین نماینده موساد در تهران ویژه برنامه "سایه روشن"را تولید و پخش می نماید. در ویژه برنامه "سایه روشن" کاری از گروه فرهنگ رادیو ایران که از شنبه ۱۶ بهمن به مدت ۵ روز از ساعت ۱۰:۱۵ صبح پخش می شود، خاطرات یکی از عوامل رژیم پهلوی دوم نقد می شود.

 در این برنامه کتاب "شیطان بزرگ، شیطان کوچک"خاطرات آخرین نماینده موساد در تهران، توسط کارشناس این برنامه استاد عباس سلیمی نمین، رئیس دفتر مطالعات تاریخ ایران و استاد سلطان شاهی رئیس دفتر مطالعات فلسطین که برای این کتاب مذکور نقد نوشته بررسی می شود.

مدیر رادیو ایران ضمن اشاره به خاطرات ایام انقلاب از زبان نیروهای انقلابی ارتش که به انقلاب پیوستند گفت: در ویژه برنامه "فجر آفرینان"کاری از گروه حماسه این شبکه رادیویی که از سه شنبه ۱۲ بهمن از ساعت ۲۱:۱۵ شب به سردبیری تهیه کنندگی آرمان ستوده پخش می شود، خاطرات ارتشیان غیور در زمان انقلاب بیان می شود. حسین زکریایی، نویسنده و محقق دفاع مقدس کارشناس این برنامه می باشد.

"سررسید طلایی" ویژه برنامه گروه جامعه رادیو ایران است که به سردبیری زهرا یساقی از شنبه ۱۶ بهمن تا پنج شنبه ۲۱ بهمن از ساعت ۱۵:۳۰ به مدت یک ساعت پخش می شود.

"گامی دیگر"ویژه برنامه گروه دانش رادیو ایران است که به سردبیری مهناز قاسمیان از شنبه ۱۶ بهمن تا چهارشنبه ۲۰ بهمن از ساعت ۱۰:۳۰ به مدت نیم ساعت پخش می شود.

 شیخ محمدی ویژه برنامه (۲+۳۰ )را در راستای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی کاری از گروه سیاست رادیو ایران دانست و افزود: در ۹ برنامه با دستاوردهای پیروزی انقلاب اسلامی بیان می شود. ضمن اینکه این برنامه گفتگو محور علاوه بر اینکه نشانگر سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است، در هر برنامه با دوتن از آدم های مرتبط با آن موضوع، نسل اولی و نسل سومی گفتگو می شود.

بیان دستاوردهای مرکز علوم و فنون لیزر ایران در گفتگو با ذبیحی معاون مرکز، بیان دستاوردهای گاز و انتقال گاز کشور در گفتگو با اوجی، مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، بیان دستاوردهای هسته ای کشور در گفتگو با جعفری، رئیس نیروگاه اتمی بوشهر، بیان دستاوردهای فولاد و صنایع صنعت ما در کشور در گفتگو با قدیمی، معاون وزیر صنایع و معادن، بیان دستاوردهای هوا و فضا در گفتگو با رئیس مرکز هوا فضای ایران، بیان دستاوردهای نیرو و انرژی در گفتگو با بهزاد، مدیر عامل شرکت توانیر از مهمترین موضوعات این برنامه است؛ ضمن اینکه دستاوردهای توسعه علم اندوزی در کشور و مباحث نظامی نیز بیان می شود.

 این ویژه برنامه از سه شنبه ۱۲ بهمن از ساعت ۱۲:۳۰ ظهر پخش می شود و تا ۲۱ بهمن ادامه دارد. سردبیر محسن قاسمی فر، تهیه کننده (۲+۳۰) محمد طارمی و گزارشگرآن عباس سنجری است.

 

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 8/11/1389 - 14:36 - 0 تشکر 277866

خیلی هم خوبه

شنبه 9/11/1389 - 22:48 - 0 تشکر 278101

ممنون از اطلاع رسانی...اگه امكان داره واسه تلویزیون رو هم بذارید

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی