ورزش و تندرستی (بازدید: 589)
پنج شنبه 7/11/1389 - 21:47 -0 تشکر 277795
گفت و گو با گواردیولا سرمربی تیم بارسلونا

 

بعد از 2سال تکرار قهرمانی سه گانه؟فکرش را نکنید!

 

 

پپ گواردیولا، مربی جوان بارسلونا در گفت و گو با روزنامه آ.اس به بررسی اوضاع تیمش پرداخت.او اعلام کرد که با دانی آلوس صحبت کرده تا او را برای تمدید قراردادش متقاعد کند. متن گفت و گوی او را در اینجا مطالعه کنید:

 

ژاوی روز سه شنبه سی ساله شد و به نظر می رسد که از هرزمان دیگری بهتر است.فکر می کنید او تا کی به فوتبالش ادامه دهد؟

 

- حالاحالاها ژاوی می ماند.اگر به ذهن او بسته باشد، سالهای سال خواهد ماند،چون او فوتبال را واقعا دوست دارد ولی به شرایط فیزیکی اش هم بستگی دارد.

 

 

او چندی پیش گفته بود که نمی داند در آینده مربی شود یا نه.فکر می کنید او می تواند گواردیولای جدید باشد؟

 شکی در اینکه او می تواند مربی شود، وجود ندارد و ازاین بابت مطمئنم .چون از خانه نشینی خسته می شود. شک و شبهات قابل حل است.امیدوارم که اینجا خانه او باشد و بتواند همین قدر که به عنوان بازیکن خوب بود، مربی تا این حد خوبی هم باشد

 

 

مورینیو برای کسب   قهرمانی های متعددی  به اینجا آمد و الان از رفتن می گوید

ولی فصل هنوز تمام نشده و در میانه راه هستیم.آنها هنوز هم می توانند در تمام رقابتها به قهرمانی برسند.

 

 

این روزها شنیده می شود که تمایل زیادی برای مربیگری در انگلیس و ایتالیا دارید.درست است؟

نمی دانم. برای پروژه های کاری ام برنامه ریزی نمی کنم. زمانی که بارسا را ترک کردم، یاد گرفتم که وقتی یک فکر در ذهنم می آید،ممکن است همه چیز به صورت برعکس پیش برود.من اینجا هستم و بازیهایمان راانجام می دهیم. بعد نتایج مارا در جایگاهمان قرار می دهد.باید ببینیم چه می شود.

 

 

بازیکنان همه درمورد تمدید قراردادتان صحبت می کنند.از اینکه این همه افراد می خواهند که شما بمانید، چه حسی دارید؟

اگر شماها(خبرنگاران) از آنها سوال نکنید آنها هم چنین جوابهایی نمی دهند.

 

 

 

روند تطبیق پذیری آفلای چطور است؟

او به خوبی تمرین می کند و خیلی پویاست. اصلا او را غمگین ندیده ام و از روند پیشروی او خیلی راضی ام. همیشه در حال لبخند زدن است

 

 

زمانی که مورینیو مربیان بود، فکرش را می کردید که چنین توانایی هایی داشته باشد؟

خاطرات خیلی خوبی از زمانی که مورینیو اینجا بود دارم

 

 

نظرتان در مورد تمدید قرارداد آبیدال چیست؟

 

سران باشگاه در حال انجام کارها هستند.فکر می کنم که آبیدال تمدید خواهد کرد.می خواهیم که بماند چون بازیکن خیلی مهمی برای ماست

 

 

و دانی آلوس؟؟آیا سران باشگاه از شما خواسته اند که او را برای ماندن متقاعد کنید؟

نه، من یک بار با دانی در این رابطه صحبت کرده ام.و به او گفته ام که چه حسی دارم. نمی خواهم که او با حالت ناراضی، اینجا بماند. او شایسته هرچه توقعش را دارد هست و بعد از آن هم سران باشگاه حق دارند که درخواست او را بپذیرند یا نه ولی امیدوارم که او اینجا یا هرجای دیگری که هست خوشبخت باشد.

 

 

 

نظرتان در مورد ویدئویی که تیم سویا پیش از بازی مقابل لوانته در لالیگا پخش کرد و به نحوی هوادارانش را برای حضور در ورزشگاه برای دیدارمقابل رئال تحریک نمود چیست؟

 این ویدئو را ندیده ام و نمی توانم نظر بدهم.

 

 

 

 آیا حس مشابهی با آن فصل که توانستید سه جام قهرمانی کسب کنید دارید؟

 نه. اولا به این خاطر که در صد سال اخیر این اتفاق تنها یک بار رخ داد و نمی توان پس از دو سال بخواهیم که این افتخار تکرار شود. به بازیکنان  هم گفته ام که صحبتهای احمقانه ای که در مورد جامهای سه گانه و این مسائل می شود را فراموش کنند. وقتی که در ذهنت اهداف بلند بالایی داری، خیلی بد است. باید به اهداف قابل دسترس بیندیشی

 

 

 

 

خدا در همین نزدیکی است
پنج شنبه 7/11/1389 - 22:28 - 0 تشکر 277806

بعد از بازی با آلمریا در نیمه نهایی جام حذفی اسپانیا 

«نتیجه فوق العاده بود، ولی ما هنوز به فینال نرسیده ایم.»

پپ گواردیولا از پیروزی 5-0 چهارشنبه شب مقابل آلمریا راضی است؛ اما تاکید می کند تجربه دیدار مقابل بتیس در دور قبل جام حذفی بدین معناست که باید با حفظ احترام خود و حریفمان، برای کسب پیروزی تلاش کنیم.

پیروزی شب گذشته موقعیت صعود به فینال را برای بارسا فراهم کرد و گواردیولا اظهار داشت: «نتیجه فوق العاده بود.» دیدار مقابل سویا هنوز در ذهن ها باقی مانده است و گواردیولا هشدار می دهد: «ممکن بود ما در 14 دقیقه اول 3-0 از حریف عقب باشیم.» 

مربی علاقه ای ندارد صحبتی درباره فینال احتمالی مقابل رئال مادرید بشنود. او گفت: «ما باید این مرحله را با جدیت تمام پشت سر بگذاریم. اگر در این راه دچار خطا شویم بدین معناست که درس خود را یاد نگرفته ایم.»احترام

«این درست نیست که بگوییم ما در حال حاضر به فینال راه یافته ایم. بدیهی است که 5-0 پیروزی بزرگی است؛ ولی برای حفظ احترام خودمان و حریفمان باید با هدف پیروزی و صعود به مرحله نهایی برای دیدار برگشت آماده شویم. ما باید به آنجا برویم و با جدیت تمام بازی کنیم.»

کلید تاکتیک

مردان گواردیولا شب گذشته عملکرد فوق العاده ای داشتند؛ بطوریکه تا قبل از پایان نیمه اول حریف را 4-0 شکست داده بودند و گل دیر هنگام کیتا پیروزی آنها را به 5 گل گسترش داد. مربی درباره تاکتیک مورد استفاده بازیکنانش گفت: «فوتبال رقابتی است که به شدت به نحوه بازی حریف بستگی دارد. ما حرکات خوبی از دفاع به حمله داشتیم و از این راه موقعیت های زیادی خلق کردیم.»

لیلو و اولترا

آلمریا از زمان آخرین دیدار خود مقابل بارسا مربی اش را تغییر داده، بطوریکه اولترا جایگزین لیلو در تیم شده است و گواردیولا درباره تفاوت این دو می گوید: «هر دو تیم خوب به نظر می رسند ولی روش لیلو بیشتر گروهی است در حالیکه اولترا بیشتر به روی نفرات متمرکز است.»

نگرانی هایی درباره چمن

گواردیولا اظهار امیدواری کرد که در چند دیدار آینده خارج از خانه، چمن نیوکمپ فرصتی برای استراحت و بهبود پیدا می کند. «امیدوارم که چمن استادیوم در این فرصت کوتاه که دیداری در آن برگزار نمی شود فرصت بهبودی پیدا کند. کار کردن برای ما در این چمن کمی دشوار است، زیرا در وضعیت خوبی قرار ندارد. شاید با بیاد داشتن این مسئله، کسب چنین نتیجه ای کار فوق العاده تری هم باشد.»

سرجیو بوسکتس

در نهایت پپ گواردیولا به تمدید قرارداد سرجیو بوسکتس اشاره کرد: «این یکی از بهترین خبرهایی بود که به ما رسید. او بازیکن باتجربه ای است و این فوق العاده است که سرجیو بوسکتس برای مدت بیشتری در باشگاه می ماند. مطمئنم که او یکی از بازیکنانی است که به خاطر نحوه بازی اش به بازیکنان خارجی که به باشگاه می آیند کمک می کند و روزی نقش بازیکنان مسن تر را، زمانی که تیم را ترک می کنند، برعهده خواهد گرفت.»

(fcbarcelona.ir) 

خدا در همین نزدیکی است
جمعه 8/11/1389 - 1:5 - 0 تشکر 277815

خیلی عالی بود وقتی اینجور مصاحبه هارو می خونم واقعا توشون غرق میشم.

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
سه شنبه 12/11/1389 - 9:28 - 0 تشکر 278660

بعد از پیروزی بر هرکولس در لیگ اسپانیا

بارسا با کسب پیروزی در آلکانته، به رکورد 15 پیروزی متوالی در لالیگا، که از پیش رئال مادرید در فصل 1960/61 به چنین رکوردی دست یافته بود، رسید. گواردیولا درباره این موفقیت می گوید: «این یک افتخار بزرگ است»

پپ گواردیولا درباره اهمیت پیروزی در زمینی دشوار و مقابل تنها تیمی که این فصل بارسا را شکست داده است، اظهار نظر کرد. او از احساسی که برای شکستن رکورد 50 ساله رئال مادرید تحت مربیگری مونزو دارد نیز صحبت کرد.

3 امتیاز مهمترین چیز است.

مربی اظهار داشت که مهمترین چیز «کسب 3 امتیاز در چنین زمین دشواری است.» او همچنین اشاره کرد: «تقسیم چنینی رکوردی با رئال مادرید تحت مربیگری استفانو افتخار بزرگی است. این رکورد بیش از نیم قرن است که شکسته نشده است و این نشان دهنده اینست که کسب چنین موفقیتی فوق العاده دشوار است.»


بازیکنان درس دیگری دادند.

گواردیولا گفت: «بلافاصله بعد از بازی شادی خاصی در چهره بازیکنان آشکار بود. اینجا برای ما زمین دشواری بود و ما بعد از دیدار های زیاد که اخیرا داشتیم به این بازی رسیدیم. اما علیرغم همه این مسائل، بازیکنان درس بزرگی به ما دادند. آنها اهمیت پیروزی در این زمین و فرصت برابری با رکوردی که انگیزه ما را افزایش می دهد را به خوبی می دانستند.»جدیت

گواردیولا بعد از تحسین عملکرد تیم، درباره جدیتی که آنها درباره این دیدار داشتند، صحبت کرد: «ما استراتزی بازی را در دست گرفتیم. هرکولس روی ضد حملات تمرکز کرده بود ولی ما تیمی را شکست دادیم که موقعیت های زیادی روی دروازه ما ایجاد نکرد. به گل رسیدن قبل از پایان نیمه اول تاثیر مثبتی به روی ما داشت.»


تحسین گلزناندر آخر پپ گواردیولا به دو گلزن این دیدار، پدرو و مسی، اشاره کرد: «پدرو کمک بزرگی به تیم ماست و امیدوارم او روند گلزنی خود را ادامه دهد. مسی یک بازیکن جنگجو است. او 23 ساله است ولی 164 گل به ثمر رسانده است. اگر این روند ادامه یابد، او همه رکورد ها را خواهد شکست.»


تیم قصد دارد فرم کنونی خود را حفظ کند.

گواردیولا اظهار داشت که او و تیمش بعد از پایان نیم فصل اول تصمیم گرفتند با همین فرم لیگ را به پایان برسانند. «ما می خواهیم به همان صورت نیم فصل اول، به رقابت در لیگ ادامه بدهیم و البته همینطور هم به نظر می آید. اکنون باید منتظر جواز حضور در فینال کوپادل ری و دیدار مقابل آرسنال باشیم. احساس می کنم در این صورت می توانیم فصلی را که گذراندیم تعریف کنیم.»

(fcbarcelona.ir)

خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی