انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 552)
يکشنبه 3/11/1389 - 17:59 -0 تشکر 276764
دانش پزشکی میزان خودکشی در پزشکان را بالا می برد

تاکنون به ندرت اشاره شده دانش پزشکی که به پزشکان کمک می کند تا جان انسانها را نجات دهند، گاهی باعث مرگ خود پزشک می شود. طبق آمار تخمین زده می شود که سالانه 300 الی 400 پزشک در آمریکا خودکشی می کنند. هر چند این اعداد دقیق نیست، ولی این آمار در مقایسه با میزان جمعیت، آمار بسیار زیادی است.

بعضی از پزشکان اعتقاد دارند ناراحتی های روانی برای شغلی مانند پزشکی که به پرطاقتی و شجاعت اش افتخار می کنند، ننگ محسوب می شود. پذیرفتن و یا آشکار کردن ناراحتی های روانی می تواند باعث از دست دادن شغلشان شود، به همین دلیل آنها در سکوت رنج می کشند.

اما وقتی تحمل درد برایشان غیرممکن شد، پزشکان دسترسی قانونی به انواع داروها و اطلاع دقیقی از بدن انسان و اینکه چه مقدار دارو برای توقف تنفس و قلب لازم است را دارند...

دکتر لمبرگ می گوید: تمامی پزشکان بهترین دسترسی را برای خودکشی دارند. او که خود مدتها با افسردگی و تصمیم خودکشی مبارزه کرده است می گوید: باید راه حلی برای این معضل اندیشیده شود.

انجمن پزشکی آمریکا، خودکشی پزشکان آمریکا را یک فاجعه بومی خوانده و دو سال قبل برای پیشگیری از گستردگی آن اقدام کرده است.

مبارزه در خاموشی
اما خودکشی ها همچنان ادامه داشت. پس بنیاد پیشگیری از خودکشی برنامه ای آموزشی را برای دکترهایی که دچار این مشکل بودند اجرا کرد با امید اینکه آنها میل بیشتری برای پذیرفتن کمک پیدا کنند.

دانشگاه روانپزشکی آمریکا و شرکت داروسازی Wyeth که قرصهای ضدافسردگی می سازد، هزینه های این برنامه را پرداخت کرده اند. این برنامه با عنوان "مبارزه در خاموشی" در تلویزیون آمریکا پخش خواهد شد.

بنیاد پیشگیری از خودکشی میزان خودکشی پزشکان را سالانه سیصد الی چهارصد نفر تخمین می زند اما مطالعات بیشتری برای رسیدن به تعداد دقیق این آمار نیاز است. به هر ترتیب طبق آمارهای متفاوتی که از سوی سازمان های مختلف ارائه شده آمار دقیق این خودکشی ها در دست نیست. میزان کلی خودکشی در مردان آمریکا، چهار برابر بیشتر از زنان است. طبق آمارهای دولتی از بین هر 100.000 نفر مرد، 23 نفر و از بین 100.000 نفر زن 6 نفر دست به خودکشی می زنند.

اما در میان پزشکان میزان خودکشی بین زن و مرد تقریباً برابر است.

بر طبق آمارگیری دیگری که در طی سالهای 1984 تا 1995 انجام شده است، زنان پزشک دو برابر بیشتر از زنان عادی جامعه دست به خودکشی می زنند و پزشکان مرد نیز 70 درصد بیشتر در مقایسه با جامعه آماری کلی دست به خودکشی زده اند.

یک توضیح برای این نتایج می تواند این باشد که اکثر خودکشی هایی که توسط مردم عادی صورت می گیرد ناموفق است، در حالیکه یک پزشک می داند چطور یک خودکشی با موفقیت انجام می شود.

به نام خدایی که مرا آفرید به نام خدایی که بهم از روح خودش بخشید 

 

با ذکرش همیشه آغاز کردم و با یادش روزی زندگیم را به پایان می برم

اطلاعیه:یکی از مدیران در پیام خصوصی درخواست داده بود ایدی یاهو مسنجرمو بزارم اما نمیدونم مدیر کدوم انجمن هست ایشون چون هیچ نامی ازشون ارسال نشده در هر صورت ایدی من در یاهو hasanja55 هست 

 

 

سه شنبه 12/11/1389 - 12:21 - 0 تشکر 278709

سلام
شاید به این خاطر خود كشی میكنن كه عذاب وجدان میگیرن بخاطر نسخهای اشتباهی كه دادن(-:
جدای از شوخی خوب اونها هم انسان هستند اینكه مدتها مرگ و درد انسانهای دیگه رو ببینن و گاهی هیچ كاری هم از دستشون برنیاد خیلی درد ناكه

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی