انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 503)
يکشنبه 3/11/1389 - 9:58 -0 تشکر 276633
باور كنید نوجوانان را

1.     باور كنید: نوجوانی،سن پرخاشگری است.2.     باور كنید: نوجوانی، دوره زود رنجی و حساس بودن است.3.     باور كنید: نوجوانی، دوران لجبازی و مخالفت است. 4.     باور كنید: نوجوان، ‌بسیار عیب‌جو و اهل انتقاد است.5.     باور كنید: نوجوانی دوره سنت شكنی آداب و رسوم اجتماعی است.6.     باور كنید: نوجوانی، «سن دینی»‌است. 7.     باور كنید:‌ نوجوانی، دوره سخت پذیری است.8.     باور كنید: نوجوانی دوره خیال پردازی و بازسازی است.9.     باور كنید: نوجوانی، بحرانی‌ترین مرحله زندگی هر فرد است.10. باور كنید: نوجوانان، رهبران آینده جامعه هستند.11. باور كنید: به راحتی در دل نوجوانان، نمی‌توان نفوذ كرد.12. باور كنید: نوجوان به استقلالش بسیار اهمیت می‌دهد و حاضر است همه چیز را حتی پدر و مادر و معلم را فدای آن كند.13. باور كنید: نوجوان، استقلال را تنها در خلاص شدن از قیود خانواده می‌پندارد.14. باور كنید: نوجوان، برای حل مشكلاتش شدیداً نیازمند حمایت عاطفی خانواده است.15. باور كنید: تماس (ارتباط نزدیك) با نوجوان، بسیار دشوار است.16. باور كنید: حرف زدن و صحبت كردن،‌ نه نصیحت و پندو اندرز با نوجوان، سبب ایجاد اطمینان در گذرگاههای‌ دشوار و مخاطرات زندگی است.17. باور كنید: همدلی و همزبانی با نوجوان، تشویش و اضطراب او را تقلیل می‌دهد.18. باور كنید: نوجوان، شما را امین و یاور خویش می‌پندارد.19. باور كنید: نوجوان، احساس می‌كند در رفع مشكلات خودمی‌تواند به شما تكیه كند.20. باور كنید: در خلال گفت و شنود با فرزندتان می‌توانید با افكار و مسائل او آشنا شوید.21. باور كنید: صحبت كردن سنجیده و اصولی با نوجوان، عامل رفع به موقع مشكلاتش می‌شود.22. باور كنید: رفتار درست یا نادرست شما با نوجوان، نقش مهمی در نزدیكی یا دوری آنان با شما دارد.

يکشنبه 3/11/1389 - 16:14 - 0 تشکر 276739

با سلام . بله کاملا موافقم اگر ما فقط یه کمی نوجوانمان را باور داشته باشیم.می توانیم خیلی از مشکلاتی که در این دوران برای اغلب نوجوانان و خانواده هایشان اتفاق می افتدرا به نحو موثری برطرف کنیم . 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی