انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 588)
يکشنبه 3/11/1389 - 17:20 -0 تشکر 276746
تشکیل حلقه های معرفت در دانشگاه های استان خراسان شمالی

ایجاد و گسترش فضاهای معنوی و اسلامی، رشد فضایل اخلاقی و تقویت نشاط در دانشگاه، حمایت و هدایت فکری تشکل های دانشجویی، رشد بینش سیاسی در محیط دانشگاه، توسعه و تعمیق آگاهی ها، تبیین احکام و ارزش های اسلامی و تقویت پیوند حوزه و دانشگاه از جمله مهم ترین اهداف ایجاد دفاتر نهادهای رهبری در دانشگاه هاست.شورای عالی انقلاب فرهنگی راه اندازی دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه ها را در سال 72 تصویب کرد.کمک به توانمند سازی نیروهای با استعداد دانشگاهی، ارتقای سطح معرفت دینی و قرآنی، توسعه فرهنگ اقامه نماز جماعت، بزرگداشت شعائر دینی و ایجاد انسجام و همدلی میان دانشجویان و تشکل های دانشجویی از مهم ترین وظایف تعریف شده برای دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه هاست.

یکی از مراکز مهم فرهنگی و دینی که در دانشگاه های سراسر کشور و از جمله در 4 دانشگاه خراسان شمالی فعالیت می کند، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری است.

فعالیت این دفتر از سال 72 با رویکرد ارتقای معرفت و بینش دینی دانشجویان در دانشگاه های کشور آغاز شد. پی گیری مطالبات مقام معظم رهبری از جامعه دانشگاهی، برگزاری برنامه های دینی و مذهبی به خصوص اعزام دانشجویان به حج عمره و همچنین ایجاد زمینه لازم برای ازدواج دانشجویی از جمله فعالیت های نهاد رهبری طی سال های اخیر بوده است.برگزاری کرسی های آزاد اندیشی طبق فرمایش مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، یکی از برنامه های دفاتر نهاد رهبری دانشگاه های استان است که از ابتدای سال تحصیلی تاکنون در چند دانشگاه به این موضوع پرداخته شده است

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی